Úpravy Karathy k diskuzi
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Malá skrytá zahrada je kousek od Doubkova, aspoň jsem ji tam dával mezi skály, ale je to malé a není to tak hezké
.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Byl bych taky pro úpravu přístavu aby se Škopek posunul. Nejlépe tak aby hráč co běží z karathy do ivory přes přístav přímo viděl postavy sedící na zahrádce.
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Přeju pevný nervy s timhle tilesetem. Si pamatuju, kolikrát jsme se to snažili marně poskládat.Shaman88 wrote:Byl bych taky pro úpravu přístavu aby se Škopek posunul. Nejlépe tak aby hráč co běží z karathy do ivory přes přístav přímo viděl postavy sedící na zahrádce.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Tak jsem trošku promyslel možnosti. Níže seznam řešení a návrhů:
1) Všechny zásadní místa (učitelé, obchodníci, muly, dílny, radnice, banka...) se přeskupí v max dvou loakcích. Navrhuji městskou bránu/dolní město.
2) Město a stoky se přestaví do nějaké logické na sebe navazující funkční podoby. Nyní je ze všech stran voda, stoky na sebe navazují mimořádně podivně, někde nemají žádné výlezy.
3) I přes požadavky (v diskuzi) město razantněji osekat bych k tomuto kroku nepřistupoval. Další lokace se mohou využít jako sídla spolků, místa dokreslující atmosféru a život velkého středověkého města. Pokud funkční prvky necháme na dvou místech, postavy se pravděpodobně budou lehce potkávat, takže není nutné to "pozadí" světa rušit. Kdo nechce, nejde tam. DMkům a RPerům mohou přijít vhod.
4) Zkontroloval bych zda v městě něco nechybí, jako například prostory kupecké gildy, co jsem zminoval. Také postrádám admiralitu a správu přístavu, které jsou pro přístavní město celkem důležité (ještě zauvažuju zda nedoplnit něco i do reálií). Mohla by tu být kancelář výběrčího daní, možná další věci, ještě promyslím. Kdyby někomu něco dalšího chybělo, určitě pište.
5) Padl tu nápad na úpravu hostinců ve městě. Přesunutí některého blíže k hlavním cestám v přístavu, nebo dolním městě. Tohle ještě prozkoumám a promyslím.
6) Úřad je dost špatně umístěný, chtělo by to reprezentativnější místo. Ideálně bych přesunul cirkus někam za brány (radní, stráže, i spořádání obyvatelé města si jiště oddechnou, až ti kejklíři budou za branami, kam patří). Na tomto reprezentativním místě naproti bance by mohla stát nová radnice.
7) Přesunul bych hájek z středního města. Ten prostor by mohl dostat Nordův chrám (možná i Morusův), které mi tu oba chybí.
8 ) Přesunutí a předělání kupců tak, aby všichni byli v dolním městě.
9) Přesunutí učitelů tak, aby základní povolání měla učitele v co nejméně lokacích Karathy. Viděl bych to na městskou bránu, dolní a střední město.
1) Všechny zásadní místa (učitelé, obchodníci, muly, dílny, radnice, banka...) se přeskupí v max dvou loakcích. Navrhuji městskou bránu/dolní město.
2) Město a stoky se přestaví do nějaké logické na sebe navazující funkční podoby. Nyní je ze všech stran voda, stoky na sebe navazují mimořádně podivně, někde nemají žádné výlezy.
3) I přes požadavky (v diskuzi) město razantněji osekat bych k tomuto kroku nepřistupoval. Další lokace se mohou využít jako sídla spolků, místa dokreslující atmosféru a život velkého středověkého města. Pokud funkční prvky necháme na dvou místech, postavy se pravděpodobně budou lehce potkávat, takže není nutné to "pozadí" světa rušit. Kdo nechce, nejde tam. DMkům a RPerům mohou přijít vhod.
4) Zkontroloval bych zda v městě něco nechybí, jako například prostory kupecké gildy, co jsem zminoval. Také postrádám admiralitu a správu přístavu, které jsou pro přístavní město celkem důležité (ještě zauvažuju zda nedoplnit něco i do reálií). Mohla by tu být kancelář výběrčího daní, možná další věci, ještě promyslím. Kdyby někomu něco dalšího chybělo, určitě pište.
5) Padl tu nápad na úpravu hostinců ve městě. Přesunutí některého blíže k hlavním cestám v přístavu, nebo dolním městě. Tohle ještě prozkoumám a promyslím.
6) Úřad je dost špatně umístěný, chtělo by to reprezentativnější místo. Ideálně bych přesunul cirkus někam za brány (radní, stráže, i spořádání obyvatelé města si jiště oddechnou, až ti kejklíři budou za branami, kam patří). Na tomto reprezentativním místě naproti bance by mohla stát nová radnice.
7) Přesunul bych hájek z středního města. Ten prostor by mohl dostat Nordův chrám (možná i Morusův), které mi tu oba chybí.
8 ) Přesunutí a předělání kupců tak, aby všichni byli v dolním městě.
9) Přesunutí učitelů tak, aby základní povolání měla učitele v co nejméně lokacích Karathy. Viděl bych to na městskou bránu, dolní a střední město.
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Mě osobně se to líbí
.
Hlavně ty stoky a radnice. Stoky jsem si procházel a jsou takové divoké.
Hlavně ty stoky a radnice. Stoky jsem si procházel a jsou takové divoké.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Cirkus by se mohl přesunout místo tábořiště za západní branou, tam se stejně podle mě moc nechodí a je tam hezký plácek 
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Nenavazují výstupy na některé části města (horní/přístav), byť jsou lokace stoky pod přístavem/horním přítomny. Jsou dle mého zbytečně přeplněné některými druhy příšer (sliz). Jejich uspořádání úplně neodpovídá rozložení města. Určitě by se tam také našel prostor pro zlepšení/zajímavosti. Neexistuje možnost, jak skrze ně vyjít z města.Rejty wrote:Jinak co je špatně na stokách?
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Jo za to se taky přimlouvám.. aby stoky měli nějaký východ ven mimo město. Třeba nějaký odtok do řeky.
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Jo, pravda. Přemístění stok bude záviset na exteriéru, určitě jsem pro další vchody do města, klidně i nějaké tajné vchody, místnosti atd., do stok se to hodí. Klidně by to mohly být rozsáhlejší katakomby, kde by byly low potvory a čím hloubš, tím byto v nich bylo nebezpečnější... Dříve byly stoky spojené i s hrobkami na hřbitově.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Dle mého soudu by měla Karatha vypadat trochu jako Starej Londýn

+ Královský palác slouží jako ochrana před útokem z moře a zabraňuje nepřátelům vyplout proti proudu Jaarigu. Také chrání většinu Horního města.
+ Karathský most nedovoluje proplutí větších lodí -> další obranný prvek + to napomáhá koncentrovat obchod do Karathy.
+ Brána je pevností a sídlem karathské obrany (Stráž)
+ Nedává smysl, aby banka sídlila v "bráně". Bohatství je třeba držet v bezpečí, tj. centrum a nebo Horní město.
+ Jedna hlavní trasa skrze celé město, aby postavy měly větší šanci se potkat (k dispozici jsou stále postranní uličky, ale nejkratší cesta by měla vést po hlavní trase)
Edit: I když jsem to tak původně nezakreslil, Palác a Horní čtvrť mají společnou lokaci. Palác by také měl být o poznání menší. Měřítko jsem úplně netrefil.

+ Královský palác slouží jako ochrana před útokem z moře a zabraňuje nepřátelům vyplout proti proudu Jaarigu. Také chrání většinu Horního města.
+ Karathský most nedovoluje proplutí větších lodí -> další obranný prvek + to napomáhá koncentrovat obchod do Karathy.
+ Brána je pevností a sídlem karathské obrany (Stráž)
+ Nedává smysl, aby banka sídlila v "bráně". Bohatství je třeba držet v bezpečí, tj. centrum a nebo Horní město.
+ Jedna hlavní trasa skrze celé město, aby postavy měly větší šanci se potkat (k dispozici jsou stále postranní uličky, ale nejkratší cesta by měla vést po hlavní trase)
Edit: I když jsem to tak původně nezakreslil, Palác a Horní čtvrť mají společnou lokaci. Palác by také měl být o poznání menší. Měřítko jsem úplně netrefil.
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
A výškový rozdíl by měl vypadat ideálně následovně


Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Chudáci WB
si říkali co jak přesunou a takhle budou muset překopat celé město
Ale jinak to vypadá fajn
Ale jinak to vypadá fajn
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia
Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Re: Úpravy Karathy k diskuzi
Není ta mapa špatně natočená? Řeka teče ze severu na jih.
Vedoucí týmu Thalie