Výkupčí polotovarů v Karathe

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by nomis_b »

No jinak, udelal jsem novou verzi toho stolku. Tak jestli od tedka nebude fungovat, tak to sem napiste znovu, at vim, jestli sem to opravil spravne.
A zase se craftí...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe - rozlišení výjměčných výrobků

Post by monstera »

Výkupčí vykupuje obyčejný i výjmečný výrobek za stejnou cenu - myslím, že by tam měla být nějaká cenová bonifkace !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by nomis_b »

no abych rekl pravdu, u slozitejsich vyrobku se nektere bonusy pohybuji.. napr nekdy ti vypadne vec +3skill, nekdy +4 skill atd.
Cena u vsech veci se stejnym vyrobnim postupem je vsak zatim dana stejna (vcetne vyjimecnych kusu) Vyjimecne kusy jsou jen pro pripad, ze si chces danou vec nechat a rozhodujes se, ktera je lepsi, tak si samozrejme vyberes vyjimecny kus, ze???

jestli je v tom problem, tak to zmenim no, ale ja v tom problem nevidim. jestli vsak prijde prikaz zhora (Rejty) to nejak bonifikovat, tak to pozmenim.
A zase se craftí...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by Theogil I »

Ahoj, rád bych se tě zeptal jak jsou nastaveny výkupní hodnoty hotových výrobků. Podařilo se mi včera udělat první prstýnek :lol: je to skvělá a nejraději bych ti vyslovil pochvalu před nastoupenou jednotkou. Vážně se mi to teď moc líbí, trvá to rozumně dlouho , nemusíš tahat kvanta materiálu, neklikaáš jako blbec, triviální věci jsou na tři pokusy ... prostě ráj jak jsem si ho vysnil. No zpět k tomu krasavci :D ... je to cínový prstýnek s nefritem ... tedy dle obtížnosti jednotlivých surovin to nejjednodušší co jde, však to taky jenom svítí 5m modře, ale stejně to je nejhezčí prstýnek co jsem ve hře viděl (udělal jsem si ho totiž sám :) ) no a když jsem si odskočil do Karathy tak mi to ten všivák ocenil na 143 zl.. Což není málo pokud nepočítáš náklady. Vezmu to od zadu, nepamatuji si ti sice přesně, ale snad to bude odpovídat. Lepidlo na zasazení kamínku 110 zl., slinovadlo na malou formu +- 10zl, legura cínu 7-8 zl., leštidlo nefrit 7-8 zl. ... to jsme někde kolem 135zl. za náklady na výrobu ... to mě pak ten všivák s nabídkou 143zl. tedy s výdělkem pro mě 8zl. celkem urazil. Ale třeba je to správně ... jak jsem psal je to přece jen první šmuk v celé paletě. Původně jsem čekal, že mi za to nabídne něco mezi 200 - 300 zlatkami abych si jako vydělal na další pokus, ale tohle mě drobátko zarazilo. Pokud je to záměr klidně mi to písni na tomhle to rozhodně nepadá, jak říkám je to skvělé a zase si užívám hru ... takže tímto díky.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by nomis_b »

no cena by se mela k nakladum pohybovat nekde mezi 30% zisku. jde o to, ze sem tam nepripocitaval naklady na vyrobu formy a u tech vseh malych veci se dost promyta skill obchodovani. takze protoze sem pracoval ve sklae 100 - 300.000 tak sem tam tyto male faktory vubec nezapocitaval.. proto ti to vyslo takhel spatne. Jestli je to nejakej problem, tka k vysledne cene dam 30 + (300.000) :wink:
A zase se craftí...
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by human_wreck »

Jedna se jen o ty cínový. Měděný prsteny už celkem vydělávaj. Holt trh je cínovou bižuterii moc nasycenej :wink:
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Výkupčí polotovarů v Karathe

Post by Theogil I »

Tohle mi stačí, je jasné že se nedá bohatnout či lépe řečeno nějak slušně vydělávat na cínových šmucích, prostě mě to jen zarazilo, budu to brát jako investici do vzdělání, ale jak mi ten šupák nedá pořádnej balík za měděný nebo jednou v budoucnu železný bude si muset obchodní spolek najmout nového výkupčího, statika a řemeslníky na opravu, protože v místnosti výkupu vznikne čirou náhodou první nepojištěný požár na Thalii. :lol:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Locked