Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Zdravím, jsem asi nejspíše jen natvrdlej, ale pokud jsem dobře pochopil pravidla NWN, tak snižene zranitelnosti se nesčitaji... Např. kamenna kuže(-5) seslana na bojovnika v ocelovych platech(-5), neda bojovnikovi -10, ale započítá nejvyšší sníženou zranitelnost... což je -5...
Ale co Trpasličí obránce? na 6lvl má snížení zranitelnosti -3, a na 10. lvl -6, atd. pokud je epik tak dále -9, -12....bla bla
Sčítá se tato hodnota se zbrojí, a nebo obránce je sice houževnatý, ale plechy mu jeho sníženou zranitelnost přebijí?
Děkuji za strpení, prosím jestli má někdo zkušenosti, ať se ozve...
Ale co Trpasličí obránce? na 6lvl má snížení zranitelnosti -3, a na 10. lvl -6, atd. pokud je epik tak dále -9, -12....bla bla
Sčítá se tato hodnota se zbrojí, a nebo obránce je sice houževnatý, ale plechy mu jeho sníženou zranitelnost přebijí?
Děkuji za strpení, prosím jestli má někdo zkušenosti, ať se ozve...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
snížení zranění sou 3 druhy
reduction
resistance
imunity
žádná se nestackuje, tzn. že vod každý se počíta jen ta nejvyšší, co máš
reduction (tj. to, co má DD) se značí X/Y, kde X = kolik zranění pohltí a Y je enchantment zbraně, která to ignoruje (např. 5/+3 znamená, že od každy pecky zbraní do +2 se odečte 5 dmg, od pecky zbraní +3 se odečte kulový) pokud je značeno X/- znamená to, že odečte od jakkoli očarovaný zbraně
reistance platí vždy od jakkoli očarovaný zbraně
imunita taky ale mám dojem, že na thalii se nepoužívá
redukce, resistence a imunita se sčítaj
reduction
resistance
imunity
žádná se nestackuje, tzn. že vod každý se počíta jen ta nejvyšší, co máš
reduction (tj. to, co má DD) se značí X/Y, kde X = kolik zranění pohltí a Y je enchantment zbraně, která to ignoruje (např. 5/+3 znamená, že od každy pecky zbraní do +2 se odečte 5 dmg, od pecky zbraní +3 se odečte kulový) pokud je značeno X/- znamená to, že odečte od jakkoli očarovaný zbraně
reistance platí vždy od jakkoli očarovaný zbraně
imunita taky ale mám dojem, že na thalii se nepoužívá
redukce, resistence a imunita se sčítaj
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Kdepak to nejsi, tohle je část mechaniky ve které nemám úplně jasno i po letech hraní NWN. Tak tedy jaké jsou mé zkušenosti a jak to asi doopravdy je.
Nejprve si rozdělíme redukce fyzického zranění na dvě části:
1) redukce typu 3/-, 6/-, 9/- atd. – z jakéhokoli fyzického zraní odečte danou redukci
2) redukce typu 5/1, 10/3, 5/5 atd. – odečte redukci ve výši čísla před lomítkem v případě že je způsobena zbraní s vylepšením o jedna nižším než je číslo za lomítkem, tedy 10/3 znamená, že bude pohlceno 10 bodů z fyzického zranění bude-li způsobeno zbraní do maximálního bonusu vylepšení 2
a dále si rozdělíme to jak jsi k redukcím přišel, tj. jestli jsou z featu nebo z itemu
redukce typu 1 z featu se sčítá pouze s redukcemi 1 rovněž s featu, pak tedy pokud mohu dát příklad, pokud by byl na světě možný posun přesvědčení od chaotického přes neutrálního po zákonné bylo by možno tohoto dosáhnout kombinací trpasličího barbara s trpasličím obráncem a pokud se k tomu přičtou epická pohlcení za zranění což jsou epické featy a jdou vzít myslím 3x pak by se dalo hovořit o velmi zajímavém tipu dvojpovolání
Tato redukce z featu se nesčítá s jakoukoli redukcí z itemu a to ani typu 1 ani typu 2
Na druhou stranu redukce typu 1 z itemu se sčítá s redukcí typu 2 z itemu.
Redukce č.2 se bere vždy ta nejvyšší, navzájem se nesčítají. Tady si nejsem jist jak to funguje mezi featem a itemem, nemám odzkoušeno, v úvahu přichází třeba featové pohlcení stínového tanečníka, a věcí ... to by mohl poreferovat někdo kdo ho využívá, a že jich tu máme chmatáčků celkem dost.
Nejprve si rozdělíme redukce fyzického zranění na dvě části:
1) redukce typu 3/-, 6/-, 9/- atd. – z jakéhokoli fyzického zraní odečte danou redukci
2) redukce typu 5/1, 10/3, 5/5 atd. – odečte redukci ve výši čísla před lomítkem v případě že je způsobena zbraní s vylepšením o jedna nižším než je číslo za lomítkem, tedy 10/3 znamená, že bude pohlceno 10 bodů z fyzického zranění bude-li způsobeno zbraní do maximálního bonusu vylepšení 2
a dále si rozdělíme to jak jsi k redukcím přišel, tj. jestli jsou z featu nebo z itemu
redukce typu 1 z featu se sčítá pouze s redukcemi 1 rovněž s featu, pak tedy pokud mohu dát příklad, pokud by byl na světě možný posun přesvědčení od chaotického přes neutrálního po zákonné bylo by možno tohoto dosáhnout kombinací trpasličího barbara s trpasličím obráncem a pokud se k tomu přičtou epická pohlcení za zranění což jsou epické featy a jdou vzít myslím 3x pak by se dalo hovořit o velmi zajímavém tipu dvojpovolání
Tato redukce z featu se nesčítá s jakoukoli redukcí z itemu a to ani typu 1 ani typu 2
Na druhou stranu redukce typu 1 z itemu se sčítá s redukcí typu 2 z itemu.
Redukce č.2 se bere vždy ta nejvyšší, navzájem se nesčítají. Tady si nejsem jist jak to funguje mezi featem a itemem, nemám odzkoušeno, v úvahu přichází třeba featové pohlcení stínového tanečníka, a věcí ... to by mohl poreferovat někdo kdo ho využívá, a že jich tu máme chmatáčků celkem dost.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
tak tohle bude chtít nějak rozumě rozlousknou, ve spoustě věcí se shodujeme, ale někde nám to drhne.photter wrote: ...
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Takze stoneskin je 10/+5 redukce, ne 5/ to ej asi jedine, s cim muzu tak ja pomoct.
Ale jaka je teda vodpoved na tu hlavni otazku: Scita se pohlceni DD s pohlcenim zbroje(pripadne seoneskinu), nebo se bere nejvetsi ?
Ale jaka je teda vodpoved na tu hlavni otazku: Scita se pohlceni DD s pohlcenim zbroje(pripadne seoneskinu), nebo se bere nejvetsi ?
A zase se craftí...
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
napřed je třeba sjednotit pojmy, já to česky neumím, začal sem hrát nwn když překlad nebyl a pak už mi nesed, tak sem zůstal u english
ad DD - tady se bavíme o redukci (anglicky reduction) a je to redukce X dle lvlu/- a nesčítá se s žádnou další REDUKCÍ (ale mohla by se sčítat s resistance (nevím jak česky...pohlcení ?)
a teď to maličko zkomplikujem
dejme tomu, že seš DD lvl 10 a máš 10/-
pak máš item co ti dává 15/+3 a další item, co dává 20/+1 a dejme tomu, ze dostaneš pecku za 30 a podle kvality zbraně to schytáš takhle:
obyč 10 dmg (platí 20/+1)
+1 15 dmg (platí 15/+3)
+2 15 dmg (platí 15/+3)
+3 a víc 20 dmg (platí 10/-)
pokud bys k tomu měl eště něco s resistancí např 5, všechny zranění se sníží o těch 5, pokud je to typ zranění, pro který ta resistence platí
ad DD - tady se bavíme o redukci (anglicky reduction) a je to redukce X dle lvlu/- a nesčítá se s žádnou další REDUKCÍ (ale mohla by se sčítat s resistance (nevím jak česky...pohlcení ?)
a teď to maličko zkomplikujem
dejme tomu, že seš DD lvl 10 a máš 10/-
pak máš item co ti dává 15/+3 a další item, co dává 20/+1 a dejme tomu, ze dostaneš pecku za 30 a podle kvality zbraně to schytáš takhle:
obyč 10 dmg (platí 20/+1)
+1 15 dmg (platí 15/+3)
+2 15 dmg (platí 15/+3)
+3 a víc 20 dmg (platí 10/-)
pokud bys k tomu měl eště něco s resistancí např 5, všechny zranění se sníží o těch 5, pokud je to typ zranění, pro který ta resistence platí
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Nescita. Bere se nejvetsi.nomis_b wrote:Ale jaka je teda vodpoved na tu hlavni otazku: Scita se pohlceni DD s pohlcenim zbroje(pripadne seoneskinu), nebo se bere nejvetsi ?
Vedoucí týmu Thalie
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Tak jak psal photter. Dejme tomu, že máš například 3. lvl, takže redukci 3/-. Jde o to, že například seženeš zbroj, která má redukci 10/+2. Ta zbroj sice pohltí víc zranění, než vlastnost DD, ale jen u zbraní s vylepšením 0 až 1. U lepších je k ničemu a v tu chvíli právě zužitkuješ tu vlastnost DD, protože ta pohlcuje bez ohledu na kvalitu zbraně, kterou tě praštěj.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Takže hurá, aspon k necemu to je dobre, dekuji za pitvu panove moc jste mi pomohli.....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
az na me nekdo zautoci +3 zbraní, odhazuju platovku a řvu: *TU SEEEEM*
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Ked mas pohltenie zranenia za povolanie Trp. Obrancu povedzme tych 3/- a zbroj ti pohlti 5/+2 a zasiahne ta niekto zbranou +3 tak pohltis automaticky tie 3 body zranenia od povolania ..... aspon tak mi to fungovalo u mannaza nez som mal pohltenie za povolanie 6/- ... potom uz platovka nepohlcuje nicBahnak wrote:az na me nekdo zautoci +3 zbraní, odhazuju platovku a řvu: *TU SEEEEM*
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Kdyby me mohl jeste nekdo rict jestli se scita bonus za snizene zraneni s bonusem za Epicke snizene zraneni?
Dejme tomu ze mam snizene zraneni o 4 a Epicke snizene zraneni I, to je 3/-
Budu absorbovat 4 body ze zraneni, nebo 7 bodu ze zraneni?
A pokud se to scita, znamena to ze je me brneni k nicemu? Samozrejme krom OC.
Diky
Dejme tomu ze mam snizene zraneni o 4 a Epicke snizene zraneni I, to je 3/-
Budu absorbovat 4 body ze zraneni, nebo 7 bodu ze zraneni?
A pokud se to scita, znamena to ze je me brneni k nicemu? Samozrejme krom OC.
Diky
Re: Trpasliči obrance - snižena zranitelnost
Epické snizene zraneni se sčítá s jakoukýmkoliv snížením zranění kromě redukcí z kouzel ( Stoneskin, Premonition atp.).
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.