Mrtváci a pán smrti

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Pajule »

CHACHA a El Helén málem chytla a vy né :lol: :lol: :lol: ikdyž je tam to málém no díky mě... :roll:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Anderson I »

pepa48 wrote:to, že někdo pozná nekromantský kouzlo je myslim jasně daný přes čarozpyt a je to zobrazený v logu, takže nějakej obyčejnej bojovník asi houby pozná, co to ten mág čaruje a čim zabíjí... asi tak to vidim já
Takhle bych to taky chápal. Buď víš, co čaruje, nebo nevíš a řiď se výsledkem - mrtvý zombík = dobré kouzlo, živý zombík = špatné kouzlo.

Dokonce ani s tou kostěnou kůží bych to nebral tak, že je hned vidět. Nevím, jestli je tu někdo, kdo si vezme “Armor skin” - ale určitě nepředpokládá, že mu vyrostou na čele titanové pláty. Prostě má odolnější kůži než ostatní a stejně bych to viděl u nekromancera (pokud tedy DnD neříká, že má vypadat jako kostěný golem). Ruka by se dala zamaskovat rukavicí a oblečením, ale je pravda, že pak by jí neměl používat. Dokud se nějak neprozradí, asi bych na něj reagoval jako na normálního člověka (pokud se tedy neusnese jinak).
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by monstera »

[quote="Anderson I"]
Dokonce ani s tou kostěnou kůží bych to nebral tak, že je hned vidět.

Ale při jiných ochran kůže vypadá postava jako socha nebo jako stromeček ( kamenná kůže a kůra ) tak proč by neměla být vidět koštěná ruka ?
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by kucik »

Rozdělení kouzel do škol v nwn (možná i DnD? nevím), je dost ošemetné. Spousta kouzel patří do škol, kde bych je vůbec, nebo částečně nečekal. Především ta nekromancie. Například Undeath to death je nekromancie, ale silně pochybuju, že by za zabití nemrtvého někoho vesničani napichovali na vidle. Kdo má vysoký čarozpyt, může do castera začít rýt kde se to kouzlo naučil a tak podobně. Každej trochu inteligentní čaroděj se z toho ale imho vyzuje jako nic.
Kde nejsou pravidla jasně stanovená, nastupuje fantazie a dobře zahrané vystupování má imho přednost, před striktností pravidel - samozřejmě vrámci mezí. Pokud si někdo myslí, že někde chybí pravidla a měla by být napsaná, samozřejmě něco může zkusit napsat. Do té doby se bude asi vše řešit případ od případu.

Pokud má někdo kostěnou/nemrtvou ruku, pořád si myslím, že by měla mít relativně lidské proporce (jináč by dotyčný vypadal jako krab houslista) a tudíž by měla jít i standartně zahalit dlouhou rukavicí + dlouhým rukávem.

Kostěnou kůži bych asi jako brnění neřešil - už proto, že ten předmět brnění PM v invu nemá.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

jo překlep.. myslel sem tim dobré přesvědčení, zakoně dobrý nebo tak
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Anderson I »

monstera wrote:
Anderson I wrote: Dokonce ani s tou kostěnou kůží bych to nebral tak, že je hned vidět.
Ale při jiných ochran kůže vypadá postava jako socha nebo jako stromeček ( kamenná kůže a kůra ) tak proč by neměla být vidět koštěná ruka ?
Ruka poznat je, ale je zakrytelná oblečením - podle mě.
Kostěná kůže je feat, beru to tak, že se tak prostě jmenuje ten feat (OOC), ne že se ti kůže změní na kost. Ostatně nemá to ani grafický efekt - ta postava nezbělá. Takže jsou ty kosti slabě vetkané pod kůží? Jsou tam vůbec nějaké? Těžko říct, ale bral bych to tak, že mu kůže vydrží víc než ostatním, ale není to na pohled poznat.
Je to můj názor, zatím podle toho i jednám. Dokud mě "nepohladí" kostěnou rukou, je to pro mě normální člověk.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by pepa48 »

vždyť ti mágové i v Karatě se tu nekromancii musí učit, aby se proti ní mohli efektivně bránit...(ne že by se učili sesílat např. prst smrti, ale určitě teorii nekromantský magie a kouzla jako Zabij nemrtvého) jasně, je zakázaná nekromancie typu vyvolávání nemrtvejch a nekromantský smrtící/oslabující/útočný kouzla, ale ne, že by bylo zakázaný ty nemrtvý ničit...
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by LDamian »

Nějak se mi nedaří najít zákoník Karathy.

Jinak IMHO tak jako u jiných témat i z reality (sekty...) je zde několik různých rovin.

Lidová:

Takový ten předpokládaný obecný, selský/měšťanský postoj k magii, založený hlavně na dohadech, předsudcích a neúplných informacích. Ten budou zastávat hlavně obyčejná npc, bude přerůstat i mezi méně školené stráže, mocní Thalie ho budou občas využívat a zneužívat, bude z něj pocházet šeptanda... V upravené podobě ho zřejmě budou zřejmě zastávat i mnozí dobrodruhové z řad válečníků, hraničárů a vůbec všech, co do magie moc nevidí a téma je až tak nezajímá.

Obecně převažující názor v Karathském království a okolí by měl imho být ten, že nekromancie je nejhorší možný zločin. Odpornost proti bohům a hlavně něco, co všechny přímo ohrožuje (viz Ostrovani a vlastně i teď podtemno a celý ten boj). Na nekromanty by mělo být pohlíženo nejen jako na zvrhlé zrůdy, ale i jako na obecné škůdce a přirozené nepřátele a zrádce. V časech klidu to může být tolerantnější, v časech ohrožení to může vést až téměř k honům na nekromanty (dokonce tu existují inkvizitoři...). Jde o něco ne přesně uchopitelného.

Lidový pohled bude zřejmě soudit hodně podle projevů věci (částečně grafický efekt, situace..), výsledků (pomohlo jim to a nebo uškodilo) a toho, kdo to dělá (někdo podezřelý a nebo člen uznávaného spolku mágů). Je fakt, že v době, kdy je krajina v ohrožení budou hrozit problémy i za věci, které ve skutečnosti s magií nemají nic společného, jen tak vypadají (třeba veřejné použití přizračného zabijáka na jezevce ve vesnici někým aspoň trochu podezřelým je koledování si o lynč).

Jak mohou tvůrci hry pomoci: sem tam uveřejnit nějakou tu zprávu o náladách obyvatelstva, krátkou zprávu o tom, jak zase někde čapli nějakého toho černokněžníka a nekromanta za to, že... a celkově šiřit takový ten respekt z nevypočitatelné ruky lidu.

Odborná:

Pojetí nekromancie bude zřejmě výrazně jiné. Mohou se vést učenné diskuze, zda dané kouzlo (zabij nemrtvé) do nekromancie principielně řadit či nikoliv a proč je tam vlastně řazeno. Mohou být diskuze o tom, zda za nekromancii považovat toho golema z masa (zřejmě ano), mohou být liberální kruhy a názory (nekteré školy magické) a radikální kruhy (asi okolí inkvizitorů) a ti se budou zřejmě v některých věcech rozcházet. Také budou zřejmě na odborné úrovni řešit přípustnost používání různých stínů (stínový tanečník) a démonů (černý strážce, kouzelníci), to, zda slaad je akceptovatelný a sucuba už ne a podobně. Zároveň se asi všichni shodnou na tom, že názor prostých mas je mnohdy zcela mylný a budou k němu mít větší či menší despekt.

Jak mohou tvůrci hry pomoci: postupné vydání nějakých učenných pojednání a disputací, zmínkami o vyšetřováních prováděných inkvizicí. Pokud se o někom bude šuškat, že používá to či ono, mohou si ho příslušné autority (magická univerzita, chrám, inkvizice) pozvat na přezkoumání celé věci. Také takové osoby asi budou evidovány v nějakých seznamech Karathské tajné služby...

Trestně právní:


V zákoníku by mělo být jakž takž přesně vymezeno, co je považováno za nekromancii a povede k upálení.

např.

Obecně
- používání kouzel a schopností, které nemrtvé bytosti oživují, přivolávají či podrobují
- paktování se s nemrtvými, ať už jsou podstatou hmotní či nehmotní a jejich ochrana
- jakékoli pokusy nekromantské podstaty, ať už na tělech cizích či vlastním
- proměny, ať už částečné či úplné do bytostí s nemrtvou podstatou

Zejména a zvláště trestuhodné je používání kouzel a schopností, jež jsou přímo zapovězeny pod trestem upálení, jmenovitě:

Ghůlí dotek
Vampýří dotek
Vysátí energie
Oživení mrtvých
Kruh smrti
Zabij živé
Ovládni nemrtvé
Prst smrti
Destrukce
Vytvoř nemrtvé
Strašlivé vadnutí
Kvílení bánší

.....


Poznámky:

Je trestné uctívat Zeira nebo jiné podobné bohy? Myslím přímo zákonem.

Do seznamu jsem záměrně dal jen ta imho nejočividnější kouzla, na kterých by se nějaký odborný koncil mohl skutečně dohodnout a zakázat je. Celkové používání negativní energie a podobně by podle mne neprošlo. Chtějí přeci zůstat bojeschopní. Jen by to asi byla kouzla, která se (mezi odborníky) nedoporučují přiliš používat před laickou veřejností.

Ten seznam nemá ty názvy přesně. Překládal jsem to z hlavy.

Není vyřešen vztah k povolávání démonů zákoníkem - nebo jsem o tom nic nenašel.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by kucik »

Jo, tohle je pěkný a docela by stálo za to, někam to napsat. Asi bych se vyhnul konkrétnímu vyjmenování kouzel. Jednak mi to přijde hodně svazující a potom mi to moc nezapadá do chápání magie. Tak nějak si myslím, že například jednou kouzlo mohou sesílat dva casteři s drobnými odlišnostmi. Navíc i do hry chci v budoucnu takový systém zavést.

Nicméně mě to přivádí na myšlenku, že závazně platné zákoníky by bylo dobré v jednotlivých oblastech pevně stanovit. Myslim, si, že nikde psané nejsou.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Sveneld »

s tim uctivanim Zeira - koho by mel uctivat takovej obecne prospesnej hrobnik - kdo mu dava praci :p ?
nwn
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by photter »

uctívat jakýhokoli boha bych nezakazoval, přecejen ty bohy lze i potkat a ani vládce si to u žádnýho asi nechce moc rozlejt, ne ? Jako netolerovat a třeba i stíhat vyznavače - proč ne ale aby to stálo v zákoníku to mi přijde dost nepřiměřený ke světu celkově
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by LDamian »

photter wrote:uctívat jakýhokoli boha bych nezakazoval, přecejen ty bohy lze i potkat a ani vládce si to u žádnýho asi nechce moc rozlejt, ne ? Jako netolerovat a třeba i stíhat vyznavače - proč ne ale aby to stálo v zákoníku to mi přijde dost nepřiměřený ke světu celkově
podtemno?

ale jinak ok, tohle je mozny pohled na vec...
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Krata »

Já bych to zakázal.. po Karathskem královstí je známo že Helgaron, Zeir, Gordul jsou temní bohové, a pokud bude chodit po náměstí nějakej maník a lákat lidi na Zeira tak bych to viděl v ukamenování nebo upálení.. i v rozhovoru když někdo zmíní paladinovi že věří v Zeira nebo Xi'An tak by měl okamžitě tasit zbran

Král se nebojí že si to u toho boha rozháže protože věří, že na jeho straně stojí dobrej bůh :)

Názor aby si každej věřil v co chce nezdílim
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by kucik »

Sveneld wrote:s tim uctivanim Zeira - koho by mel uctivat takovej obecne prospesnej hrobnik - kdo mu dava praci :p ?
Zeira asi ne, když mu bere zákazníky, oživuje je a nechává promenádovat po okolí ;)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mrtváci a pán smrti

Post by Rejty »

Hrobnik bude uctivat boha dany oblasti, treba Karathskej hrobnik bude uctivat Thala...
Vedoucí týmu Thalie
Locked