bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by černý vlk »

začal jsem hrát před 3 týdny...během této doby se běžně stávalo, že jsem po pádu servru ztratil expy, zlato, popř. také předměty. Hra mi často zatuhla (timeout a vyhození ze hry po chvíli nečinnosti postavy, takže v boji jisté KO). Pak ten týden, kdy shořel HDD. A třešňou na dortu byl dnešní den. Ráno jsem měl takové lagy, že jsem díky nim umřel (bojuju, začnu utíkat, ale neee, stojím jak jojo ve flatu, pak se náhle pohnu skokem a jsem KO)..říkám si fain...po restartu se to změní..pak jsme málem zemřeli, když kamarádovi nešlo útočit na přátelskou opici, která však do něj mlátila!!! aby toho nebylo málo, z ničeho nic (jakoby) z HIPSu vyskočila druhá opice a "zachraňovala" situaci. Kamarád se snažil jednu ovládnout ale jako by měly na to imku...po pár hodinách potkám kamaráda co čeká až se mu odbuguje lektvar proměny, myslím že čeká doposud. Chci jít s jiným kámošem do stok se podívat (sice fau pax, jsme 9 a 15 lvl)...co se stane? chytnem se do stěny ve šlechtické čtvrti (jak je věž)..víc jak po hodině se mu podaří mě vystrčit ven, tak se pak navzájem vyhazujem ze stěny (dycky tam jeden zůstane), on pak musí končit, tak jdu do stok sám...vlezu k Zairovi, tam to jde fain, pak jdu směrem do východní části stok, vidím netopýry tak jich pár zabiju popojdu dál a pak zjistím že jsem sice dál popošel, ale zase vše stojí, bude timeout , proto se rychle snažím vrátit ...po nalogování do hry jsem samozřejmě mrtvý, na 15ce mě zabil netopýr...

...tak nevím, jsem z toho tak nějak rozčarovaný...neriskuju nijak moc, za nestvůru mám 1-4 exp, za smrt ztrácím 5,5k expů, což díky timeoutům a bugům je často i v úplně low lvl lokacích...
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by pepa48 »

a co kdybys to začal třeba řešit s něktetrým z DM místo tohohle zbytečnýho brečení na foru? :roll:
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Skipp »

Lagy su pekne zakerne chybycky v programe (ako bol v matrixe program Smith:)
Musim ale dodat ze pri akomkolvek pade som zatial neprisiel o ziadne zlato ani xp *klop-klop-klop...tri krat zaklopkal na drevo*
User avatar
fuxxo
Obyvatel
Posts: 127
Joined: 21:54 14. Sep 2007

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by fuxxo »

a este jedna vec, ked vidis ze su brutalne lagi tak sa netrepem niekam do dungu, ale sedim v ivory na terase a chlastam pivo :)
Luthien Thiudien - bardka tulajuca sa po Thalii
Lilienn Wood - trochu netradicna knazna boha Lothiana
Lazhar z mrtveho lesa - prestrihany druid milujuci zvieratka, ked su tak trochu mrtve
acc in game: black_smith
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Marvin »

Toto uz naozaj nechapem. Vidis, ze s problemami serveru sa tu urputne bojuje, skusaju sa rozne veci, stale sa nieco vymysla.... Myslis, ze tymu sa sucasny stav serveru paci? VZDY sa najde nejaky DM, ktory ked ma cas tak xp stratene padom vracia, tak neviem naco pises zasa novy topic na foru.
A ako vravi fuxxo, ked mas lagy na co chodis do dungov? Radsej zacni craftit alebo niekde RPit a pockaj nez sa hra opat ukludni.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by černý vlk »

no snad se toho tolik nestalo, člověk se chce podělit o den "B" a dostane stěra :roll: ..vím že se s tím vším bojuje a že DM dávaj náhrady apod (a jinak pomáhají), jen toho je nějak moc v posledních dnech, tak snad se to zlepší :)
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Miky »

Že by mě vykopl timeout a server běžel dál se mi stalo je párkrát (jednou těsně před pádem a několikrát když jsem měl vytížené PC a hru minimalizovanou). Podle mě je chyba u tebe.
Nevím proč nešlo kamarádovi útočit na opici, ale pokud se mu nenalogovala (byl vidět jen nápis na který nešlo kliknout) tak to se stává taky všude. Že druhá opice zaútočila ze stínu je snad dobře, je to znak lepší AI. Těžko říct, co znaméná "jakoby imka" - kamarád měl málo bodů v ovládání zvířat? Chytání do stěn se prostě stává, ale za to nemůže Thálie ani lidi okolo, nějaký DM se ve hře najde skoro kdykoliv a vytáhne tě. S proměnama je to těžké a není to vinou scripterů Thálie, pokud se proměna bugne, není problém požádat DM a napsat o tom na forum. Netopýři ve stokách jsou celkem silní, nemáš tam lézt sám když ti to padá.

