Nove povolania?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Nove povolania?

Post by Sveneld »

dovolim si heretickou poznamku - ciste teoreticky - co takhle paladin a tormuv hrdina? vzdyt je to vylozene prestizka pro nej - navic by z nej nic presileneho, alespon dle me, nevzniklo.
-teda krome sejvů ty uz pak zajimavy mit bude
nwn
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by pepa48 »

LDamian wrote:Kombinace typu klerik 13/mnich 10 s kamama treba mi v prostredi Thalie uz osobne nijak extra presilena nepripada. Podobne napriklad zaklinac 14/paladin 10.
já myslim, že když srovnáš klerik 13/mnich 10 s bojovníkem 23, tak ten bojovník stejně nemá šanci a o CvM už radši ani nemluvim

podle mně by to bylo přesílený i s timhle omezenim
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

pepa48 wrote:
LDamian wrote:Kombinace typu klerik 13/mnich 10 s kamama treba mi v prostredi Thalie uz osobne nijak extra presilena nepripada. Podobne napriklad zaklinac 14/paladin 10.
já myslim, že když srovnáš klerik 13/mnich 10 s bojovníkem 23, tak ten bojovník stejně nemá šanci a o CvM už radši ani nemluvim
podle mně by to bylo přesílený i s timhle omezenim
podle měn to nemůžeš takhle brát... ten bojovník má taky možnost to namixovat, uplně stejnou.. bejt weapon master nebo tormův hrdina nebo tak... a to jestli má nebo nemá šanci je daný z 90% světem a dostupností kouzelných předmětů - s dostatečnou výbavou hůlek a artefaktů ma šanci úplně stejnou...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Rejty »

Sveneld wrote:dovolim si heretickou poznamku - ciste teoreticky - co takhle paladin a tormuv hrdina? vzdyt je to vylozene prestizka pro nej - navic by z nej nic presileneho, alespon dle me, nevzniklo.
-teda krome sejvů ty uz pak zajimavy mit bude
A co treba paladin a bojovnik? Dyt je to slabsi nez paladina torm? Co treba paladin a barbar? Dovoli se neco a kazdej bude chtit neco dalsiho... Paladin a mnich kombinovat s jinym povolanim nepujdu. Jinak paladin ani kombinovat nepotrebuje, pokud nepocitam nejaky prasarny jako paladin 1, zaklinac zbytek.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

je fakt, že paladin je vlastně už sám o sobě multiclass, stejně jako ranger. s tim mnichem těžko říct, já bych docela někdy chtěl vyzkoušet mnicha- weaponmastera na kamu, ale to budu muset asi jinde než na thalii...

můj názor je, že kombinace povolání by měla bejt založená na historii postavy a domluvě s DM. neřešil bych so je silnější a co ne. prostě někdo je takovej a někdo makovej, no a co? thalie neni primárně CvC server, takže to ničemu nevadí... a boje s podtemnem jsou frakční, čili skupinová záležitost, tams e rozdíly vyrovnaj...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by photter »

já si naopak zas myslim, že snažit se vyrovnat povolání je základní povinnost WB a správců světa, myslím si, že dvě postavy na srovnatelným lvlu by měly bejt srovnatelně silný, tím spíš, čím dýl se v daným světě na jednotlivejch lvlech zdržujou, pač DnD a všecky vodvozený hry prostě vo lvlech sou a lvl je první a nejdůležitější charakteristika postavy a vyšši lvl má bejt lepší jak nižší lvl a vostatní sou kecy

a sorry ale tyhle řeči jak je to jedno jestli je tenhle class/multiclass/build silnějši než jiný mi zaváněj takovým tim pravým českým zapařeným pseudohárkórem, proti kterýmu léta bojuju a kterým ve většině případů špatný tvůrci jen maskujou svůj nedostatek zkušeností a neochotu jít do hloubky problému

navopak sem silně přesvědčenej, že thalie je v tomhle z našich serverů nejdál a eště vo kus by ji měl postrčit novej sortiment obchodů a byl bych se změnama hodně zdrženlivej a vopatrnej
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Nove povolania?

Post by Theogil I »

DenGrasse wrote:... s tim mnichem těžko říct, já bych docela někdy chtěl vyzkoušet mnicha- weaponmastera na kamu, ale to budu muset asi jinde než na thalii...
Vzhledem k tomu, že jsem na Thalii přišel ze světa, kde bez PB nelze přežít a nahlíží se na něj jako na normál a je zcela oddělen od vlastního RP a života postavy dokážu ti tohohle Ninžu celkem slušně popsat :mrgreen:.

Vezmeme řekněne 27 lvl této postavy (bude moc hezky vidět co to všechno umí).

20 mnich/7 pán zbraně

1) sekáček
2) sražení/vylepšené sražení
3) únik/vylepšený únik
4) imunita na nemoci
5) imunita na jedy
6) monkovo SR
7) skrytí 50% ve featu
8) imunita na mysl ovlivňující kouzla
9) vysoké savy
10) rychlost + 60%
11) při správném stavění 7 útoků za kolo (2 kamy, vylepšený boj 2 zbraněmi)
12) vysoké AC a AB .. boj přes finty, AC z modrosti a obratnosti
13) kritikal 17-20/x3

A to není vše, jen stručný výpis ... tenhle kombajn jen tak něco nezastaví, jasně jsou PB které ano, ale to je přesně ta spirála která mi vůbec nechybí a od které jsem moc rád odešel. :lol:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

Theogil I wrote:...
dobře, už nic nechci... :cry:
stejně 27 úroveň u jakýkoli mý postavy je jako pohádka :lol:
photter wrote:...
vidíš, já si zase myslim že kecy sou to vo vyrovnávání. kdyby to tak mělo bejt, bylo by to vyrovnaný už v základu nwn a ono jaksi není, že?
včechno je to jen otázka stylu hry a případně ceny, kterou za schopnosti své postavy platíš. když daj všichnis tejně, maj dostat všichni stejně... to zní trochu jako komunismus a ten prostě neni reálnej. rovnost je v tom, že si můžu vybrat, jestli si chci stavět PB nebo postavu co mně baví. když si vyberu to druhý (a nebaví mě PB), tak je to moje volba, to je celý. netrouf bych si nutit WB nějakýho světa aby mi vyvažovali classy tak, abych byl stejně silnej nýmand (nejen class,a le i rozdělení skillů a featů) jako támhle ten PB superdualclass zaměřenej jednostranně na boj.
v životě to taky tak neni, někdo se snaží jako kůň v posilovně, ale když měří 170 tak z něj Dolph Lundgren nikdy nebude...

vyvažování classů má smysl jen v prioritně CvC světě, což thalie není. a i tam je to těžký...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by photter »

ne, zasadně nesouhlasim
to má bejt hráčova volba, jestli si postaví charakter tak nebo onak a ne daný jednou provždy classem
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

heh, to jsem nějak nepochytil... já přece říkám to samý:

- hráč si zvolí co chce mít za class
- hráč si zvolí jak ho chce budovat (featy atd.)

jenom, podle mýho, nesmí chtít po WB, aby když si vybere slabší class nebo kombinaci a postaví si build zaměřený ne na PB, aby mu srovnali možnosti s tím, kdo si postaví to PB... to mi přijde zcestný.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Nove povolania?

Post by Theogil I »

DenGrasse wrote:
Theogil I wrote:...
dobře, už nic nechci... :cry:
stejně 27 úroveň u jakýkoli mý postavy je jako pohádka :lol:
Nebeč postavíme něco jinšího, lepšího, třeba exaltku, mága ve FP, dmg mástra na kosu, zrůdu s AC přes 90, jinou mršku s AB kolem 80 nebo nějakýho prcka se zákeřným 18k6+ .... :D :wink:
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by DenGrasse »

Theogil I wrote:Nebeč postavíme něco jinšího, lepšího, třeba exaltku, mága ve FP, dmg mástra na kosu, zrůdu s AC přes 90, jinou mršku s AB kolem 80 nebo nějakýho prcka se zákeřným 18k6+ .... :D :wink:
nevim co je exaltka, nechci zrůdu (včetně prcků :twisted: ) nenávidim kosy. jo a FP mi taky nic neříká :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by photter »

DenGrasse wrote:heh, to jsem nějak nepochytil... já přece říkám to samý:

- hráč si zvolí co chce mít za class
- hráč si zvolí jak ho chce budovat (featy atd.)

jenom, podle mýho, nesmí chtít po WB, aby když si vybere slabší class nebo kombinaci a postaví si build zaměřený ne na PB, aby mu srovnali možnosti s tím, kdo si postaví to PB... to mi přijde zcestný.
to je to, v čem se rozcházíme, já se nehodlám smířit s tím, že nějakej class je apriori slabší
a proti prasáckejm buildům sou tu opatření myslim docela účinný (akorát bych těm kleikům zatrh ty fajtrovský lvly :mrgreen: :mrgreen: )
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by Rejty »

photter wrote:(akorát bych těm kleikům zatrh ty fajtrovský lvly :mrgreen: :mrgreen: )
To je oslabeni klerika, ne posileni...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nove povolania?

Post by kucik »

Tak jsou dvě různý věci.

1. Dvě různý povolání po stejný době a obtížnosti hraní (záměrně neřikám levely, protože něco může bejt na určitym levelu silnější, ale zas může bejt težší se tam dostat), který maj vlastnosti volený tak, aby se vyplatily, by se měly cca rovnat.

2. Dvě povolání, u kterých jeden tlačí postavu do síly a druhej hází vlastnosti podle aktuální nálady, sobě nikdy odpovídat nebudou.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked