zaloha serveru
zaloha serveru
muzu vedet, jak casto a co vsechno se zalohuje?
uz ponekolikaty mam pocit (tj. nemam to cim presne podlozit), ze pri neplanovanym padu serveru se jinak ulozi pozice postavy (kde se nachazi) a to kolik ma penez u sebe, a jinak vsechno ostatni (expy, veci co ma u sebe , ulozeny penize v bance apod.)
pozice postavy je po padu obvykle skoro stejna jako byla pred padem (+- tak 3 lokace), stejne tak penize mi prijdou, ze priblizne odpovidaji tomu, co bylo pred padem...
na druhou stranu veci, expy, ale i treba obleceni co mam na sobe se nahravaji tak hodinu az dve zpatky, takze pak se stava, ze se objevim sice skoro na stejnym miste, ale v prevleku ktery nosim jenom ve meste, penize ktery sem si ulozil do banky tam nejsou, ale nemam je ani u sebe protoze se to asi uklada jinak atd.
nevim do jaky miry to jsou jenom moje subjektivni domnenky, ale jak rikam, neni to poprvy, co se mi tohle stalo
uz ponekolikaty mam pocit (tj. nemam to cim presne podlozit), ze pri neplanovanym padu serveru se jinak ulozi pozice postavy (kde se nachazi) a to kolik ma penez u sebe, a jinak vsechno ostatni (expy, veci co ma u sebe , ulozeny penize v bance apod.)
pozice postavy je po padu obvykle skoro stejna jako byla pred padem (+- tak 3 lokace), stejne tak penize mi prijdou, ze priblizne odpovidaji tomu, co bylo pred padem...
na druhou stranu veci, expy, ale i treba obleceni co mam na sobe se nahravaji tak hodinu az dve zpatky, takze pak se stava, ze se objevim sice skoro na stejnym miste, ale v prevleku ktery nosim jenom ve meste, penize ktery sem si ulozil do banky tam nejsou, ale nemam je ani u sebe protoze se to asi uklada jinak atd.
nevim do jaky miry to jsou jenom moje subjektivni domnenky, ale jak rikam, neni to poprvy, co se mi tohle stalo
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: zaloha serveru
Nu, Gotriedovi se stalo cosi podobneho, objevis se sice o nejake ty lokace zpet, ale to cos mel u sebe noveho, typnu si, asi tak 30min. pred vypadkem je bohuzel nenavratne pryc, at sou to penize ci XP.
Re: zaloha serveru
no ja to spis smeroval k tomu, ze pozice postavy a penize co ma u sebe se nahravaji z jiny doby, nez expy, veci co ma na sobe i u sebe, penize v bance a urcite i jiny dalsi veci...
pak se stavaji treba takovy veci, ze se objevim uprostred tabora obru, kde sem sice pred padem serveru byl (+- par minut), ale sem tam v prevleku, teda bez zbroje na sobe, protoze stav postavy mi to nahralo z doby tak hodinu pred padem, kdy sem byl ve meste...
a stat se muze i to, ze si pred padem serveru ulozim penize (ukladal sem tak hodinu pred tim) a po padu nemam penize ani u sebe, ani v bance, protoze penize v bance mi to nahralo z doby, kdy tam jeste nebyly a penize u sebe z doby, kdy uz byly v bance
pak se stavaji treba takovy veci, ze se objevim uprostred tabora obru, kde sem sice pred padem serveru byl (+- par minut), ale sem tam v prevleku, teda bez zbroje na sobe, protoze stav postavy mi to nahralo z doby tak hodinu pred padem, kdy sem byl ve meste...
a stat se muze i to, ze si pred padem serveru ulozim penize (ukladal sem tak hodinu pred tim) a po padu nemam penize ani u sebe, ani v bance, protoze penize v bance mi to nahralo z doby, kdy tam jeste nebyly a penize u sebe z doby, kdy uz byly v bance
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: zaloha serveru
No, co vim ja, tak mas pravdu ze to misto a hotovost je ulozena tak max. pet az deset minut zpetne(aspon to tak vypada dle meho pozorovani
Co se tyce expu, tak o ty jsem prisel vic jak za hodku hrani, spis bych rekl ze aspon za dve(tyka se to toho vcerejska cca kolem devate)
Jinak obleceni nevim, ale z tim ukladanim v bance je to taky nejake malo ukladane, protoze se i me(ale to uz je spon 3 mesice) stalo ze jsem vybral penize, a sel jsem ozivit kamarada, a spadl servr. a po lognuti, jsem penize nemel ani u sebe, ani v bance
.
