Kradeni a reakce na ne

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Kradeni a reakce na ne

Post by kaz »

Vcera se me stala takova prihoda, ktera me trosku rozhodila naladu jako hraci, coz se me zde jeste nestalo(vzdy byla nastvana max. jen postava, coz beru jako dobrou hru)

Jde o to ze po opakovanem okradani me postavy, kdyz si zlodej porad nedal pokoj a byl mnou odhalen ze stinu, diky naslouchani a pote atakovan vyhruzkami rozzureneho trpaslika, nacez jsem dal i odpor a schoval zbran s tim ze mu rozbiju hlavu pokud se ke mne priblizi, dotycneho toto nejak nevzrusovalo a klidne si prisel prede mne a vzhledem k tomu ze mu system umoznuje v pohode okradat protoze ma vysoky skill tak me z invu sebral halapartnu (kterou jsem ja blbec schoval ze si to s nim vyridim pestma-jak naivni) a odkracel pryc. Pravda nekolik vterin jsem tupe ziral na listu kde me ta zbran zmizela, neveric svym ocim, pak jsem chvilku behal po Ivory, rval jsem na straze(bohuzel tam nebyl DM:( a pak jsem se nastvane vydal do Karathy pro zalozni zbran.
Pote jsem napsal dotycnemu hraci, ze odsud podsud a ze pri dalsim setkani nasich postav utocim na nej a budu se ho snazit zabit bez pouziti stinovych zraneni.


Zaverem k okradani, stalo se me uz dostkrat ze jsem byl okraden, a i kdyz okradani nemam rad ani jako hrac a tim mene jako postava, dokazu to prejit jako ze si toho postavicka nevsimne, pokud je to jednou max. dvakrat behem chvilky, ale aby nekdo okradal porad dokola, a nijak se s tim netajil a pak okradal jeste i kdyz pred nim stoji zurici postava a vyhrozuje mu smrti(jenom proto ze mu to hra umoznuje), tak to uz je prilis a haze to i na dobre zahrane zlodeje hodne spatne svetlo.

Proto bych rad znal nazor zkusenejsich jestli je ma reakce primerena, nebo jestli je hrube proti RP,
protoze zabijet jine hrace se me hnusi, ale od zabijeni teto postavy me bohuzel uz nic neodradi :evil: Samozrejme musim pocitat s nasledky sveta na mou reakci a taky s tim pocitam, i kdyby melo jit o kriminal nebo o popravu me postavy(skoncit na praniri driv jak Berserk tot potupa :)
Omlouvam se za trosku delsi psani, ale trochu me to nakrklo :roll: (ale napsal jsem to bez sprostejch slov :mrgreen: su dobrej)
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Theogil I »

Možná je načase začít jmenovat, totéž se mi stalo nedávno a pomál mi při tom Kráťa a Rejty, v mém případě to bylo okořeněno tím, že jsem se v hostinském pokoji vyslékl a než jsem se stačil uložit k odpočinku už za mnou lezl do pokoje, po té co na něj polodrak zařval co tam dělá a ať vypadne, vycouval, dveře jsem si ještě zamčel a uložil se ke spánku. Otevřel jsem si inv a sledoval co se bude dít, odemčel si a začal luxovat, po pátém či šestém pokusu mě ruply nervy a napsal jsem mu ať toho okamžitě nechá, vymluvil se na to, že to nevěděl .... pak jsem zjistil, že den před tím uklidil inv. Kirimu a jak to tak vypadá podle rukopisu si nedal normálně říct. Takže pokud se tato postava přiblíží k některé z mých postav, pravděpodobně skončí jako žrádlo pro psy a to i s vědomím, že budou pravděpodobně porušena pravidla z mé strany a budu za to poprávu potrestán ... nasilný typ nejsem, ale pokud někdo nepochopí základní fakta a nestačí mu tři nové šance holt asi o to SD na 8 lvl bude muset přijít.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Anderson I »

Podle mě stačí, když se rozhlásí, že je zloděj (například to hodit s popisem na nástěnku, případně do IC sekce - v hospodě se povídá). No a pak už je snad lov volný. Co se zločincem, vždyť je jedno, jestli mu stráže useknou ruku, nebo někdo jiný hlavu.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by DenGrasse »

simply from EfU: .... pickpocket for all -50. jednoduché a učinné.

PS: když tě bude někdo okrádat v reálu, taky neschováš halapartnu....
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by kucik »

Mno, tak jednak po pár (zhruba třech) ukradených věcech by zloději už nemělo jít pěknou chvilku krást a hlavně by mělo být zřetelně vidět, že se krást pokouší. Pokud to tak není, tak se asi do modulu špatně nahrála poslední úprava a podívám se na to.

Jinak pokud se děje, že tě skutečně okrádá i přesto, že o něm víš, tak bych ho na místě sejmul. Holt DM nemůžou být všude a okamžitě to řešit. Případnejch soudů za zabití bych se nebál. Z toho tě slušnej obhájce vyseká ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by DenGrasse »

zvlášť pokud to nikdo neuvidí... nebo pokud byl ten mrtvý cizí... atd.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Neithan1 »

Anderson I wrote:Podle mě stačí, když se rozhlásí, že je zloděj (například to hodit s popisem na nástěnku, případně do IC sekce - v hospodě se povídá). No a pak už je snad lov volný. Co se zločincem, vždyť je jedno, jestli mu stráže useknou ruku, nebo někdo jiný hlavu.
bohuzial nestaci, koli okradajucim hracom som uz neraz skoro rozmlatil monitor a neraz sme to uz riesili a vzdy sa objavi nejaky novy expert a mozme to riesit znovu, bohuzial uz na postavu neplati ani to ked jej vybijes zuby. Cize ja som za smrt bez stinovych, a ak bude treba tak znovu.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Theogil I »

Obtíž je v tom a to mě zaráží, že pokud se jedná o jednoho a toho samého vykuka, tak to sním projednávali minimálně 2 DM, z nichž jedno jedno je nejvyyším pánem a pobírá mou bezednou úctu a druhé je jednoslovně božské. Minimálně v mém případu byl na pravidla okrádání upozorněm jak postiženým hráčem (tedy mnou) tak i přihlížejícím, věc řešícím DM. Dle vyjádření se to nestalo poprvé i když mi bez skropulí lhal do tellu, že o ničem nevěděl, že on je ten chudák a to se mi před tím stihl ještě vysmát. Takže podle stavu věcí odhaduji na člověka s nízkou morální rozlišovací schopností, duševně ne zvela vyvynutého a to buď v důsledku nízkého věku nebo duševní choroby. Tak i když zase dostanu pověstného růžového plyšáka, nechceme se na okrádání vys.at, prostě ho zrušit nebo ho tak omezit, že stejně nikdy nic neukradne, vždyť to je jen ku vzteku, když se ve skupině normálně hrajících si lidí objeví kre.én tohoto ražení.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by kucik »

Já si pořád myslim, že to jde udělat tak, aby se kradení nerušilo úplně a aby to bylo hratelný pro všechny. Teď jsme to řešili a padlo pár nápadů, který by to imho s trochou práce měly vyřešit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Neithan1 »

Jasne kradnutie neruste, len pridajte k registracii povinny IQ test.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by kucik »

Ten tam je. Musíš správně vyplnit přihlašovací jméno. Věř, že dost lidí na tomhle skončí.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by kaz »

Ja proti kradeni v rozumne mire nic nemam (samozrejme je otazka co je rozumna mira) pokud me zlodej ukradne nakou vec z invu a zdekuje se, a pak to zvopakne dalsi den(at uz herni ci real) tak to beru, a delam jako ze nic i kdyz si toho vsimnu (postava si nevsimla tak to zahraju)

Ale tohle opakovani kradeni, a hlavne kdyz mu nadavam do zlodeju a vyhrozuju zabitim atd. a on me pri tom okrade (ano uznavam, moje naivita a blbost ze jsem zatasil zbran a chtel ho proliskat) tak na tohoto cloveka proste uz pujdu naostro, a bez stinovejch se ho budu snazit sejmout.

Jinak na nastenkach v Ivory a v Karathe je uz odmena za ziveho ci mrtveho, takze snadno vydelane penize, nebojte se a vyrazte na lov lapku a zlodeju, odmena je vyplacena na ruku ihned :wink:

A jinak diky za vase nazory, jak jednat s takovejma <sprosty slovo>
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Neithan1 »

kucik wrote:Ten tam je. Musíš správně vyplnit přihlašovací jméno. Věř, že dost lidí na tomhle skončí.
Asi ne dost kuciku, asi ne dost *chytne ho za rameno a smutne zakrouti hlavou*
kaz wrote:Jinak na nastenkach v Ivory a v Karathe je uz odmena za ziveho ci mrtveho, takze snadno vydelane penize, nebojte se a vyrazte na lov lapku a zlodeju, odmena je vyplacena na ruku ihned :wink:
:P okamzite idem na vec.

Inak nemala by byt kradez velkych a tazkych zbrani zakazana alebo inak obmedzena ? Teda neviem ci sa to da nejako nastavit... Predsa je uplna koko**** ked maly hobit ukradne halapartnu alebo obojrucnu sekeru ci mec z chrbta valecnika..
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Theogil I »

Neithan1 wrote:
kucik wrote:Ten tam je. Musíš správně vyplnit přihlašovací jméno. Věř, že dost lidí na tomhle skončí.
Asi ne dost kuciku, asi ne dost *chytne ho za rameno a smutne zakrouti hlavou*
kaz wrote:Jinak na nastenkach v Ivory a v Karathe je uz odmena za ziveho ci mrtveho, takze snadno vydelane penize, nebojte se a vyrazte na lov lapku a zlodeju, odmena je vyplacena na ruku ihned :wink:
:P okamzite idem na vec.

Inak nemala by byt kradez velkych a tazkych zbrani zakazana alebo inak obmedzena ? Teda neviem ci sa to da nejako nastavit... Predsa je uplna koko**** ked maly hobit ukradne halapartnu alebo obojrucnu sekeru ci mec z chrbta valecnika..
Tady ten by snad byl schopný šlohnout Theogilovi z náměstí kovadlinu za bílého dne. :lol:
Last edited by Theogil I on 15:51 24. Nov 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kradeni a reakce na ne

Post by Neithan1 »

viem okoho sa jedna, okradol aj mna ;) a to jeho postava bola v prave ten moment opila..
Last edited by Neithan1 on 14:24 24. Nov 2008, edited 1 time in total.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Locked