Craft

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

jop. ale musis vzdy na dalsi vyrobu min. 2 x kliknout. ne ze se predela uplne cela varka 100 lahvicek sama.


jo a zkousel sem ten obchod. Nemuzu tam dat 10 falsek. Bud 1 nebo 10. oni maji totiz stejnej resref, takze se to pohada a kazda se upravy tak, ajk zmenim tu prvni :(
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Craft

Post by kucik »

Moc nechápu, ale tak tomu dej třeba jinej resref, ne?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Craft

Post by human_wreck »

Tak jsem to Nomisi myslel: Aby se odečetlo jen požadovaný množství a udělal se jeden výrobek. Nejsou u alchymie různý poměry bylin? Třeba 2x nadrcenej tvrdík a něco? To by bylo horší.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

kucik wrote:Moc nechápu, ale tak tomu dej třeba jinej resref, ne?
no to prave nemuzu, bo resref pouzivam pro rozeznani o co presne de za vec :?
A zase se craftí...
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Craft

Post by Žorž »

OT: Safra, když tak pozoruji ty vaše učené diskuse, tak už se fakt těším, až si za půl roku najdu chvilku, opráším postavičku, a vyzkouším si něco pořádně řemeslně uplácat. :)
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

uplacat? tak to muzes leda tak nejakou formu z jilu :mrgreen:

My ostatni se tady venujeme serioznim remeslum :!:
A zase se craftí...
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: Craft

Post by paja13 »

kucik wrote:Já bych podobně asi upravil alchymii.

Tzn. že tam hodíš celej balik flašek a ono to z toho stacku vezme vždy jednu.
u alkace to funguje ze si to z baliku flasek vezme jen jednu a zbyly necha - jedine flasky se zbalickovavaj a pak odecitaji po jedny. ale jestli tam nasypes 30 mesicku tak ti je kotel sezere vsechny naraz takze to rozdelovani bude nutny :o/ stejne tak to schlamstne i katalyzatory jestli budou v balicku

oprava: takze to rozdelovani surovin je pro alkace potrebny :o/
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: Craft

Post by paja13 »

jeste bych poprosil jestli by se nadalo dat potulnym alchimistum neco co je donuti vracet se na svy mista

u ivory se pokazdy rozbehne nekam za jezevcem k prechodu a litat pak jeste pres celou mapu a kupovat flasticky a katalyzatory je opruz nejvetsi
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

Jen takova jedna z mala veci , co se mi donesla:

Craft nejni zavisly, jak moc se noboostite :!:

Jeslti si zvysite predmetem, ci kouzlem nejakou vlastnost, neznamena to, ze se vam bude lepe craftit, nebo ze budete dostavas vice xpu. Craft ej zavisly pouze na zakladu vlastnosti, ktery mate bez ohledu na predmety a kouzla. Je to kvuli rovnopravnosti povolani. Prece valecnik nebude chlastat lektvary obri sily jen proto, aby byl jeste lepsi v kovarine a mag se jen nakouzlil kouzlem !!


Jestli se to takhle nedeje, tak mi to prosim napiste na forum. Offline mne to tak ale funguje. (vim, ze s tou pravdepodobnosti je to tezke.. protoze NWN kostka je zaludna, ale mohl bich si treba pro svuj accont zapnout debug info a vyzkouset podezreni )
A zase se craftí...
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Craft

Post by human_wreck »

Jestli se za poslední dobu nic neměnilo, tak jsou u mě zkušenosti závislé na aktuálním atributu, nikoliv na základním. Ozkoušeno na keramice, broušení, šperkařině ...

Ještě ke craftu: Dneska jsem zjistil, že se vůbec nevyplatí koupit vyrobené šípy od hráče, protože výrobní náklady jsou podobné, jako prodejní cena u normálního vendora. Předpokládám, že u jiných věci to bude asi obdobný. Možná by to opravdu chtělo (jak už Nomis zmínil) snížit vstupní náklady a také samozřejmě zisk u nákupčího polotovarů.

Co se týče toho kšeftaře s polotovarama - možná by bylo dobré dát u možnosti v dialogu "Prodat vše, co mam u sebe" ještě další dialogové okno s "ano" a "ne". Dá se lehce překliknout a věřím, že 99% lidí, co k němu jde, má zájem prodat jen něco.
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Craft

Post by Theogil I »

human_wreck wrote:Jestli se za poslední dobu nic neměnilo, tak jsou u mě zkušenosti závislé na aktuálním atributu, nikoliv na základním. Ozkoušeno na keramice, broušení, šperkařině ...

Ještě ke craftu: Dneska jsem zjistil, že se vůbec nevyplatí koupit vyrobené šípy od hráče, protože výrobní náklady jsou podobné, jako prodejní cena u normálního vendora. Předpokládám, že u jiných věci to bude asi obdobný. Možná by to opravdu chtělo (jak už Nomis zmínil) snížit vstupní náklady a také samozřejmě zisk u nákupčího polotovarů.

Co se týče toho kšeftaře s polotovarama - možná by bylo dobré dát u možnosti v dialogu "Prodat vše, co mam u sebe" ještě další dialogové okno s "ano" a "ne". Dá se lehce překliknout a věřím, že 99% lidí, co k němu jde, má zájem prodat jen něco.
Tak tak, ten šípař jsem byl já, nabízel jsem mahagonové šípy se zlatým hrotem za cenu, za kterou vykupuje obchodník, nedal jsem si k tomu ani zlatku, protože jeho cena již obsahuje část zisku jež sice nepokryje čas, cestu, nebezpečí a pokažené pokusy, ale na to že to je spotřební zboží z toho vylezla cifra jak hrom. A považte že tyto šípy jsou sice dobré, ale že bych si z nich byl na větvi tak to ne. Tato kombinace je základ + 1k4 sečným což není nic moc na to jaký by ten šíp měl/mohl být za ty prachy.

Nemluvě o tom, že ve kšeftu jsou od NPC sehnat za 2/3 ceny ... takže si je budu dělat jen pro sebe a jinak celkem pešek, neznám blázna kdo by u mě kupoval, když si be kšeftě může koupit za pár šupů ... pokud náhodou již nevlastní zbraň s neomezeným střelivem. :?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Craft

Post by Marvin »

nomis_b wrote:
Craft nejni zavisly, jak moc se noboostite :!:
Tak ako pisal HW. S mannazom som mal prsten odolnosti ktora je potrebna pri slevarenstvi a ked som ho sundal tak boli XP nizsie. Cize naozaj sa berie do uvahy sucacna hodnota.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

Marvin wrote: Tak ako pisal HW. S mannazom som mal prsten odolnosti ktora je potrebna pri slevarenstvi a ked som ho sundal tak boli XP nizsie. Cize naozaj sa berie do uvahy sucacna hodnota.

safra, co ze ste mi to nikdo nerekl drive :evil:

No nic, tak sem udelal opravu a az se nahraje naserver, melo by to uz byt spravene (tusim tak zitra k ranu ?? ) Tak kdyby se to u nekterych nespravilo, tak mi dejte vedet. Diky !

btw a kdyby tech sipu bylo dvojnasobek ?? jednou davkou 2x 99 ??

On je problem u sipek a sipu s vykupovanim. Protoze se to chova jako oby. stack, tak nejmensi vykupni mozna cena je 99 za 99 sipek.
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Craft

Post by Marvin »

nomis_b wrote:

safra, co ze ste mi to nikdo nerekl drive :evil:
Ja som popravde doteraz zil v tom, ze som ti to uz raz pisal, este davno ked som ti prvy krat pisal ohladom craftu :oops: ,odvtedy som na to uplne zabudol .. moja chyba :oops:
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

Nebylo to napsane do hlaseni chyb, tak to pisu sem :

V kovadline cyhbelo jedno tlacitko, na prepinani materialu, takze neslo zvolit, z ceho se bude vyrabet.
Problem by mel byt s pristim restartem vyresen.


Jinak jakekoliv reakce na system kovariny vitam, protoze platnerina bude vychyzet z podobnych zakladu. :wink:
A zase se craftí...
Locked