Nováček a začínající postavy na Thalii
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
"Na rozcestí se dej doprava..."
"Projdi les a zkontroluj, že je tam klid..." v quest logu se objeví jména lokací, do kterých musí postava aspon vejít, popř. tam něco zabít
"Projdi les a zkontroluj, že je tam klid..." v quest logu se objeví jména lokací, do kterých musí postava aspon vejít, popř. tam něco zabít
.
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Hele to by asi šlo. V toolsetu existuje nějakej Journal editor, s pomocí kterýho by to šlo vytvořit.Rejty wrote:Si říkám, jestli by na ty rady do hry nešel využít deník postavy, zatím v něm nic není. Ale to je otázka spíš na Shamana nebo Kucika. To samé s registrací a instalací.
https://nwnlexicon.com/index.php?title= ... _-_Part_II
Můžou tam bejt jak texty, který bude mít hráč kdykoliv po ruce, tak třeba nějaký úvodní questy jak co udělat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Super, takže se naskýtá otázka, co by v tom deníku mělo být 
Vedoucí týmu Thalie
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Taky by možná bodlo, kdyby ten umírací odpočet, šlo nějak urychlit, pokud je člověk sólo
i třeba příkazem.
.
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
ad 3 - Starý hráč už má třeba určitou základnu přátel, kterým může napsat OOC. Nový hráč (o kterých tohle téma je) nemusí chtít psát někomu neznámémuOOC, jestli si s ním náhodou nechce jít pokecat. Spíše se pokusí prozkoumat svět a na někoho narazit, tím se seznámit. Pokud k tomuhle nedojde, může stejně tiše, jak se na serveru ukázal, zmizet.Puxina wrote: ...
ad 3 - dle mě nehrotit IC a ptát se OOC a OOC se domlouvat na schůzkách (ikdyž i to se dá IC okecat).
...
ad 6 - tohle je problém hráčů, pokud jsou líní spolek stvořit a řídit, tak nevím .....
ad 6 - Jenže ti hráči, kteří tohle dělali a už nedělají (nebo méně) mohou mít nějaké důvody, které je odradily. A ty důvody mohou odradit i přápadné další hráče, kteří se pokusí zakládat spolky, nebo dělat ostatním mentory. V tomto bodě se asi nedostaneme ke konkrétní úpravě WB, která by chybu odstranila
Něco může být i o samotné komunikaci a přístupu. V tomhle bodě si třeba cením, že případné úpravy měst jsou probírány veřejně, aby se zde mohla vyjádřit i komunita. To je určitě krok správným směrem.
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Netuším o čem je řeč. I Nalk něco naznačoval.Goran wrote:
ad 6 - Jenže ti hráči, kteří tohle dělali a už nedělají (nebo méně) mohou mít nějaké důvody, které je odradily. A ty důvody mohou odradit i přápadné další hráče, kteří se pokusí zakládat spolky, nebo dělat ostatním mentory. V tomto bodě se asi nedostaneme ke konkrétní úpravě WB, která by chybu odstranila. Spíše je to podnět k zamyšlení, jak lépe motivovat, nebo méně demotivovat aktivní hráče/postavy, aby se podílely dlouhodobě na dění ve světě.
Něco může být i o samotné komunikaci a přístupu. V tomhle bodě si třeba cením, že případné úpravy měst jsou probírány veřejně, aby se zde mohla vyjádřit i komunita. To je určitě krok správným směrem.
WB se přece může stát kdokoliv,kdo umí v toolsetu a komu Rejty pošle lokaci na úpravu, ne? Dřív tu bylo děsně moc hráčů, kteří dělali lokace.
Osobně si myslím, že spolky, které prosperují baví sebe i ostatní a tráví ve hře čas mají automaticky právo na nějaký bonus v podobě vlastního sídla nebo něčeho takového.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Je více spolků, guild masterů, mentorů... chtělo by zjistit z více stran, proč jejich činnost byla utlumena.Puxina wrote:Netuším o čem je řeč. I Nalk něco naznačoval.Goran wrote:
ad 6 - Jenže ti hráči, kteří tohle dělali a už nedělají (nebo méně) mohou mít nějaké důvody, které je odradily. A ty důvody mohou odradit i přápadné další hráče, kteří se pokusí zakládat spolky, nebo dělat ostatním mentory. V tomto bodě se asi nedostaneme ke konkrétní úpravě WB, která by chybu odstranila. Spíše je to podnět k zamyšlení, jak lépe motivovat, nebo méně demotivovat aktivní hráče/postavy, aby se podílely dlouhodobě na dění ve světě.
