No myslim ze forum by melo bejt urcite skryty. Dalsi veci je, jestli nedelat restrikce, ze jeden hrac by nemel mit pristup k debatam dvou vylozene nepratelskejch uskupeni. Jasne, ochcat jde vsechno, spis jde o to, aby se nestalo pravidlo z toho, ze kazdej bude videt vsechno.
Nikdo myslim nejsme natolik dokonali, abychom zcela oddelili nazory na svet a na postavy v nem nekolika odlisnejch postav.
Hraci s mnoha postavami....kazdej holt hraje jinak a tezko to nekomu zazlivat. Nicmene ja jsem treba mnohem opatrnejsi pri vyneseni informaci, pokud jde o hrace kterej ma kazdej tyden novou postavu. Zasvecovani do dlouhodobejch questu a IC skupin je to samy. Nejakou postavu zpracovat pro ,,svoje" ucely trva cas, a pokud si hrac za tyden vymysli novou, musim znovu upravit plany jen proto, ze dalsi postava zmizela. Osobne nez udelam postavu, stravim spoustu casu vymejslenim jejiho charakteru. Nemyslim cisel a bodu, ale skutecnyho charakteru postavy. Proto jsem trochu skeptickej pri pohledu na hromadu postav jednoho hrace. Pro me je nemyslitelny udrzet jich tolik najednou v hlave a trva mi, kazdou si nejak zazit. Stejne tak se koukam na popis postav a kdyz tam nic neni, nebo je tam ten default, hned si reknu ze ten hrac si nedal ani minimalni praci s tim aby se nad postavou zamyslel a strucne ji popsal. Ale to uz je jina pohadka...
Příslušnost k Mlžným ostrovům
Ty gildovní fóra skrytý jsou, to sem kecal
A nepamatuju si, že by někdo měl přístup k informacím dvou skupin, takže ke zneužívání informací nedochází. Vlastně teď si lidi vybrali a většinou hrajou buď ostrovy nebo pevninu. Možná je jen trochu problém, že hráči navzájem vědí nebo aspoň tuší kdo kam patří, ale neplatí to pro každou postavu. To je daný taky tím, že tu není tolik hráčů.
S kucikem souhlasím, že ohledně těch postav. Když má někdo dlouhodobý postavy, tak je i pro DM snažší pro danou postavu něco vytvořit a nebude se bát ji zapojit i do něčeho většího.
Já taky vytvářím postavu docela dlouho. A popis pro mě je trošku oříšek, tak než něco do popisu napíšu, tak to zvažuju hodně dlouho. Přece jen s tím popisem bude moje postava žít dlouho, tak musí být akorát
Uplně bez popisu bych svou postavu do světa jako dřív už asi nevypustil
I ti, co si radši vytváří krátkodobý postavy často hrajou moc hezky, ale jejich postava se do světa nezapíše tak, jako nějaká dlouhodobá. Ale to neznamená, že ty postavy nejsou dobrý, často jsou i originální.
Popisky postav jsme už tady doporučovali několikrát, spíš stručný co popíšou jen to, co ostatní postavy vidí na první pohled než nějaký dlouhý
S kucikem souhlasím, že ohledně těch postav. Když má někdo dlouhodobý postavy, tak je i pro DM snažší pro danou postavu něco vytvořit a nebude se bát ji zapojit i do něčeho většího.
Já taky vytvářím postavu docela dlouho. A popis pro mě je trošku oříšek, tak než něco do popisu napíšu, tak to zvažuju hodně dlouho. Přece jen s tím popisem bude moje postava žít dlouho, tak musí být akorát
I ti, co si radši vytváří krátkodobý postavy často hrajou moc hezky, ale jejich postava se do světa nezapíše tak, jako nějaká dlouhodobá. Ale to neznamená, že ty postavy nejsou dobrý, často jsou i originální.
Popisky postav jsme už tady doporučovali několikrát, spíš stručný co popíšou jen to, co ostatní postavy vidí na první pohled než nějaký dlouhý
DM
Přístup na forum ostrovanů dával Rejty teda aspon když jsem já tu začínal.
No a ty popisky nejsou špatný ale mají háček - aspon ze svojí zkušenosti co já vím tak jako na potvoru nemohu na nic přijít když dělám postavu .
Ale stejně si myslím že třeba i časem se ta postava může změnit (vzhledově i přešvěčením) a jedno jestli k lepšímu a nebo k horšímu.
No a ty popisky nejsou špatný ale mají háček - aspon ze svojí zkušenosti co já vím tak jako na potvoru nemohu na nic přijít když dělám postavu .
Ale stejně si myslím že třeba i časem se ta postava může změnit (vzhledově i přešvěčením) a jedno jestli k lepšímu a nebo k horšímu.
Odevšad vede do podsvětí stejně dlouhá cest.
ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ
ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