Mrtváci a pán smrti

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Vrahovi nedava silu buh, ale jeho trenink.

Od boha ziskava paladin, cernej strazce a klerici.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Miky »

A PM studium :wink:
Jasně, někteří bohové a povolání se k sobě hodí, ale podle mě je lepší to nechat na hráčích. Navíc mi přijde škoda PM omezit jen na zlo...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Theogil I »

Rád bych se vás zeptal na jednu věc.
Zatímco u černého strážce je podmínkou prestižního povolaní zlé přesvědčení u pána smrti tomu tak není, tam je to jakékoli ne dobré.
Na jednom světě jsem viděl naprosto úžasně hraného zákonně neutrálního pána smrti, jež byl správcem, soudcem a katem (vykonavatelem spravedlnosti) ve městě jako je na Thalii Hag Grar. Z toho co jsem si tu přečetl jsem vyrozuměl, že na Thalii by to bylo přinejmenším nevhodné ne-li nepřijatelné. Nebylo by tedy vhodnější, pokud by se Kucik pustil do úpravy tohoto povolání mu zadat stejný parametr co se týče přesvědčení jako je u černého strážce?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Anderson I »

kucik wrote:Že by se sčítal level čaroděje a PM? To by snad šlo udělat.
Osobně doufám, že je to jen vtip. To, že se mu to nezapočítává je, podle mě, právě „odměna“ za maličkosti, jako zvýšený AC a imunita na critical a sneak - proč z toho dělat čaroděje, co má jako bonus zvýšené AC, imunity na critical a sneak a „přítelíčka“ navíc?
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Anderson I wrote:...
Kdyz by sis precetl popis povolani, tak vis, ze se mu ma pocitat jen 1/2 levelu PM...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by kucik »

Theogil I wrote:Rád bych se vás zeptal na jednu věc.
Zatímco u černého strážce je podmínkou prestižního povolaní zlé přesvědčení u pána smrti tomu tak není, tam je to jakékoli ne dobré.
Na jednom světě jsem viděl naprosto úžasně hraného zákonně neutrálního pána smrti, jež byl správcem, soudcem a katem (vykonavatelem spravedlnosti) ve městě jako je na Thalii Hag Grar. Z toho co jsem si tu přečetl jsem vyrozuměl, že na Thalii by to bylo přinejmenším nevhodné ne-li nepřijatelné. Nebylo by tedy vhodnější, pokud by se Kucik pustil do úpravy tohoto povolání mu zadat stejný parametr co se týče přesvědčení jako je u černého strážce?
To si rozhodně nemyslim a imho neni zrovna správná cesta něco bezdůvodně omezovat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by DenGrasse »

detect evil - hlavně to proboha nezavádějte! úplně zbytečná a hlavně dosti škodlivá informace" dodnes pamatuju, jak jsem musel (na jinym serveru) zavraždit jednoho paladina, protože s tim furt votravoval a pokřikoval o mý postavě, že je zlá... kdyby to nevěděl, moh bejt eště naživu...

co se týče povolání a bohů, myslel bych to tak, že pán smrti by měl uctívat někoho z temné trojice, nejlépe zeira, vrah si může uctívat koho chce (protože xian je rasově diferencované božstvo a vrah na povrchu se o ní sice může asi dozvědět, ale také nemusí) a helgaronovi slouží válečníci a černís trážci, ale černí strážci mohou sloužit i těm druhým dvěma.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Theogil I »

kucik wrote:
Theogil I wrote:Rád bych se vás zeptal na jednu věc.
Zatímco u černého strážce je podmínkou prestižního povolaní zlé přesvědčení u pána smrti tomu tak není, tam je to jakékoli ne dobré.
Na jednom světě jsem viděl naprosto úžasně hraného zákonně neutrálního pána smrti, jež byl správcem, soudcem a katem (vykonavatelem spravedlnosti) ve městě jako je na Thalii Hag Grar. Z toho co jsem si tu přečetl jsem vyrozuměl, že na Thalii by to bylo přinejmenším nevhodné ne-li nepřijatelné. Nebylo by tedy vhodnější, pokud by se Kucik pustil do úpravy tohoto povolání mu zadat stejný parametr co se týče přesvědčení jako je u černého strážce?
To si rozhodně nemyslim a imho neni zrovna správná cesta něco bezdůvodně omezovat.
U mě naprostý souhlas, jen po té smršti kdy se tu o PM psalo jako o něčem co musím být zlé a tudíž okamžitě sejmuto, jsem měl neutuchající touhu tento dotaz položit a nechat si to objasnit.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by kucik »

@Theogil I:
Ono se tady řešilo, co s PaleMasterem na procházce v Ivory. Tam by se ho asi dav snažil zbavit, protože nekromancie je v Karathskym království zapovězená. Těžko by se asi obhajoval něčim ve smyslu, že vlastně neni vůbec zlej.

@DenGrasse:
Xi-an měla v době zapečetění podtemna početnou pátou kolonu v Har Ganethu, která z větší části padla a z menší časti se přesunula do Hag Graru - blíže podtemnu. Její uctívači se hojně, ikdyž skrytě, pohybovali i po Karathském království. To jen na okraj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by DenGrasse »

kucik wrote:
Xi-an měla v době zapečetění podtemna početnou pátou kolonu v Har Ganethu, která z větší části padla a z menší časti se přesunula do Hag Graru - blíže podtemnu. Její uctívači se hojně, ikdyž skrytě, pohybovali i po Karathském království. To jen na okraj.
jj, říkal jsem si že to asi nějak tak bude :mrgreen: ale i když měla nějaký uctívače mezi lidmi na povrchu, nebyli vázáni na povolání, resp. nebyla patronkou nějakého cechu vrahů, ne?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

Byla ptronka cechu vrahů a ten existuje nadále

PM má kostěnou ruku a teda kostěnou i kůži, jelikož je v Karathském království zakázaná necromancie tak by ho měli upalovat. Vůbec bych se nedivil kdyby se s nim nějakej paladin seznámil a skamarádil, ted sem slyšel od jednoho hráče že assimar chránil "hodného" vyvolaného zombíka jeho společníka... kdybych to viděl tak mu urvu křídla a hodim přesvědčení na neutrální :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Miky »

Krata wrote:Byla ptronka cechu vrahů a ten existuje nadále

PM má kostěnou ruku a teda kostěnou i kůži, jelikož je v Karathském království zakázaná necromancie tak by ho měli upalovat. Vůbec bych se nedivil kdyby se s nim nějakej paladin seznámil a skamarádil, ted sem slyšel od jednoho hráče že assimar chránil "hodného" vyvolaného zombíka jeho společníka... kdybych to viděl tak mu urvu křídla a hodim přesvědčení na neutrální :)
Omluvám se jestli je to v reálíích, zatím jsem se nedokopal je naštudovat, ale ta nekromancie je zakázaná komplet jako obor magie nebo jen povolávání nemrtvých? Takže kůže je nakonec kostěná? Jinak bych netvrdil, že ta jeho hnáta je "nekromancie". Prostě si svojí ruku ufikne a nahradí nemrtváckou protézou, magie v tom není.

...chudák zachy, přijde s návrhem a dopadne to tak, že mu upálíme avatara :twisted:
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by nomis_b »

a co jaok nemrtvacka proteza je?
Prisiti cizi ruky ke svojemu pahylu? A jak to funguje: Pomoci Nekromancie, takze je to zakazane.

Kdyby to byla mechanicka ruka, tak by to slo. Ale ruka a kuze pana smrti je myslim jednoznacne necromantska.

btw: necromancie je zakazana komplet. Napr kouzlo kvileni banshee, ktere vysava duse, ci dotek upira opravdu jsou zakazane take.
A zase se craftí...
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Miky »

nomis_b wrote:a co jaok nemrtvacka proteza je?
Prisiti cizi ruky ke svojemu pahylu? A jak to funguje: Pomoci Nekromancie, takze je to zakazane.

Kdyby to byla mechanicka ruka, tak by to slo. Ale ruka a kuze pana smrti je myslim jednoznacne necromantska.

btw: necromancie je zakazana komplet. Napr kouzlo kvileni banshee, ktere vysava duse, ci dotek upira opravdu jsou zakazane take.
Protetická končetina nemrtvého. Nekromancie je škola magie, nepřijde mi, že by s ní jeho ruka moc souvisela. PM který ji má, muže být dost mizerný kouzelník, který se v magii nevyzná. Ale myslím že obyvatelům království bude jedno, co je jeho ruka zač. Jak je to s kůží pořád nevím, jeden tvrdí že ji zpevní bůh, druhý že zkostnatí...podle mě by bylo lepší mu buď udělat zbroj z kostí jak je to v dnd, nebo ho brát tak, že mu zranění tolik neubližují. V nwn je to sice animované tak, že útočník mine, ale je to blbost. Stejně jako když má někdo plátovou zbroj, útoky ho zasahujou, ale nezraňujou, protože se postupně mumifikuje. Pokud má mít kostnatou kůži, projeví se to vizuálně, takže ho čeká hranice a bude ještě hůř hratelný.

Začínám se bát hry za čaroděje, jestli se tu za "zničení nemrtvého" nebo "vyčištění mysli" upaluje.
Kvílení nevysává duše. Pokud vím, je podobné jako přízračný zabiják. Halucinace ječící bánší (bytost ohašující smrt), pokud se bojíš, jekot se zesílí a zemřeš. Asi to není příjemná smrt, ale lepší než upálení cejchem.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

Kvílení banší i přízračný zabiják je necromancie, stejně jako vytváření zombii a dávání do pohybu mrtvé těla.. taky necromancie.. jesli ti nemrtvá ruka, jenom kostra, na tělě mága připadá jako normální protéza.. no nevim ale jako paladin bych tě na místě zabil

Necromacie a temná magie je tu zakázaná, teda v Karathském království, v Hag-Graru je cech černokněžníků a necromantů
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Locked