Něco může být i o samotné komunikaci a přístupu. V tomhle bodě si třeba cením, že případné úpravy měst jsou probírány veřejně, aby se zde mohla vyjádřit i komunita. To je určitě krok správným směrem.
WB se přece může stát kdokoliv,kdo umí v toolsetu a komu Rejty pošle lokaci na úpravu, ne? Dřív tu bylo děsně moc hráčů, kteří dělali lokace.
Osobně si myslím, že spolky, které prosperují baví sebe i ostatní a tráví ve hře čas mají automaticky právo na nějaký bonus v podobě vlastního sídla nebo něčeho takového.
I ty jsi hrával na těchto pozitích ne? Aria a její Morusův stánek. Můžeš také přidat důvod, proč byla ukončena.
Z mého pohledu mi přišlo, že nejsou moc brány v potaz hráčské tužby. A vzhledem k tomu, že jsme tu malá komunita, jsou některá rozhodnutí značně direktivní. Názor skalních hráčů a komunity není třeba řešit.
Měl jsem také potíž s tím sehnat WB na některé své plány, takže se nakonec změny nerealizovaly. Pak jsem si řekl, že to vezmu do svých rukou. Otevřel si zdější návody pro WB... a chvíli potom začla thalie 2.0, takže jsem to raději odložil.
Další důležitá věc pro GM je aktivita DM. Vím, že není možné mít pořád po ruce DMko. Ovšem v současnosti je DM tým celkem redukovaný. Nevím tedy zda bude aspon rámcově, jednou za čas, možné konzultovat/hrát. A úplně bez DM nejspíš také nebude jednoduché smysluplně hrát.
Celkové změny Thalie mi někdy přišly nepřátelské vůči RP. Proto budu rád, pokud budou současné změny reflektovat místní atmosféru, nebo reálie.
----------
Třeba když bych ted odbočil k tvým dotazům k pravidlům. Zda je možné předávat si peníze mezi postavami, nebo volat o pomoc při smrti. Tak tyhle konkrétní pravidla mi příjdou velmi důležitá.
Každá postava je unikátní, samostatná a soběstačná. Musí se světem protloukat dle svých schopností (pokud ted vynechám například pokračovatele nějakého rodu). Dát všem postavám společný účet rozbije kompletně dosavadní RP koncept. Každá postava už nebude sama za sebe, materiálně značně silným prvkem by byl OOC prvek hráče. Velká chyba dle mého.
A ještě větší chyba by bylo povolení volání o OOC pomoc při smrti. Zakecat RP se dá vždycky všechno, to už tu každý RPer pochopil. Problém je, že mrtvola mizí po nějaké době. Takže ve chvíli kdy se někdo "utrhne" a zaběhne "náhodou" pro tvou mrtvolu... budeš dlužit službu. A až tvůj zachránce umře, bude očekávat protislužbu. Smrt v boji přestane být strašákem a všichni budem pro všechny běhat, na základě službiček... Také velká chyba, která by mohla rozbít atmosféru. Já když někde umřu v dungu, tak umírám s vědomím, že ztráta XP je dostatečný trest za smrt v boji, a já mohu nadále pokračovat s hrou své postavy. Nyní jsou postihy za smrt ještě sníženy, takže mi ten případný strašák příjde tak malý, jak jen může být.
Last edited by Goran on 20:39 16. Oct 2018, edited 1 time in total.
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Bylo zrušeno RDD.Goran wrote: I ty jsi hrával na těchto pozitích ne? Aria a její Morusův stánek. Můžeš také přidat důvod, proč byla ukončena.
Polodraci jsou furt, ale mají ocas ..brrrr hnus.
Dosáhl jsem s ní max lvl i vcelku slušné postavení ve městě.
Postava i spolek byl známý.
Neměl jsem zájem ji rozjíždět znova od nízkého levelu, vypadalo by to divně. Bez schopností, bez zázemí, bez výbavy a konta v bance.
Ty ostatní věci, co jsi psal. WB se dá naučit chce to jen hodně času a trpělivost. Návody se myslím s přechodem nezměnily, jen jsou jiné tilesety a paleta placeablů.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Dobrym vzorem jako low zacatecnicky dung by mohli byt netopejri v podtemnu kteri i critikalem davaji za 1dmg. Mozna by barbar vedel jmeno lokace. Pac je tam jen uhli a jil tak nemam lokaci poznacenou. Celkove jsou dungy v podtemnu lepe pro low postavy nastavene, protoze je prubezne upravoval Derken aby se tam dalo rozumne zacit.
Wbckovani neni lehky. Ja mam lokace Karathy a zacit s necim tak velkym, to sem si ukousla moc. Taky sem na poslani lokaci cekala asi tri mesice kdy uz prvotni nadseni opadlo.
Me ze hry vyhnalo vlastne hrani
udelalo se spoustu uprav z pulky a Shaman zase zmizel delat neco jinyho. Labach? Tusim.. Nedopad idealne lidi se na tom handrkovali, hadali, podvadelo se a offovalo u dungu s ruznyma postavama a hamty hamty. Vetsinou je lepsi od tech zbytecnejch hadek utect, kdyz uz hra neprinasi radost.
Edit1: jsem se o tom uz s Rejtym tusim bavila, na povrchu jsou low dungy obehnutelny do 2h. Tim 1 clovek pripravi o zabavu z lovu zbytek serveru.
Porad cekam na opravu casovek ktere by udajne meli tect xp/minutu a ne jednou za 2min a 15s. Bude ta naprava vubec nekdy?
Wbckovani neni lehky. Ja mam lokace Karathy a zacit s necim tak velkym, to sem si ukousla moc. Taky sem na poslani lokaci cekala asi tri mesice kdy uz prvotni nadseni opadlo.
Me ze hry vyhnalo vlastne hrani
Edit1: jsem se o tom uz s Rejtym tusim bavila, na povrchu jsou low dungy obehnutelny do 2h. Tim 1 clovek pripravi o zabavu z lovu zbytek serveru.
Porad cekam na opravu casovek ktere by udajne meli tect xp/minutu a ne jednou za 2min a 15s. Bude ta naprava vubec nekdy?
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Tak nemyslím si, že by na povrchu byl nějaký problém najít dung pro lowíky. Řekl bych, že těch "bezpečných" lovišť je tu ještě mnohem víc, než bylo v podtemnu. Navíc přechodem na NT2 došlo ještě i k oslabení několika těchto základních bossů. Celkově bych řekl, že povrch byl stavěný na velké množství hráčů, kteří budou vzájemně rozstrkané do skupinek dle RP zaměření a jiných preferencí, zatímco podtemno spíše na malý počet vesměs spolupracujících hráčů (klanové a rodinné války prakticky na NT z ST už nepřešly, kromě několika malých střetů v úplném počátku NT (kdy byl max. lvl ještě 15)). Když je teď podtemno mrtvé a na povrchu hraje jen pár lidí, rozjezdy jsou výrazně snadnější (i přes omezení ceny trofejí z bossů).
Jo a ta oblast s netopýry je podzemní divočina 6 - doupě.
Jo a ta oblast s netopýry je podzemní divočina 6 - doupě.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Nerikam ze je to na rozjezd spatne, spis je to tim alespon u me s kazdou postavou mam problem zhruba na 12lvlu kam s postavou jit, ta dalsi loviste jsou tezsi a na pomer vydelek/sance umrit je to velke ne. Obvykle se vyplati ty low dungy koleckovat na goldy i na lvlu 16, jsou i postavy na lvlu 25 co si raci jdou vydelat par goldu tam nez aby sli umrit do lokace kterou nezvladnou. Mam i postavu na 18lvlu pro kterou je smrtelne nebezpecne jit do Hazru na stiry pro trofej za par susnu a vyjde me lip jit pobit low bosse bez nebezpeci, strat potek a tak.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Poslední měsíc jsem rozjížděl tři postavy a nepřijde mi, že by toho pro low levely bylo tak málo.NesQe wrote:...
