hrát lučištníka jinak než jako AA je v NWN skoro nemožný, kvůli tomu, jak sou luky hovadsky znevýhodněný: 1d8 DMG pro dvouruční zbraň je směšný, luk v ruce ti brání použít expetizu, parry, štít, sražení, disarm, sekáček, keen, flame weapon, darkfire, magic a greater magic weapon a navrch fasuješ opportunity attacky
AAčko na wizzardu nebo sorcce se sice hrát dá ale dvanáct lvlů wizz/sorc + něco AA není žádnej lučištník ale normální prskavaka, luk má pro zpestření na slabý soupeře, pokud de do tuhýho stejně ho schová, aby moh nahodit expetízu
a bard jako základ pro lučištníka...hm, zrovna to hraju ale to pravý ořechový to teda neni
na druhou stranu, snad ste viděli v akci "zen"build cleric/něco/AA a to asi není to, co tu chcete vidět běhat a to plně chápu
možná by sípy s elemental DMG nemusely stát deset tisíc, už to by lučištníkům trochu pomohlo, přece jenom výstřel za 100 gp si asi málokdo může dovolit
jinak "arcane" znamená tajemný, tajuplný, s magií to nijak nesouvisí