Tipy na záchranu Thálie ?

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Nalkanar »

Vrátit pár lokací. Ale ST byla beztak o větší snaze o RP než je nyní. Tak neremcejte a běžte místo creepu tvořit! :lol:
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Puxina »

Jo beztak máte plné trezory. Udělejte turnaj nebo něco pro nižší lvly :P
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Niareta
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 21:55 13. Feb 2013

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Niareta »

Me osobne brani vratit se ke hre za prve cas a za druhe buildy. Ted navic nelze pouzit ani tech par, co jsem po nekom vyskemrala. Pro rp neni build zas tak podstatny, na druhou stranu nechci, kdyz uz se nejakeho ,,expeni,, zucastnim, mit naprosto nepouzitelnou postavu, ktera nebude zadnym prinosem pro skupinu.

To me privedlo k napadu zalozit odkaz na neco jako ,,zakladni buildy,,. Sikovnejsi a technicky zdatnejsi hraci by tam mohli umistit takto predtvorene buildy napr. Archetyp carodej, bojovnik, zlodej, bard apod. Treba by to pomhlo i jinym hracum a mohlo by to ulehcit zacatek hry pro ty, co se neorientuji. Prosim, zvazte to :)

Problem vidim i v mnozstvi hracu. Prijde mi zbytecne se delit na dve skupiny povrch/ podtemno, myslim, ze v tomto stavu to neni pro hru nijak obohacujici. Ac realie podtemna jsou sivce super, nevratila bych se tam, protoze v nem na NT chybelo rp deni, ktere nekdy nebylo ani na povrchu.
Amal - inspiraci pro ní jsem nalezla u tohoto klipu: https://youtu.be/nuckTcoZG4Q
Zar´tyriel
Nazyia - její příběh byl dovyprávěn <3 https://youtu.be/9yT0OW_GOpI

Moje <3 https://youtu.be/EugpuiJFfKo
User avatar
soul1
Rytíř
Posts: 525
Joined: 14:04 24. Jul 2011
Location: In your mind
Contact:

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by soul1 »

Niareta wrote:Me osobne brani vratit se ke hre za prve cas a za druhe buildy. Ted navic nelze pouzit ani tech par, co jsem po nekom vyskemrala. Pro rp neni build zas tak podstatny, na druhou stranu nechci, kdyz uz se nejakeho ,,expeni,, zucastnim, mit naprosto nepouzitelnou postavu, ktera nebude zadnym prinosem pro skupinu.

To me privedlo k napadu zalozit odkaz na neco jako ,,zakladni buildy,,. Sikovnejsi a technicky zdatnejsi hraci by tam mohli umistit takto predtvorene buildy napr. Archetyp carodej, bojovnik, zlodej, bard apod. Treba by to pomhlo i jinym hracum a mohlo by to ulehcit zacatek hry pro ty, co se neorientuji. Prosim, zvazte to :)

Problem vidim i v mnozstvi hracu. Prijde mi zbytecne se delit na dve skupiny povrch/ podtemno, myslim, ze v tomto stavu to neni pro hru nijak obohacujici. Ac realie podtemna jsou sivce super, nevratila bych se tam, protoze v nem na NT chybelo rp deni, ktere nekdy nebylo ani na povrchu.
Jestli jde jen o Build mužeš si ho opět vyškemrat
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Nalkanar »

U mě jsi sice neškemrala, ale klidně něco nabídnu, napiš do PM 8)
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Puxina »

Já se vcelku divím že třeba v sekci buildy nejsou vypsané nějaké základní buildy. Že to tam ještě nějaký nadšenec nenapsal. Asi se hráči stydí :) a nebo spíš nechcou prozrazovat své buildy a tak. :)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Shaman88 »

Puxina wrote:Já se vcelku divím že třeba v sekci buildy nejsou vypsané nějaké základní buildy. Že to tam ještě nějaký nadšenec nenapsal. Asi se hráči stydí :) a nebo spíš nechcou prozrazovat své buildy a tak. :)
Já budu sepisovat časem. Potíž je že mi všichni říkaj že moje buildy popírají RP. :(
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Puxina »

Shaman88 wrote:
Puxina wrote:Já se vcelku divím že třeba v sekci buildy nejsou vypsané nějaké základní buildy. Že to tam ještě nějaký nadšenec nenapsal. Asi se hráči stydí :) a nebo spíš nechcou prozrazovat své buildy a tak. :)
Já budu sepisovat časem. Potíž je že mi všichni říkaj že moje buildy popírají RP. :(
Build může popírat RP? RP okecáš téměř jakkoliv :D

Ale možná taky něco sepíšu, když se mi bude chtít :) Sice to bude možná naprd, ale uvidí se ;)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by RainMan »

Když jsem tu před dvěma lety začínal, bylo času spoustu. Teď už ho je znatelně méně, takže se to na mé aktivitě projevilo. Ale hraju. Poslední dobou opět častěji.
Buildy jsem vyškemral od Nalkanara - musím podotknout, že to nedalo tolik práce a jako člověk, který dokáže vysosat z mechaniky téměř maximum a ještě do toho zahrnout i konkrétní požadavky je nedocenitelný.
Tipy na záchranu Thalie? Nemám. Nejsem přesvědčený o tom, že by thalie potřebovala nějak zachraňovat. Funguje. Hráčů je sice nejspíš méně než v době vzniku, ale holt to je stará hra a žánr, který už dnešní hráče příliš neosloví. Asi by to chtělo více aktivity ve hře. A k tomu je potřeba jen hrát. Samozřejmě by to chtělo i aktivní DM, ale ti se opět rekrutují z řad hráčů. Takže chcete zachránit Thalii? Hrajte :-)
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by sandoftime »

A co přesně checte zachraňovat? Hráči hrajou tka je nechte hrát. Nejhorší jsou rytíři v nablýskané zbroji na bílém koni, o které se nikdo neprosil. Většina takových "záchran" umí spolehlivě zabít hráčskou základnu, která se tady s NT 2.0 vcelku obnovuje.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by rosnicka »

já bych byla třeba pro aby se zrušili frakce na jednu stranu, stejně jsou to nepřátelé a takovej špion taky není špatnej ve městě nebo poblíž města. nás je dole fakt málo a nevypadá to že by se chtěli vrátit
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Tipy na záchranu Thálie ?

Post by Goran »

"Záchrana" Thalie je dle mého hlavně v rukou hráčů. Aktivní DM, RP hráči, ale především přátelé/spoluhráči mohou podobný koncept podržet mnoho let. Snaha o "dokonalejší" balanc, systémové možnosti a úprava dungeonů může pomoci, ale i uškodit, ve výsledku však nezmůže všechno. Dnešní online světy nabízí mnohem lepší herní zážitky, systémové možnosti a grafiku. Za pár let bude nwn dvacet let starou hrou. Snaha udržet Thalii díky lepšímu systému mi příjde podobná, jako snaha udržet území afrických domorodých kmenů díky lepším oštěpům (ono to proti těm puškám stále nějak nejde... chce to ještě lepší oštěp!). Je si třeba uvědomit, co je tu unikátní a má opravdovou cenu. Za mě to jsou reálie, komunita, a RP zaměření serveru. Mít dobrou fungující mechaniku není od věcí, ale pokud mi půjde jen o tyto věci, mám možnost využít stovky herních titulů, které mají full time profíky zabývající se balancováním, novým obsahem atd... Nevymýšlejme tedy druhé wowko, Blizz ho bude mít vždycky mnohem lepší, raději se zaměřit na to, čím může Thalie opravdu konkurovat. Nejvíc odchodů/příchodů hráčů měla vždy na svědomí zdejší komunita, proto bych si ji dovolil postavit na první místo. Podle mě budoucnost Thalie určí vývoj vztahů tým vs. tým, tým vs. hráči, hráči vs. hráči. Vyjádření vztahů se dá najít ve více rovinách, od dobré komunikace, vcítění/pochopení tužeb a probémů druhé strany atd...
Post Reply