Dost věcí ze současné Thalie by se samozřejmě použilo (skripty, lokace, NPC atd.), Shaman nestaví úplně na "zeleném drnu", ale je samozřejmě třeba řadu věcí předělat/upravit, aby seděly do nové vize (např. už je posun dějin vyžaduje změnu NPC, vzhledu lokací a tak).Taky je mi líto té vší obrovské práce předchozích tvůrců, kteří se na tvorbě světa podíleli dříve a totální změnou Thalie by jejich vklad přišel vniveč.
Možné to je a nepřijde mi to jako špatný nápad.Je technicky možné (unesl by to server?), aby zůstal dosavadní svět Thalie, s případnými menšími úpravami, které navrhoval LDamian a vedle toho po nějakou dobu běžela nová verze Thalie EE 200 let+, než se otestují a vychytají případné chyby a dala se možnost hráčům si změněný svět vyzkoušet?
Pokud ano, byla bych pro tuto možnost, teda B třeba i s převedením na EE a nová Thalie EE 200 let+ nejprve jako test server za současné existence stávající Thalie. Pokud by se nová Thalie EE 200 let+ ukázala jako funkční, hratelnější a zajímavější než stávající svět, hráči na něj přejdou postupně sami bez násilného nucení.