Jinak nechápu jaké má tohle téma účel. Pokud v hře narazíš na chybu snaž se ji konstruktivně řešit na foru, ukladej si log a když je problém napiš DM.
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Grunt »

Marvin wrote:...alebo niekde RPit ...
No ze zazačátku budu asi někde mimo. Ale Rpit se snad má pořád, ne? V dungu, u craftu, v hospodě... je jasne že s Lagama nikam nelezt. Jo a Vlku, teď si trochu rýpnu. Počet smrtí je přímo úměrny času a urputnosti hráče v expeni :)
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Kiri »

Nechapu hrace, kteri vedej o sytuaci a dou nekam do dungu!!! Copa treba si zajit na ryby, kde lagy nejsou tak osudy a pak si je treba s partickou upect u vohne, nakej potulnej bard by vam moh povypravet naky legendy, nebo zahrat nakou hudbu!!! Dlouho sem nezazil Barda jako Barda - posledni, kdo snad vypravel legendy byl Najiv :(

EDIT: ted sem si vzpomenul na zpevnyho Sekeru v Ivory :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Krata »

O té přeměně si mi psal, ale jednu chvíli si mi neodepisoval, tak sem nevěděl jesli to je aktualní nebo ne a pak sem musel odejít a večer už sem ve hře nebyl.. ale to neni poprvé! jeden z Okorokokoroků by si s tim měl přestat hrát :D

Jinak mě když někdo napíše že ztratil expi při lagech, moc se mi za to nechce vracet, to si může říct každej. Tobě ještě zmizela mrtvola na oživení ale zase ti běžel OOC pomoc klerik, proto sem se rozhodl že nevrátim :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Kiri »

DM nemusi zduvodnovat svoje reakce, ne? Pak vsichni zjistej, ze koukate vsude a ste tam kde by vas nikdo necekal :D :D :D
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Marvin »

Grunt wrote:
Marvin wrote:...alebo niekde RPit ...
No ze zazačátku budu asi někde mimo. Ale Rpit se snad má pořád, ne? V dungu, u craftu, v hospodě...
Jasna vec :) RP by malo byt stale. Pod tym vyrazom som ale myslel take nieco ako pisal Kiri, jednoducho akakolvek nebojova alebo necraftova cinnost :)
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Marvin »

Kiri wrote:DM nemusi zduvodnovat svoje reakce, ne? Pak vsichni zjistej, ze koukate vsude a ste tam kde by vas nikdo necekal :D :D :D
Ten kto take nieco zisti dostava automaticky DM kill na umlcanie ;).
Neboj drahy Kiri, o vsetko je dobre postarane...
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Neithan1 »

kazdy bude umlceny !!
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: bugy, pády, ztráty = denní chléb na Thalii?

Post by Jachym »

Ten den, který popisuje Vlk stál opravdu za prd . To že opice není vidět - pouze nápis se někdy stane a nejen na tomto serveru. Pro tuto situaci jsme neměli plán a já myslel že on ji sundá sám což se tak rychle nepovedlo jak jsem doufal.
No to nevadí - je pravda , že člověku to kazí hru a momentálně ho to naštve.
Malý postřeh: toto se stane jen když jsem s někým v partě , samotnemu se mi to nikdy nestalo! Dříve se mi to třeba stalo S Lazarem a AMy tuším , ale Lazar nezaváhal a bezproblemu bleskově opici nakopal zadek.
Větší problem je zjevovaní NPC , zde bych byl rád aby to potvrdil Hacanus, který šel na JEDNOHO krokodýla a najednou měl okamžitě za sebou DVA, a bylo to zajimavé.
Závěrem bych chtěl říci , že prostě víme že server má problém a je asi čas na zklidnění a třeba zkusit craft a RP poznávací výlety po modulu, a zlouni by mohli v teto době méně zlounovat , aby hráči mohli se pohybovat po serveru a poznávat craft a atd. ( to je jen můj malý návrh) a možná i rozvíjet i nějaké RP příběhy .
Prostě chci jen říci , že je třeba věřit , že kolektiv DM - vedení modulu situaci řeší a spolu s hráči vyřeší a Thálie zase pojede v pohodě. Ty lagy jsou jistě jen dočasné a je třeba se zklidnit a vydržet , nic nám neuteče a venku je také hezky.
Pevné nervy a klid v duši všem přeji hráčům
Menhiri Dierta
Locked