Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Otázka:
Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Pokud hru nemáte, koupili byste si ji za nějakých 500 Kč?
Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Pokud hru nemáte, koupili byste si ji za nějakých 500 Kč?
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Ano prosim.
Mam
Mam
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Odpověď aspoň za mne a W.D. je - Možná.
Převážně proto že nevíme kam TH směřuje a kam ji posunou všechny změny. Zda bude pro nás hratelná a zábavná. V aktuální situaci je odpověď - určitě ne.
Převážně proto že nevíme kam TH směřuje a kam ji posunou všechny změny. Zda bude pro nás hratelná a zábavná. V aktuální situaci je odpověď - určitě ne.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Bylo by to fajn, ale tak trochu mám strach jak by to zdrželo současný vývoj/změny (které mají zákonitě své výpadky podle toho jak mají čas osoby zapojené do WB procesu).
Jestli to chápu dobře, tak na převod modulu z originální verze na enhanced neexistuje žádný konvertor nebo se pletu ? Takže by se (možná až na skripty) vše muselo dělat znovu ?
Enhanced edici sice nemám, ale věřím, že by nebyl tak velký problém si ji opatřit.
Otázkou je jestli lidi co s NWN "váhají", hrají nepravidelně nebo sporadicky, jestli by to pro ně neznamenalo dostatečný impulz k uzavření jejich kapitoly s NWN.
Jestli to chápu dobře, tak na převod modulu z originální verze na enhanced neexistuje žádný konvertor nebo se pletu ? Takže by se (možná až na skripty) vše muselo dělat znovu ?
Enhanced edici sice nemám, ale věřím, že by nebyl tak velký problém si ji opatřit.
Otázkou je jestli lidi co s NWN "váhají", hrají nepravidelně nebo sporadicky, jestli by to pro ně neznamenalo dostatečný impulz k uzavření jejich kapitoly s NWN.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Tohle nwn jsem nehrál, nejsem asi úplně schopen odhadnout jaké výhody, či nevýhody by to reálně přineslo.
Samotné zakoupení hry je nejmenší problém.
Samotné zakoupení hry je nejmenší problém.
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Ano.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Mohl bych odpovědět otázkou : Jaké jsou důvody? Proč je to zvažováno?
Mechaniky? Přístupnost/dostupnost novým hráčům? Ulehčení práce? Nedostatek práce nyní?
Mechaniky? Přístupnost/dostupnost novým hráčům? Ulehčení práce? Nedostatek práce nyní?
Vladimir Morzanov - "Nejsem upír...jen tak vypadám."
Ara Nerug - "Ara silná! Ara mlátit!"
Ara Nerug - "Ara silná! Ara mlátit!"
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
pořízení hry - není problém
hlavně záleží jaké rizika by nesl přechod a jestli by to za to stálo. každopádně sem pro
PS po přečtení shamanovy odpovědi: všemi 10 pro
hlavně záleží jaké rizika by nesl přechod a jestli by to za to stálo. každopádně sem pro
PS po přečtení shamanovy odpovědi: všemi 10 pro
Last edited by Uradin on 20:40 23. Jul 2020, edited 1 time in total.
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Z mého pohledu jsou důvody tyto:Alquist wrote:Mohl bych odpovědět otázkou : Jaké jsou důvody? Proč je to zvažováno?
Mechaniky? Přístupnost/dostupnost novým hráčům? Ulehčení práce? Nedostatek práce nyní?
1) Podporuje novější hardware - at už se jedná o grafické karty na straně hráčů, nebo to že je to 64bitová aplikace takže na straně serveru už není limitována 3 GB RAMky. Servery jsou stabilnější.
2) Má spoustu vymožeností a nových funkcí, které by pro svět mohly znamenat vcelku zajimavé novinky - např. umožnuje i trošku více využívat GUI NWN, ale novinek z hlediska skriptů je dost
3) Vzniká pro ni hlavní nový obsah, pro NWN jako takové už na vaultu nic zajimavého není. Hlavní sílu už má jen EE
4) Velmi důležitý důvod je že NWN jako takové už se neprodává, takže oficiálně se v podstatě zastavil příjem nových hráčů - až na výjimky (většinou doprodávání zásob) se prodává jen EE
5) Komfort pro hráče, máš hru na steamu - přes workshop si naklikáš co chceš za customizace a samy se ti stáhnou - nemusíš si hrát na úrovni souborů. Stejně tak haky a tlk se stahují automaticky ze serveru, takže nemusíš nic řešit - prostě čekáš jen až se ti hra zaktualizuje.
To je tak co mě z hlavy napadlo...
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
žiju v zahraničí, takže pokud se to nebude tlouct s touhle skutečností, je mi to jedno.
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Pro mě příliš mnoho neznámých, aby se k tomu mohla vyjádřit, netuším, co by přechod Thalie na novou edici reálně znamenal.
Tuto edici nemám, pořídit si ji, pokud je k dostání na trhu v ČR, by nebyl problém, ale:
- existuje k ní i čeština nebo je jenom v angličtině?
- znamenal by přechod vyšší nároky na výkon počítače? Na grafickou kartu ?
- znamenal by přechod konec světa Thalie, jak jej známe, od základu? Nejen mechanika, ale i lokace, konec stávajících postav ?
Tuto edici nemám, pořídit si ji, pokud je k dostání na trhu v ČR, by nebyl problém, ale:
- existuje k ní i čeština nebo je jenom v angličtině?
- znamenal by přechod vyšší nároky na výkon počítače? Na grafickou kartu ?
- znamenal by přechod konec světa Thalie, jak jej známe, od základu? Nejen mechanika, ale i lokace, konec stávajících postav ?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Mam zkusenost se serverem ktery na Enhanced presel, a na tom serveru zustaly naprosto stejne vypadajici lokace, systemy, scripty a vsem vsechny postavy
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Shaman88 wrote:Z mého pohledu jsou důvody tyto:Alquist wrote:Mohl bych odpovědět otázkou : Jaké jsou důvody? Proč je to zvažováno?
Mechaniky? Přístupnost/dostupnost novým hráčům? Ulehčení práce? Nedostatek práce nyní?
1) Podporuje novější hardware - at už se jedná o grafické karty na straně hráčů, nebo to že je to 64bitová aplikace takže na straně serveru už není limitována 3 GB RAMky. Servery jsou stabilnější.
2) Má spoustu vymožeností a nových funkcí, které by pro svět mohly znamenat vcelku zajimavé novinky - např. umožnuje i trošku více využívat GUI NWN, ale novinek z hlediska skriptů je dost
3) Vzniká pro ni hlavní nový obsah, pro NWN jako takové už na vaultu nic zajimavého není. Hlavní sílu už má jen EE
4) Velmi důležitý důvod je že NWN jako takové už se neprodává, takže oficiálně se v podstatě zastavil příjem nových hráčů - až na výjimky (většinou doprodávání zásob) se prodává jen EE
5) Komfort pro hráče, máš hru na steamu - přes workshop si naklikáš co chceš za customizace a samy se ti stáhnou - nemusíš si hrát na úrovni souborů. Stejně tak haky a tlk se stahují automaticky ze serveru, takže nemusíš nic řešit - prostě čekáš jen až se ti hra zaktualizuje.
To je tak co mě z hlavy napadlo...
1. Zároveň to funguje i obráceně
2. Ale server jako takový jen tak nepřevedeš - je to běh na dlouhou trať a s nejistým výsledkem.
3. Souhlas
4. Souhlas tak napůl.
5. No právě to nemusíš mít na Steamu lépe řečeno musíš ji mít na Steamu a ne nikde jinde.
Za mě je to krok který ovlivní hráčskou základnu...
Vladimir Morzanov - "Nejsem upír...jen tak vypadám."
Ara Nerug - "Ara silná! Ara mlátit!"
Ara Nerug - "Ara silná! Ara mlátit!"
Re: Chtěli byste aby Thalie přesla na NWN:Enchanced Edition?
Čeština existuje.Aillen wrote:Pro mě příliš mnoho neznámých, aby se k tomu mohla vyjádřit, netuším, co by přechod Thalie na novou edici reálně znamenal.
Tuto edici nemám, pořídit si ji, pokud je k dostání na trhu v ČR, by nebyl problém, ale:
- existuje k ní i čeština nebo je jenom v angličtině?
- znamenal by přechod vyšší nároky na výkon počítače? Na grafickou kartu ?
- znamenal by přechod konec světa Thalie, jak jej známe, od základu? Nejen mechanika, ale i lokace, konec stávajících postav ?
Trošku vyšší nároky tam jsou, ale řekl bych že naprostá většina počítačů v dnešní době nebude mít problém.
Rozhodně ne, znamenalo by to konverzi skriptů, hráči by z pohledu hry neměli nic poznat. Poslední rok a půl jsem odstranil vše co by pro budoucí takový přechod dělalo problémy (bylo to hlavně v mechanice) a veškerý nový vývoj se řeší s ohledem na to aby se dalo přejít co nejsnadněji pokud se k tomu rozhodnem.
Řekl bych že skriptově bych to za týden přepsal.
Server jako takový by byl trošku problém, ale máme finance na nový... takže určitě by se šlo do nového.