Zatrhávání hry
Zatrhávání hry
Mám problém s pohybem avatara po městech a všude kde je více NPC. Když vběhnu do města a jdu tak se hra pořád zatrhává a hrabe disk jak se objevujou NPC. Neví někdo co stím? Dělá Vám to taky? Dík.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Zatrhávání hry
No me to dela v podstate taky, ale v mem pripade je mi naprosto jasny cim to je - nedostatecnou grafickou vykonosti notasu na kterym hraju...ale snad brzo se mi podari si konecne poridit novej komp...
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Zatrhávání hry
Castecne na tom taky muze nest svuj podil pripojeni, protoze jakmile se priblizite k nekomu na dohled, nwn z prapodivnejch duvodu posila klientovy cely obsah jeho inventare.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zatrhávání hry
Toz me to dela tez, grafiku mam N GT6600 a to sem vsechny efekty vypnul tak nevim...V singlu nebyl problem... A pripojeni mam ADSL 8Mb.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Zatrhávání hry
Tak na tom asi taky neco bude, jako ze ten notas je nevykonej je fakt a ze kdyz je nekde vic graficky narocnej veci, postav a tak tak se mi to vic seka je taky fakt, ale ze kdyz se s nekym potkam a vono se to trochu rafne a zacne to jako cosi nahravat a pak se to zlepsi je taky fakt....
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Zatrhávání hry
Taky mi to trochu dělalo, pak jsem snížil detaily a začal hrát v okně a už je to celkem ok. Podle mě za to může CEP...
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Zatrhávání hry
V okne to na vykonu pomaha?? ja sem cekal, ze ho to spis oslabuje, bo se musi resit vice aplikaci naraz ! Jestli je to ale v okne lepci, toz tak do toho jdu taky
Muj notas taky nejni zrovna z tech vykonejsich.
A zase se craftí...
Re: Zatrhávání hry
v okně je to pro komp celkově náročnější ale pokud je okno výrazně menší než fúlskrýn, odlehčíš grafice
tohle kousání když se přiblížíš k npc nebo potvoře dělá jednak pomalá lajna (nezáleží na kapacitě ale na pingu, 8mega je ti při pingu 500 nahovno) a jednak zpustlej disk
takže jestli se v tom umíš kapku pošťourat, dohlídni na to aby při hře byla celá lajna pro NWN, zkus cFos speed a dohlídni aby nic jinýho nehrabalo na disk (např. indexace nebo různý naplánovaný joby jako antivir apod) a defragmentuj disk (ne přes wokna ale pomocí O&O defrag)
jestli máš dva disky (fyzicky) tak ať je NWN na tom druhým, než máš swapák
víc pro to nemůžeš asi udělat
tohle kousání když se přiblížíš k npc nebo potvoře dělá jednak pomalá lajna (nezáleží na kapacitě ale na pingu, 8mega je ti při pingu 500 nahovno) a jednak zpustlej disk
takže jestli se v tom umíš kapku pošťourat, dohlídni na to aby při hře byla celá lajna pro NWN, zkus cFos speed a dohlídni aby nic jinýho nehrabalo na disk (např. indexace nebo různý naplánovaný joby jako antivir apod) a defragmentuj disk (ne přes wokna ale pomocí O&O defrag)
jestli máš dva disky (fyzicky) tak ať je NWN na tom druhým, než máš swapák
víc pro to nemůžeš asi udělat
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Zatrhávání hry
jo grafika... to myslis tu krabicku, co vlastne mam vintegrovanou a sdienou s RAMkou.. te bych asi mel odlehcit
Jestli ji to pomuze, kdyz to bude v okne, toz tak to zkusim..
PS: jen co je to "vyrazne mensi" je to jako pul obrazovky, nebo jako o tretinu mensi??
Jestli ji to pomuze, kdyz to bude v okne, toz tak to zkusim..
PS: jen co je to "vyrazne mensi" je to jako pul obrazovky, nebo jako o tretinu mensi??
A zase se craftí...
Re: Zatrhávání hry
velikost obrazu je něco krát něco, to něco sou pixely a každým pixelem se ta krabička bude zabejvat
když si to něco krát něco vynásobíš pro jednu i druhou velikost, dostaneš slušný procentuální měřítko vo kolik pomůžeš
například v práci mám širokoúhlou dvaadvacítku 1680 x 1050 ...to hodí cca 1,76 miliónu, zatimco doma mám čtyřiadvacítku 1920 x 1200 a už to máš 2,3 milionu, z toho cca rozdíl v zátěži grafiky 30 % - posraný dva palce na úhlopříčce, kdo by to řek, co ?
když si to něco krát něco vynásobíš pro jednu i druhou velikost, dostaneš slušný procentuální měřítko vo kolik pomůžeš
například v práci mám širokoúhlou dvaadvacítku 1680 x 1050 ...to hodí cca 1,76 miliónu, zatimco doma mám čtyřiadvacítku 1920 x 1200 a už to máš 2,3 milionu, z toho cca rozdíl v zátěži grafiky 30 % - posraný dva palce na úhlopříčce, kdo by to řek, co ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Zatrhávání hry
Toz prosim o radu jak spustit NWN v okne, zkousel sem vselicos, ale nedokazal sem to...
Diky.
Re: Zatrhávání hry
V nwn.ini si najdeš položku [Display options] a přidáš tam:Godried wrote:Toz prosim o radu jak spustit NWN v okne, zkousel sem vselicos, ale nedokazal sem to...Diky.
AllowWindowedMode=1
a Fullscreen změníš na 0... aspoň myslim
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: Zatrhávání hry
Ve woknech moc nedělám, ale nemá každá binárka ve windows nějaký to nastavení, jak se má spouštět? Když vlezeš do Neverwinter Nights/NWN/ klikneš pravym myšítkem na nwmain.exe a tam najdeš nějaký nastavení obrazovky. Nefunguje to tak?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Zatrhávání hry
Tak sem tohle zkusil a zmena zadna...igor wrote:V nwn.ini si najdeš položku [Display options] a přidáš tam:Godried wrote:Toz prosim o radu jak spustit NWN v okne, zkousel sem vselicos, ale nedokazal sem to...Diky.
AllowWindowedMode=1
a Fullscreen změníš na 0... aspoň myslim
Nastaveni tam opravdu je, ale jen rozliseni... Spustit v okne sem tam nenaselkucik wrote:Ve woknech moc nedělám, ale nemá každá binárka ve windows nějaký to nastavení, jak se má spouštět? Když vlezeš do Neverwinter Nights/NWN/ klikneš pravym myšítkem na nwmain.exe a tam najdeš nějaký nastavení obrazovky. Nefunguje to tak?
Re: Zatrhávání hry
Asi takhle za sebou to mam
[Display Options]
FullScreen=0
AllowWindowedMode=1
Width=800
Height=600
a funguje mi to s přehledem.
[Display Options]
FullScreen=0
AllowWindowedMode=1
Width=800
Height=600
a funguje mi to s přehledem.
-speck- : Yitro Al Zakkai
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů