Úpravy Kelu k diskuzi
Úpravy Kelu k diskuzi
Rád bych upravil Kel. V současné době se tam přesouvají postavy z Podtemna a má sloužit jako útočiště pro zlé a lidi mimo Království. Město je ale řešeno špatně, moc velká lokace, nikdo se tam nepotká. Takže bych rád udělal potkávací centrum, náměstí, park nebo něco podobného, k tomu by se přesunula tržnice z podzemí. Důležité interiéry jako banka, chrám, hospoda by byly poblíž. To podzemí byvh z zredukoval, trhy by tam už nebyly, jen ten přístav, cesta do Podtemna a aréna.
Co si o tom myslíte? Uvítám návrhy a připomínky.
* edit: Jinak se nejedná o vyhnáni NPC drowů a Podtemna jako takového z Kelu, to by zůstalo. Jde mi hlavně o rozložení a vzhled lokace.
Co si o tom myslíte? Uvítám návrhy a připomínky.
* edit: Jinak se nejedná o vyhnáni NPC drowů a Podtemna jako takového z Kelu, to by zůstalo. Jde mi hlavně o rozložení a vzhled lokace.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
To město je strašné bludiště. Chápu, vypadá to jako takové ty uličky někde na východě. Ale 90% domů, co tam je, je nevyužitých.Rejty wrote:Rád bych upravil Kel. V současné době se tam přesouvají postavy z Podtemna a má sloužit jako útočiště pro zlé a lidi mimo Království. Město je ale řešeno špatně, moc velká lokace, nikdo se tam nepotká. Takže bych rád udělal potkávací centrum, náměstí, park nebo něco podobného, k tomu by se přesunula tržnice z podzemí. Důležité interiéry jako banka, chrám, hospoda by byly poblíž. To podzemí byvh z zredukoval, trhy by tam už nebyly, jen ten přístav, cesta do Podtemna a aréna.
Co si o tom myslíte? Uvítám návrhy a připomínky.
* edit: Jinak se nejedná o vyhnáni NPC drowů a Podtemna jako takového z Kelu, to by zůstalo. Jde mi hlavně o rozložení a vzhled lokace.
Tvůj nápad s parkem se mi líbí.
Dle mého názoru by mohlo být fajn, kdyby uprostřed byl park s posezením a kolem obchůdky s těma obchodníkama, co jsou na trhu v podzemí. Prostě kolem parku takový trh.
Na jedné straně by byl příchod z přistavu a hned naproti přes park velký palác. V přístavu prostě lodě, rybáři a tak dále
Asi bych zachoval podobný vzhled ...víc přiložená mapka
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Narozdíl od Ivory, Kel znám jako hráč lépe. Nemůžu ho kritizovat, vzhledem k předpokládané funkci v době vzniku svůj význam mělo. Za doby existování podtemna by podobný návrh a centralizace Kelu na povrchu neměl význam. Bludiště to ale opravdu je, co se mi na Kelu nelíbilo, tak právě to, že pokud někam chci, musím jít přes několik oblastí, než se tam dostanu (pokud tedy mluvím o základních budovách).
Osobně tedy preferuju tvůj nástin, tj. z jedné centrální lokace by se dalo dojít ke všemu podstatnému a jinam by se opět muselo přes centrální lokaci. Toto přesně mi vyhovovalo na Kahzetu. Jeden centrální prostor - tržnice, odkud vedly cesty do banky, hospody, dílny, přístavu, dobrodruha a i ke krejčí. Vše ostatní, co se využívalo méně často bylo v jiných částech města (chrámy, kováři a platnéři, speciální prodejci +2 předmětů atd.)
A přesně zde taky probíhalo střetávání postav, dokud podtemno fungovalo, jak mělo.
Osobně tedy preferuju tvůj nástin, tj. z jedné centrální lokace by se dalo dojít ke všemu podstatnému a jinam by se opět muselo přes centrální lokaci. Toto přesně mi vyhovovalo na Kahzetu. Jeden centrální prostor - tržnice, odkud vedly cesty do banky, hospody, dílny, přístavu, dobrodruha a i ke krejčí. Vše ostatní, co se využívalo méně často bylo v jiných částech města (chrámy, kováři a platnéři, speciální prodejci +2 předmětů atd.)
A přesně zde taky probíhalo střetávání postav, dokud podtemno fungovalo, jak mělo.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Mě vždycky zajímalo jestli má Kel nějaký kanalizační systém či nikoliv.
Pokud by se přesunul trh a zredukovalo podzemí (s čimž souhlasím), tak by se dal prostor využít třeba i na to.
A půjčuju si hezkou Pux mapku a navrhuju úpravu
A půjčuju si hezkou Pux mapku a navrhuju úpravu
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Ty kanály a tak..... jo to je fajn nápad. Já bych určitě nějaké podzemí zanechal. Přece jen by tam mohlo být něco ve stylu černého trhu (něco jako je Roid v Karathře) pro vrahy, heteriky, necromanty a tak. Něco co by podpořilo zlé charaktery.Zeerit wrote:Mě vždycky zajímalo jestli má Kel nějaký kanalizační systém či nikoliv.Pokud by se přesunul trh a zredukovalo podzemí (s čimž souhlasím), tak by se dal prostor využít třeba i na to.
