Kucik:
Já si nemyslim, že by s tim cena a dostupnost měly moc co do činění. V bioware se rozhodli, že číst svitky přes UMD je těžší, než přes čarozpyt a myslim, že to má smysl, protože čarozpyt by pak bylo je trochu očesaný UMD.
Já:
Mě zase přijde čarozpyt jako podstatně lepší než UMD, každých 5 bodů +1 SR, možnost využít counterspell, třeba pokud jsem hrával bárda hrnul jsem to právě přes čarozpyt a lepší na counter než zaklínač s čarozpytem je jen měňavka v raksche co mě tak napadá. Spíš si myslím, že můj pohled je založen na zkušenosti jak jsem co používal, opakuji nic nezpochbňuji.