CRAFT
Re: CRAFT
Souhlas s B + B
ke craftu jako takovému:
už je uplně jedno co má postava za vlastnosti, všechno se dělá přes trivial jinak to vůbec nemá cenu...
při jakékoliv jiné obtížnosti je to holé plýtvání surovinami, když mi něco dá 5 - 9 expů za pokus který není triviální a z těch 20 hodů vždy párkrát padne to "špatné" číslo tak je výrobek v kelu... vzhledem k tomu že teď výroba i polotovarů trvá 4-5x déle, je lepší i výdělečnější dělat jen triviální věci...
Pro slévače je teď hlavní nedostupná surovina uhlí: předtím jeden ingot uhlí stačil na cca 10 až 15 ingotů kovu, teď na 2-3 a to se musí dařit, pokud tedy postava nakutala ze 6 ložisek po cca 10 kusech kovu, tak na těch 60 prutů bude potřebovat cca 30 uhlí, což znamená oběhat tarten a ještě k tomu všechny ďury co jich kolem ivory je... tzn. další časová ztráta (expy tam postavy vyššího lvl nedostanou)
Pro představu: pokud byla šance třeba cca 90procent na uspěch a člověk to hodil 4x tak vyrobil třeba 4 z 5
při stejné věci teď: 90 procent x 20 pokusů .... automaticky s NWN kostkou NEUSPECH (NWN kostka za sebou nehodí uspěch nikdy)
tak nevim, jsem na jednu stranu rad že bude těch předmětů meně, na druhou stranu se znemožnilo experimentování a pokusy, protože na ně nejsou peníze a stejně se nepovedou...
Asi nejzajímavější je keramika:
1.lvl: cisteni hliny /32expu za pokus/
2.lvl: cisteni hliny /19expu za pokus/
3.lvl: cisteni hliny /5expu,trivial, vyroba male formy 64expu/
4.lvl: vyroba male formy 45 expu
5.lvl: vyroba male formy 26 expu
tohle jsou čísla z minula kdy to nebylo ještě tak krute, i když to co vidite vam při trojnasobnem vytěžení tartenu a naslednych 6-8 hodinach dřiny vyneslo 2 male formy
ať počítám jak počítám teď to bude ještě veselejší, protože i když postava bude expit rychleji, nezbydou jí suroviny na další zpracování.... na 1-2 lvl totiž nedostane ani jednu vyčištěnou hlínu a od 3 do 5 lvl nevyrobí ani jednu formu...
zkoušel bych to i dal, ale spadl servr a z 13.000 expu craftu jsem dnes objevil pouze 6.000, takže jdu vypit lahev rumu a uklidnit se, protože cca 4 hodiny prace v kelu....
ke craftu jako takovému:
už je uplně jedno co má postava za vlastnosti, všechno se dělá přes trivial jinak to vůbec nemá cenu...
při jakékoliv jiné obtížnosti je to holé plýtvání surovinami, když mi něco dá 5 - 9 expů za pokus který není triviální a z těch 20 hodů vždy párkrát padne to "špatné" číslo tak je výrobek v kelu... vzhledem k tomu že teď výroba i polotovarů trvá 4-5x déle, je lepší i výdělečnější dělat jen triviální věci...
Pro slévače je teď hlavní nedostupná surovina uhlí: předtím jeden ingot uhlí stačil na cca 10 až 15 ingotů kovu, teď na 2-3 a to se musí dařit, pokud tedy postava nakutala ze 6 ložisek po cca 10 kusech kovu, tak na těch 60 prutů bude potřebovat cca 30 uhlí, což znamená oběhat tarten a ještě k tomu všechny ďury co jich kolem ivory je... tzn. další časová ztráta (expy tam postavy vyššího lvl nedostanou)
Pro představu: pokud byla šance třeba cca 90procent na uspěch a člověk to hodil 4x tak vyrobil třeba 4 z 5
při stejné věci teď: 90 procent x 20 pokusů .... automaticky s NWN kostkou NEUSPECH (NWN kostka za sebou nehodí uspěch nikdy)
tak nevim, jsem na jednu stranu rad že bude těch předmětů meně, na druhou stranu se znemožnilo experimentování a pokusy, protože na ně nejsou peníze a stejně se nepovedou...
