Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zeerit »

Finančně opravdu hodně a taky pozjistit kde sehnat jakou duši není žádnej med.
Last edited by Zeerit on 11:15 19. Oct 2018, edited 1 time in total.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Tak ono asi nebude zas tak velký problém sehnat řemeslníka. S tou duší bych se spíš obával, po tom, co padl limit na 30 lvl, padla i možnost snáze dostupných 200% bossů. Tohle si vyžádá velkou výpravu více hráčů, stejně jako dříve. Pak když z toho má mít užitek jen jeden na jednu věc, bude komplikovanější se domluvit.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Barbar321 wrote:Tak ono asi nebude zas tak velký problém sehnat řemeslníka. S tou duší bych se spíš obával, po tom, co padl limit na 30 lvl, padla i možnost snáze dostupných 200% bossů. Tohle si vyžádá velkou výpravu více hráčů, stejně jako dříve. Pak když z toho má mít užitek jen jeden na jednu věc, bude komplikovanější se domluvit.
Já na žádným obtížným bossovi nikdy nebyl, ale předpokládám, že když se zvyšuje obtížnost, tak se zvýší i odměny za zabití v jakékoliv podobě. Sehnat 5 postav na výpravu už znamená "jdou všichni online" a pak dostat odměnu ve výši pár fufňů, tak se na to taky vydlabnu.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

RainMan wrote:
Barbar321 wrote:Tak ono asi nebude zas tak velký problém sehnat řemeslníka. S tou duší bych se spíš obával, po tom, co padl limit na 30 lvl, padla i možnost snáze dostupných 200% bossů. Tohle si vyžádá velkou výpravu více hráčů, stejně jako dříve. Pak když z toho má mít užitek jen jeden na jednu věc, bude komplikovanější se domluvit.
Já na žádným obtížným bossovi nikdy nebyl, ale předpokládám, že když se zvyšuje obtížnost, tak se zvýší i odměny za zabití v jakékoliv podobě. Sehnat 5 postav na výpravu už znamená "jdou všichni online" a pak dostat odměnu ve výši pár fufňů, tak se na to taky vydlabnu.
5 duší z jedné potvory nevymlátíš ani při nejlepším možném naklonění hvězd :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Puxina »

Barbar321 wrote:
RainMan wrote:
Barbar321 wrote:Tak ono asi nebude zas tak velký problém sehnat řemeslníka. S tou duší bych se spíš obával, po tom, co padl limit na 30 lvl, padla i možnost snáze dostupných 200% bossů. Tohle si vyžádá velkou výpravu více hráčů, stejně jako dříve. Pak když z toho má mít užitek jen jeden na jednu věc, bude komplikovanější se domluvit.
Já na žádným obtížným bossovi nikdy nebyl, ale předpokládám, že když se zvyšuje obtížnost, tak se zvýší i odměny za zabití v jakékoliv podobě. Sehnat 5 postav na výpravu už znamená "jdou všichni online" a pak dostat odměnu ve výši pár fufňů, tak se na to taky vydlabnu.
5 duší z jedné potvory nevymlátíš ani při nejlepším možném naklonění hvězd :D
Za pět výprav ale jo ;)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Barbar321 wrote:
RainMan wrote:
Barbar321 wrote:Tak ono asi nebude zas tak velký problém sehnat řemeslníka. S tou duší bych se spíš obával, po tom, co padl limit na 30 lvl, padla i možnost snáze dostupných 200% bossů. Tohle si vyžádá velkou výpravu více hráčů, stejně jako dříve. Pak když z toho má mít užitek jen jeden na jednu věc, bude komplikovanější se domluvit.
Já na žádným obtížným bossovi nikdy nebyl, ale předpokládám, že když se zvyšuje obtížnost, tak se zvýší i odměny za zabití v jakékoliv podobě. Sehnat 5 postav na výpravu už znamená "jdou všichni online" a pak dostat odměnu ve výši pár fufňů, tak se na to taky vydlabnu.
5 duší z jedné potvory nevymlátíš ani při nejlepším možném naklonění hvězd :D
To asi určitě nevymlatim, ale pořád to může být jedna pětina podílu. Samozřejmě v případě, že zbylý loot se vyrovná alespoň zbylým 4/5 její ceny.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

RainMan wrote: To asi určitě nevymlatim, ale pořád to může být jedna pětina podílu. Samozřejmě v případě, že zbylý loot se vyrovná alespoň zbylým 4/5 její ceny.
Nu, když bude zájem, rád přihodím postavu do výpravy
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Jachym »

Ahojky - no boha vy jste tomu klerikovi ale dali je to vůbec hratelné ? Myslím tim hlavně kouzla dle bohů . Co dát k bojovníkovi? Juana - ta je tak do party - Léčení , uzdrav , vzkříšení, to je dobrý ale co tak pro postavu samotnou třeba rychlost nebo kamenka nebo kůra i božská síla by nebyla marná. Z každého boha se mi hodí tak jedno dvě kouzla jinak je to na nic. Můžu kombinovat dva bohy? To asi ne co. Ještě mám problem Kamenka a nebo kůra ? Jedna z nich je na vyšším lvlu na nic - která? Já jsem to zapoměl. Zkuste se nějak k tomu klerdovi vyjádřit , už jsem si udělal relevelem dvě postavy nic moc , tuhle pos...t nesmím !
Menhiri Dierta
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Když jsem pracoval na návrhu tak jsem u každého boha měl funkční kombinaci se kterou to dobře vychází, samozřejmě né všichni bohové se hodí na všechny role.
EDIT: A Juana je stále ještě v řešení.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Jachym wrote:...
Hratelné určitě ano . Řekl bych, že i mnohem hratelnější, než byl dřív. Každá kombinace má něco a závisí jen na tvém stylu. Budeš vždy muset řešit, co obětovat na úkor čeho jiného. První věc je, jaký máš poměr klerika/bojovníka, aby se z toho dalo usoudit, jak moc se zakládá postava na kouzlech. Když je nedokáže udržet po většinu meditu, je lepší holt nevolit kolová kouzla, ale pouze turnová. Za takového předpokladu moc nemá smysl táhnout postavu na božskou sílu a nebo rychlost, ale spíš třeba vylepšenou neviditelnost, kůru. Ono ostatně ani aura vitality není rozhodně k zahození. Mě se líbí asi hlavně Nord s s plaménkou a ostrostí (kaménka jako bonus), Azhar má kůru a permaregeneraci, Morus je dobrý k bardovi, Lilith pro bojového klerika moc není, protože odolnost na oheň získáváš jinak a tak zůstane jen plamenný štít (ale dobrý bojovník se snaží zranění předcházet a ne na něm zakládat strategii), Thal by musel být hodně specifický no a z temných bych měl rád Xian (kůže a neviditelnost, zákeřný navíc), Gordul s rychlostí, kočkou (pak i snad s posílenými atributovými kouzly) a bojovými kouzly dobrý, pokud utáhneš kolová kouzla, obdobný Hegaron, dobrý pro vysoký rozsah kritiky. Zeir mi k srdci nepřirostl.

Jinak já osobně volím jednoznačně kůru před kaménkou. Kaménka je na chvilku, kůra doplní přirozený bonus (který, pokud máš dost peněz a ochotu je vyhazovat se dá sosat z láhví, ale pak počítej s tím, že výprava bude vydělávat jen na ně :D )
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Asi to dám sem, i když to není věc, která by mě měla nějak vadit. Spíš jde jen o malý postřeh a případně námět k diskusi.

Velmi oceňuju kameny přenosu a od chvíle, kdy byly pro mou postavu dostupné jsem je začal i ve velkém používat. cca 2.5l zlata mi tou dobou přišlo adekvátní. Když ale přišly na řadu magické komponenty s cenou 800zl za ks, tj. kámen přenosu vyrovná 1x kouzlo 8-mého kruhu +1x kouzlo 6-tého, začal jsem si říkat, že už to asi není úplně nejvyváženější.

Ač jsem sám proti sobě, s ohledem na cenu ostatních surovin a s výhodou, kterou si zakoupením kamene postava (-y) pro sebe uzmou, přijde mi cena za kámen malá. Osobně bych volil alespoň dvojnásobnou cenu, aby se to přiblížilo oněm magickým komponentům.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Pajule »

Barbar321 wrote:Asi to dám sem, i když to není věc, která by mě měla nějak vadit. Spíš jde jen o malý postřeh a případně námět k diskusi.

Velmi oceňuju kameny přenosu a od chvíle, kdy byly pro mou postavu dostupné jsem je začal i ve velkém používat. cca 2.5l zlata mi tou dobou přišlo adekvátní. Když ale přišly na řadu magické komponenty s cenou 800zl za ks, tj. kámen přenosu vyrovná 1x kouzlo 8-mého kruhu +1x kouzlo 6-tého, začal jsem si říkat, že už to asi není úplně nejvyváženější.

Ač jsem sám proti sobě, s ohledem na cenu ostatních surovin a s výhodou, kterou si zakoupením kamene postava (-y) pro sebe uzmou, přijde mi cena za kámen malá. Osobně bych volil alespoň dvojnásobnou cenu, aby se to přiblížilo oněm magickým komponentům.
souhlas ,taky bych byla pro zvýšení ceny.
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Ceny nejsou finální. Přibydou další příjmy, a i další výdaje, takže ladění bude spíše ve finální fázi.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Co u výkupčích nastavit pevnou cenu výkupu, která ale nebude trojnásobná, ale tak nějak úměrná práci, kterou si dana surovina vyžádá?

tj. malé věci cenově zvýhodnit, velké znevýhodnit. Je vcelku mimo, když výkupčí dá např. 10.000 zl zisku za jediný safír a na dtuhou stranu, za nějakých 140 zl za 1 základní surovinu se postavy 2x nepohrou, aby to splnili

Řekl bych, že to dost devalvuje přijmy z ostatních činností
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by KaTo »

Vadí mi "bonusové" (náhodné) vlastnosti na craftových věcech, které jsou úplně a naprosto na nic, za to zvedají nesmyslně IRL (klidně i o 2lvl) :wall: :evil: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Post Reply