Edit1: jsem se o tom uz s Rejtym tusim bavila, na povrchu jsou low dungy obehnutelny do 2h. Tim 1 clovek pripravi o zabavu z lovu zbytek serveru...
Začíná se na 2. levelu. Člověk může jít:
- do stok, kde je několik lokací, včetně Mandaloriana a Krysaře
hned z rybářské osady na hřbitov, kde je Nakažená krysa a Ghúl + jednotlivé ty hrobky
z městské brány na kraby s bossem + zombie námořníci
na želvy s bossem
stonožky s bossem
jezevci + starý
psi + šéf
venku pár brouků
kus dungu s mravenci
na poušti štíři a pašeráci
vlci - trochu z ruky, uznávám
koboldi po prvního bosse - trochu z ruky
průchod s krotkami - trochu z ruky
asi další věci
- mravenci včetně královny
dung brouků včetně hlavního
vosy a královna
pavouci s křižnatkou
mnohem větší kus koboldů, včetně druhého bosse
asi kus hrobky v Ivory
kus dungu s uctivači Zeira (skrytý)
s imkou nebo vůlí lokace s bandity u stonožek
naproti krabům kanci, dál možná první patro hákovců
slabí trollové, možná kus dungu se zemníma elementálama
netopýrodlaci
skalní medvědi
krysodlak
upíří netopýři
lokace a celý dung skřetů - na to, jak jsou low level, jsou dost z ruky
první zkušenost s podtemnem v podobě šedých skřetů
určitě mnoho dalšího.
Celkově třeba většina jedovatých potvor low level není teď jedovatá, takže se hodně rozšířilo, co se dá bezpečně zabíjet. Spíš mi připadá, že hodně vyloženě low level dungů je trochu mimo dosah, jde se okolo už nebezpečnějších míst (třeba na skřety přes upíří netopýry) nebo stačí jedno špatné odbočení a jsou tam vyloženě vražedné potvory. Takže řadu věcí si člověk užije až při opakovaném hraní, díky metagamu. Těžko říct, zda je to špatně nebo dobře.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Nepisu ze je toho malo, pisu ze ti to vyvrazdim do 2hodin.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
Možná je to tím, že to je level, kdy už se dost hodí parta nebo záleží na tom, co máš za build (pomůže přítelíček, imky první...).NesQe wrote:Nerikam ze je to na rozjezd spatne, spis je to tim alespon u me s kazdou postavou mam problem zhruba na 12lvlu kam s postavou jit, ta dalsi loviste jsou tezsi a na pomer vydelek/sance umrit je to velke ne. Obvykle se vyplati ty low dungy koleckovat na goldy i na lvlu 16, jsou i postavy na lvlu 25 co si raci jdou vydelat par goldu tam nez aby sli umrit do lokace kterou nezvladnou. Mam i postavu na 18lvlu pro kterou je smrtelne nebezpecne jit do Hazru na stiry pro trofej za par susnu a vyjde me lip jit pobit low bosse bez nebezpeci, strat potek a tak.
Pro 12 level dobře vybavený začíná imho být:
- celý dung mravenců, což je skvělé místo
celý dung koboldů, pokud je taktika na starého medvěda, jinak holt bez něj
slimáci
teoreticky formiani
zemní elemntálové
možná hákovci druhé patro (když ne, tak první) + věci okolo, jako trollové, pavouci
dá se chodit dung skřetů v pohodě s trochou opatrnosti na pastech
parta možná krokodýli a štíři na poušti, těžko říct
asi půlogři
teoreticky dung medvědů u Isilu
teoreticky orčí obětiště
aréna a hry o Šampióna Pouště
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: Nováček a začínající postavy na Thalii
To beru jako výzvu. Logni postavu na vhodném levelu a pojď mi to dokázat!NesQe wrote:Nepisu ze je toho malo, pisu ze ti to vyvrazdim do 2hodin.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru