Nove povolania?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Nove povolania?

Post by Phantorris »

nomis_b wrote:No myslel jsem jako poměrově.. Určitě by více postav bylo šťastnějších, kdyby se dřive než lukařina udělalal kovařina, ne?

*souhlasně pokyvuje hlavou*
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Marvin »

Tak sem davam prvy navrh na nove povolanie: Strelec
Este ich v hlave par mam ak sa bude toto pacit. Takze mate moznost sa vyjadrit:


STŘELEC- základní povolání (zákaz kombinovaní pro zabránení nepříjemných PB)

Popis: Střelec zasvětil svůj život k vylepšování svých schopností se střelnou zbraní. Všechny ostatní zájmy jsou pro něj podřadné. Nejlepší okamžik jeho života nastává ve chvíli když vypustí šíp. Pak vše závisí na přesnosti jeho oka, pevnosti jeho rukou, a jeho znalosti vybrané zbraně. Většina zkušených střelců žije právě pro tento vrcholný okamžik Ti nejlepší pak dokáží svůj cíl zasáhnout s nepřekonatelnou přesností a smrtícím účinkem.

Přesvědčení: Všechny
Životaschopnost: k6
Dovede zacházet s: Všechny jednoduché a smrtící zbraně, lehkou zbroj
Body dovednosti: 2 + modifikátor inteligence
Primární záchrané hody: reflex
Dovednosti povolání: akrobacie, léčení, skývaní, naslouchání, znalosti, tichý pohyb, jízda, všímavost

LVL Odbornosti

1 Střelectví I.
2
3 Rychlá střelba
4
5 Střelectví II., Znalost cíle
6 Mnohost střel
7
8
9
10 Střelectví II., Hlavní zbraň
11
12
13
14 Vylepšená rychlá střelba
15 Střelectví II.
16
17
18 Mířená smrtící střela
19
20 Střelectví II., Dálkový zákeřný útok + 1k6

-Rychlý běh: získává se automaticky na 1. úrovni +1% do rychlosti, na každé 2. úrovni nad 1. získa +1% do rychlosti, nad 20. lvl získavá na každé nové úrovni +1%
-střelec se kvůli lepší pozici a výhledu na cíl naučil pohybovat po bojišti rychleji než jiní

-Střelectví I.: Bonusová odbornost na první úrovni-zaměření na zbraň (střelná zbraň)

-Střelectví II.: Bonusová odbornost na každé páté úrovni: Cílený zásah, Zen střelba, Vylepšený kritický (střelné zbraně), Specializace na zbraň (střelné zbrane), Odzbrojení střelnou zbraní, Rychlé nabíjení, Boj poslepu (střelná zbraň)

-Znalost cíle (střelná zbraň): +1 – bonus ke zranení při používaní zaměřené střelné zbraně na 5., 8., 11., 14., 17., 20. úrovni a každou druhou úroveň nad 20.
-každým bojem střelec spoznává více své protivníky a odhaluje tak jejich slabiny, což mu umožňuje střílet na bolestivější místa

-Mnohost střel: získavá se automaticky na 6. úrovni
-střelec dokáže nabít 3 šípy/šipky a vystřelit na jeden cíl v dosahu 30 stop s postihem k útoku –4 a dodatečným bonusem k zranení 1k4 na každou střelu (dohromady 3k4) kvůli překvapení a náročnosti cíle se vyhnout.
-použití: 2x/den na 6. úrovni, 3x/den na 13. úrovni, 4x/den na 20. úrovni, pak +1x/den každé 3 úrovně nad 20.

-Rychlá střelba: automaticky se získá na 3. úrovni

-Vylepšená rychlá střelba: automaticky se získá na 14. úrovni
-při použití luku: přidáva dva dodatečné útoky na kolo obětováním -5 hodu na útok (útoky mají bonus: prvý dodatečný- jak při rychlé střelbě, druhý dodatečný- o 5 nižší jak prvý)
-při použití kuše: rovnaké jak rychlá střelba
-použití výběrem: bojový mód

-Hlavní zbraň (strelná zbraň): +1 bonus k útoku při používání zaměřené střelné zbrane 10. lvl (hlavní zbraň I.) , 20. lvl ( HZ II.) a každý 5.lvl nad 20.
-svou zbraň už zná dokonale a dokáže tak dostat z ní maximum

-Mířená smrtící střela (vybraná střelná zbraň): získává se automaticky na 18. úrovni
-obětováním všech ostatních útoků v kole může vystřelit střelu, která má +4 k hodu na útok a o 2 rozšířený rozsah kritického zranení
-neomezené použití denně, specíalní útok, použití výběrem
-léta tréningu dovedli střelcovu přesnost téměř k dokonalosti. Nyní dokáže po chvíli míření přesne zasáhnout cíl a spůsobit mu tak smrtelně vážná poranění

-Dálkový zákeřný útok: získává se automaticky na 20. úrovni bonusové zranění 1k6
poznámka: při použití rychlé střelby a vylepšené rychlé střelby střelec strácí zákeřný útok z důvodu nedostatečné soustředenosti na cíl a krátkemu času míření

Poznámka: střelec nesmí používat žádnou zbroj, jinak se všechny bonusy přidané odbornostmi povolání ruší !


EPICKÝ STŘELEC:
Bonusovou odbornost získavá i nadále na každé 4. úrovni

Seznam bonusových epických odborností:
-vylepšená mířená smrtící střela (vybraná střelná zbraň): +4 k hodu na útok, o 4 rozšířený rozsah kritického zranení
- požadavky: hlavní zbraň III., obratnost 24, cílený zásah, vylepšený kritický (střelná zbraň)

-Pancéřová kůže, Oslepující rychlost, Epická houževnatost, Epické zaměření na zbraň (střelné zbraně), Epická zdatnost, Ohromná obratnost, Špičková iniciativa, Epická specializace na zbraň (střelné zbraně)
Last edited by Marvin on 20:09 11. Nov 2008, edited 1 time in total.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Nove povolania?

Post by kaz »

Smekam, pekne napsane a zajimave, urcite by si toto povolani naslo svoje priznivce(meho brachu a jiste i dalsi :)
Bohuzel nemam ani zdaleka polovicni prehled jako ty, o NWN a pravidlech na nej aplikovane, takze to je asi tak vse co k tomu muzu napsat :roll:
User avatar
George
Měšťan
Posts: 152
Joined: 20:16 23. Aug 2008

Re: Nove povolania?

Post by George »

Hmm... abych pravdu řekl, trochu to vypadá jako spojení hraničáře s tajemným lučišníkem... tohle povolání mi příjde hodně odlišný od ostatních, ale zároveň podle mě nepřináší nic novýho.... myslím, že je zbytečný riskovat nevyváženost ostatních classů.. hmm myslím, že nejlepší by bylo povolit tripple povolání, tím se otevře mnoho dalších možností a tím nebude potřeba přidávat další... :)
And YOu dO It LikE ThI S!!!
In a name of Sehanine Moonbow!!
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Nove povolania?

Post by kaz »

George wrote:Hmm... abych pravdu řekl, trochu to vypadá jako spojení hraničáře s tajemným lučišníkem... tohle povolání mi příjde hodně odlišný od ostatních, ale zároveň podle mě nepřináší nic novýho.... myslím, že je zbytečný riskovat nevyváženost ostatních classů.. hmm myslím, že nejlepší by bylo povolit tripple povolání, tím se otevře mnoho dalších možností a tím nebude potřeba přidávat další... :)

No jo, jenze zatim hranicar nemuze byt tajemnym lucisnikem, pac je treti povolani zakazane. Zda povolit tri povolani, nebo vymyslet neco noveho, tot otazka....
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Marvin »

George wrote:Hmm... abych pravdu řekl, trochu to vypadá jako spojení hraničáře s tajemným lučišníkem... tohle povolání mi příjde hodně odlišný od ostatních, ale zároveň podle mě nepřináší nic novýho.... myslím, že je zbytečný riskovat nevyváženost ostatních classů.. hmm myslím, že nejlepší by bylo povolit tripple povolání, tím se otevře mnoho dalších možností a tím nebude potřeba přidávat další... :)
No popravde s hranicarem nevidim ziadnu spojitost, robil som to podla vzorov z PRC povolani, jejich uprav a mojich vlastnych napadov.

Zakazanie tripple povolani ma celkom dobry dovod a myslim ze povolenim tripple povolani by nastala uplna nevyvazenost classov a nastalo by podobne buildenie ako na Demone...
Pridanim par povolani, ktore sa vopred nastavia dobre nemoze dojst k nevyvazeni sucasnych classov.

EDIT: ide hlavne o to ze Tajemny lucisnik je obmedzeny rasou, strelec by nebol
Last edited by Marvin on 20:00 11. Nov 2008, edited 1 time in total.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Neithan1 »

nechcete riskovat strelca, ktory moze ohrozit stabilitu ostatnych classov, ale triple class ju uz neohrozi jo :?: :|

bard/ tajemny lucistnik vzdy som chcel byt lucistnik ale nikdy nie cez barda.. bard ide cez charizmu takze musi byt krasny a mal by vediet spievat a skladat basne podla mna.. hrat tajemneho lucistnika s totalnou ignoraciou barda mi nejakou nejde do hlavy... ja chcem zarubane spinave prasa co ti streli sip medzi oci a nie krasavca co si po spickach pobehuje lesom a pospevuje.

//a co Quatro Class ? to by uz neohrozilo rovnovahu v ziadnom pripade..a taky build z piatich classov..no ten musi rovnovahu priamo vyzarovat mlady padawane.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by kucik »

Triple povolani je tu zakazany z nejakyho duvodu.

Arcane archer tu jde jen z barda (jestli to zmenit k zamysleni do jineho vlakna) a hlavne je jen pro elfy.

Zkuste se drzet tematu, protoze i tak tu bude asi za chvilku bordel.

Prosim Marvine, jestli sem muzes postnout, co jsem ti na to odpovidal. Mam to na jinym kompu.

V zasade by se mi libilo, kdyby se to od AAcka co mozna nejvic lisilo, at to neni jen AA pro vsechny rasy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Marvin »

Kucik napisal:

1. Imho by to me(la být prestižka, s obdobnými nároky, jako AA. Jednak
proto, aby to nebylo o tolik výhodne(jší než AA, druhak proto, že custom
povolání imho nejde nahodit na prvním levelu.

2. Odzbrojení str(elnou zbraní je strašne( silná ve(c a jestli vu*bec
použít, tak až na vyššim levelu.

3. U boje poslepu je jedno, co mᚠza zbran(, ale musíš být te(sne( u
protivníka. Na dálku nezacílíš.

4. Vylepšená rychlá str(elba: Nevim, jestli jde ude(lat custom feat s
toggle pr(epínáním a nevim, jestli bych dokázal bezpec(ne( me(nit poc(et
útoku* s nwnExalt a bez ne(j nevim, jestli by o vu*bec šlo.

5. Sneak na dálku je hodne( silná ve(c, prootže na dálku je pro tebe
strašne( snadný schovat se po útoku a zase to opakovat. To bych radši zrušil.

6. Rychlost pohybu se, myslim, projeví až pr(i zme(ne( o 5% (možná až 10%)

7. Ta žádná zbroj je dobrá, ale str(elec je stejne( dexová záležitost,
takže mu to mu*že bejt jedna.

Bylo by hrozne( fajn, pokusit se mu pove(sit ne(co i na ostatní vlastnosti
- jednoabilitovejch buildu* je hromada.

//ospravedlnte chyby vzniknute mailovou komikaciou
Last edited by Marvin on 21:41 11. Nov 2008, edited 1 time in total.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Marvin »

Priznam sa, ze som na maile nebol a tuto odpoved som necital :oops:

Sadnem si este k tomu a skusim pozmenit co si spominal. Upravu sem nasledne napisem.
Bylo by hrozne( fajn, pokusit se mu pove(sit ne(co i na ostatní vlastnosti
- jednoabilitovejch buildu* je hromada.
Toto som mal v plane u dalsich povolani, ktore mam rozrobene,
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Jonny »

Napadlo mě pár featů, který by třeba donutili lučištníka investovat i jinam, buď by musel splnit předpoklady(hodnota síly, inteligence, atd.) nebo by se to na abilitu omezilo nějak jinak

Int nebo wisdom

Ohromující přesnost - rozšíření kritického rozsahu luku díky znalosti anatomie cíle

Bolestivá střela - střelec vystřelí šíp, který třeba na kolo nebo na dvě sníží AC oběti, případně paralyzuje

Větší bolestivá střela - silnější verze

Odolnost

Střelecký postoj - možná něco do AC, zvednout hody, ale nemůže se třeba kolo po deaktivaci hnout(nevím jak moc implementovatelný)

Síla

Silnější střelba(něco jako power attack) - menší AB, ale střely mají větší poškození

...třeba taky silnější verze

Sražení na dálku by asi byla ultimátní věc i s nějakym velkym postihem, co... :mrgreen:

No, sou to jenom takový výstřely do tmy, ale něco se třeba chytne...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

tak to udělejte aspoň stylový, jako třeba kušník nebo práče :mrgreen:

ať to neni vylepšenej aa dostupnej pro každýho...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by kucik »

No jasne. :) Budou pracata.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Rejty »

Ja bych radsi dodelal craft a dalsi veci. :wink:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

tak to je jasný... othle je jen teoretická diskuse, nic vážného. ale jinak, souhlas s názory co říkají, že je lépe povolit trojkomba než zavádět něco nového... anebo jinak přehodnotit současná omezení (ne že by mi nějak zvlášť vadily), proč vlastně jsou a jestli to opravdu vadí...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked