Úpravy Ivory k diskuzi

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Rejty »

Navrhuji předělat současné Ivory. Je neútulné a herně špatně rozvržené. Není tam setkávací místo, plácek na posezení, hospoda je velká jak hangár...

Napadají mě dvě varianty:
- Vzít Ivory z ST a upravit jej tak, aby ty tři původní lokace byly v jedné. Jezírko s věží by šlo dodělat, případně věž umístit přímo do Ivory.
NEBO
- Současné Ivory předělat ve stylu Ivory z ST (rozvržení lokací, interiéry atd.). Tím pádem by zůstal zachován nový ráz Ivory, kdy je na břehu jezírka a v jeho středu je magická věž.

Co si o tom myslíte? Otázkou je, jaká by měla být role Ivory (i ve vztahu ke Karathe). Dříve bylo Ivory setkávací místo a Karatha hlavně centrum služeb.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Puxina »

Mě se ta nová Ivory vcelku líbí, je pravdou, že je možná zbytečně velká a hodilo by se ji zmenšit.

Já osobně beru Ivory jako místo, které jen projdu. Občas se tam moje postavy vyspí nebo si něco koupí na jídlo a pití, ale nemájí důvod se tam zdržovat.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Barbar321 »

Tak vzhledem k tomu, že jsem jako letitý podtemňan mohl leda tak koukat na hradby, tak dlouhodobý názor nemohu vyjádřit. Jako nováček bych Ivory v současné době ale taky viděl už jen jako nějaké bezpečné místo na přespání (....i když, je teď vůbec nutné bezpečné místo k přespání, když už nemá povrchu kdo nahánět strach? :D)

Z mého hlediska je tam toho na malém prostoru dost a působí na mě stísněně. Na radnici postavy chodí přes nějaký neútulný dvorek za plůtkem. Třeba tohle bych prohodil se strážnicí (která i když je z boku, tak z praktického hlediska se jedná o čelo domu), na radnici má být příjemný a pohodlný přístup. Ale jinak bych kritizivat Ivory nemohl.

Na ST Ivory působilo jako středisko pro další výpravy, ale když vezmu polohu obce, ono se není do okolí ani moc kam vypravovat. Opět na ST za Ivory byl celý sever a smysl to mělo. Teď, i když se předělá lokace, k původnímu významu se nemůže nikdy přiblížit.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by rosnicka »

Barbar321 wrote:Tak vzhledem k tomu, že jsem jako letitý podtemňan mohl leda tak koukat na hradby, tak dlouhodobý názor nemohu vyjádřit. Jako nováček bych Ivory v současné době ale taky viděl už jen jako nějaké bezpečné místo na přespání (....i když, je teď vůbec nutné bezpečné místo k přespání, když už nemá povrchu kdo nahánět strach? :D)

Z mého hlediska je tam toho na malém prostoru dost a působí na mě stísněně. Na radnici postavy chodí přes nějaký neútulný dvorek za plůtkem. Třeba tohle bych prohodil se strážnicí (která i když je z boku, tak z praktického hlediska se jedná o čelo domu), na radnici má být příjemný a pohodlný přístup. Ale jinak bych kritizivat Ivory nemohl.

Na ST Ivory působilo jako středisko pro další výpravy, ale když vezmu polohu obce, ono se není do okolí ani moc kam vypravovat. Opět na ST za Ivory byl celý sever a smysl to mělo. Teď, i když se předělá lokace, k původnímu významu se nemůže nikdy přiblížit.
Strach můžou nahánět akorát zlouni, jen by si museli dávat setsakra pozor
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Nalkanar »

Tak na ST, kdy i letitý podtemňan coural po povrchu, byla Ivory docela ideální.
Opevněná osada na rozcestí. Velká snaha SSF směřovala k obnově toho stavu, kdy zde byla i fungující prodej základní výbavy jako jsou zbraně, zbroje, munice.

Osobně bych uvítal spíše podobu z ST. Hřbitov klidně může být zachován tak, jak je nyní, jezero bych dal třeba někam do rohu (severozápad směrem k horám a lesu?), věž v původní podobě nechal v centru. Hlavně bych vrátil původního Krkovičku, současný je prostě divný.

Ivory jsem vnímal na ST jako takové rozcestí, kde se zastavují ti, co cestují do dalších osad. Tehdy Ivory spojovalo Karathu s většinou zbylých osad, protože jiné cesty podél pobřeží byly rizikovější. Dneska spojuj jen s Drahonicemi a Ostrohem, přičemž oboje jsou spíše méně významná sídla. Ale holt změna mapy přinesla tohle negativum.

Osobně bych třeba přidal i dostavník do Ivory. Sice dostavníky jsou očividně primárně nástroje pro přepravu creeperů, ale Ivory má zase z RP stránky jeden z význačných rodů a kdysi i dobré obchodní postavení.
.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Rejty »

Dřív byla Ivory ve středu mapy, bylo to dáno tím, že to byla první lokace a zbytek se stavěl za běhu, kolem Ivory, tudíž to byla taková křižovatka. V nové mapě se šoupla divně, tudíž není na místě křižovatky

Aby se zvedl význam Ivory, musel by lokace v tom středu mapy přerozmístit, aby se skrz Ivory cestovalo do Dorenu, do skřetího hvozdu, případně ještě do Lovišť. Ale to by zřejmě stálo za přesunutí i Petroniky. Jako šlo by to udělat. Otázkou je, zda má být Ivory blíž ke Karathe... také zda je to žádoucí a nebylo by to moc divoké. Za zamyšlené to každopádně stojí.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by kucik »

Přijde mi trochu jako blbost přeorganizovávat mapu jen proto, aby zas Ivory nabyla nějaký důležitosti. Spíš mi přijde logičtější přizpůsobit lokaci aktuálnímu umístění a potřebám hráčů.
Kdysi byla Ivory centrem hráčského světa, ale teď už ta mapa prostě vypadá jinak.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Nalkanar »

No spíše je třeba se zamyslet nad tím, co Ivory dává světu. Dřív to bylo to centrum kudma jezdí obchodníci ze všech osad a minimálně tam třeba přespí (viz systém formanských cest u nás). Pokud to nyní není, tak je otázka, co Ivory nabízí. Pozemky okolo jsou velké, plné dřeva, díky absenci Krynu v modulu má zase dnes Ivory o něco více kovů. V zásadě by mohlo Ivory nahradit pomyslně takové ty staré královské doly, co byly na ST na východ od Karathy směrem na Petroniku. Sice ty doly byly dle DG údajně vytěžené, ale dneska je za humny kamenolom, je tam dung s mitrilem (tuším, dlouho jsem neřešil craft), směrem ke Karathě jsou tam zbytky železného dolu.

Naopak jaký smysl má pro našince jezdit do Ostrohu? Krom creepu tam žádný slušný člověk nezavítá, tak proč by tam někdo zaváděl dopravu. Dobrodružná spodina si může pořídit koně, nebo jít pěšky.
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Puxina »

Osobně bych do rozložení map a lokací moc nezasahoval. Ivory bych nechal tam kde je, nežil bych v historii a prostě se smířil s tím, kde ted ivory je a hotovo.

Max jen upravit lokaci, dle toho brainstormingu co tu je ;).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Rejty »

Ta mapa na východ od rybářské osady je celkem nešťastně udělaná. Do Doubkova vede ve výsledku hlavní tah tou jeskyní s krysodlakem a netopýry.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Puxina »

Rejty wrote:Ta mapa na východ od rybářské osady je celkem nešťastně udělaná. Do Doubkova vede ve výsledku hlavní tah tou jeskyní s krysodlakem a netopýry.
Není nic jednodušší než tam protáhnout dvě cesty. Jednu přes jeskyni (kdo chce bojovat) a druhou bokem přes rokliny (kdo chce mír).
Je fakt, že teď se do Ivory jde děsnou obklikou a většina hráčů asi chodí tou jeskyní :)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by sandoftime »

Já bych osobně tu lokaci trochu prosvětlil, přijde mi to jako halloweenská mapa.

Ubral bych některé placebly a celkově to o pár čtverců zmenšil, takhle je to zbytečně obrovské

Vracet se ke starém Ivory z nostalgie mi nepřijde jako nejšťastnější řešení, už kvůli množství odvedené práce na nové mapě, která je objketivně mnohem propracovanější.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Pajule »

Chtěla bych stary ivory.. mně ty nový lokace nějak nebaví.. Stary se mi nikdy neokoukaly a tuty hrozně rychle..ale ja jsem takovej retro člověk. Ivory jsem milovala a ted se mu vyhýbám a chodím tam jen, když musím
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Jachym »

Většina z Vás má o Ivory pravdu . Ivory je celkově hodně ponurá a smutná někdo napsal dokonce Hallovenská . Ano je. Co Ivory potřebuje je aby se někdo podíval jak vypadali české vesnice třeba 70 let nazpět. 1 - křižovatka cest musí být uprostřed vesnice na návsi. Vždy tam byla i autobusy jezdili v 50 letech na náměstí. 2 - Na návsi stála radnice čelem - vchodem na náves. 3 - Na návsi stála hospoda , před ní strom nejspíše lípa. 4 - každá vesnice měla nějaký rybník - mnohé dva , jeden byl nedaleko návsi a byl to rybník pro místní husy a kačeny aby se lidem nezatoulali daleko. Kolem rybníka byli keře a rákosí aby se měla kde mládež scházet. Náves byla upravená 5 - nedaleko návsi v boční uličce byl vždy kovář - nikdy na návsi - rušil by starostu a hospodu. Mastičkářky a pod. byli vždy až na konci vesnice. Dobytek a staje byli až zezadu vesnice. Všechny tyto představy o české vesnici splňovalo Ivory na Staré Thálii .
Menhiri Dierta
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Ivory k diskuzi

Post by Puxina »

Si myslím, že Ivory by stačilo jen zmenšit. Ne samotnou vesnici, ale to okolí. Je tam sice dost hezkých zákoutí, ale nevyužitých.

Otázkou je proč Ivory jde obejít stranou a ani přes ní nemusím projít. Myslím to tak, že prostě jde obejít podél hradeb (možná nastavení pro podtemno?). Pokud by to šlo, tak bych hráče ve vylepšené Ivory donutil, aby vesničkou museli projít.

Dle mě by stačilo změnit rozložení budov už ve vytvořené ivory a udělat tam tu menší náves s radnicí, hospodou, kovárnou, vykupnou trofejí a nějakou babkou kořenářkou.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Locked