Prohřešky hráčů + tresty

Informace ohledně hraní na Thalii.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
JAH
Rytíř
Posts: 710
Joined: 17:59 25. Oct 2014

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by JAH »

2017-04-19

Acc: Crusty
Postava: Vrugdishnak
Prohřešek: Zneužití nepřítomnosti DM ve hře + Napadení postavy bez nastavení Odporu
Trest: 15.000 xp + 10.000 xp dolů.
"Don Salieri je hodný člověk, který má hodně přátel, a těch, co ho zradili už moc není. Don Salieri je také lidumil, který lidem rád pomůže, když si za ním přijdou pro radu nebo pro pomoc, ale to samé Salieri očekává od nich. Někdy se může stát, že se don Salieri rozhodne, aby jeho nepřátelé zmizeli do jednoho."
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by kokosak »

acc: Zedral
15.12.2015
J.F.Payne wrote:
skupina Tieflingů


acc: Zedral
postava: Azlain

Obtěžování jiných hráčů křikem nebo tellem
Znevážení DM autority
Zneužívání nepřítomnosti DM ve hře
Spamování DM kanálu

Trest: 5 lvlů dolů, BAN 1 měsíc, smazání tieflinga
31.10.2017
kokosak wrote: postava: Basil
Zneužívání nepřítomnosti DM ve hře

Trest: 1 lvl dolů, sníženo za spolupráci
PUF!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by kucik »

2011-08-31
Desmond wrote:Acc: DarkKnight (postava Amar Freya)

Prohřešek: Předávání věcí mezi vlastními postavami, znevážení autority DM.
Trest: smazání všech postav, ban na jeden měsíc.
2019-01-09
Acc: darkknight
Postava: Vladimír
Prohřešek: Odlog před jistou smrtí
Trest: DM kill.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Nalkanar »

1.1.2020
Acc: tao kan
Postava: Grudur "Kamenná tvář"
Prohřešek: Odlog u bosse
Trest: DM kill + odebrání trofeje zabitého bosse
.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Desmond »

JAH wrote:2017-04-19

Acc: Crusty
Postava: Vrugdishnak
Prohřešek: Zneužití nepřítomnosti DM ve hře + Napadení postavy bez nastavení Odporu
Trest: 15.000 xp + 10.000 xp dolů.
2020-03-22
Acc: Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Odlog před jistou smrtí + Volání pomoci po tellu
Trest: 3 lvly dolů
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Desmond »

2020-03-22

Acc: BlueOne
Postava: Nimoen Nera
Prohřešek: Volání pomoci po tellu
Trest: DM Kill
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Nalkanar »

JAH wrote:2017-04-19

Acc: Crusty
Postava: Vrugdishnak
Prohřešek: Zneužití nepřítomnosti DM ve hře + Napadení postavy bez nastavení Odporu
Trest: 15.000 xp + 10.000 xp dolů.
Desmond wrote: 2020-03-22
Acc: Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Odlog před jistou smrtí + Volání pomoci po tellu
Trest: 3 lvly dolů
2020-3-31
Acc: Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Zneužívání XP systému / AI příšer
Trest: Vzhledem k částečnému zrušení pravidla a možnému chybnému výkladu pouze varování.
Vzhledem k tomu, že hráč nemá žádné ohledy vůči pravidlům a očividně je nehodlá respektovat, jakýkoliv další prohřešek vynese vysoký trest.
.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Nalkanar »

kucik wrote:acc.: May

2015-03-30
Postava: Ruzenka
Prohřešek:Napadání hráčů na foru
Trest: Varování. Příště bude následovat ban.
LDamian wrote: acc.: Aquila
2015-07-07
Prohřešek: Odlog před jistou smrtí
Trest: DM kill. Varování z mé strany už bylo dost.


acc.: Aquila
2016-03-10
Prohřešek: Přesouvání věcí mezi postavami
Trest: Smazání postav, které se toho účastnily: Růženka, Miriadel, .Miriadel.
Poznámka: Hráčka spolupracovala a omluvila se, zvolen nižší trest.
2020-3-31
Acc: May/Aquila
Postava: Feydis Bjonsonova
Prohřešek: Zneužívání XP systému / AI příšer
Trest: Vzhledem k částečnému zrušení pravidla a možnému chybnému výkladu pouze varování.
Jelikož má hráčka řadu provinění a v několika případech bylo přivřeno oko, tak jakýkoliv další prohřešek vynese vysoký trest.
.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Nalkanar »

JAH wrote:2017-04-19

Acc: Crusty
Postava: Vrugdishnak
Prohřešek: Zneužití nepřítomnosti DM ve hře + Napadení postavy bez nastavení Odporu
Trest: 15.000 xp + 10.000 xp dolů.
Desmond wrote: 2020-03-22
Acc: Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Odlog před jistou smrtí + Volání pomoci po tellu
Trest: 3 lvly dolů
Nalkanar wrote: 2020-3-31
Acc: Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Zneužívání XP systému / AI příšer
Trest: Vzhledem k částečnému zrušení pravidla a možnému chybnému výkladu pouze varování.
Vzhledem k tomu, že hráč nemá žádné ohledy vůči pravidlům a očividně je nehodlá respektovat, jakýkoliv další prohřešek vynese vysoký trest.
2020-04-25
Acc. Crusty
Postava: Yvar Bjornsonn
Prohřešek: Obtěžování hráčů po tellu / Obtěžování DM při hře za postavu:
Obvyklý trest: DM kill, nebo stržení úrovně
Trest: strhnuty 2 úrovně
Ačkoliv má hráč nad sebou hrozbu v podobě mnohem přísnějšího trestu, tak jsem zvolil ještě mírnou variantu, protože nevidím důvod hráče zásadně trestat za tento druh prohřešku. Bude-li se opakovat, pak své rozhodnutí přehodnotím.
Zároveň i já čas od času zatoužím jít do hry za postavu. V daný moment stejně jako jiní hráči nechci určité věci řešit. Dle pravidel může kdokoliv požádat, aby nebyl obtěžován po tellu. Dokonce i DM. Dokonce i hlavní DM.

Jelikož se hráč ptal na věci neveřejného charakteru, které nebylo vhodné s ním rozebírat a nechci je dávat k nahlédnutí serveru, tak zde dávám jen část zpráv.
Této sadě zpráv předcházelo zamínutí žádosti hráče Crusty, která byla zamítnuta vzhledem k jeho nedávným závažným prohřeškům, kterých se dopustil v krátkém čase.
Plnou verzi dám na DM fórum k nahlédnutí. V případě, že hráč považuje trest za nevhodný, může se obrátit (dle obvyklých pravidel) na Rejtyho.
[Sat Apr 25 21:02:05] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Velice krásná pravidla máte
[Sat Apr 25 21:02:30] Nizar Nur Noret: [Pověz] //Hráč si nestěžoval, má-li problém, rád mu to vysvětlím. Další zprávy si nech do PM.
[Sat Apr 25 21:02:51] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Aha .. Odbíháte od tématu?
[Sat Apr 25 21:03:06] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Hádám se s lidmi, jenž PODLE MĚ špatně usoudili situaci
[Sat Apr 25 21:03:28] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Vy jako DM máte být rádi, že tu někdo hraje..
[Sat Apr 25 21:03:55] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Děláte DM tam, kde nemusíte.. Pan Desmond určil pravidla jasně to jsem chápal, ale nechápu vás. Při vší mojí úctě c:
[Sat Apr 25 21:04:40] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Ale je super, že někdo konečně má vlastní názor ne?
[Sat Apr 25 21:04:59] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Protože všichni jsou zticha a musí vám to tu vysvětlovat 15ti letej chalan :D
[Sat Apr 25 21:05:03] Nizar Nur Noret: [Pověz] //Není korektní rozebírat cizí postavu s jiným hráčem. Pokud má dotyčný problém, může se ozvat. Klidně to vzkaž. Víc to řešit nebudu. Za mě tahle debata nemá smysl, protože nechápeš očividně některé detaily roleplaye a reálií. Další telly budu dle pravidel považovat za obtěžování
[Sat Apr 25 21:05:29] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //A smažete mi postavy,
[Sat Apr 25 21:05:33] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //?
[Sat Apr 25 21:06:13] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Pravdu daný člověk nezjistí a nikdo také nepřizná svou vlastní vinu.
[Sat Apr 25 21:06:30] Nizar Nur Noret: [Pověz] //Poslední varování.
[Sat Apr 25 21:06:38] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Nic jsem neudělal
[Sat Apr 25 21:08:43] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Řeknete mi prosím, co jsem udělal?
[Sat Apr 25 21:09:16] Nizar Nur Noret: [Pověz] //Obtěžování hrajících DM, WB a jiných členů týmu tellem - Hráči nemají právo po DM nebo WB po tellu něco žádat. I oni mají právo si vklidu zahrát. - viz pravidla
[Sat Apr 25 21:09:40] Yvar Bjornsonn: [Pověz] Já vás nežádám c: Já se vás ptám
[Sat Apr 25 21:10:14] Nizar Nur Noret: [Pověz] //Žádáš vysvětlení na DM rozhodnutí, které se netýká tvé postavy.
[Sat Apr 25 21:10:23] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Ale teď se vás ptám
[Sat Apr 25 21:10:28] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //c:
[Sat Apr 25 21:10:39] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //Na tom není nic zlého se zeptat, nebo je?
[Sat Apr 25 21:16:49] Yvar Bjornsonn: [Pověz] //A proč mi teď neodpovídáte?
Crusty.png
.
User avatar
Thalie
Oficiální informace
Posts: 375
Joined: 15:37 27. Nov 2007
Contact:

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Thalie »

2020-07-08
Acc: Taelhis
Prohřešek: Odehrání IC činů za epizodní postavu a vyhnutí se IC důsledkům
Trest: Strhnutí dvou lvlů na hlavní postavě, která skutek iniciovala
Trestaná postava: Erik Gyllenfors

Popis:
Hráč využil historie postavy k vytvoření nové epizodní postavy, která obdržela rozkazy od postavy hlavní a následně je splnila. Jejich splněním snížila/vyrušila možné IC důsledky pro postavu hlavní. Po dlouhé debatě jsme došli k názoru, že jde o pomezní případ na hranici mezi zneužíváním více postav a metagamem. Jelikož jde o první prohřešek hráče, tak jsme zvolili mírnější variantu trestu. Doufáme, že se poučí a podobné výstřelky nebude opakovat.
Thalie wrote: Zneužívání mechaniky NWN - relog na jiné postavy
* Je zakázáno zneužívat dalších postav na účtě/jiných účtech téhož hráče, ke zjišťování stavu ve světě. Například rozmístění postav po obchodech a jejich občasné logování za účelem zjištění sortimentu obchodu (např. po každém restartu).
Obvyklý trest:
- DM kill nebo stržení levelu u hraných postav (ne těch relogovacích). V opakovaných případech trest daleko vyšší.
Celý svět je jeviště
a všichni lidé na něm jenom herci...

(William Shakespeare)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Shaman88 »

12.08.2020
Acc: xpm335
Prohřešek: Znevažování autority a urážení týmu
Trest: BAN na forum - 1 měsíc

Acc: Taurus
Prohřešek: Znevažování autority a urážení týmu (drobné, ale i tak netolerovatelné)
Trest: BAN na forum - 1 týden

Acc: Miowyn
Prohřešek: Znevažování autority a urážení týmu
Trest: BAN na forum - 1 měsíc
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Nalkanar »

24. 2. 2021
Acc: Ragmon
Prohřešek: porušení pravidel fóra
Trest: BAN na forum - 1 týden
.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Fryn »

6. 10. 2023

Acc: Alastor
Postava: Anumbra
Prohřešek: 2x přistižen při zneužívání systému časových xp pomocí makra
Trest: poprvé DM kill, podruhé DM kill a strhnutí lvl

---
Postava: Alythes
Prohřešek: Hra s upravenou (vymaxovanou) postavou
Trest: BAN do hry na půl roku, smazání všech postav na účtu

Jelikož je hráč v porušování pravidel zjevně nepoučitelný a s ohledem na to, že tresty za předchozí prohřešky byly dost shovívavé, bylo přistoupeno k tvrdším trestům.
Attachments
Screenshot - 11_05.png
Screenshot - 11_05.png (7.29 KiB) Viewed 236029 times
01.jpg
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Prohřešky hráčů + tresty

Post by Fryn »

15. 2. 2025

Acc: /*ChickenBurger*/
Postava: Rhazana
Prohřešek: Hra s nepovolenou/vymaxovanou postavou.
Trest: BAN do hry na půl roku, smazání dané postavy.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Locked