A půjčuju si hezkou Pux mapku a navrhuju úpravu
Jinak hezká není, je to jen hrubý náčrt, podle kterého se dá líp orientovat
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Brána - brána by asi měla být průjezdná. Park až k paláci svůj význam má, ale aby doprava cestovala přes park mi moc vhodné nepřijde. Posunout tedy brány o něco dolu a park položit na šířku. Bránu dát na úroven tržiště. Tj cesta brána - tržiště - brána
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Průjezdná brána dává smysl.
Park vedoucí k paláci také.
Ten chrám by měl být spíš v centru, ne?
Stoky by šly teoreticky přidat ty z Kahzetu.
Jinak v Kelu není nic jako akademie boje a magie, tudíž na mistry nemusí být samostatná budova.
Ona je teď nějaká venkovní hospoda u západního výlezu z města, ta podle mě také nemá smysl. Tam by šlo dát něco jiného, třeba stáje.
Park vedoucí k paláci také.
Ten chrám by měl být spíš v centru, ne?
Stoky by šly teoreticky přidat ty z Kahzetu.
Jinak v Kelu není nic jako akademie boje a magie, tudíž na mistry nemusí být samostatná budova.
Ona je teď nějaká venkovní hospoda u západního výlezu z města, ta podle mě také nemá smysl. Tam by šlo dát něco jiného, třeba stáje.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Já bych se na park vykašlal a udělal prostě centrální tržiště, ktrému by vévodilo pódium s klecemi, které se užívá jak k kázání, tak k aukci otroků.
Vše se pak dá obkroužit okolo tohoto náměstí - chrám, palác, banka, dílny, a bránu pryč. Chrám a palác bych dal proti sobě.
Přístav bych asi nechal bokem, jak je, i tam přesunul takové ty méně legální loďaře.
Namísto dvou bran by mohla být jedna a za ní taková ta pseudooázka/tábořiště a u něj rozcestník.
Vše se pak dá obkroužit okolo tohoto náměstí - chrám, palác, banka, dílny, a bránu pryč. Chrám a palác bych dal proti sobě.
Přístav bych asi nechal bokem, jak je, i tam přesunul takové ty méně legální loďaře.
Namísto dvou bran by mohla být jedna a za ní taková ta pseudooázka/tábořiště a u něj rozcestník.
.
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Stáje bych určitě dal ven z města. Ti velbloudi a spol musí děsně smrdětRejty wrote: Ona je teď nějaká venkovní hospoda u západního výlezu z města, ta podle mě také nemá smysl. Tam by šlo dát něco jiného, třeba stáje.
Vidím, že cítíš s podtemnákama, když jim to prostředí chceš tak nějak zpříjemnit (klece, otroci a spol), aby to nebyl tak velký šokNalkanar wrote:Já bych se na park vykašlal a udělal prostě centrální tržiště, ktrému by vévodilo pódium s klecemi, které se užívá jak k kázání, tak k aukci otroků.
Vše se pak dá obkroužit okolo tohoto náměstí - chrám, palác, banka, dílny, a bránu pryč. Chrám a palác bych dal proti sobě.
Přístav bych asi nechal bokem, jak je, i tam přesunul takové ty méně legální loďaře.![]()
Namísto dvou bran by mohla být jedna a za ní taková ta pseudooázka/tábořiště a u něj rozcestník.
Jako trh s otroky by mohl být v rámci toho trhu co bude kolem. Park bych možná nechal. Přece jen palmy a nějaké ty kaktusy by tam mohly vypadat hezky.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Park před palácem se s trhem a pódiem nevylučuje. Naopak to pódium mi přijde jako dobrý nápad na ten trh
Jen si nejsem jistý, zda ten pouštní tileset nabízí to dřevené pódium a nemuselo by se to řešit spíše tou terénní vyvýšeninou.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Tak pódium je pracovní název, ale Kel má být to středisko, kam se jednou za čas sjedou nomádi a obchodují ve velkém, mimo jiné tam jsou i ty dražby otroků, případně by tam mohly být i dražby vzácných dřevin, nebo zbraní, nebo čehokoliv dalšího. Ale ta myšlenka centrálního tržiště a veřejných aukcí tam dobře sedne.
Puxi, však je dáme do klecí a prodáme různým Johanesům
Puxi, však je dáme do klecí a prodáme různým Johanesům
.
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Taky si myslím, že to nemusí být podium jako takové......on tileset ti některé věci nedovolí, ale placeably ti toho umožní děsně moc, stačí jich pár a každému dojde, že to je místo pro dražbu osob, zvířat, individuí a tak dále (samozřejmě s placebalama se v městě radši krotit
).
Jo Johanesům .....jako něco ve stylu, kde malíř nakreslí obrázek, jak si držíš v potech drowa? (něco jak fotky ze zoo a spol)
Jo Johanesům .....jako něco ve stylu, kde malíř nakreslí obrázek, jak si držíš v potech drowa? (něco jak fotky ze zoo a spol)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Puxovi se už v hlavě rýsuje nějaká konkrétní představa toho "pódia"? 
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Si myslím že v podtemnu máte inspirací až až. Když nemáš podium, tak tam hodíš jen pultík, pár klecí, ostrahu, plot kolem a je toRejty wrote:Puxovi se už v hlavě rýsuje nějaká konkrétní představa toho "pódia"?
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Kelu k diskuzi
Já jen jestli by jsi se na ten Kel nechtěl podívat, lokace ti jdou... 
Vedoucí týmu Thalie