Lagy!!
Re: Lagy!!
Není tam potřeba kupovat nic. Stačí jakákoliv grafika, které tam půjde vrazit (server standartně běží bez grafiky - nepotřebuje výstup na monitor).
Na druhou stranu ale silně uvažuju o myšlence, pořídit nový server. Přecijen výrobci za ty dva roky někam pokročili, ceny šly dolu a 1.8GHz procesor by se dal vyměnit za 3.16GHz dneska už za docela rozumnou cenu.
Na druhou stranu ale silně uvažuju o myšlence, pořídit nový server. Přecijen výrobci za ty dva roky někam pokročili, ceny šly dolu a 1.8GHz procesor by se dal vyměnit za 3.16GHz dneska už za docela rozumnou cenu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Lagy!!
No jaara urcite uz neco planuje 
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: Lagy!!
tam je "iba" 1,8???
tak podorujem navrh ze by sa tam dalo nieco silnejsie...
lenze vymena prosesoru si vyzaduje aj novu maticnu...
keby bol jaara taky dobry a skusil spravit priskum co by to stalo??
tak podorujem navrh ze by sa tam dalo nieco silnejsie...
lenze vymena prosesoru si vyzaduje aj novu maticnu...
keby bol jaara taky dobry a skusil spravit priskum co by to stalo??
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Lagy!!
uf, tak 1,8 to ma i muj notas a to sem ho kupoval pred rokem jako nejlevnejsi na trhu
To asi ty lagy celkem vysvetluje...
Bohuzel diky uz jednou inzerovanemu prestehovavani sem s penezi ne na nule, ale jeste hure
To asi ty lagy celkem vysvetluje...
Bohuzel diky uz jednou inzerovanemu prestehovavani sem s penezi ne na nule, ale jeste hure
A zase se craftí...
Re: Lagy!!
Grafika není na serveru žádná, což je důvod proč nemohu udělat test... nic bych neviděl
)
Nene, nic není potřeba.
Test udělám, ale až někdo prokáže, že problém neleží v jiných věcech (které se probírají neveřejně). Mějte trpělivost.
Nene, nic není potřeba.
Test udělám, ale až někdo prokáže, že problém neleží v jiných věcech (které se probírají neveřejně). Mějte trpělivost.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: Lagy!!
Ad k upgradu... Jediné co stojí za úvahu je procesor, ostatní je naprosto v pořádku. Paměti přehršel, disku taky.
Takže úvaha k procesoru:
Máme 2 jádra.
1 z nich na 50% využitý nwn (ve špičce i více, při loadování ke 100)
2 okolo 1-5% dalšími službami jako je databáze, web..
Máme sice 1,8 GHz, ale nevím co chete vylepšovat, když momentální průměrná zátěž je kolem 25%.
Výsledek úvahy: procesor nestál za tu námahu uvažovat
Takže úvaha k procesoru:
Máme 2 jádra.
1 z nich na 50% využitý nwn (ve špičce i více, při loadování ke 100)
2 okolo 1-5% dalšími službami jako je databáze, web..
Máme sice 1,8 GHz, ale nevím co chete vylepšovat, když momentální průměrná zátěž je kolem 25%.
Výsledek úvahy: procesor nestál za tu námahu uvažovat
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: Lagy!!
Já teda nevim, v jakých věcech ty problémy můžou ležet. Zatim se ku mě nic nedoneslo.
Že když si to zprůměruješ, tak je zátěž kolem 25% je sice hezký, ale je to imho nesmyslnej argument, protože stejnětak můžeš říct, že zátěž není nikdy přes 60%, a přitom pojede jedno jádro pořád na 100%.
Že trvá v modulu heartbeat dvacet vteřin považuju taky za docela blbej problém.
Že když si to zprůměruješ, tak je zátěž kolem 25% je sice hezký, ale je to imho nesmyslnej argument, protože stejnětak můžeš říct, že zátěž není nikdy přes 60%, a přitom pojede jedno jádro pořád na 100%.
Že trvá v modulu heartbeat dvacet vteřin považuju taky za docela blbej problém.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Lagy!!
snad to necemu pomuze: dneska okolo 21 45 desny lagy nekdy pres 8 vterin a ne jen u me :o(
Re: Lagy!!
Jop to je fakt, byli sme s Korinou, Rokem, Kasurem a Saleth na vyprave u kyklopu, pri prichodu jakstak, ale kdyz uz to bylo skoro za nami, tak nastali desny lagy, me to dokonce vyhodilo ze servru, a samozdrejme tri sme skoncili v podsveti... Radec prispeju na novy server, nezli tohle...
Re: Lagy!!
hlásím pád
11:45
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Re: Lagy!!
tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
Re: Lagy!!
Ha! Pepa to sabotuje!pepa48 wrote:tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
Vedoucí týmu Thalie
Re: Lagy!!
tak skočíš do hry jak to naběhne popřípadě vrátit XP?
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Re: Lagy!!
tak už je to profláklý, sakraRejty wrote:Ha! Pepa to sabotuje!pepa48 wrote:tak to možná bylo kvůli mně.. akorát v tu dobu mi padly nwn když jsem byl loglej
jinak jj skočim do hry až to naběhne, pokud to teda zas neshodim