Úpravy Karathy k diskuzi

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Desmond »

Image
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Jinak je žádoucí, aby to byla řada lokací za sebou? Dřív to tak bylo a postava furt musela probíhat tunu lokací, aby se dostala na druhpu stranu.[
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Desmond »

Největší hráčský provoz by byl mezi přístavem a bránou. Cesta vede úmyslně přes další lokaci, střed města. Kde by logicky měla být největší koncentrace obchodů a úřadů. A také je to místo, kde by se postavy potkávaly nejčastěji.

Palác a Horní čtvrť jsou úmyslně umístěny stranou, protože slouží především pro potřeby questů a RP.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Nemá být Karatha zrcadlově (na levém břehu), s tím že na východ směřuje rybáčská (směr Ivory). Vycházím z té mapky od Amber. Jinak takto by mi dávala větší smysl. Jen by mohl být problém se probojovat krze množství lokací. Ještě jsem uvažoval, zda kvůli RP nevybudovat nějaké chudinské čtvrti, které by byly vyloženě domovem spodiny. Na ST tam takové byly. K tomu by asi šlo využít "předměstí".
Attachments
Karatha.png
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

A neměla by být tedy brána na východ ve středu města? Aby bylo průchozí a neběhalo se sem tam.

Jinak kde bude chrám?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Ještě je varianta, že by byla Karatha na obou březích a fungovala jako most.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Desmond »

Image
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Desmond wrote:Image
Teď by to sedělo. Díky :-D.

Když si teď zahraju na budovatelského stratéga, velmi mi tam chybí obranná tvrz na pravém břehu řeky (naproti paláci). Tohle uspořádání vyloženě vybízí k vylodění na pravém břehu a odříznutí celého přístavu (města) od zásadní východníí části království nechráněným prostorem. Mít pevnosti na obou březích by chránilo přístav i zásobování přes most.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by kucik »

@Desmond

* Neznamenalo by to ale komplet předělat celou Karathu? Teď je, pokud vim, na pravym břehu (když se koukáme ve směru toku).
* Mostem přes řeku by se oddělil námořní přístav od říční dopravy.
* Když jsme to kdysi vymejšleli, tak jsme si mysleli, že přirozené centrum města orientovaného na námořní obchod by měl být právě přístav.
* Z hlediska průchodu městem by do jižních čtvrtí takhle nikdo nechodil, ne? To sedí na honosná sídla, ale už ne tolik na obchodníky.

@Goran
Často se na takových místech stavěla jen malá hláska. Mořský přístav je imho logičtější rozprostřít směrem do otevřeného moře,

V podstatě je současné rozložení Karathy nejpodobnější prvnímu obrázku s tim, že na jihu není řeka, ale moře.Image

Tak a teď se trochu bojim, že se ta diskuze rozplizne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Puxina »

Není na druhém břehu rybářská osada? Tam stačí u majáku jasně dát najevo, že tam bydlí Tentacle lady (Nemyslím Ariu! :twisted: ) a každý si tam vylodění rozmyslí :D
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by RainMan »

Verze města na jednom břehu se mi líbí velmi. Přístav v ústí řeky je strategický dobrá volba. Nebude tolik ohrožovan rozmary počasí, případný útočník bude mít ztizene manévrování s loděmi. Vjezd by šel snadno přehradit řetězem nebo spojenými loděmi či pramy. Sama pozitiva. Co se pak týká samotných části města, tak na tom se moc nezmění. I teď se musí do dolního města přes další lokace. V tomto rozložení do něj ovšem bude přístup jen z jedné strany tedy ze severu, takže se postavy stále budou moci setkavat.
Absence opevnění na východním břehu podle mě nevadí. Nepřítel který se tam vylodi bude mít pořád v zádech pevnosti Petroniky, Ostroh i Mauelle.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Zrovna ten dung s tentacle lady bych zvážil přesunout od města dál :)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Desmond »

kucik wrote: * Neznamenalo by to ale komplet předělat celou Karathu? Teď je, pokud vim, na pravym břehu (když se koukáme ve směru toku).
* Mostem přes řeku by se oddělil námořní přístav od říční dopravy.
* Když jsme to kdysi vymejšleli, tak jsme si mysleli, že přirozené centrum města orientovaného na námořní obchod by měl být právě přístav.
* Z hlediska průchodu městem by do jižních čtvrtí takhle nikdo nechodil, ne? To sedí na honosná sídla, ale už ne tolik na obchodníky.
* Už jsem to zrcadlově převrátil.
* Most má smysl budovat až ve chvíli, kdy pozemní doprava předčí říční, jinak to opravdu nemá smysl. Karatha už most má, tak jsem se ho snažil zachovat.
* Jelikož Karatha pravděpodobně rostla směrem ven z přístavu, tak máš pravdu. To by znamenalo spojit stávající střed s přístavem.
* Tohle celé je stejně k ničemu, pokud se nenajde další dobrotivý blázen, jako je třeba pux a dá si tu práci Karathu upravit a nebo zcela předělat.
* Původní rozložení Karathy mi sedělo nejvíc, ale Karatha tehdy ležela na mořském pobřeží
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Desmond wrote: * Most má smysl budovat až ve chvíli, kdy pozemní doprava předčí říční, jinak to opravdu nemá smysl. Karatha už most má, tak jsem se ho snažil zachovat.
Most u přístavního města nemusí být problém. Mohou se za ním, po proudu udělat překladiště. Nebo se využií loďky velkostně schopné proplout pod mostem
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

A co chrám?
Vedoucí týmu Thalie
Locked