Spis bych řekl že nikde není dáno že musíš craftit, místo v Doubkove či Tartenu máš, činidla a potřebné věci si můžeš nakoupit v Karathě. Spís si línej podnikat takovou štreku (to myslím ted vseobecne) a proto raději byste zvětšili dílny v Karathě kde to můžete následně i prodat. Jen abyste nemuseli podnikat strekyTheogil I wrote:Krom toho, že tam jsou v podvečer většinou také plné, koukl jsi se co tam prodávají za činidla? Jsou to malé dílny s omezeným sortimentem a pokud by jsi chtěl navrhnout táhni ten materiál do Karathy, kup si činidla a pak si ho táhni třeba zase do Doubkova, pak je to v rozporu s redukcí tahání materiálu.--Bragner-- wrote:To ted mluvíš asi o té dílně v Karathě ze? A co si zajít do Doubkova? Do Tartenu? Tam jsou taky dílny.monstera wrote: Dále se domnívám , že pokud by měla platit prodloužená doba práce, bylo by třeba zvýšit kapacitu dílen - krafteři stojí nedůstojně fronty na to, aby se dostali k výrobnímu prostředku
CRAFT
-
--Bragner--
- Nováček
- Posts: 23
- Joined: 22:48 20. Feb 2009
Re: CRAFT
Re: CRAFT
Photrův názor se mi taky moc nezamlouvá, nechal bych to jak to je
Neomezené suroviny: tak to nevim, zdá se mi to divný.. možná zvětšin počet natěženejch věcí ale neomezeně, to potom stačí vědět jedno místo ložiska, tak si natěžit plnou mulu a jít do dilny
Neomezené suroviny: tak to nevim, zdá se mi to divný.. možná zvětšin počet natěženejch věcí ale neomezeně, to potom stačí vědět jedno místo ložiska, tak si natěžit plnou mulu a jít do dilny
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: CRAFT
OK tak jak teda?
Rejty ma pro me samozrejme posledni slovo. Ale je tu par jasnych veci:
- opravic ocarovavace
- pridat uhli domu paleni
Dale pak sporne veci:
- zvysit suroviny?
- zkratsit dobu jednodussich vyrobku
- zvetsit zisky
muj nazor:
nezvysovat suroviny, protoze se stejne obnovujou stejne rachle, jako predtim. nevidim v tom problem.
zkratit dobu.. no trosku to muzu popohnat. o 10% zrychleni se ani neprojevi v nejakem hromadeni vyrobku a crafterum to pomuze
zvetseni zisku? asi bude muset NEKDO (ne ja !!) udelat hezkou analyzu, kolik na jakem vyrobku utrzi penez za jaky cas. stopnete si to nekdo pro treba veci -1 do +3(+2) za jak dlouho kazdou vec vyrobite (vcetne tech zakkl. surovin) a jaky mate zisk. pak se muzem domluvit s presnymi cisly, ale chce to fakt hezky jasne strucne napsane presne casy atd. (pokud mozno, aby vse bylo trivialni.)
Rejty ma pro me samozrejme posledni slovo. Ale je tu par jasnych veci:
- opravic ocarovavace
- pridat uhli domu paleni
Dale pak sporne veci:
- zvysit suroviny?
- zkratsit dobu jednodussich vyrobku
- zvetsit zisky
muj nazor:
nezvysovat suroviny, protoze se stejne obnovujou stejne rachle, jako predtim. nevidim v tom problem.
zkratit dobu.. no trosku to muzu popohnat. o 10% zrychleni se ani neprojevi v nejakem hromadeni vyrobku a crafterum to pomuze
zvetseni zisku? asi bude muset NEKDO (ne ja !!) udelat hezkou analyzu, kolik na jakem vyrobku utrzi penez za jaky cas. stopnete si to nekdo pro treba veci -1 do +3(+2) za jak dlouho kazdou vec vyrobite (vcetne tech zakkl. surovin) a jaky mate zisk. pak se muzem domluvit s presnymi cisly, ale chce to fakt hezky jasne strucne napsane presne casy atd. (pokud mozno, aby vse bylo trivialni.)
A zase se craftí...
Re: CRAFT
Promiň, ale připadá mě, že nemáš tušení o čem mluvíš.--Bragner-- wrote: Spis bych řekl že nikde není dáno že musíš craftit, místo v Doubkove či Tartenu máš, činidla a potřebné věci si můžeš nakoupit v Karathě. Spís si línej podnikat takovou štreku (to myslím ted vseobecne) a proto raději byste zvětšili dílny v Karathě kde to můžete následně i prodat. Jen abyste nemuseli podnikat strekySmrt na Vás!
Krato - osobně sem neomezené suroviny nemysle, jen bych výtěžnost vrátil tak jak to bylo.
Nomisi - ložiska se obnovují asi 1 za hodinu(nevím to přesně, osobně myslím, že ta doba je ještě větší)
Re: CRAFT
Ne nemusím craftit, ale chci, mám to rád, rád si u toho odpočnu, baví mě to, relaxuji u toho .. to je jako by jsi napsal totež o nesmyslném pobíhání koleček po dungách nebo žvatlání v hospodě ... já nemám odvahu někoho takto soudit či posuzovat ... ty jsi jak se zdá velmi odvážný člověk.--Bragner-- wrote: Spis bych řekl že nikde není dáno že musíš craftit, místo v Doubkove či Tartenu máš, činidla a potřebné věci si můžeš nakoupit v Karathě. Spís si línej podnikat takovou štreku (to myslím ted vseobecne) a proto raději byste zvětšili dílny v Karathě kde to můžete následně i prodat. Jen abyste nemuseli podnikat strekySmrt na Vás!
Dobrá budu zpracovávat 10 tisů a dělat z nich koncový výrobek ... máš páru kolik stojí 10 tětiv na tis? Kolik 10 mořidel? Kolik 10 legur titanu?
Já ty prachy na to nemám abych to koupil najednou, krom toho i kdybych měl chodím po světě se skoro půl miliónem. Nenech se vysmát, pokud budou dílny totožné s možností odkupu pak se můžeme bavit o nějaké lenosti někam chodit. Z toho co píšeš, nezlob se na mě, nemáš absolutně páru v jakém stavu je teď na servru craft.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Re: CRAFT
1. Udelat tu poradu, ktera mela bejt uz minulej tejden, protoze jeden mluvi o koze a druhej o voze.
2. Vyjasnit si zakonitosti, tak jak platej ted, protoze uz o tohle info prosim docela dlouho a marne.
3. Az pak bych zavadel dalsi podstatny upravy (ne opravy).
Predbezne:
- zvysit suroviny? Je na zvazeni, jetli fakt neni kde brat material.
- zkratsit dobu jednodussich vyrobku? To se zas vracime zpatky od toho, na cem jsme se dohodli.
- zvetsit zisky? Podle toho, co jsem se dozvedel o soucasnym nastaveni, tak ano. Je potreba zvysit i expy?
2. Vyjasnit si zakonitosti, tak jak platej ted, protoze uz o tohle info prosim docela dlouho a marne.
3. Az pak bych zavadel dalsi podstatny upravy (ne opravy).
Predbezne:
- zvysit suroviny? Je na zvazeni, jetli fakt neni kde brat material.
- zkratsit dobu jednodussich vyrobku? To se zas vracime zpatky od toho, na cem jsme se dohodli.
- zvetsit zisky? Podle toho, co jsem se dozvedel o soucasnym nastaveni, tak ano. Je potreba zvysit i expy?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: CRAFT
Už jsi někdy něco ukraftil? Nebo jen tak plácáš ?--Bragner-- wrote:
Spis bych řekl že nikde není dáno že musíš craftit, místo v Doubkove či Tartenu máš, činidla a potřebné věci si můžeš nakoupit v Karathě. Spís si línej podnikat takovou štreku (to myslím ted vseobecne) a proto raději byste zvětšili dílny v Karathě kde to můžete následně i prodat. Jen abyste nemuseli podnikat strekySmrt na Vás!
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: CRAFT
Pokud diskuse o neomezených surovinách měla být reakce na můj příspěvek, tak prosím, ujeli jste někam úplně jinam. Cituji, co jsem napsal " Zároveň se přimlouvám za navrácení vydatnosti ložisek všech zdrojů na původní množství a ponechání na vůli hráče, kolik toho bude chtít nakopat a stěhovat, což si určí podle své potřeby."Krata wrote:Photrův názor se mi taky moc nezamlouvá, nechal bych to jak to je
Neomezené suroviny: tak to nevim, zdá se mi to divný.. možná zvětšin počet natěženejch věcí ale neomezeně, to potom stačí vědět jedno místo ložiska, tak si natěžit plnou mulu a jít do dilny
To, že si určí, kolik chce nakopat při množství suroviny, která tam byla před změnami znamená, že když bude mít menší spotřebu ( jak je avizováno ), že se nebude muset snažit nakopat vše, co je k dispozici ., Ne aby zdroje byly neomezené, ale takové , jaké byly.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: CRAFT
ZAKONCETE TUTO DEBATU A PRESUNTE JI CELOU DO
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... &start=165
AT SE NEBAVIME O STEJNYCH VECECH Xkrat
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... &start=165
AT SE NEBAVIME O STEJNYCH VECECH Xkrat
A zase se craftí...
-
--Bragner--
- Nováček
- Posts: 23
- Joined: 22:48 20. Feb 2009
Re: CRAFT
Ano craftil jsem, pokad bys to rad blize, tak jsem craftil dub s bronzem na 10.lvl coz dat za tetivu 2500gp pro mne bylo neco tak jako pro tebe dat prachy za tetivu na tis na tom lvl co jsi.monstera wrote:Už jsi někdy něco ukraftil? Nebo jen tak plácáš ?
Na 10.lvl kdyz chodis furt sam nekde sehnat i jen 5000je narocny a ano, kupoval jsem si pak 10tetiv.
Mozna odvaznej jsem, jen jsem rekl svuj nazor jak na mne pusobi vase prispevky.
No nic, ja si du craftit
Re: CRAFT
zminovaly se xp za vareni lekvosu
ja muzu potvrdit ze sem nikdy nedostal ani vic ani min jak 25 xp a to ani kdyz sem jednou z 6 pokusu varil lekvose Zeo - to byla nejaka asi 7 uroven vareni
jestli je neco hodne propracovanyho co tezko pocita nejaky jiny xp za vareni tak to stopro nefunguje
ja muzu potvrdit ze sem nikdy nedostal ani vic ani min jak 25 xp a to ani kdyz sem jednou z 6 pokusu varil lekvose Zeo - to byla nejaka asi 7 uroven vareni
jestli je neco hodne propracovanyho co tezko pocita nejaky jiny xp za vareni tak to stopro nefunguje
Re: CRAFT
Při cenách , který byly dříve, ale i při těch nynějších, mnoha lidem nezbývalo než koupit přísady do kraftu, udělat jeden výrobek, a hned ho jít prodat, aby měl na další přísadu. To asi bylo obtížné běhat pokaždé z tartenu do Karathy a zpět, nemyslíš?--Bragner-- wrote:Ano craftil jsem, pokad bys to rad blize, tak jsem craftil dub s bronzem na 10.lvl coz dat za tetivu 2500gp pro mne bylo neco tak jako pro tebe dat prachy za tetivu na tis na tom lvl co jsi.monstera wrote:Už jsi někdy něco ukraftil? Nebo jen tak plácáš ?
Na 10.lvl kdyz chodis furt sam nekde sehnat i jen 5000je narocny a ano, kupoval jsem si pak 10tetiv.
Mozna odvaznej jsem, jen jsem rekl svuj nazor jak na mne pusobi vase prispevky.
No nic, ja si du craftit
Kromě toho v Tartenu chybí brus na kameny , pro zlatníka nezbytná potřeba.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Re: CRAFT
no pokud chápu dobře jak to nomis napasal, tak to sice funguje, ale nemá to navenek žádnej efekt, pač 99,99% činností spadne do toho zaokrouhlení na 25... nepovažuju to za šťastný,a le asi se do toho nikomu nebude chtít, dokud se neobjeví melvik...paja13 wrote:jestli je neco hodne propracovanyho co tezko pocita nejaky jiny xp za vareni tak to stopro nefunguje
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: CRAFT
ale jo muze se mi do teho chctit, a udelat to specielne pro alchymii jinak, jen ted nemam cas ani v praci, ani v soukromem zivote.... je to ted takove vsechno uspechane. a resi se tu dulezitejsi veci.
A zase se craftí...
Re: CRAFT
Takže, přispěju taky svojí troškou...
Co se mi zdá jako největší problém je, že se nedají zkoušet nové výrobky, dokud není crafter na úrovni, kdy sou pro něj triviální, protože jinak na tom prostě prodělá. Možná by nebylo zlý ještě si trošku pohrát s těma pravděpodobnostma. Zvlášť teď, když se hází víckrát, tak je daleko menší šance, že to člověk nahází...
K tomu se váže můj dotaz. Když si při výrobě neúspěšně hodim, jak to funguje? Vypozoroval sem, že když je to hotovo nad 50%, tak se odečtou nějaký procenta ze stavu dodělání výrobku, ale když je to pod 50%, tak je automaticky zničeno? Jestli to takhle funguje, tak bych navrhoval, aby ten neúspěšnej hod dycky ubral jenom tolik, jako se dá získat při úspěšném hodu a když se holt dostane pod nulu, tak je zničeno.
Možná by pak nebylo špatný, kdyby byla šance aspoň na nějakej zmetek, kterej by šel prodat za zlomek ceny toho výrobku(např. 1/3, 1/4).
Dál, když se povede unikátní kus, moh by být, když už se nevykupuje za víc, oceněn aspoň nějakými bonusovými xp...
Jinak délka vyrábění se mi zdá ok. Taktéž výtěžnost ložisek. Výroba by se podle mě měla stáhnout na co nejmenší počet kusů, při alespoň zachování tempa růstu těch craftovejch expů.
A k výkupu. Nevím, jak to je se zájmem hráčů o craftový výrobky, protože sám ještě nejsem na úrovni, kdy by ty moje výrobky za něco stály. Ale podle mě by měl bejt hlavní cíl craftera prodat hráčům. Výkup by neměl bejt prostředek, kterej nahrazuje loot a podobný věci, měla by to bejt taková berlička. Je ale otázka, jestli je na Thalii taková poptávka, aby se nějak smysluplně uživil aspoň jeden crafter v každém řemesle. Rozhodně ale čím míň vyrobenejch výrobků, tím líp...
Ještě jsem ve hře neviděl na nástěnkách nabídku jinou, než alchymistickou. Zdá se mi, že to každej pojal tak, že si chce vyrábět hlavně pro sebe, aby nemusel do krámu. Proto bych se nebál, až bude pár crafterů na slušný úrovni klidně přitlačit na ceny v krámech. Ten uvažovaný trh je podle mě krok správným směrem, ale omezil bych počet výrobků, které tam hráč bude moct umístit, protože hádám, že některý jedinci jsou schopni to tam cpát po tunách...
PS: Mám zkušenost se šperkařstvím, ale hádám, že ostatní řemsela na tom budou podobně
Co se mi zdá jako největší problém je, že se nedají zkoušet nové výrobky, dokud není crafter na úrovni, kdy sou pro něj triviální, protože jinak na tom prostě prodělá. Možná by nebylo zlý ještě si trošku pohrát s těma pravděpodobnostma. Zvlášť teď, když se hází víckrát, tak je daleko menší šance, že to člověk nahází...
K tomu se váže můj dotaz. Když si při výrobě neúspěšně hodim, jak to funguje? Vypozoroval sem, že když je to hotovo nad 50%, tak se odečtou nějaký procenta ze stavu dodělání výrobku, ale když je to pod 50%, tak je automaticky zničeno? Jestli to takhle funguje, tak bych navrhoval, aby ten neúspěšnej hod dycky ubral jenom tolik, jako se dá získat při úspěšném hodu a když se holt dostane pod nulu, tak je zničeno.
Možná by pak nebylo špatný, kdyby byla šance aspoň na nějakej zmetek, kterej by šel prodat za zlomek ceny toho výrobku(např. 1/3, 1/4).
Dál, když se povede unikátní kus, moh by být, když už se nevykupuje za víc, oceněn aspoň nějakými bonusovými xp...
Jinak délka vyrábění se mi zdá ok. Taktéž výtěžnost ložisek. Výroba by se podle mě měla stáhnout na co nejmenší počet kusů, při alespoň zachování tempa růstu těch craftovejch expů.
A k výkupu. Nevím, jak to je se zájmem hráčů o craftový výrobky, protože sám ještě nejsem na úrovni, kdy by ty moje výrobky za něco stály. Ale podle mě by měl bejt hlavní cíl craftera prodat hráčům. Výkup by neměl bejt prostředek, kterej nahrazuje loot a podobný věci, měla by to bejt taková berlička. Je ale otázka, jestli je na Thalii taková poptávka, aby se nějak smysluplně uživil aspoň jeden crafter v každém řemesle. Rozhodně ale čím míň vyrobenejch výrobků, tím líp...
Ještě jsem ve hře neviděl na nástěnkách nabídku jinou, než alchymistickou. Zdá se mi, že to každej pojal tak, že si chce vyrábět hlavně pro sebe, aby nemusel do krámu. Proto bych se nebál, až bude pár crafterů na slušný úrovni klidně přitlačit na ceny v krámech. Ten uvažovaný trh je podle mě krok správným směrem, ale omezil bych počet výrobků, které tam hráč bude moct umístit, protože hádám, že některý jedinci jsou schopni to tam cpát po tunách...
PS: Mám zkušenost se šperkařstvím, ale hádám, že ostatní řemsela na tom budou podobně