Tot z meho pozorovani
Co se tyce expu, tak o ty jsem prisel vic jak za hodku hrani, spis bych rekl ze aspon za dve(tyka se to toho vcerejska cca kolem devate)
Jinak obleceni nevim, ale z tim ukladanim v bance je to taky nejake malo ukladane, protoze se i me(ale to uz je spon 3 mesice) stalo ze jsem vybral penize, a sel jsem ozivit kamarada, a spadl servr. a po lognuti, jsem penize nemel ani u sebe, ani v bance
Tot z meho pozorovani
Re: zaloha serveru
Na tohle ať ti odpoví Kucík (vrací se v pondělí)
ale podle mě to bude třeba tim, že pokaždý když použiješ duši bytosti tak se tvoje postava uloží u tebe, a když se restartuje server tak se to ukládá na server. Nebo naopak
ale podle mě to bude třeba tim, že pokaždý když použiješ duši bytosti tak se tvoje postava uloží u tebe, a když se restartuje server tak se to ukládá na server. Nebo naopak
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: zaloha serveru
Postava, inventář postavy, xp postavy a proměnné na postavě se ukládají jednoduše do souboru s postavou. Server takhle postavu exportuje v relativně krátkejch časovejch intervalech. Pozice postavy se ukládá do databáze. Po restartu se vždycky objevíte v počáteční lokaci a až pak jste přesunuli na poslední uloženou pozici. Stav financí v bance by se měl ukládat v okamžiku transakce ale nepsal jsem to, takže jistě to říct nemůžu.
Nevim taky, jestli pád serveru nějak nemůže sejmout databázi, ale snad ne.
Nevim taky, jestli pád serveru nějak nemůže sejmout databázi, ale snad ne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: zaloha serveru
hm, pokud vim, tak to ukladani jezhruba cca 6 sekund, ale v realu to funguje tak, ze se to vrati o cca pul hodky zept (xpy, prachy, pozice lokace atd..) tak nevim, zda to funguje, jak ma. Jestli to NWN to neuklada jen tak nekam k sobe (neco jako RAM) a az pak to zapise na harddisk po pul hodinach..
A zase se craftí...
Re: zaloha serveru
6 sekund to rozhodně neni. To by bylo moc velký množství zbytečnejch diskovejch operací. Ale opravdu nevim, jak moc natvrdo server spadne, když to zdechne a pokud se restartuje celej komp, tak to může bejt tim, ale nemyslim si, že se to děje.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: zaloha serveru
to ze spadne server se stat muze a taky stava, s tim se proste neda nic delat...
spis mi prislo divny to co sem naznacoval, ze nektery veci se nahravaji jinak, resp. z jinyho casovyho okamziku nez ostatni
spis mi prislo divny to co sem naznacoval, ze nektery veci se nahravaji jinak, resp. z jinyho casovyho okamziku nez ostatni
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: zaloha serveru
Ano, ano ... postavu to umístí do lokace ze které ji to vykopne, ale hodnoty exp., peněz, itemů atd. se vrátí do doby cca 30 min. před tím (otestováno při WWQ - pád) nabeton to vím protože jsem zrovna předtím rozděloval lvl a po restartu jsem si ho házel nanovoAznar wrote:to ze spadne server se stat muze a taky stava, s tim se proste neda nic delat...
spis mi prislo divny to co sem naznacoval, ze nektery veci se nahravaji jinak, resp. z jinyho casovyho okamziku nez ostatni
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: zaloha serveru
Tu postavu to ukládá rozhodně častejc, protož kdyže něco testuju a zapomenu si tohle vypnout, mám za chvíli na disku stovku stejnejch postav.
Zkuste postavu častějc ručně ukládat, mohlo by to pomoci.
Zkuste postavu častějc ručně ukládat, mohlo by to pomoci.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: zaloha serveru
Rozkaz šéfe, stačí otevřít dialog přes duši?kucik wrote:Tu postavu to ukládá rozhodně častejc, protož kdyže něco testuju a zapomenu si tohle vypnout, mám za chvíli na disku stovku stejnejch postav.
Zkuste postavu častějc ručně ukládat, mohlo by to pomoci.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: zaloha serveru
castejs to uklada jenom misto, kde se postava nachazi a kolik ma penez u sebe, vsechno ostatni se neuklada tak casto, nevim jestli v tomhle pomuze ulozeni pres dusikucik wrote:Tu postavu to ukládá rozhodně častejc
proste pak vznikaj takovy paradoxy, ze penize v bance jeste nejsou a u postavy uz nejsou
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: zaloha serveru
Tak mám pocit, že vynucení uložení postavy na serveru prostě nefunguje, nejspíš díky nějaké vyrovnávací paměti. Takže postava se uloží skutečně jen při odlogu hráče. Když tedy spadne server, vrátíte se zpátky na svůj poslední log do hry :-/...
Vyřešení tohoto problému zřejmě nebude snadné...
Pro kucika> Při pádu "serveru" dochází samozřejmě k pádu jen samotného procesu, ne celého serveru
Vyřešení tohoto problému zřejmě nebude snadné...
Pro kucika> Při pádu "serveru" dochází samozřejmě k pádu jen samotného procesu, ne celého serveru
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: zaloha serveru
Takže teoreticky by se dalo zkusit, ukládat více informací o postavě do databáze. Ale nebylo by jednoduchý něco takovýho napsat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.