pruzny utok a OC
pruzny utok a OC
hele mam dva dotazy nedokazal sem posoudit kam top zaradit tak mi nejvic vyhovovalo tohle
1:mam dovednost u ktery je psany ze mi nepratele nemohou davat prilezitostni utoky kdyz pred nima utikam (pruzny utok myslim),ale co by se nedelo ejhle davaj mi ho imrvere jako bych ho nemel.
2:mam OC 25 diky tomu ze mam utok v obrane ale zajimalo by me jestli to mam jen napsany ve statech a fakt mi to dava oc +5 nebo ne protoze se i tak do mne vsichni trefujou jako bych byl velkej jak 10 metrovej obr a mel oc 10.
diky
1:mam dovednost u ktery je psany ze mi nepratele nemohou davat prilezitostni utoky kdyz pred nima utikam (pruzny utok myslim),ale co by se nedelo ejhle davaj mi ho imrvere jako bych ho nemel.
2:mam OC 25 diky tomu ze mam utok v obrane ale zajimalo by me jestli to mam jen napsany ve statech a fakt mi to dava oc +5 nebo ne protoze se i tak do mne vsichni trefujou jako bych byl velkej jak 10 metrovej obr a mel oc 10.
diky
Tagar z rodu Bílých Tygrů-půlork,který se dlouhá léta učil bojovat jako správný bojovník a ne jako barbar.Je to ten který ti nakope prdel,když ho nasereš.
http://www.powerplaymanager.com/r213127
http://www.powerplaymanager.com/r213127
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: pruzny utok a OC
eh, tak za 1. co je to za dovednost presne? Jeslti je to pruzny utok, to by si to opravdu nemel dostavat prilezitostny utok, pokud budes pobihat kolem nich, ale tusim nevzdathuje se to u strelby, kdyz si poblize. Ale mas opravdu ten? je na nej potreba hafo veci, nemas jen nejakou slabsi verzi, treba akrobacii?
Ad utok v obrane. Tato vec se musi aktivovat stejne , jako drtivy utok. Budto to muzes mit zapnute, nebo vypnute, jak chces.
Najdes to, kdyz kliknes pravym, pak das mody utoku a tam by to melo byt. Jde to nastavit do Quick slotu.
Ad utok v obrane. Tato vec se musi aktivovat stejne , jako drtivy utok. Budto to muzes mit zapnute, nebo vypnute, jak chces.
Najdes to, kdyz kliknes pravym, pak das mody utoku a tam by to melo byt. Jde to nastavit do Quick slotu.
A zase se craftí...
Re: pruzny utok a OC
Hlavně máš třeba postih, když tě NPC obestoupí, utíkáš a tak...
Vedoucí týmu Thalie
- Prometheus
- Šlechtic
- Posts: 318
- Joined: 18:10 13. Feb 2008
Re: pruzny utok a OC
myslim ze pri pruznom utoku ide o to ze neschytas prilezitostny ked utocis a bezis k nepriatelovi.
utok v obrane musis aktivujes vyberom ale bacha... ubera 5 bodov z utoku
utok v obrane musis aktivujes vyberom ale bacha... ubera 5 bodov z utoku
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Re: pruzny utok a OC
nomis_b:mam pruznej protoze ho potrebuju na pana zbrane. a uplne v poho mi prilezitostnej dava aji obyc jezevec.
Rejty:stojim na miste a bojuju jde na mne zlobr ale uplne na poho mi dava dmg.
Rejty:stojim na miste a bojuju jde na mne zlobr ale uplne na poho mi dava dmg.
Tagar z rodu Bílých Tygrů-půlork,který se dlouhá léta učil bojovat jako správný bojovník a ne jako barbar.Je to ten který ti nakope prdel,když ho nasereš.
http://www.powerplaymanager.com/r213127
http://www.powerplaymanager.com/r213127
- Prometheus
- Šlechtic
- Posts: 318
- Joined: 18:10 13. Feb 2008
Re: pruzny utok a OC
OC 25 neni az tak moc... ani OC cez 30 ta uplne neuchrani pri zlobroch
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
- Prometheus
- Šlechtic
- Posts: 318
- Joined: 18:10 13. Feb 2008
Re: pruzny utok a OC
Aby som to este upresnil pruzny utok je naozaj o tom aby si nedostal prilezitostny zasah ked sa blizis k nepriatelovi. Ako nahle zacnes prchat tak ich budes schytavat.Tu pomoze len dobra akrobacia
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
ACC Brik - Pandora
A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Re: pruzny utok a OC
a útok v obraně musíš aktivovat .. to neni feat kterej funguje automaticky ale výběrem
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Re: pruzny utok a OC
1. Zjisti si, o kterymze to featu vlastne mluvis.
2. Hod nejaky screeny, protoze tohle popisovani je fakt dost zmateny.
2. Hod nejaky screeny, protoze tohle popisovani je fakt dost zmateny.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: pruzny utok a OC
1. Prilezitostne v pohybe nedostavas ak mas feat pohyblivost, pruzny utok je nieco ine.
MOBILITY
"A character with this feat has learned to avoid attacks of opportunity more effectively, gaining a +4 dodge bonus to AC against them."
2. Trafil si to, 25 bodov v OC je maximum ktore mozes dosiahnut, takze by ta nikto uz nemal ani skrabnut. Je vsak vidiet ze si prilis prefikany takze si odhalil cele spiknutie tymu thalie ktore malo mat za nasledok tvoje znicenie.
MOBILITY
"A character with this feat has learned to avoid attacks of opportunity more effectively, gaining a +4 dodge bonus to AC against them."
2. Trafil si to, 25 bodov v OC je maximum ktore mozes dosiahnut, takze by ta nikto uz nemal ani skrabnut. Je vsak vidiet ze si prilis prefikany takze si odhalil cele spiknutie tymu thalie ktore malo mat za nasledok tvoje znicenie.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)
Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Re: pruzny utok a OC
Pružný útok je návazným featem na MOBILITY a měl by dávat imunitu před příležitostnými útoky:
SPRING ATTACK (NWN wiki)
Prerequisite: Dex 13, BAB +4, Dodge, Mobility
Required for: Whirlwind attack, Improved whirlwind attack
Specifics: Enemies do not get Attacks of Opportunity against the character when the character is moving around in combat.
Není tedy řečeno, jestli je to při přibíhání či odbíhání, mělo by to fungovat vždy. Podle zkušeností, které mám z EfU to fungovalo opravdu vždy, s jedinou výjimkou - na počátku boje, pokud postava prohrála iniciativu, attack of opportunity schytala, potom už ne. Nevím jestli to funguje když se postava flat-footed...
EDIT: popis situace: stojim a bojuju a jde na mně zlobr - to není situace, kdy dostáváš útoky z opportunity, ty dostáváš jen v pohybu.. pokud stojíš, zlobr tě normálně trefuje a normálně s tebou bojuje a spring attack na to nemá vůbec žádný vliv...
SPRING ATTACK (NWN wiki)
Prerequisite: Dex 13, BAB +4, Dodge, Mobility
Required for: Whirlwind attack, Improved whirlwind attack
Specifics: Enemies do not get Attacks of Opportunity against the character when the character is moving around in combat.
Není tedy řečeno, jestli je to při přibíhání či odbíhání, mělo by to fungovat vždy. Podle zkušeností, které mám z EfU to fungovalo opravdu vždy, s jedinou výjimkou - na počátku boje, pokud postava prohrála iniciativu, attack of opportunity schytala, potom už ne. Nevím jestli to funguje když se postava flat-footed...
EDIT: popis situace: stojim a bojuju a jde na mně zlobr - to není situace, kdy dostáváš útoky z opportunity, ty dostáváš jen v pohybu.. pokud stojíš, zlobr tě normálně trefuje a normálně s tebou bojuje a spring attack na to nemá vůbec žádný vliv...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: pruzny utok a OC
Jestli se nepletu, tak to znamena, ze postava nedostava prilezitostne utoky jen kdyz sama bojuje. Tj. ne kdyz utika - proto Spring Attack.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: pruzny utok a OC
přesně tak. když bojuje, stojí a nikam se nepohybuje, nedostane žádné op.att. Naopak je sám může dávat těm, kteří běží okolo (je to něco jako "mód" boje). Když nebojuje a pohybuje se, může dostat opp. att. pokud přiběhne příliš blízko nepříteli (nevím jestli jakémukoli nebo jenom tomu, co sám bojuje, to by chtělo odzkoušet ve skupinových bitvách). standardně hází na akrobacii, jestli se vyhne, pomáhá tomu vysoká akrobacie, featy dodge a mobilita (které zvyšují pravděpodobnost vyhnnutí) a spring attack dává proti tomuto imunitu. pokud nikam neběžíš, pak se tento feat nevyužívá...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: pruzny utok a OC
Podívej se do logu, kolik si ty zlobři házej na útok když tě trefujou a budeš mit jasno.
Re: pruzny utok a OC
tyhle problémy se špatně rozkíčovávaj
je potřeba přesně napsat, v čem se zdá bejt problém a napřed důkladně přečíst log, páč řídit se tim, co ukazuje monitor je docela zcestný a matoucí, opp.at. je v logu vždy uvedenej jako opp.at.
opp.at. může mít spoustu příčin, pohyb v blízkosti bojujícího nepřítele je jen jedna z nich a jen proti tomuhle důvodu funguje spring attack
op.att. má pevný DC 15, takže mnohem rozumnější je nacpat ty body do akrobacie a máš klid, kromě toho ti každech 5 bodů v akrobacii přidává +1 do AC i když ne vždycky
je potřeba přesně napsat, v čem se zdá bejt problém a napřed důkladně přečíst log, páč řídit se tim, co ukazuje monitor je docela zcestný a matoucí, opp.at. je v logu vždy uvedenej jako opp.at.
opp.at. může mít spoustu příčin, pohyb v blízkosti bojujícího nepřítele je jen jedna z nich a jen proti tomuhle důvodu funguje spring attack
op.att. má pevný DC 15, takže mnohem rozumnější je nacpat ty body do akrobacie a máš klid, kromě toho ti každech 5 bodů v akrobacii přidává +1 do AC i když ne vždycky
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh