Chyby s koni

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
Crusty
Nováček
Posts: 8
Joined: 18:47 25. Nov 2015

Chyby s koni

Post by Crusty »

Hoj, další věc, která je celkem zajímavá, ale nevím zda je už dlouho, nebo je to mým PC, ale stává se mi hodně často, že když nasednu na koně, tak se mi stane několik věcí:
1) Nejde mi na koni vidět postava a pokud jo, tak něco chybí, celý trup, hlava, zbraň atd.
2) Když hrajeme RP a někdo sesedne s koně, tak je ten dotyčný kompletně nahý a musíme si podat zprávu přes PMko zda to není bug, nebo překlik.

Tímto bych jenom navázal na tuhle chybu, která by mohla snad jít opravit.

Díky.
Yvar Bjornsonn - "Neustupuju!" = Smolař
Merem - "Ceš med?"
Taurionus z Jitřenky - "Na krásu s*re bílej tesák" = ToKa
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Chyby s koni

Post by Barbar321 »

Zkus si u barvíře opravit komplet zbroj. Ideální je vzít nějaký fungující vzor a podle toho to předělat.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Chyby s koni

Post by kokosak »

Bohužel, tady bude oprava naprosto netriviální, změna modelů a jejich fenotypů v NWN je opruz. A to vynechávám, že na některé rasy prostě model jejich sezení na koni není.

Je fajn, že je to nahlášený problém, ale nepočítal bych s opravou ;)
PUF!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Chyby s koni

Post by KaTo »

Když jsem ještě "hrotil" RP, tak jsem měl u postavy tzv. jezdecký ohoz.
Před každým nasednutím na koně jsem se "potichu" převlékl a po každém slezení z koně si zase zpátky nahodil esteticky "koukatelný" vzhled.

Jezdecký ohoz se vyrobí tak, že vlezeš k barvíři - lepší je Karathský (v Kelu je málo místa a ještě je tam blbě závěs) a začneš projíždět vzory, přičemž nasedneš na koně :-D a otestuješ.
Většinou platí že "nejméně" problémové byly vzory "původních" šatů a zbrojí na číslech 1-20 (což jsou jedny z nejhnusnějších :-D).
To samé platí o opascích, pánví, ramenech...vše nutno vyzkoušet.

Aby to nebylo tak jednoduché. Na NT je několik typů jezdeckých zvířat. Dokonce i typů koní. Např. bílý+černý kůň je jiný model než grošák. A jak tušíš, každý kůň "kazí" jiné vzhledy :-D .
btw - kdysi jsem měl na postavě jízdního pavouka a tam opět platilo, že nic co platilo pro koně, neplatilo pro pavouka...jiný tvor, jiné vzhledy. Zkoušet, zkoušet, zkoušet...

P.S.
Kdyby někdo z HC-RP hráčů měl vypsané čísla "vhodných" modelů šatů a nasdílel je, určitě by to využilo víc lidí...

edit:
to kokosak: šťastná to stvoření :lol: .
...a to mi připomíná - každá rasa má při nasednutí na "stejného" tvora vykurvený jiný vzory :-D (to je dáno asi tím, že některé rasy nemají modely, které mají jiné rasy)
Last edited by KaTo on 17:10 03. Feb 2021, edited 1 time in total.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Chyby s koni

Post by kokosak »

Víly: nejezdit na ničem :D
PUF!
May
Šlechtic
Posts: 453
Joined: 23:36 28. Nov 2013

Re: Chyby s koni

Post by May »

Tak si vem Strakoše. Ten takový chyby moc nedělá. Je tuším cepovej.
Last edited by May on 17:33 03. Feb 2021, edited 1 time in total.
May
Šlechtic
Posts: 453
Joined: 23:36 28. Nov 2013

Re: Chyby s koni

Post by May »

kokosak wrote:Víly: nejezdit na ničem :D
Já myslels že máme něco malýho. :D Nějakej jezevec nebo tak ne? :D
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Chyby s koni

Post by kokosak »

Víly nemaj jezdící fenotyp. Buď se při jízdě na koni promění do gnoma, nebo pro jistotu zmizí :D
PUF!
User avatar
Crusty
Nováček
Posts: 8
Joined: 18:47 25. Nov 2015

Re: Chyby s koni

Post by Crusty »

kokosak wrote:Víly nemaj jezdící fenotyp. Buď se při jízdě na koni promění do gnoma, nebo pro jistotu zmizí :D
Víly forever :D
Nevím no, ale díky všem za odpovědi, jsem nečekal :D
Pro vás si dám ten čas a zkusím se na to podívat. c:
Yvar Bjornsonn - "Neustupuju!" = Smolař
Merem - "Ceš med?"
Taurionus z Jitřenky - "Na krásu s*re bílej tesák" = ToKa
User avatar
divozenka
Nováček
Posts: 34
Joined: 20:38 04. Nov 2014
Location: okr. Mladá Boleslav

Re: Chyby s koni

Post by divozenka »

Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Chyby s koni

Post by Aillen »

Tak já svého času si dala práci zkoušela jezdecké obleky pro všechny typy koní - ale jen pro půlelku.
Pro jiné rasy nemusí být stejné, kdyby měl někdo zájem, kdo má taky půlelfku, tak třeba ve hře je možné se IC domluvit s Olwen, kostým vhodný pro vybraný typ koně by půjčila k okopírování u barvíře.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Chyby s koni

Post by KaTo »

divozenka wrote:Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D
Vzít koně k barvíři je jediný možná nápad! :-D Toho koně tam nebereš samozřejmně IC, ale jednou "za život" postavy z OOC důvodu.

Stejně jako když slezeš z koně a chybí ti model oblečení pánve (tímto zdravím jednoho seveřana :-D), tak taky IC *nehvězdičkuji překvapení* a IC nijak nekomentuji jeho bimbající se párek s vejci a holou zadnici, kterou vidím až do prvního přechodu do další lokace. OOC je to legrační, protože zbytek postavy je jinak v poloplátovce :lol: :lol: :lol: (skoro jako by vypadl z Oglafa - kdo nezná, je to mírně sexisticko-satirický fantazy komix)

P.S.
Když jsme u toho, jak vlastně řešíte to, že na jednom konci Karathy před bránou seskočíte z koně, v Karathě oběhnete půl města a na druhém konci na toho samého koně zase naskočíte (nebo na to kašlete a neřešíte)?

Ptám se ze zvědavosti. Třeba moje postavy jízdní zvířata řeší jako sumonny. Prostě *puf* - kůň je. *puf* - kůň není :mrgreen: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
divozenka
Nováček
Posts: 34
Joined: 20:38 04. Nov 2014
Location: okr. Mladá Boleslav

Re: Chyby s koni

Post by divozenka »

KaTo wrote:
divozenka wrote:Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D
Vzít koně k barvíři je jediný možná nápad! :-D Toho koně tam nebereš samozřejmně IC, ale jednou "za život" postavy z OOC důvodu.

Stejně jako když slezeš z koně a chybí ti model oblečení pánve (tímto zdravím jednoho seveřana :-D), tak taky IC *nehvězdičkuji překvapení* a IC nijak nekomentuji jeho bimbající se párek s vejci a holou zadnici, kterou vidím až do prvního přechodu do další lokace. OOC je to legrační, protože zbytek postavy je jinak v poloplátovce :lol: :lol: :lol: (skoro jako by vypadl z Oglafa - kdo nezná, je to mírně sexisticko-satirický fantazy komix)

P.S.
Když jsme u toho, jak vlastně řešíte to, že na jednom konci Karathy před bránou seskočíte z koně, v Karathě oběhnete půl města a na druhém konci na toho samého koně zase naskočíte (nebo na to kašlete a neřešíte)?

Ptám se ze zvědavosti. Třeba moje postavy jízdní zvířata řeší jako sumonny. Prostě *puf* - kůň je. *puf* - kůň není :mrgreen: .
No tak je pravda že jednou měla Camelie od DM povoleno si vzít koně k domku barvíře, kvůli zkoušce kostýmu na rytíře co měl sedět na koni, takže výjimky jsou povolené a dovnitř koně myslím nedostaneš a hádám že je to porušení pravidel? Jinak bych radila volit róby, přišlo mi že ty jsou na koni v pohodě.
U RP s koněm mám výhodu protože moje postava tak často mimo město nejezdí a když už tak jen jedním směrem, takže většinou uvazuje koně před bránou. Jo je to výhoda že si koně můžeš přivolat kde chceš, jen mi to přijde divný správně by měl být kůň tam kde ho uvážeš a ne kde si ho přivoláš ale to se tu naštěstí nijak neřeší :wink:

I to jsem zažíla že ženská postava sesedla z koně a naopak byla nahá od hlavy k pasu :biggrin: , fopa je že to dotyčný hráč nevidí no. 8)
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka
Post Reply