To se mi taky zdá divný, myslim si že za netriviální věc by nemělo bejt stejně expů jako za trivialní.Marvin wrote:K tym XP, ak je to teda minimalna hodnota tak v poriadku, mne len prislo zvlastne, lebo som sa s tym este nestretol, ze mam 5xp za vec ktoru nemam este trivialnu a mam za nu 5xp aj po tom co uz ju mam trivialnu....
Craft
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Craft
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Craft
No mozno by nebolo na skodu to o kapku zvysit ... za trivialnu 5 a za tu ktora hranici s trivialnou napr. 9 ... nech je tam aspon vidiet rozdiel.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Craft
No vec se ma takhle:
Veci ohledne pridelovani craft xpu resi Melvikova funkce, ktera je stejna uz od alchymie.
Ja pouze vyuzivam nektere jeji funkce a pro novej craft sem zvolil sance na povedeni 0-100% . u stare verze to bylo 5, 10, 15, 20 ... %
Ta funkce je take na to stavena, takze se muze stat, ze mate treba vec 95% vam se nedari (NWN kostka) a mate az ni teda jen funkcne vypoctene 3 xpy. ty se vam diky dosazeni minimalni hodnoty pak zvysi na 5xpu (takze vydelate !).
Veci ohledne pridelovani craft xpu resi Melvikova funkce, ktera je stejna uz od alchymie.
Ja pouze vyuzivam nektere jeji funkce a pro novej craft sem zvolil sance na povedeni 0-100% . u stare verze to bylo 5, 10, 15, 20 ... %
Ta funkce je take na to stavena, takze se muze stat, ze mate treba vec 95% vam se nedari (NWN kostka) a mate az ni teda jen funkcne vypoctene 3 xpy. ty se vam diky dosazeni minimalni hodnoty pak zvysi na 5xpu (takze vydelate !).
A zase se craftí...
Re: Craft
Aha... Popravde som ta vobec nepochopilnomis_b wrote:No vec se ma takhle:
Ta funkce je take na to stavena, takze se muze stat, ze mate treba vec 95% vam se nedari (NWN kostka) a mate az ni teda jen funkcne vypoctene 3 xpy. ty se vam diky dosazeni minimalni hodnoty pak zvysi na 5xpu (takze vydelate !).
Ale beriem to tak ze sa to menit neda alebo nebude a to mi celkom staci. Da sa s tym zit
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Craft
no takhle. Ja stanovim treba ze dana vec je na 2lvl na 70% uspesna. pak si NWN hodi kostkou a porovna se, jestli se to povede, ci ne. To ze se to nepovede zavisi an hodu. a bohuzel nekdy padaji same 1cky.. nekdy same 100ky.. daval sem tam schvalne 100 stenou kostku oproti standartni 20stenne, at je treba 80% opravdu pravdepodobnejsich (bo znam NWN kostku, u normalni by to melo byt jedno, pravdepodobnost je stejna.)
A zase se craftí...
Re: Craft
neslo by udelat neco co by na pozadani rozhodilo oznaceny balicek surovin do balicku po jednom kuse? to klikani u alchimie je desny
3 kliky jen na lahvi (2x za koupeni a pak pretazeni do kotle)
5 kliku na prvni surovinu (4x na oddelani jednoho kousku pak pretazeni do kotle)
4 kliku na druhou surovinu
3 nebo 7 kliku na katalyzator (2x na koupeni redidla 2x na koupeni katalyzatoru 2x na smichani mezi sebou a pak 1x na pretazeni do kotle)
= celkem 16 nebo 20 kliku na jeden lektvar a to nepocitam pripravu surovin
to klikani mi prijde jak makacka nekde u kasy v delvite :o) klik pip klik pip klik
(opravil sem pocty kliku)
3 kliky jen na lahvi (2x za koupeni a pak pretazeni do kotle)
5 kliku na prvni surovinu (4x na oddelani jednoho kousku pak pretazeni do kotle)
4 kliku na druhou surovinu
3 nebo 7 kliku na katalyzator (2x na koupeni redidla 2x na koupeni katalyzatoru 2x na smichani mezi sebou a pak 1x na pretazeni do kotle)
= celkem 16 nebo 20 kliku na jeden lektvar a to nepocitam pripravu surovin
to klikani mi prijde jak makacka nekde u kasy v delvite :o) klik pip klik pip klik
(opravil sem pocty kliku)
- human_wreck
- Měšťan
- Posts: 198
- Joined: 14:19 05. Jan 2008
Re: Craft
No ono třeba u šperků je to to samé - rozdělit jíl, po jendom koupit slinovací sajrajt, sajrajt rozdělit. Všechno to tam po jednom naházet. Rozdělit formy, naházet je na stůl, rozdělit ingoty, na stůl, rozdělit kameny, na stůl, koupit po jednom kouzelný prach, rozdělit prach, na stůl. Předtím u pece koupit po jednom legury, rozdělit legury ..
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
Re: Craft
Mno, popřemejšlim, jak to udělat, ale nekupuje se to po větších balíkách?
To rozhození předmětů na jednotlivý by se snad nějak dalo udělat, ale holt je tak hra na klikání dost stavěná.
To rozhození předmětů na jednotlivý by se snad nějak dalo udělat, ale holt je tak hra na klikání dost stavěná.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Craft
kupuje se to pojednom, takže když např. kupuju 100 legur, mořidel apod. tak to je taky klikaci maraton
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Craft
Tak to je imho hlavně o úpravě obchodů. Na tom teď Rejty, Pepa a Sorrow makaj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- human_wreck
- Měšťan
- Posts: 198
- Joined: 14:19 05. Jan 2008
Re: Craft
Jasně, stačilo by alespoň, aby bylo k výběru koupení jednoho či 10ti kusů, jako to měla/má? kořenářka s lektvarama malýho léčení.
A ideální by bylo, aby si to f.e. z 10ti stacknutých forem a 10ti stacknutých prutů vzalo od každého jednu a vyrobilo prsten. Proč se to tam vlastne musí sypat po jednom? U alchymie to chápu - crafter neví, jaké přísady by tam měl přesně dát. Ale když dávám malou formu, tak chci prsten = jeden prut kovů. A takhle to snad platí u všech craftů krom alchymie.
A ideální by bylo, aby si to f.e. z 10ti stacknutých forem a 10ti stacknutých prutů vzalo od každého jednu a vyrobilo prsten. Proč se to tam vlastne musí sypat po jednom? U alchymie to chápu - crafter neví, jaké přísady by tam měl přesně dát. Ale když dávám malou formu, tak chci prsten = jeden prut kovů. A takhle to snad platí u všech craftů krom alchymie.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Craft
zkusim to tak zmenit ty obchody.
No jinak ohledne nahazeni vseho do pece a pak dat zavrit.. to dot evokuje, aby clovek celej den sbiral, pak na vecir to dal do pece a dal "udelat". rano prijde a ma XXXXXXX xpu atd. Tak urcite ne.
MOzna by to aj slo tak, ze se to tam nahaze do pece vse ale pak sa musi :
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 1 vyrobek
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 2 vyrobek atd..
No jinak ohledne nahazeni vseho do pece a pak dat zavrit.. to dot evokuje, aby clovek celej den sbiral, pak na vecir to dal do pece a dal "udelat". rano prijde a ma XXXXXXX xpu atd. Tak urcite ne.
MOzna by to aj slo tak, ze se to tam nahaze do pece vse ale pak sa musi :
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 1 vyrobek
kliknout na pec a dat "zavrit" odectou se suroviny a bezi to znova , udela to 2 vyrobek atd..
A zase se craftí...
Re: Craft
Já bych podobně asi upravil alchymii.
Tzn. že tam hodíš celej balik flašek a ono to z toho stacku vezme vždy jednu.
Tzn. že tam hodíš celej balik flašek a ono to z toho stacku vezme vždy jednu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.