Zprávy z Karathy

Zprávy a novinky z měst a vesnic Thalie.

Moderator: DM

Post Reply
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

*Karatská nástěnka*

Akademie hledá

Karatská akademie hledá dobrodruhy všech znalostí a schopností, kteří se nebojí strávit dobrodružství na širém moři. Pokud si říkáte, že jste to právě vy, tak se dostavte *v neděli 22.1.2017 - 19:00* do akademie v Horním městě. Lektor Filipe Cestovatel
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

Plavba

Na vědomost se dává, že všem, kteří se rozhodli vyplout na širé Severní moře s lodí Šíp, nechť dorazí do karatského přístavu dne *28.1.2017 v 19:00*.
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by J.F.Payne »

Novinky z kláštera Milosrdných sester

Ve městě není žádným tajemstvím, že byl do kláštera Milosrdných Sester převezen sir Wistram, Vrchní Inkvizitor, jehož zdravotní stav prý nebyl dlouhodobě nejlepší. Povídá se rovněž, že je opečováván v uzavřené, těžko přístupné cele, a že se věnuje flagelantství. Přístup k němu mají jen Mlčenlivé sestry starající se o umírající a zpovědníci. Po městě lze zaslechnout drby o tom, že se z Wistramovy cely po nocích ozývá bolestný křik a sténání.

Málokdo předpokládá, že se Wistram dožije další zimy. Otázkou teď je, kdo že bude jeho nástupcem - a kdo jej - z vůle Boží, samozřejmě, do úřadu dosadí? Je známo, že má o tak mocný úřad zájem mnoho členů Inkvizice spřízněných s předními i méně významnými šlechtickými rody. Komu dá přednost Patriarcha Aristarchos a komu král Doriel?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Smutek u milosrdných

Časně z rána dne 25.2.1551 se objevila v chrámu milosrdných sester smuteční výzdoba. Černé sukno ozdobilo vstupní halu i jídelnu.. všude bylo zvláštní ticho. V kapli Vznešeného světla vystavili ostatky sira Wistrama. Jeho rakev je uzavřená a zdobí ji jen kytice bílých lilií.

Prý zemřel přechozího rána. Víc ale milosrdné sestry nikomu neřeknou.

Abatyše Adriana se prý nechala slyšet, že s odchodem sira Wistrama opouští řád i klid.. jeho místo bude těžké zaplnit.

Zato v hostincích někteří štamgasti povídají, že už bylo na čase, konečně prý alespoň inkvizice nebude do všeho strkat nos.
PUF!
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

Dobrodruhům, jenž pluli na širé moře

Vážení dobrodruzi,

touto cestou vám Karatská akademie děkuje za cestu, kterou jste podnikli, spolu s nebezpečím, které jste podstoupili, přežili a v neposlední řadě, že jste dokázaly informace a poznatky doručit zpět do našich rukou. Vzhledem k tomu, že se však nedostavil nikdo s odevzdáním získaných předmětů z lodi Marion, tak se náš mecenáš, jenž financoval celou tuto cestu a mimo jiné přišel o celou loď i s posádkou, rozhodl ponechat majetné věci dobrodruhům za cenu nevyplacení slíbené odměny.

V tuto chvíli akademie projednává možné důsledky, které byly celým počínáním způsobené.


*otisk pečetě*

Za Karatskou akademii

Filipe Cestovatel
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

V hospodě U Škopku po pár pivech



Zákazník: „tak sem slyšel vo tej bandě dobrodruhů co vyplula na tej lodi Šíp kamsi na votevřený moře, no co na to říkáš?“

Výčepní Upilson: „recht, dostal som hlášku, že prej mali čosik zistit vo starej kocábce, ktorá sa tam před lety potopila“



Zákazník: „*škyt* četl sem něco vo vodměnách, ale prej si přišli na tý cestě na svý“

Výčepní Upilson: „ba ba, povida sa, že prej tej mecenáš sa nasral keď si zkonfiskovali celej lup z tej kocábky co sa potopila, ha tak jim nedal ani floka navíc“



Zákazník: „cha! No a já slyšel, že nejvíc nákladu shrábli trpaslíci, prej nějaký zlatý cihly a na vostatní prej nezbylo!“

Výčepní Upilson: „braši hudělali dobře, isto tušili šméčka vod pazgřivcou, co nevyplacej vodměny, tož maj svoje isté“



Zákazník: „aha, no a prej Mlžnej ostrov a prej nějaká obluda, žila v moři po staletí!“

Výčepní Upilson: „chech a nebola to tvoja stará?“
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

*V podvečer druhého dne čtvrtého měsíce roku 1551 se do Karathy donesla zpráva o úmrtí Ivorského zemana.. vozkové si sesedli na jednom z vozů s džbánkem medoviny.. *

Tak jste to slyšeli?

Copak?

Starý pan Waclavi už je na pravdě Boží!

Tak to má za sebou..
*Odmlčel se půlčík*

Beztak se trápil a mladý pán už dlouho vedl svůj lid místo něj. *Druzí dva přikývli*

Pravda.. tak na Václava!

Na Václava!
* Vypili korbele do dna *
PUF!
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

Povídá se, že Karathská aréna byla uzavřena až do zahájení turnaje. Do městá se sešlo více cizinců. Mezi nimi mají být i válečníci, kteří po příchodu do města začali využívat místních služeb a požitků. Mluví se zejména o jednom severském válečníkovi, jenž má nastoupit do turnaje, ale kdo ví možná je jich bude víc...
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

V hospodě U Bezedného Škopku se povídá, že dne 4.2.1553, byl v noci odveden stráží nějaký nepřizpůsobivý půl-ork. Poté už po něm nebylo moc k doslechu, ale pár štamgastů pustilo informaci o tom, jak zesměšňoval strážného, a proto byl odveden. Nad ránem, kdy slunce ještě nemělo čas vstát, nesla stráž nějaký velký pytel a nechala ho odplout nejbližší lodí do Kel Hazru. Přístavní násoskové, kteří až do rána nezamhouřili oči, tak slyšeli halekání o Gordulovi a ta čubka co vystrkuje bok, si zase stěžuje, že jí prý tolik stráží v rajónu nedělá dobrotu.

Po rozednění, už bylo ráno jako každé jiné, násoskové rozpláclý na mole, přístavní dělníci časně v práci a "pracující" slečna někde a s někým, asi.
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Zprávy z Karathy

Post by JAH »

*Silná bouře - 1.9.1554*

Jednoho večera přístav zalil prudký déšť, doprovázený silný větrem. Celý přístav poté schovala hustá mlha a vodou se linul podivný smrad. Jak mlha pomalu přišla, tak i odešla, avšak tentokrát po ní zbyly bezvládná těla ryb. Ty, co se ještě zvládli hýbat, tak sebou pomateně plácali pryč od otevřeného moře. Námořníci na to jen nevěřícně zírali a od té doby mezi nimi koluje spoustu různých historek a všlijakých vysvětlení, proč a jak se tohle událo...

K ránu už byl přístav vyklizen a vše šlapalo opět dál. Další večery již byly klidné.

Přístavní násoskové mají po tomto večeru strach blejt do vody...
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Drby z trhu

To už je třetí královskej posel za poslední dvě hodiny co tady projel, paní Božková. Já vám říkám, že se něco chystá.

Myslej jako s těma trpaslíkama, paní Strnadová? To bylo taky takovýho hluku, válkou se hrozilo.. a kde nic tu nic. Nebo, pamatujou tu inkviziční aféru...

Kdepak, paní Božková, já vám říkám, že tohle není jen tak... no vidíte, další jede. Něco se kuje, dejte na mě.

Tak snad to všichni přežijeme ve zdraví, paní Strnadová.

Snad.
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Královská svatba!
A je to tady. Král Doriel, toho jména první, si našel vyvolenou. Kolem paláce je to samý ruch, co má ruce a nohy horečnatě připravuje, strojí, pucuje, aranžuje a omldévá. Vypadá to, že je šťastná událost na spadnutí.

Jako vždy se ale najdou mezi šťastnými, spokojenými a nadevše koruně oddanými poddanými i zlí jazyci. Někteří nemohou přijít na jméno králově vyvolené, dceři targothského vyslance. Jako by nestačil elf na trůnu, ještě tam s ním bude cizinka. O míšení ras nemluvě. Další špekulují proč svatba a proč zrovna teď, když král poslední dobu nejeví zájem o nic, než hony.

Ať je to jak chce, nahlas svoje pochyby vyslovuje málokdo. A tak vítá město a celé království nadcházející události s radostným očekáváním.
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Drby od Racka
Franta z Ivory prý viděl v lese bílou laň.
* Druhý se napije z korbele*
Nejni možná.. taková se tu neobjevila už celé roky.
* Prvý bouchne rukou do stolu *
Ale je to pravda.. jsem měl onehdá pocit, že ji taky vidím!
* Druhý se začne chechtat*
To příště musíš do lesa střízlivej!
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Královské hony
*Král Doriel vždy holdoval lovu.. ovšem zdá se, že nyní vyjíždí čím dál častěji. Po hostincích v Karathě i Ivory se povídá, že schání schopné stopaře a honce. Že by král věřil pověstem o bájné síle krve bílé laně?*
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Zprávy z Karathy

Post by kokosak »

Tragédie na lovu!

Och to neštěstí, ach ta pohroma! Celé království se zahalilo do smutku, když přišla ta strašlivá zpráva. Na královském honu se stala smrtelná nehoda... a tou byl postižen všemi milovaný, uctívaný a nyní už jen s láskou vzpomínaný král Doriel, první toho jména! Není známo mnoho podrobností, snad jen, že snad prý kdesi v divočině pod mín spadnul most, nebo se snad zřítil do propasti, či snad byl zavalen nenadálou lavinou kamení. Povídá se, že královský lovčí, odpovědný za bezpečný a hladký průběh lovu, neunesl tíhu zodpovědnosti a oběsil se v královských stájích krátce poté.

Králova milovaná nastávající je prý k neutišení, prostý lid štká nad nenadálou ztrátou a šlechta, církev i vzdělanci truchlí s nimi. Budoucnost království je nejistá. Co teď s námi bude?
PUF!
Post Reply