Nove povolania?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Tretas »

Krata wrote:Treta: já sem napsal že sem proti :)
:mrgreen: :mrgreen: se stává že člověk přehlídne :mrgreen: :mrgreen: ale ty tojpovolání bych byl pro ale muselo by se napsat které kombinace se smí a které ne at v tom není zmatek
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Nove povolania?

Post by Sveneld »

tak SD ma v DnD pak nejaky "teleport" i pres pevny teren - ale to by zas wizard mohl rict ze chce flying...
nwn
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by photter »

teleport neni v NWN rozumně udělatelnej, engine to nepodporuje
to, co má SD se nazývá shadow jump, umožní to přenos ze stínu do stínu a je to neudělatelný i z důvodu, že NWN neumí detekovat stín
právě kvůli shadow jumpu se bere SD, protože HIPS má i assassin a ranger (s omezením na přírodu a od 17týho lvlu)
se zvyšováním počtu SD lvlů se dá shadow jump využívat na delší vzdálenosti, přesný čísla z hlavy nevím, koho to zajímá, použijte wiki

jinak bych se necpal ani do trippleclassů ani do novejch classů, málokdo dokáže předvídat všecky vychcanosti s kterejma někdo příde a spíš bych to řešil změnama těch prerequisites směrem k bohatším možnostem dualclassů
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Nove povolania?

Post by Sveneld »

nebo udelat seznam povolenych trippleclassu, ci nektere redukovat a cenzurovat
nwn
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Rejty »

Trojpovolani se zavadet nebude! Debata o nich je bezpredmetna.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by kucik »

Sveneld wrote:nebo udelat seznam povolenych trippleclassu, ci nektere redukovat a cenzurovat
Jakejkoliv seznam povolenejch a nepovolenejch kombinací nikdy nevyřeší všechno a ve výsledku vede jen k hádkám. Trojpovolání jsou fakt mizerná věc.

Shadow jump by teoreticky šel udělat, ale byla by to nechutná práce pro WB, protože by museli ručně označit stín v každý lokaci.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

Morendred wrote: Vyvazovat nove povolani je podstatne narocnejsi nez vyvazovani starych.
vyvažovat přidané nové proti starým už existující je ještě horší... na to vyvažování nových mezi sebou bych si troufnul
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Anderson I »

photter wrote:jinak bych se necpal ani do trippleclassů ani do novejch classů, málokdo dokáže předvídat všecky vychcanosti s kterejma někdo příde a spíš bych to řešil změnama těch prerequisites směrem k bohatším možnostem dualclassů
Amen. Sám bych to lépe nenapsal.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by LDamian »

Myslim, ze zadne vetsi zasahy do povolani, vcetne novych povolani kombinovatelnych s tema staryma by se spise delat nemely. Jsou veci, co by se daly upravit i na soucasnym systemu a trochu by zvysily pocet moznosti, mozna pridat nektere schopnosti nekterym povolanim, ci treba neco jeste sem tam prekopat, ale nutne to neni.

Pokud uz by se melo neco delat, tak mozna:

upravit nemrtve summony pale mastera
mrknout na zveda harfeniku - pokud jeste neni predelane craft harper item
mozna povolit kombinovat paladina a mnicha s tim, ze musi podobne jako u prestiznich povolani byt 10 levelu za sebou
...

IMHO je Thalie jeden z nejvyvazenejsich shardu co se sily povolani tyce (respektive toho, ze tu neni moc buildu, ktere by utikaly ostatnim az tak vyrazne). A to je docela cenna vlastnost a nerad bych ji ohrozil rozpoutanim noveho kola zmen - vezmete si, kolik kolem toho bylo hadek a kriku pri poslednim kole uprav.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by kucik »

Mnicha a paladina? Proč, pro bohy?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by pepa48 »

při kombinaci mnicha nebo paladina i 10 lvlů za sebou vznikaj takový prasata, že se to nedá srovnávat s ostatníma dualclassama nebo čistejma classama.. prostě to je hovadina
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Nove povolania?

Post by Theogil I »

No už vidím ty cleriko/mnichy a paladino/zaklínače a podobné potvůrky .... to by se klepal potom každý na koho by se taková postava koukla. Tohle mi přijde celkem nebezpečné, ostatní by si neškrtli a i Velký mocný Bers by pak mohl dostat nakládačku od podstatně nižšího lvl a to by vážně nebylo ono ... jen ať jde strach třeba právě z barbara ... je hezké že barbar, hranda a podobná povolání jsou na Thalii platná ... jinde je prakticky odepsali.
Last edited by Theogil I on 09:34 25. Nov 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by nomis_b »

LDamian wrote:upravit nemrtve summony pale mastera
mrknout na zveda harfeniku - pokud jeste neni predelane craft harper item
Tak za ty dva bych se i primlouval. imho ten pan smrti je hodne zajimave povolania, ale hodne ¨serveru je prave vyuzivaji jen kvuli jeho imkam a ne jeho kouzlum(summonum) coz mi prijde velka skoda. Pana smrti si opravdu neprdëdstavuju jako postavu, co snad ani nemrtve ¨nepovolava, rptooze to s nima vzda drive, nez je sesle bo sou neuzitecni. (mluvim dokonce ze sve zkusenosti :wink: )
A zase se craftí...
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Nove povolania?

Post by kaz »

Ackoliv neznam nektere povolani a vim o nich jen to nejpodstatnejsi, tak treba predstava nekromanta, jak misto nejakeho kvileni bansi(a je vymalovano) vyvola treba tucet zombii nebo kostlivcu low lvl, sice mozna nepouzitelne na expeni atd. ale pri takovem niceni Ivory, nebo necem podobnem, by to bylo moc pekny :D (a pak paladin mu je mocnym vykrikem svateho slova vsechny rozlozi :mrgreen: )
Jen jestli by to NWN zvladlo, takove hromadne vyvolavani :roll:
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by LDamian »

Kucik+Pepa48+Theogil

Mate pravdu v tom, ze by to stale neresilo napriklad situaci 24-26 level druid + par levelu mnicha nebo to same s klerikem ci u zaklinace s paladinem. To tim proste neni osetrene (stejne tak jako zadna jina prestizka) a chapu, ze u paladina a mnicha je to problem.

Kombinace typu klerik 13/mnich 10 s kamama treba mi v prostredi Thalie uz osobne nijak extra presilena nepripada. Podobne napriklad zaklinac 14/paladin 10.

Takze ok, beru ze ten muj napad je nepruchozi bez nejakych dodatecnych omezeni - jako napriklad ze by se muselo paladinem a mnichem zacinat a az k nim brat jina povolani. A beru i to, ze tohle reseni je ponekud krkolomne a ze se do toho zrejme moc nebude chtit. Navrh stahuji zpet, byt nektere komibnace tech povolani se mi zamlouvaji a byt v soucasnem stavu, pokud paladin ztrati sve presvedceni, tak nejen ze uz nemuze dale pokracovat jako paladin, ale nemuze si zrejme vzit zadny level niceho - podobne mnich.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Locked