CRAFT
- Prometheus
- Šlechtic
- Posts: 318
- Joined: 18:10 13. Feb 2008
Re: CRAFT
Ja by som sa este chcel opytat ako to bude s postavami co nemaju moznost pouzivat krumpac a sekyrku... Ja by som sa rad pustil do craftu ale neda sa, jedine ak budem mat stastie a najdem v danej chvili hraca ochotneho nasekat a natazit mi co potrbujem a to potom ide dost pomaly.
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Re: CRAFT
Budu to upravovats dalsima zasahama do haku. Jelikoz mi tu ceka Sylmova oprava dynamickych zbrani, tak asi brzo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- Prometheus
- Šlechtic
- Posts: 318
- Joined: 18:10 13. Feb 2008
Re: CRAFT
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Re: CRAFT
[quote="kucik"]Docela me zarazi, ze:
Příliš vysoké ceny komponent do kraftu vedou k tomu, že nelze zvyšování kraftových expů získávat vyráběním předmětů dosud ne dokonale zvládnutých, protože finanční ztráta při nezdařeném výrobku je příliš vysoká. ... a proto jsem milionarem.
Nevim, me prijde logicke, ze: Nemam nouzi o penize -> muzu si dovolit vetsi % nepovedenych a tudiz rychleji postupovat.
možná to je logické u jiných kraftů, ale vezmi si příklad:
jdu dělat zlatnictví. Předem jsem si nakopal a natavil platinu, nakopal a vybrousil kameny, nakopal jíl, udělal formy, z platiny nalil do formiček a vyrobil polotovary na prsteny a amulety. Beru si s sebou řekněme 120 000 zlatých na zahájení výroby.
Znáne mrchu NWN kostku. ( dosavadní ceny, ne po úpravě ) Koupím dvě dávky kouzelného prášku po 50 000, takže na další si musím vydělat prodejem výrobků. Hned první se nepovede, a známe NWN kostku, u druhého hned taky ležím na zádech , a můžu si jít do banky pro další peníze do výroby, nebo vztekem rozbít klávesnici.
Tak pro příště dělám už jen to, co je triviální, protože jak je počet expů vyšší než 5 a zároven je hláška že je triviální, tak zcela jistě padnu na hřbet....
logické by to bylo bylo tam, kde se jedná nejvýše o stovky, ne o desetitisíce a statisíce.
Příliš vysoké ceny komponent do kraftu vedou k tomu, že nelze zvyšování kraftových expů získávat vyráběním předmětů dosud ne dokonale zvládnutých, protože finanční ztráta při nezdařeném výrobku je příliš vysoká. ... a proto jsem milionarem.
Nevim, me prijde logicke, ze: Nemam nouzi o penize -> muzu si dovolit vetsi % nepovedenych a tudiz rychleji postupovat.
možná to je logické u jiných kraftů, ale vezmi si příklad:
jdu dělat zlatnictví. Předem jsem si nakopal a natavil platinu, nakopal a vybrousil kameny, nakopal jíl, udělal formy, z platiny nalil do formiček a vyrobil polotovary na prsteny a amulety. Beru si s sebou řekněme 120 000 zlatých na zahájení výroby.
Znáne mrchu NWN kostku. ( dosavadní ceny, ne po úpravě ) Koupím dvě dávky kouzelného prášku po 50 000, takže na další si musím vydělat prodejem výrobků. Hned první se nepovede, a známe NWN kostku, u druhého hned taky ležím na zádech , a můžu si jít do banky pro další peníze do výroby, nebo vztekem rozbít klávesnici.
Tak pro příště dělám už jen to, co je triviální, protože jak je počet expů vyšší než 5 a zároven je hláška že je triviální, tak zcela jistě padnu na hřbet....
logické by to bylo bylo tam, kde se jedná nejvýše o stovky, ne o desetitisíce a statisíce.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: CRAFT
S tim plne souhlasim a je proste fakt, ze se melo jit z malych videlku a pak mozna zvysovat. Bohuzel sem si neuvedomil tizi tech vydelku, rpotoze ono 30% vypada jinak z 1000 a jinak z 100.000 ... ale proste je craft jeste ve fazi upravy, je par moznosti, co s tim udelat, me napada (po konzultaci s ROKem ) tyhle:Rejty wrote: Craft má sloužit jako zdroj předmětů a zábavy, ne jako zdroj peněz, za který si postava koupí výbavu od dobrodruha!
1.) nechat to tak jak to je, protoze crafter to dela vice pro zabavu, nez pro zisk
2.) udelat zisk primerenej vydelku, napr 30% zisk pod 1000gp, 20% pod 50.000 , 10% nad 100.000 atd...
3.) nechta zisk 30% ale neexistovali by trivilani veci, tedy by byla vzdy jen 95% sance, ne 100% sance, ze se to povede.
mate-li dalsi napady, sem s nimi.. ale uprimne, zisky byli neumerne a stim sem s Rejtym souhlasil.. ono tech 7% vypada spatne, ale ja mam zas jine statistiky, kdy je to i nad 12%.. jde u obchodu o appraise skill, ktery bych rad z toho vyloucil + slozitost vyrobku.
PS: nejni nic konecneho, jen je treba najit kompromisy, proto se to zatim snizilo, aby nedochazelo k vydelanim milionu za dobu jednoho tydne...
A zase se craftí...
Re: CRAFT
Ja bych sel cestou #2, ale k tomu bych jeste rapidne snizil jak naklady, tak zisky. Crafterovu prodejni cenu hotoveho predmetu bych videl nekde na 30% ceny z jineho obchodu. Muzes prosim nahodit porovnani cen nekterejch predmetu z craftu a z beznyho obchodu?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CRAFT
Hlavně to chce dodat nějaký konkrétní čísla, pak si to jde líp představit. V těch % se moc nevyznam...
Vedoucí týmu Thalie
Re: CRAFT
Tak zruste obchodnika s vecma za pul milionu a nafarmene miliony budou knicemu
...
Re: CRAFT
jsou k ničemu, nic už není co by se dalo koupit...Lashek wrote:Tak zruste obchodnika s vecma za pul milionu a nafarmene miliony budou knicemu...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: CRAFT
Jj, to znam, taky vzdycky takhle chodim Prahou a s depkou koukam na vylohy obchodu, protoze uz proste nevim, za co ty miliony utratit. Zivot je krutej...
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: CRAFT
sanzil sem se dodrzet naklady zhruba na 1/2 ale mezitim se predelavala cela paleta a vychazel sem z tech cen, co je ve WB foru, jako primerene.Rejty wrote:Hlavně to chce dodat nějaký konkrétní čísla, pak si to jde líp představit. V těch % se moc nevyznam...
Ale je to prave ten probelm predelavky cele palety, nekde se bere appraise, nekde ne.. no proste nemam v tom kmpletni jasno, jake sou ted presne ceny v obchode. Ono treba veci +3 sou tam tak malo, ze o nich nemam takovej prehled. a ty z kramku sou nekdy levny, nekdy predrazeny,.. je to kus od kusu.
Nejaka statistika primo ze serveru by se hodila.
A zase se craftí...
Re: CRAFT
Ceny z obchodů viz WB fórum.nomis_b wrote:Nejaka statistika primo ze serveru by se hodila.
Vedoucí týmu Thalie
Re: CRAFT
nějaký nápady by byly (respektive staronový nápady), snad se dostanu na "poradu", tady s tim strašit zatim nebudu, kdyžtak na WB fóru ale dneska už je pozdě
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: CRAFT
Nikdy není pozdě.
Já bych hlavně snížil náklady na výrobu věcí a s tím i jejich výkupní cenu. Takže by bylo dostupnější lepší věci vyrábět, ale ne už tak lukrativní na tom jen vydělávat.
Pak Kucik dodělává novou perzistenci. Plánujeme udělat takzvanou burzu pro craftery. Něco ve stylu dám tam prsteny, který bude burza nabízet nonstop - levněji jak v obchodech, kdokoliv si je může koupit a crafter si pak přijde pro peníze. Takže si tam každej může dojít a nemusí craftera znát ani nahánět někde po lokacích.
Já bych hlavně snížil náklady na výrobu věcí a s tím i jejich výkupní cenu. Takže by bylo dostupnější lepší věci vyrábět, ale ne už tak lukrativní na tom jen vydělávat.
Pak Kucik dodělává novou perzistenci. Plánujeme udělat takzvanou burzu pro craftery. Něco ve stylu dám tam prsteny, který bude burza nabízet nonstop - levněji jak v obchodech, kdokoliv si je může koupit a crafter si pak přijde pro peníze. Takže si tam každej může dojít a nemusí craftera znát ani nahánět někde po lokacích.
Vedoucí týmu Thalie