Úpravy Karathy k diskuzi

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Puxina »

Za mě fajn, mě se to líbí, jen to je asi 6-8 lokací :), to bude fuška.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Shaman88 »

Já tomu nerozumím.
Na mapě je přístav natočený doprava ale lokace má lodě směrem na jih. To se bude celá karatha otáčet?
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Goran »

Shaman88 wrote:Já tomu nerozumím.
Na mapě je přístav natočený doprava ale lokace má lodě směrem na jih. To se bude celá karatha otáčet?
Je před námi minimálně jedno velké rozhodnutí. Tedy jestli Karathu "upravit", nebo vytvořit znovu. Současné rozmístění Karathy mi velký smysl ani vůčí mapě světa, ani co se týče lokací navzájem.

Svět
http://www.imagehosting.cz/?v=konecniii.png
Karatha
http://imgWorld.cz/s3/Oi7OEfnWzL.jpg
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Tak nemusí se vše vytvářet úplně od píky. Se může něco určitě jen přemístit, upravit... v kombinaci s novými lokacemi.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Jinak já počítám i s mírnými předělávkami okolí... Třeba přístup na hřbitov, ten průchod přes krysodlaka a netopýry, banditi a maják s pašeráky hned u města, most přes řeku... a to taky závisí na úpravách Karathy :)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by kucik »

Shaman88 wrote:Já tomu nerozumím.
Na mapě je přístav natočený doprava ale lokace má lodě směrem na jih. To se bude celá karatha otáčet?
Ona se dá ta lokace v toolu otočit (změnit světový strany)
Rejty wrote:Tak nemusí se vše vytvářet úplně od píky. Se může něco určitě jen přemístit, upravit... v kombinaci s novými lokacemi.
Mně se třeba pořád líbí lokace přístavu a dolního města a že do novýho konceptu by neměly problém zapadnout ať už budou ležet na moři, nebo na řece.
Myslim si, že pokud by se dělaly všechny lokace od nuly, tak si z toho dotyčnej vytrhá vlasy. Takže otočit a poupravit co nejvíc stávajících lokací a smazat jen ty lokace, který fakt nepasujou, mi přijde cesta, jak dosáhnout kýženého výsledku za rozumné množství práce.

PS: Doteď jsem nepochopil, proč měly tenkrát všechny lokace všude okolo vodu. To byla nějaká divná úchylka.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

Jinak v současném stavu je střední město křižovatka, což zvětšuje šanci tam někoho potkat. Zvážil bych bránu na západ spíš ve středním městě než na severu. Nebo ten návrh plánuje jiné setkávací místo? Tu severní bránu?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Puxina »

Rejty wrote:Jinak v současném stavu je střední město křižovatka, což zvětšuje šanci tam někoho potkat. Zvážil bych bránu na západ spíš ve středním městě než na severu. Nebo ten návrh plánuje jiné setkávací místo? Tu severní bránu?
Myslím že ty brány by mohly být v dolním městě křížovatka není hned důvodem, aby se tam lidi potkávali.

To co lidi nažene na nějaké místo bude hlavně banka, dílny, dobrodruh, obchodníci a nástěnka a to vše nebo většina by měla být ve středním místě (to růžové na mapě). Zvlášť, když tam bude možnost kde posadit postavu.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by NesQe »

A mohli by se do Karathy zase vrátit chrámy všech dobrých bohů, ty mě chyběj :D
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Puxina »

NesQe wrote:A mohli by se do Karathy zase vrátit chrámy všech dobrých bohů, ty mě chyběj :D
Vždyť tam je Abina, ta je ta nejlepší bohyně přece :P.

Osobně si myslím, že by to bylo moc předimenzované mít tam všechny dobré bohy.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Nalkanar »

Krom Lothiana tam všichni dobří jsou. Nord není až tak okatý.
.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by LDamian »

Rejty wrote:Navrhuji upravit Karathu, aby byla více útulná a fungovala jako setkávací místo. Proto uvítám k tomuto jakékoliv připomínky.

Mě osobně napadají tyto věci:
- Setkává se teď dost na trhu. To místo je podle mě Ok. Jen tam chybí nějaké lepší posezení. Takže bych to nějak upravil, jestli na náměstíčko s lavičkami nebo na park... to je otázka.
- Vozy přemístit k branám, ve směru, kam jedou. Tím pádem budou logicky umístěné a nepojedou přes řeku.
- Hospoda v přístavu je špatně umístěná, kolem se vůbec nechodí, tudíž tam postavy zapadnou. To samé hospoda v Horním městě. Nějakou z nich bych dal k tomu "náměstí " místo té kuchařky.
- Obchody v Horním městě by bylo možné zredukovat, případně přesunout na tržnici. V Dolním městě jsou dva trhy, stačí jeden...


Co vy na to? Máte nějaké další nápady a připomínky k tomu?
Vesměs samé dobré úpravy. Kdyby se zrušila ta zeď (překážející ve výhledu) uprostřed Dolního města tak, aby tržiště bylo pohromadě, bude to plus.

Ideální by asi bylo rovnou spojit a zmenšit dolní město a přístav do jedné lokace a Bezedný Škopek dát se zahrádkou tak, aby každý kdo poběží do přístavu, tak šel kolem té zahrádky s výhledem na část tržiště i na cestu k lodím. Pak by tato lokace sloužila jako jasný střed pro hráče a hospoda v Horním městě - Racek by byl na takový spíš nóbl výlet s trochou soukromí.

Celkově je současná Karatha sice RP fajn, ale skoro až protiherní jak velikostí, tak složitostí (stále bloudím, stále bloudím). I tím, že hradby jdou přímo do výhledu, takže hráč kolem nich nic nevidí.

Ještě je pěkně na nic přívoz do Ivory. Jak o něm člověk ví, je to v pohodě. Ale pro nováčka je ten přechod neviditelný a to je to vlastně hlavní trasa pro každého začínajícího hráče, kudy by se měl vydat. Buď přidat hned tam jak se objeví npc co poradí nebo spíš udělat ten přívoz jasněji viditelný.

Jinak vzhledem k tomu, jakou herní důležitost tyto lokace mají, tak jejich předělání je podle mě ještě důležitější a mohlo by herně pomoc víc, než úpravy dungů.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by Rejty »

LDamian wrote:Ještě je pěkně na nic přívoz do Ivory. Jak o něm člověk ví, je to v pohodě. Ale pro nováčka je ten přechod neviditelný a to je to vlastně hlavní trasa pro každého začínajícího hráče, kudy by se měl vydat. Buď přidat hned tam jak se objeví npc co poradí nebo spíš udělat ten přívoz jasněji viditelný.
Přívoz je označený na mapě, jako řada jiných důležitých míst ve městech.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Úpravy Karathy k diskuzi

Post by LDamian »

Rejty wrote:
Přívoz je označený na mapě, jako řada jiných důležitých míst ve městech.
To je sice pravda, jenže je to jediné místo, kde musíš doběhnout na konec mola a tam najet myší na správné místo, aby se ti vysvítil přechod, což není intuitivní.

Pokud budeš myší jezdit jen přes dolní okraj toho mola, tak se ti ta oblast přechodu nevysvítí, takže to můžeš snadno minout (zobrazuje se jen polovina toho přechodu ve hře).

Navíc grafika ve hře tě nijak nenavede. Teoreticky bys mohl naskočit na tu malou loďku přímo uprostřed konce mola, ale jak bys naskočil na tu loď vpravo netuším, když ji máš otočenou tím vysokým zadkem. Takže to nevypadá jako možnost nástupu a když nevíš, kde ten přechod hledat (a nejsi pozorný při práci s mapou), mineš to docela snadno podle mně.

Trapné, ale funkční řešení je hodit tam na zem směrovou šipku. Lepší by bylo to místo nástupu na loď přesunout doprostřed na tu malou lodičku a ještě to graficky naznačit třeba hozením nějakého NPC s vhodným jménem na ní, či dvěma sloupky s označením a tím, že přechod bude mezi nimi třeba a dostatečně velký, aby se dal pohodlně nakliknout i pro nováčka.
Karatha-privoz-do-Ivory.JPG
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Locked