CRAFT

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

jak jsem navrhoval kdysi dávno, dejte mi do ruky nějaký data a já vyrobím komplexní systém... i když, jak to znam, se zase některejm nebude líbit... :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CRAFT

Post by kucik »

Tady už zas dochází k nějakej informačním šumům, protože zase naprosto nomisovi nerozumim.

Craft má vyrábět ty balíky po 10 000. Přesně řečeno má je vyrábě odbodný jako v obchodech.
* Ad ceny: ja bych to videl na 1/2 tech nakladu.Jestli ale Rejty rekne 1/4 , klidne to udelam, ale i ta polovina, treba u blbych ocelovych +1 platu dela 10.000.
Né ceny 1/2 nákladů. Ceny výsledku musí být větší než ceny nákladů - vždycky. Jde o to snížít jak ceny nákladů, tak výsledné ceny. A to tak, že pod ceny u obchodníka.

@DenGrasse:
Ano, statisíce šípů v invu nejsou reálné, ale stejnětak mi nepřijde reálné, že někdo musí mít v sobě 20 šípů, aby lehnul a že takovejch pitomců zabiješ za den několik stovek. Hrál jsem AAčko a vim, že vystřílet záložku plnou šípů neni za výpravu problém.

Data...no je k dispozici třeba kompletní ocenění itemů v obchodech. Nevim, jaký data si představuješ.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

no, to je otázka stylu hry, že někdo hraje rotační šípometnej kombajn, za to mu nikdo nemůže :mrgreen:

já bych se tim fakt nevzrušoval a pokud už ty toulce existujou, tak by měly bejt spíš dražší než normální šípy (pač už takhle významně šetřej prostor a náklad), rozuměj než šípy stejného druhu... rozhodně ne levnější.

no datama si představuju přesně to cos popsal :shock:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CRAFT

Post by kucik »

Takže na sraz asi beru hromady papíru, tužku a blok. :mrgreen:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

no kdybys to poslal elektronicky... *nesměle*
:oops:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: CRAFT

Post by nomis_b »

NAVRH JEDNE Z MOZNOSTI
Vsichni tady pisou jen keci, ale je treba se drzet nejakych PRESNYCH hodnot. takze tady je jeden z navrhu, ktery kombinuje vice veci:

Vsem vecem budou pribyvat % podle toho jak sou slozite. Mame -li slozitost od 1 do 100:

Pri USPECHU pribudou procenta dle:
Pro obtiznost 90-100 po 1% (napr mec +5)
Pro obtiznost 80-90 po 3% (napr mec +4)
Pro obtiznost 60-80 po 5% (napr mec +3)
Pro obtiznost 40-60 po 10% (napr mec +2)
Pro obtiznost 20-40 po 15% (napr mec +1)
Pro obtiznost 0-20 po 20% (napr mec +0)

pri NEUSPECHU ubudou procenta dle:
Pro obtiznost 90-100 po 1% (+ 1-2 dle sance na uspeni ve vyrobku)
Pro obtiznost 80-90 po 3% (+ 1-3 dle sance na uspeni ve vyrobku)
Pro obtiznost 60-80 po 5% (+ 1-5 dle sance na uspeni ve vyrobku)
Pro obtiznost 40-60 po 10% (+ 1-10 dle sance na uspeni ve vyrobku)
Pro obtiznost 20-40 po 15% (+ 1-15 dle sance na uspeni ve vyrobku)
Pro obtiznost 0-20 po 20% (+ 1-20 dle sance na uspeni ve vyrobku)

Dale:
Nikdy nejni sance na 100% uspechu. U trivialni veci je to jen 95% s tim, ze se NEMUZOU veci rozbit , tedy % vyroby neklesnou pod 0, ale maximalne na 0.
Kdyz je neco trivialni, neznamena to, ze se to rychleji vyrabi.
Co 1minutu je nutne kliknout na "ZAVRIT" at se zjisti, zda crafter je jeste pri vedomi :wink:

Realne hodnoty: %zisku sou jen ilustracni pro predstavu !!

Mec +5 bude trvat 100*1% = 100pokusu = 1000casu
Naklady: 2500(slinovadlo) + 2500(moridlo) + 200.000(kov prisada) = 205000
Zisk 20% = 41000gp

Mec +1 1000casu = 25mecu * 15% * 7pokusu
naklady: 80+2500+80 = 2660
zisk 20% = 532 *25 mecu = 13300gp


Vyhody:
Netahate milion surovin, protoze u dobrych veci vam staci mene surovin pro ziskavani velkeho mnozstvi zisku.
Server nebude zaplavenej 100 meci +5 z a1 hodinu.
Kazdej svuj vyrobek budete milovat a opecovavat :wink:
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CRAFT

Post by Rejty »

Ty čísla jsou jen orieantační. Viděl bych to tak, že bude výdělek hlavně za jednotku času a přidávat může, že čím obtížnější výrobek vyrábíte, tak tím víc peněz. Velký + je nezaplavení světa ,,krámy navíc", které stejně jen slouží jako zdroj expů a k inflaci. Pro craftery to bude stejný, budou získávat xp stejně, peníze taky, jen počet výrobků bude menší. Přirovnal bych to úpravě kůží, kdy se místo pěti kůží zavedla jedna za cenu pěti.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CRAFT

Post by kucik »

Tohle mě zaujalo:
Naklady: 2500(slinovadlo) + 2500(moridlo) + 200.000(kov prisada) = 205000
Kov. přísada teda tvoří drtivou většinu. Je něco podobnýho u všech výrob? Nemělo by smysl, aby byla přísada získatelná zpět při nepovedenym výrobku?

Moje představy o cenách za hotovej výrobek
Zbraně
+1...3 000 zl...
+2...16 000 zl...
+3...40 000 zl...
+4...80 000 zl...
+5...160 000 zl...

To jest peníze, které by dostal crafter za finální výrobek. Samozřejmě s nižšíma nákladama.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
paja13
Obyvatel
Posts: 146
Joined: 15:46 23. Aug 2008

Re: CRAFT

Post by paja13 »

kucik wrote:@DenGrasse:
Ano, statisíce šípů v invu nejsou reálné, ale stejnětak mi nepřijde reálné, že někdo musí mít v sobě 20 šípů, aby lehnul a že takovejch pitomců zabiješ za den několik stovek. Hrál jsem AAčko a vim, že vystřílet záložku plnou šípů neni za výpravu problém.
hraju lucistnika tak vim z prvni ruky jak to je - jedna vyprava do podtemna s bojovnikama a vystrilim ke 2 tisicum sipu jen na podporu pritom zabijeji magove a bojovnici
takze souhlasim s tim co pise kucik
DenGrasse wrote:no, to je otázka stylu hry, že někdo hraje rotační šípometnej kombajn, za to mu nikdo nemůže :mrgreen:
a to mam delat co? stat a nestrilet kdyz jde o krk? sem zvedavej na odpoved -tesim se ze se na ni vytlemim :o)

taky nevim jak jini ale kdyz se svym lucistnikem naberu 30 litru tak skacu stestim jak blecha a vyrazit 20 tisic za ten toulec to sem si dovolil az na 19 urovni :o)
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: CRAFT

Post by Prometheus »

Pripajam sa... Amywiel je bardka lukostrelkyna a 10 tisic sipov miniem pomerne rychlo.
Lucisnik proste je strielajuci kombajn tak dufam ze to bol len blby vtip
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: CRAFT

Post by nomis_b »

kucik wrote:Tohle mě zaujalo:
Naklady: 2500(slinovadlo) + 2500(moridlo) + 200.000(kov prisada) = 205000
Kov. přísada teda tvoří drtivou většinu. Je něco podobnýho u všech výrob? Nemělo by smysl, aby byla přísada získatelná zpět při nepovedenym výrobku?
Jo ono ted se na to divam zpetne, ze je stejne potreba tech prutu 2, a ne 1 na jednu zbran.
Je pravda, ze ty ceny pro zpracovani tech mensich veci, jako pruty, keramiky sou opravdu o hodne mensi. Je to proto, ze pri vyrobe kazdeho remesla se vzdycky zlepsujes v 1kroku zadarmo a v 2 kroku davas "placenou" prisadu. Samozrejme 1 krok je jednoduzsi a mene se na nem vydelava. Uz jen proto, ze do neho necpes tu drahou prisadu, ktera v nem iniciuje % zisk.

Ale muzu to predelat. Nevidel bych v tom problem.
kucik wrote: Moje představy o cenách za hotovej výrobek
Zbraně
+1...3 000 zl...
+2...16 000 zl...
+3...40 000 zl...
+4...80 000 zl...
+5...160 000 zl...

To jest peníze, které by dostal crafter za finální výrobek. Samozřejmě s nižšíma nákladama.
NO vono je to tezke rici, jak to ma byt. Ty se divas na vec +5 jako linearni rust, kdezto ona "jen" +5 nejde vlastne koupit. Jde koupit jen v obchode pro kneze, u dobrodruha a tam ty ceny vetsinou prekracuji 500.000 za vec +4 , natoz +5. spis ty +5 jdou k milionum a vise.. takze s tou cenou bych zas tak nehybal, protoze zrovna +5 prorazi 90% vsech obranych kouzel a redukci.
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: CRAFT

Post by Marvin »

Vyjadrim sa iba k tym sipom. Z tych cisiel z craftu som mimo.
Naprosto suhlasim so zastancami tych 10.000 toulcu. Ono sa to nezda, ale naozaj staci chvilku strielat a tie sipy sa minaju strasne rychlo.
Ono ak mozme nazvat lukostrelca gulometcikom tak potom mozme nazvat valecnika kombajnom. Ved tolko krat kolko valecnik udre zbranou tolko krat lucisnik vystreli sip. A pridrziavat sa tady realu je trochu zcestne...
Ked som este hral na inom serveri za AAcko, tak najvacsia otrava bol preplneny inventar sipami, ktore aj tak v polovici vypravy dosli.

PS: stale nechapem jedno. Kde ste videli sipy 1k10 ohen zranenie za 20K?? Co som ja nasiel tak len 1k4 za 5K a 1K6 za nejakych 12K, potom sipy/sipky +1 so zranenim 1k4 element za 25K ....
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CRAFT

Post by Rejty »

nomis_b wrote:takze s tou cenou bych zas tak nehybal, protoze zrovna +5 prorazi 90% vsech obranych kouzel a redukci.
To je dobře, ne? Aspoň mají pak nemagický postavy šanci zranit mága...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: CRAFT

Post by Theogil I »

Marvin wrote:Vyjadrim sa iba k tym sipom. Z tych cisiel z craftu som mimo.
Naprosto suhlasim so zastancami tych 10.000 toulcu. Ono sa to nezda, ale naozaj staci chvilku strielat a tie sipy sa minaju strasne rychlo.
Ono ak mozme nazvat lukostrelca gulometcikom tak potom mozme nazvat valecnika kombajnom. Ved tolko krat kolko valecnik udre zbranou tolko krat lucisnik vystreli sip. A pridrziavat sa tady realu je trochu zcestne...
Ked som este hral na inom serveri za AAcko, tak najvacsia otrava bol preplneny inventar sipami, ktore aj tak v polovici vypravy dosli.

PS: stale nechapem jedno. Kde ste videli sipy 1k10 ohen zranenie za 20K?? Co som ja nasiel tak len 1k4 za 5K a 1K6 za nejakych 12K, potom sipy/sipky +1 so zranenim 1k4 element za 25K ....
Ty šípy byli předevčírem v Alvarielu, brácha si pamatuje přesný název, byl tam balík "epické ohnivé šípy" stál necelých 21k a zranění elementem bylo 1k10. Zranění bylo pouze elementem, +1 tam nebylo.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

paja13 wrote:a to mam delat co? stat a nestrilet kdyz jde o krk? sem zvedavej na odpoved - tesim se ze se na ni vytlemim :o)
taky nevim jak jini ale kdyz se svym lucistnikem naberu 30 litru tak skacu stestim jak blecha a vyrazit 20 tisic za ten toulec to sem si dovolil az na 19 urovni :o)
dělej co umíš, to je tvoje věc... když už se teda takhle ptáš. jednoduše řečeno, podle mého je součástí života postavy i to, že jí tu a tam dojdou šípy.
ale je zbytečný to řešit, toulce tu jsou, tak si je používej. nějak nechápu, kam tento výlev o litrech nevímčeho směřoval...
Prometheus wrote:Pripajam sa... Amywiel je bardka lukostrelkyna a 10 tisic sipov miniem pomerne rychlo.
Lucisnik proste je strielajuci kombajn tak dufam ze to bol len blby vtip
lučištník je střílející kombajn jen pokud ho tak hraješ. fakt nechápu, proč by měl jakýkoli názor odlišný od tvé představy být blbý vtip.

podstatou mého vyjádření, kterou patrně někteří nepochopili, bylo sdělení, že by šípy z toulce po 10000 (který já považuji za nevhodný neboť nereálný, ale NENÍ to důležité, neboť už tady existuje) rozhodně neměly být levnější než normální šípy. to je celé.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked