Aznar wrote:nomis_b wrote: Pokud mnate nejakej napad na obdobny pevny Q jen pro vydelek penez, tak sem s nima !
Jak tak nejak pozoruju, vykup bylinek a kuzi neni az tak popularni jako prave baliky.
Takze jestli mate napad, jeslti se jeste neco da prenaset z mista na misto, tak to hodte nekam do napadu a pripominek.
Btw tusim ze nejake drogy se planovaly, ale zatim neni odkud kam je donaset.. snad az bude to temny mesto dokonale pristupne.
no dle meho zasadni rozdil mezi baliky a jinymi Q je v tom, ze baliky si vydelam mnohonasobne vic nez sbiranim bylinek nebo cekanim, az nekdo bude chtit konkretni kuzi...
na bylinky se pockat da, ty nezabiraji tolik mista, ale pri kuzich je to spis nahoda, ze bude chtit neco co je zrovna dostupny nebo co sem uz pred tim ulovil, schovavat v zasobe kuze moc nejde...
ale celkove sem chvili zkousel bylinky a pak dost baliky a financne to srovnat fakt nejde, odhaduju, ze postou si vydelam tak 100x tolik (mozna trochu nadsazeny)
Stokrát ani snad néé

, pravdou ovšem je, že balíček je na konkrétní časový úsek a nevadí, když na tu chvíli (delší dobu) přetíží, stejně se ho v dohledné době zbavíte. Sběru se občas věnuji s Wahibahem a to jen pro to, že jako RDD má sílu jak dva jiní a utáhne toho jak mula. bylinky i když se to nezdá také něco váží, tekře sbírat je s nesilouvou postavou do zásoby je nemožné. Měl bych k tomu návrh na úravu - asi nejspíše směřováno pro Nomise - zvýšit cenu vykoupení 1 bylinky, snížit počet požadovaných kusů a možnost vygenerování v rámci jedné poptávky požadavek na více ruhů bylin.. Dle mého by to mohlo mít následující efekt ... chtěla bych po tobě 5 rostlinek aloe, 5 cucků z bavlníku a 5 česneků. Za každou rostlinku ti dám 75,-Kz. Výsledek pak je, že se dá pro tyto rostlinky vyrazit, je slušná pravděpodobnost, že je jsem schopen všechny natrhat v rozumné době a získat za to 1125,-Kz. Takže žádné futrování do zásoby, tímto je zohledněn nový přístup ke sběru (nižší výtěžnost z jedné rostliny), finanční motivace v dohledném časovém horizontu. No a co se týče kůží a jejich zatraktivnění - já mám ten pech, že vždy když se zeptám chce kůže z potvory o které nemám ani tuchu kde žije a myslím si, že bych se k ní nepřiblížil ani na 100 honu aniž bych zaklepal bačkůrkama, a teď si představte dva druhy koželuhů, jednoho smradlavého od louhovacích kyselin a barvících esencí, co žije v Rybářově (chudinské čtvrti) a zpracovává kůže prasat, jezevců, vysoké, občas medvědů, netopárů a na chemikálie potřebuje různé pírka, jedové malé váčky, slizy atd. (prostě bězně dostupné věci pro low levely) a tyto požadavky opakuje a za dané věci, protože je nutně potřebuje nabízí 1,5 násobek toho co by zaplatil jiný nákupčí a máme tu druhého kožešníka sídlícího ve čtvrti místní honorace, dámičky si k němu chodí kupovat chlupaté boa a kožíšky na svá svůdna těla a to vše formou zakázkové výroby, ten pak vykupuje různé polární potvory, exotické obludy a z nich pak dělá právě ty fajnové zakázky (kůže si samo nechává vyčinit jinde, tedy nemrdí atd.) no a ten už se návratnosti investice nebojí a nybízí právě dvakrát tolik co ko jiný kdy může nabídnout. Výsledkem jsou dva různí obchodníci s užším sortimentem poptávek, ale s jakousi lvl diferencí a vyšší pravděpodobností, že si své lovné zvíře najde více dobrodruhů a lovců.
No na závěr, u obou je možná méně někdy více, myslím tím počet požadovaných kusů do zakázek a o trošku vyšší výkupní cenu, pumpovat zlato do systému v době kdy není hotový kraft a paleta je myslím nebezpečné, takže spíše jen kosmeticky upravit zábavnost a záživnost třeba tím, že se bude jednat o méně kusů více druhů s přiměřeným výdělkem vzhledem k obtížnosti získání. T.