Kryt a útok z obrany

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Dron
Nováček
Posts: 39
Joined: 15:08 23. Nov 2008
Contact:

Kryt a útok z obrany

Post by Dron »

Jako úplný začátečník prosím někoho zkušenějšího, jestli by mi mohl vysvětlit, jak funguje kryt a případně útok z obrany a jaký je v tom rozdíl.
Vím akorát to, jak asi probíhá boj: iniciativa, hod na útok, hod na obranu a naopak a znovu.
Etrith Ethean - Svět byl na ni příliš krutý a tak se vrátila domů.
Waldo Krown - Karatský rekrut, byl vojákem ještě než se narodil.
Gwanunig Gaurwa - Podivné jméno, zjev i chování a bratr čtvernožec.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by nomis_b »

http://nwn.wikia.com/wiki/Parry

+ kdyz das C tak si klikens na ten danej skill a je to tam napsany dostatecne podrobne.
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Marvin »

No a co sa tyka Utoku v obrane, tak je to bojovy mod ktory ti len zvysi o 5 obranne cislo a znizi o 5 bonus k hodu na utok, cely boj prebieha normalne ako kazdy iny.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by nomis_b »

Marvin wrote:No a co sa tyka Utoku v obrane, tak je to bojovy mod ktory ti len zvysi o 5 obranne cislo a znizi o 5 bonus k hodu na utok, cely boj prebieha normalne ako kazdy iny.
ne to je Expertyza.
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by kucik »

Parry (Kryt)
Když jsi v módu krytu, házíš tvůj parry skill + k20 proti útoku protivníka. Pokud přehodíš, tak jsi to vykryl. Pokud přehodíš o víc jak deset, provedeš protiútok.
Můžeš vykrejt nanejvýš tolik útoků za kolo, jako jich sám máš, jenže pozdějc to ještě upravili tak, že nemůžeš vykrej víc jak tři útoky za kolo.
Takže ve výsledku to neni zas tak výhodný, ale snažíme se to nějak zvýhodnit, aby byl tenhle skill používanej.
Nošení zbroje ti parry taky snižuje. (podle váhy zbroje)

Útok z obrany nevim co je, pokud to neni ten protiútok. Ty český názvy mi moc neřikaj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Marvin »

nomis_b wrote:
Marvin wrote:No a co sa tyka Utoku v obrane, tak je to bojovy mod ktory ti len zvysi o 5 obranne cislo a znizi o 5 bonus k hodu na utok, cely boj prebieha normalne ako kazdy iny.
ne to je Expertyza.
jo to je v anglictine, ale v ceskej verzii je to Utok v obrane

a on sa pytal aj na to:
Dron wrote: případně útok z obrany
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Dron
Nováček
Posts: 39
Joined: 15:08 23. Nov 2008
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Dron »

Takže jestli tomu rozumím:

Kryt/Parry - postava neútočí, ale pouze se brání a pokud je rozdíl 10 provede protiútok
Útok z obrany/Expertise - postava normálně útočí s postihem -5 a brání s bonusem +5
Etrith Ethean - Svět byl na ni příliš krutý a tak se vrátila domů.
Waldo Krown - Karatský rekrut, byl vojákem ještě než se narodil.
Gwanunig Gaurwa - Podivné jméno, zjev i chování a bratr čtvernožec.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Marvin »

Dron wrote:Takže jestli tomu rozumím:

Kryt/Parry - postava neútočí, ale pouze se brání a pokud je rozdíl 10 provede protiútok
Útok z obrany/Expertise - postava normálně útočí s postihem -5 a brání s bonusem +5
Presne tak.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Dron
Nováček
Posts: 39
Joined: 15:08 23. Nov 2008
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Dron »

Takže díky všem.
Etrith Ethean - Svět byl na ni příliš krutý a tak se vrátila domů.
Waldo Krown - Karatský rekrut, byl vojákem ještě než se narodil.
Gwanunig Gaurwa - Podivné jméno, zjev i chování a bratr čtvernožec.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Theogil I »

kucik wrote:Parry (Kryt)
Když jsi v módu krytu, házíš tvůj parry skill + k20 proti útoku protivníka. Pokud přehodíš, tak jsi to vykryl. Pokud přehodíš o víc jak deset, provedeš protiútok.
Můžeš vykrejt nanejvýš tolik útoků za kolo, jako jich sám máš, jenže pozdějc to ještě upravili tak, že nemůžeš vykrej víc jak tři útoky za kolo.
Takže ve výsledku to neni zas tak výhodný, ale snažíme se to nějak zvýhodnit, aby byl tenhle skill používanej.
Nošení zbroje ti parry taky snižuje. (podle váhy zbroje)

Útok z obrany nevim co je, pokud to neni ten protiútok. Ty český názvy mi moc neřikaj.
Já bych řekl že je to pěkná parádička pro toho kdo to umí. Opravdu bylo lepší když jsi se dokázal bránit tolikrát kolik jsi měl útoků, za normálních okolností i ty tři stačí, protože BAB utoků 4, popř 5,6,7 už není nic moc a hodně často se schová do OČ, ale už to vážně není ono a vypadá to divně, když postava zůstane na čtvrtý a vyšší útok stát jak přimražená.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by nomis_b »

hm.. ja si pamatuju Crazsse Nabarn,co s tim umel hodne. bylo to fakt hezky, ale kdyz prisli 2 nepratele, tak mel smulu. jednoho drzel na krytu a skoro nikdy ho nezasahl a ten druhej ho mezitim ukloval.
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kryt a útok z obrany

Post by kucik »

Theogil I wrote:...
Ono je to trošku jinak. Totiž abych to upřesnil.
Jedno kolo (6 vteřin) se rozděluje na tři flurries po dvou vteřinách.
Útoky, který máš za kolo se rovnoměrně rozdělej mezi ty flurries, takže pokud máš třeba 5 útoků za kolo, 2 se provedou v první, dva v druhý a jeden ve třetí.
Viz http://nwn.wikia.com/wiki/Flurry

Mno a k věci: Parry vykryje vždycky jen první útok v jednom flurry, takže s těma pěti útokama na tebe jde (pokud zbytek vykryješ) druhej a čtvrtej útok.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Theogil I »

kucik wrote:
Theogil I wrote:...
Ono je to trošku jinak. Totiž abych to upřesnil.
Jedno kolo (6 vteřin) se rozděluje na tři flurries po dvou vteřinách.
Útoky, který máš za kolo se rovnoměrně rozdělej mezi ty flurries, takže pokud máš třeba 5 útoků za kolo, 2 se provedou v první, dva v druhý a jeden ve třetí.
Viz http://nwn.wikia.com/wiki/Flurry

Mno a k věci: Parry vykryje vždycky jen první útok v jednom flurry, takže s těma pěti útokama na tebe jde (pokud zbytek vykryješ) druhej a čtvrtej útok.
Děkuji za objasnění ... někdy ta mechanika je pěkně spletitá. :)
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Kryt a útok z obrany

Post by human_wreck »

No já s bardkou parry jedu. (S muzikou asi 56). Problém je skutečně ten, jak říká Kucik, že když má potvora 4 útoky v kole, tak jde vždy ten druhý útok v kole do živého. Při 5ti útocích v kole projde i čtvrtej, ale ten už bejvá malej a může ho pokrejt AC. Chce to vyhledávat creepy se třema útokama v kole :D . Anebo mít invis - nejdřív se hází concealment a tuším, že když mine, tak by mělo parry brát další útok jako první v té dané flurry, i když je to vlastně druhý, ale jistej si s tím nejsem.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Morendred
Obyvatel
Posts: 100
Joined: 17:35 03. May 2008

Re: Kryt a útok z obrany

Post by Morendred »

Mam dotaz na Expertise. Je na Thalii nejak upravena?
V singlu a i na jinych servrech jde v Expertise kouzlit. Ale tady, pokazde kdyz dokouzlim kouzlo, tak me to z ni vyhodi. Je to bug nebo je to tak nastaveno? :(
Isabel
Locked