Asi nejzajímavější je keramika:
1.lvl: cisteni hliny /32expu za pokus/
2.lvl: cisteni hliny /19expu za pokus/
3.lvl: cisteni hliny /5expu,trivial, vyroba male formy 64expu/
4.lvl: vyroba male formy 45 expu
5.lvl: vyroba male formy 26 expu
tohle jsou čísla z minula kdy to nebylo ještě tak krute, i když to co vidite vam při trojnasobnem vytěžení tartenu a naslednych 6-8 hodinach dřiny vyneslo 2 male formy
ať počítám jak počítám teď to bude ještě veselejší, protože i když postava bude expit rychleji, nezbydou jí suroviny na další zpracování.... na 1-2 lvl totiž nedostane ani jednu vyčištěnou hlínu a od 3 do 5 lvl nevyrobí ani jednu formu...
zkoušel bych to i dal, ale spadl servr a z 13.000 expu craftu jsem dnes objevil pouze 6.000, takže jdu vypit lahev rumu a uklidnit se, protože cca 4 hodiny prace v kelu....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: CRAFT
Ja nevim, pisu to uz po nekolikaty, ale nemela by byt moznost pri neuspesnem hodu zachranit nejcenejsi z polotovaru? Mam pocit, ze uz mi nomis rikal, ze to tak je, tak ted v tom mam zmatek. Doufal jsem, ze se tohle poresi na srazu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CRAFT
To bych řekl !Rejty wrote:Zřejmě se to ještě musí vyladit.
Zkusil jsem prověřit očarování. Vyrobil jsem dvě shodné zbraně - železoplatinové scimitary s ořechovou násadou, a jednu z nich jsem očaroval zraněním ohněm +2 ( střední kámen s duší, použitelno 40% očarování ohněm, cena 10036 zlatých )
Prodal jsem nákupčímu : scimitar bez očarování za 5109 zlatých
a k mému překvapení : scimitar s očarováním ohněm taky 5109 zlatých.
Očarování zdarma !!!
Nezlobte se kritici, ale to si vykřičník zaslouží !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: CRAFT
Kdyz vykricniky, tak pro vsechny!
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
--Bragner--
- Nováček
- Posts: 23
- Joined: 22:48 20. Feb 2009
Re: CRAFT
Mám dotaz, nove vyrobene veci v craftu se nestackujou, je tomu tak schválně nebo se vloudila chybička?
Díky
Díky
Re: CRAFT
Neco se ma a neco nema stackovat. Nestackujou se ani kdyz je rucne naskladas na sebe? Kdyztak mi rekni account a jmeno postavy, kde takovy itemy mas.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
--Bragner--
- Nováček
- Posts: 23
- Joined: 22:48 20. Feb 2009
Re: CRAFT
acc --Bragner-- jsem ted ve hre. Jinak jako kdyz je poskladam tak se stackujou, ale pred zavedenim noveho craftu se stackovali, po jeho zavedeni se nestackujou, jedna se o brusicske kameny. Tak nevim zda to je chybka nebo ne.
Ps. Kdyz je vylestim tak se taky nestackujou - predtim se stackovaly
Ps. Kdyz je vylestim tak se taky nestackujou - predtim se stackovaly
Re: CRAFT
Aha. Zavadeli jsme jeden patch, kvuli otresnymu zpusobu, jak bioware naklada se stackovacima predmetama, takze takhle to asi zustane, pokud to nebude obtezujici natolik, abysme vymejsleli neco jinyho.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
-
--Bragner--
- Nováček
- Posts: 23
- Joined: 22:48 20. Feb 2009
Re: CRAFT
Jo v pohode, mne to neva, jen aby se vedelo.
Re: CRAFT
ma to nevyhodykucik wrote:Aha. Zavadeli jsme jeden patch, kvuli otresnymu zpusobu, jak bioware naklada se stackovacima predmetama, takze takhle to asi zustane, pokud to nebude obtezujici natolik, abysme vymejsleli neco jinyho.
kdyz otrham 3 stejny kytky tak nemuzu suroviny dat na 1 hromadku dokud je nezpracuju :o(
nejde na sebe dat surovina kterou jsem uz strcil do kotle na vareni ale pak ji vytah zpatky a to plati i na flasky
nektery suroviny se tedka rozhazuji po 1 kousku - treba ichor
za vareni lekvosu muzu rict ze tyhle zmeny nepotesi :o(
edit: nejde na sebe skladat ani zpracovany suroviny z ruznych zdroju :o( to neni dobry :o(
Last edited by paja13 on 00:42 05. Mar 2009, edited 1 time in total.
Re: CRAFT
Muzu se kouknout, co konkretne jim brani ve stackovani a upravit to.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CRAFT
Potreboval bych vedet account a jmeno postavy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CRAFT
jmeno hrace "Terk"kucik wrote:Potreboval bych vedet account a jmeno postavy.
jmeno postavy "Terk Jaluisen"
naskladal sem ti to do 1 zalozky do levyho dolniho rohu
edit: tak bradavicnik se po relogu dal naskladat na sebe predtim nesel ale ichor blbne porad