Úpravy Karathy k diskuzi

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Zkusím dát dohromady mapu celé Karathy do zítra, at máme nad čím dumat, a vidíme aktuální stav před sebou.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Shaman88 »

Úplně bych netrval na stávajícím rozložení lokací. Pokud by to šlo, preferoval bych více menších lokací ideálně s výrazně menším množstvím placelablů.
Karatha má být obchodní centrum, rád bych v budoucnu výrazně navýšil množství NPC ve městě - pro různé účely.
Ale musí každý logický prvek města (což by měla reprezentovat lokace) fungovat rozumně tak aby dokázal unést třeba i 20 hráčů, s množstvím vizuálních efektů a přitom aby každá lokace měla velmi rychlé časy pro loadování.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Uvaužuju nad tou tvrzí na pravém břehu. Mohlo by tam být ležení karathské armády. Byť se o ní dost mluví, vojáky vidím hlavně v akademii Brana, kde jsou bud a) rekruti, nebo b) důstojníci. Řadová armáda své umístění nemá, nebo ano?
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Puxina »

Tak já vždy myslel že na protějším břehu je rybářská osada. Přímo na proti Paláci a taky v ústí řeky, protože by pak měl smysl maják, který je v rybářské osadě.

Nějakou tvrz bych na další břehu nebudoval, stačilo by jen maximálně nějakou strážnou věž.

Chudinská čtvrt se dá pořád zasadit do rybářské osady a nebo do části přístavu.

A jak se už Rejty ptal dvakrát, já ten chrám taky nějak nenašel, kde je? :)
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by kucik »

Desmond wrote: * Původní rozložení Karathy mi sedělo nejvíc, ale Karatha tehdy ležela na mořském pobřeží
Na jednu stranu mi přijde divný, aby přimořské město nemělo přístav směrem na otevřené moře (manévrování lodí, napadnutelnost přístavu pouze z moře).
Na druhou stranu je možná blbost hrát si se strategickym rozložení města, když je prioritou hratelnost.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Tady je aktuální Karatha. Omluvte prosím neuměleckou formu, je to jen pracovní verze.

http://imgWorld.cz/s3/Oi7OEfnWzL.jpg
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Ta řeka u mostu teče koukám do nikam :lol:

Jinak co hřbitov? Ten bych tam taky zařadil.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Rejty wrote:Ta řeka u mostu teče koukám do nikam :lol:

Jinak co hřbitov? Ten bych tam taky zařadil.
Pěkná je i Azurová věž na jezeře uprostřed města :-D.

Na hřbitov se dostaneš loďkou na východní straně lokace "most", druhá možnost je jít za branou rybářské do jeskyně.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Vím, kde je hřbitov, já jen že by ho to do změn chtělo zakomponovat.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Rejty wrote:Vím, kde je hřbitov, já jen že by ho to do změn chtělo zakomponovat.
Také by se mi více líbil trošku ve stylu ST. Jen hřbitov bude trošku pracnější. Je tam spousta zajímavostí a náhrobků padlých postav.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Mně vzhled lokace přijde dobrý, jen je podle mě divné, že hlavní cesta na hřbitov vede přes dung (zatuchlou jeskyni).
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Rejty wrote:Mně vzhled lokace přijde dobrý, jen je podle mě divné, že hlavní cesta na hřbitov vede přes dung (zatuchlou jeskyni).
Třeba by šlo použít rychlé řešení. Při vstupu u rybářské hned odeslat na lokaci hřbitova, a lokaci zatuchlé jeskyně napojit až od hřbitova někde (s tím, že nebude průchozí).
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Já bych rád dal někam jinam i tu drsnou hrobku Lambertů a nechal tam jen low dungy, protože jinak je to dost past na nováčky.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Barbar321 »

Rejty wrote:Já bych rád dal někam jinam i tu drsnou hrobku Lambertů a nechal tam jen low dungy, protože jinak je to dost past na nováčky.
Co si tak vzpomínám, byla u Karathy na hřbitově i na ST. Osobně bych to moc neřešil, protože obtížnost tam vzrůstá postupně a k "pasti" by tak dojít nemělo
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Přidávám zákres možného umístění pevnosti. Omlouvám se Desmondovi za zprznění původního zákresu :-D. Výhodou by bylo logické umístění frakce pravidelné armády Karathy, které bych stejně musel hledat. Zároveň také postavení logického obranného prvku města. U přístavu nejde jen o možné vniknutí do města. Kotví zde vojenské-obchodní lodě, jsou zde umístěna skladiště. Pří soustředěném útoku z druhého břehu by mohlo dojít ,v řádu hodin, ke zničení majetků astronomické hodnoty. Tato tvrz by chránila zároveň přístav, severní vstup na most a jižní mola/pobřeží rybářské osady. Zároveň by plnila úlohu kotviště vojenských lodí, čímž bude náročnější jejich špehování/sabotáž. Mohu zde umístit i admiralitu. Z pohledu strategického se mi to jeví jako krok, který by musel někoho v Karathe napadnout. Z pohledu mechaniky je to lokace "mimo". Není třeba aby byla průchozí. Nebude žádného dobrodruha zdržovat, protože ji prostě procházet nemusí.

Díval jsem se na významné přístavy umístěné v ústí řek, je jich poměrně dost (NY, Hamburk, Londýn, Murmansk, Šibeník,...). Toto řešení pravděpodobně přináší některé výhody, jako třeba přímé napojení na říční dopravu, nebo ochranu lodí, proti nepříznivým vrtochům otevřeného moře (jinak by tak význačné rozsáhlé přístavy na těchto místech nevznikaly). Našel jsem i starší mapu fortifikační obrany Šibeníku. Jedna pevnost navíc by problém být neměla, podobné přístavy byly často bráněny rozsáhlým a početným systémem tvrzí, opevnění a bastionů, zajišťujícím dlouhou udržitelnost. I přesto některé nápor agresorů nevydržely, tedy nejde o předimenzování.

/edit: V zásade by tahle lokace nezasahovala do mechanického dění. Nikoho by nezdržovala, ani nevynucovala návštěvu. Dovolila by mi implementovat logickou obranu přístavu, karathskou armádu, admiralitu. Ještě uvažuju o umístění loděnic na pravý břeh. Stavba lodí a jejich údržba je důležitá stránka věci. A zastavené město na levém břehu asi nenabízí dostatek místa pro tuto činnost. Lodě je třeba pravidelně opravovat, vymazat trup smolou, vyměnit poškozené a opotřebované části, zejména kov podléhá v mořské vodě rychlému rozkladu. Jednou za několik měsíců na moři musí být loď vytažena na souš, kde se záhyby lodi očistí od mušlí, řas a především sášně, která dovede trup silně poškozovat. Loď se zaneseným trupem je pomalejší a při odkládání údržby může dojít k trvalému poškození.
Attachments
karatha_2.jpg
Locked