Nová úprava barda apod
Nová úprava barda apod
-
Last edited by Jose on 13:45 07. Sep 2018, edited 1 time in total.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Nová úprava barda apod
1) Netuším.Jose wrote:Měl bych pár otázek k novinkám:
1) Kolik lidí tu vlastně hraje barda, krom mě?
2) Jaké důvody jsou pro požadavek char 21+ pro nezapomenutelnost (copak je bard díky tomu featu tak OP?)
3) To není tak úplně k povolání. Jak to bude při relvlu s vybavením?
2) Důvody - nezapomenutelnost je bardova nejsilnější schopnost, všechny ostatní postavy třeba barbar mají své klíčové schopnosti podmíněny svou hlavní vlastností na 21, bardova hlavní vlastnost je charisma.
3) Vybavení zůstává, ILR má strop na 30 takže vše co jste uměli 30+ budete umět.
Re: Nová úprava barda apod
1) nevím taky, ale je jich dost. Třeba má hlavní postava bardem jeJose wrote:Měl bych pár otázek k novinkám:
1) Kolik lidí tu vlastně hraje barda, krom mě?
2) Jaké důvody jsou pro požadavek char 21+ pro nezapomenutelnost (copak je bard díky tomu featu tak OP?)
3) To není tak úplně k povolání. Jak to bude při relvlu s vybavením?
2) ano, nezapomenutelnost je jednoznačně OP
3) nemůžu se vyjádřit
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Nová úprava barda apod
-
Last edited by Jose on 13:45 07. Sep 2018, edited 1 time in total.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Nová úprava barda apod
-
Last edited by Jose on 13:45 07. Sep 2018, edited 1 time in total.
Ty si možná myslíš, že jsem ku%va. Jsem ku%va!
Re: Nová úprava barda apod
Jenže bard není částečně založený na charisma ale plně.Jose wrote: Dobře tvoje odůvodnění beru, ale poďme se podívat na toho barbara. Zřejmě myslíš ten požadavek 25 síly na hromovou zuřivost bo jak se to jmenuje.
Plusy: dává to AB, dává to DMG, dává to výcvik, většina buildů s barem asi budou maxovat sílu s obouruční zbrani (dobře znám i defend barbara, ale dle vaší filozofie archetypů je to zrůdnost) a samozřejmě ta Hromová zuřivost
Mínusy: O žádných nevím
A teď char u barda:
Plusy: víc umění (+ dovedností založených na char), Nezapomenutelnost
Minusy: Body navíc by se dali dát do některé bojové vlastnosti, pokud je to bojový bard, tak umění stejně nemaxuje, bo se mu to prostě nevyplatí (nevychází bez věcí a věci, co jsem viděl nosit nebude), nevím jak je to s kouzly, ale max počet kouzlení to myslím nezvýšší (kdyžtak mě opravte)
Ano beru, bard má nesporně i další výhody, částečně kouzelné povolání, záchrany, nicméně u barbara jsem taky nejmenoval všechny výhody. U částečně založeného povolání na char je požadavek 21char trochu mimo. To už bych chápal spíš hodit místo deseti násobku jen pětinásobek délky trvání apod.
Má 2 schopnosti kolem kterých se točí:
1) Píseň, která jak jsi zmínil se bere z umění, které je právě z charisma
2) Kouzla, která jsou právě přes charisma.
Nic jiného závislého na jiné vlastnosti než charisma tam není.
Re: Nová úprava barda apod
V tomhle musím souhlasit s Šamanem. Můj bard má namaxovanou char na úkor všech ostatních vlastností a do příchodu alchymie patřil mezi ty silnější buldy na NT. Nezapomenutelnost je u něj klíčová vlastnost, na které se celý build točí. Vzhledem k dalším vlastnostem písně je pak délka trvání zásadní. Je opravdu rozdíl mezi tím, když máš na své postavě +2AB, +3dmg, +6AC a + nějaké bonus sejvy stále a zároveň tohle v opaku hodíš na nepřítele (včetně hodně hustých bossů) oproti tomu, když to trvá jen pár kol a v boji ztrácíš drahocené chvilky znovunahazováním (kromě toho by ti stejně pak nestačily a musel by sis řádně vybírat kdy ho vůbec použít)
Ono není na škodu mít vlastně perma +8 na útok (+2AB tvých a -6AC nepřítele), to se pak úplně jinak zasahuje do NPC
Ono není na škodu mít vlastně perma +8 na útok (+2AB tvých a -6AC nepřítele), to se pak úplně jinak zasahuje do NPC
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Nová úprava barda apod
Zdravím,
měl bych takový dotaz. Mám barda namixovanýho s SD, kvůli HIPSu. Střelce. Takový specifický build.
Po úpravách T2 je však tak nějak k ničemu a musím se rozhodnout, za co toho SD vyměním.
Rozhoduju se mezi tulákem, který by asi byl tomu SD nejpodobnější, případně jednodušším bojovníkem, kdy bych z bojovníka vzal jen specializace na luk a zbytek jel barda s maximální CHAR kvůli nezapomenutelnosti.
Ale protože tomu rozumím jak koza petrželi, tak si nechám poradit co vypadá líp.
Každopádně barda se zbavit nechci (vzhledem k minulosti postavy to ani nejde) a luk za cokoliv na blízko mi těžko u relevelu projde.
A ještě se chci zeptat. To fakt nemá bard do epicu žádnou bonusovou odbornost???
měl bych takový dotaz. Mám barda namixovanýho s SD, kvůli HIPSu. Střelce. Takový specifický build.
Po úpravách T2 je však tak nějak k ničemu a musím se rozhodnout, za co toho SD vyměním.
Rozhoduju se mezi tulákem, který by asi byl tomu SD nejpodobnější, případně jednodušším bojovníkem, kdy bych z bojovníka vzal jen specializace na luk a zbytek jel barda s maximální CHAR kvůli nezapomenutelnosti.
Ale protože tomu rozumím jak koza petrželi, tak si nechám poradit co vypadá líp.
Každopádně barda se zbavit nechci (vzhledem k minulosti postavy to ani nejde) a luk za cokoliv na blízko mi těžko u relevelu projde.
A ještě se chci zeptat. To fakt nemá bard do epicu žádnou bonusovou odbornost???
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Re: Nová úprava barda apod
Nemá, jako většina povolání.RainMan wrote:A ještě se chci zeptat. To fakt nemá bard do epicu žádnou bonusovou odbornost???
Vedoucí týmu Thalie
Re: Nová úprava barda apod
Děkuju.Rejty wrote:Nemá, jako většina povolání.RainMan wrote:A ještě se chci zeptat. To fakt nemá bard do epicu žádnou bonusovou odbornost???
Mi ta tabulka přišla taková smutně prázdná
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní