Nový server - ještě jednou

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Nový server - ještě jednou

Post by kucik »

Vycházel jsem z toho, že je potřeba především rychlost procesoru, sběrnic a prostupnost pamětí. Volil jsem dvoujádro, protože je dobrý, mít na jednom nwn a na druhém systém a další procesy a taky proto, že jednojádro s timhle taktem ani není za odpovídající cenu k dispozici.
  • Eurocase MD-5301 - Miditower 400W 885,- 1 053,-
    Middle tower skříň, 3x 5.25", až 6x 3.5" (jedna vnější), čelní USB a audio konektory, až 3x ventilátor (2x 80 mm + 1x 120mm), 400W zdroj s tichým 12cm ventilátorem.
  • Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX 4 440,- 5 284,-
    Intel Core2 Duo s jádrem Wolfdale, frekvence 3.16GHz / 1333MHz FSB (modelové číslo E8500), 6MB L2 cache, 45nm výrobní proces, 64-bit, SSE3.
  • Kingston DIMM 4096MB DDR III 1066MHz KVR1066D3N7K2/4G 1 406,- 1 737,-
    Vysoce kvalitní duální paměti DDR3, rychlost 1066MHz, časování CL7, napájení 1.5V, kapacita 2 x 2GB, doživotní záruka.
  • Microstar P35 Platinum Combo - Intel P35 2 210,- 2 630,-
    Socket 775, podpora Core 2 Duo/Quad, 1333/1066/800MHz FSB, Intel P35 a ICH9R, 2x PCI + 2x PCI-E x1 + 2x PCI-E x16, 1x Ultra ATA + 5x SATA 3Gb/s + 2x eSATA 3Gb/s, GLAN, Azalia audio, 2x Firewire, 4GB DDR3 až 1066MHz nebo 4GB DDR2 až 1066MHz.
  • Western Digital Caviar WD800BD - 80GB SATA II 955,- 1 136,-
    Rychlý pevný disk s vysokou kapacitou 80 GB, 2MB vyrovnávací paměť, 7200 ot/min, průměrný vyhledávací čas 8.9 ms, rozhraní SATA 3Gb/s.
Cena celkem:
9 950,-bez DPH
11 840,-s DPH

Ceny jsem bral na czechcomputer.cz - mám s nimi dobré zkušenosti a záruku jak na jednotlivé části, tak na celý stroj považuju za dost užitečnou. Samozřejmě všechno sestaví a otestujou.
Takže kdo se víc orientujete v nákupech železa, nebo stavbách kompu, klidně připomínkujte, nebo navrhněte něco jiného. Tohle mi přišlo jako slušný poměr ceny a výkonu. Budu rád za kažkou připomínku.

Disky:
Chcem investovat o cca 4000,- víc do 10 000rmp disku? Myslím si, že server všechno udrží v RAM. Je pravda, že haky maj několik giga, ale většina jsou textury, který server nevyužívá.
SSD disky bych zatím neřešil. Ta technologie je jednak neúměrně drahá a při dlouhodobé zátěži tomu rapidně klesá výkonost.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Nový server

Post by Anderson I »

Nechci být škarohlíd, ale nestálo by za to nejprve testnout ty paměti? Řešíme totiž pády serveru, ne nedostatek výkonu. Obvykle je tam kolem 20 lidí a mě se zdá, že server docela stíhá - teda pokud jsou ty lagy způsobeny sítí a ne dýchavičným procesorem - což se ale naštěstí dá zjistit.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nový server

Post by kucik »

Mno jedna věc je, že si nemyslim, že by ten test pamětí něco prokázal (to by byla asi moc velká klika :) ). Ale obecně jsem měl pocit, že už si na ty lagy lidi i docela stěžovali. Ve špičce jde vytížení procesoru i k 80%, což už je myslim dost.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Nový server

Post by Anderson I »

kucik wrote:...Ale obecně jsem měl pocit, že už si na ty lagy lidi i docela stěžovali....
No a jestli to nedělali lidi, tak já teď ano ano ANOOOO!!!!!!! :-D

Jestli to pomůže a s novým serverem to bude lepší, tak rád přispěji. Jen pozor na výměnu za dvoujádro, jeden nejmenovaný server (co všechno vidí) na něj přecházel a bylo s tím docela dost problémů. Alespoň jak to popisoval WB. Na jejich fóru to možná ještě někde bude.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nový server

Post by kucik »

My jedem i teď na dvoujádře.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: Nový server

Post by fuxxo »

noooo... ta masinka by nemusela byt zla :mrgreen: :mrgreen:

keby sa pan financ-majster vyjadril akou ciastkou disponujeme.... hmmm?
aby sme vedeli ako sme natom a kolko by bolo treba vyzbierat...

a ak by to fakt pomohlo server by sel lepsie a stabilnejsie tak pevne verim ze by to ani dlho netrvalo :mrgreen: :mrgreen: a prasule by sa pozbierali...

a 80% vykonu procaku hmm... to je fakt dost.... :? :? :?
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Re: Nový server

Post by jaara »

Ou, teda tohle téma mě trochu překvapuje, protože si myslím, že momentální konfigurace je optimální. Těch 80% je zátěž ale jednoho jádra (procesem nwn), druhý víceméně jede "naprázdno" (což není tak úplně pravda, na jednojádře by byla výrazná degradace výkonu) a zpracovává web, databázi apod. Ani vytížení momentální 2GB paměti není nic, co by ovlivňovalo výkon. Dle mého skromného názoru nový server = málo muziky za hodně peněz...
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Nový server

Post by Prometheus »

Ak by to malo pomoct tak som samozrejme za.
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Nový server

Post by monstera »

Prometheus wrote:Ak by to malo pomoct tak som samozrejme za.
Nejsem odborník na výpočetní techniku , ale vim, že v ústavu, kde jsem měl tu čest působit, měl server ( běhal pod Novel 4) dva soubory, do nichž ukládal veškeré chyby a nerovnoměrnosti provozu. Předpokládám, že obdobné soubory zajišťuje i server Thalie a že by z nich se snad dala vyčíst příčina problému.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nový server

Post by Rejty »

jaara wrote:...
Nezproneveril Jaara penize a ted to svadi na to, ze neni potreba novej server? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Re: Nový server

Post by jaara »

:-D

Ne, vážně si myslím, že to není nutné...
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Nový server

Post by pepa48 »

jaara wrote::-D

Ne, vážně si myslím, že to není nutné...
tak koukej přijít na to, proč jsou ty lagy! :D
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Nový server

Post by Rejty »

pepa48 wrote:tak koukej přijít na to, proč jsou ty lagy! :D
Tak to teď Jaara napíše, že vlastně je dobrý ten server koupit. Aby nemusel zjišťovat... :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Nový server

Post by pepa48 »

:mrgreen:
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Nový server

Post by nomis_b »

hele a nema nekdo z Plzenaku doma nejakou rychlou masinku, jako je treba planovanej server?

Nebo jako treba apson neco rychlejsiho nez to co tam je ted, ze by se server treba zkouskove premistil k nemu na cca 1tyden abychom zjistitili, zda to bude lagovat i na jinem stroji?

Usetri to pripadne prachy, kdyby se prokazalo, ze mam e server proste preskryptovanej, ci zakopanyho psa nekde jinde.. hm :?:

Asi je to celkem probelm, kvuli vsem konfiguracim PC, ze? Ale tusim, ze pred wipem mel nekdo server doma, ne?
A zase se craftí...
Locked