Opilost

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Opilost

Post by Miky »

Příliš se mi nelíbí sytém opilosti. Kdy postava po pár pivech vykřikuje hlášky, svléká se atd. Podle mě to nijak nespestřuje hru, ale naopak jí narušuje a nezbývá než nesmyslné systémové projevy ignorovat. Takže si myslím, že by nebylo od věci ho trochu předělat, hlavně odstranit automatické verbální a fyzické projevy. Nechal bych na hráčích ať hrajou RP podle našeptávání v logu (máš doboru náladu, alkohol se projevuje atd.). Systémově by postava mohla upadout, pozvracet se (líbilo by se mi, kdyby si na to házela výdrž, TO by se určilo podle % alkoholu) a nakonec třeba usnout (nevím jestli to tak už není, ale spánek by mohl % alkoholu snižovat)...

Taky mě napadlo...nešlo by nějak jednoduše změnit styl jakým avataři drží korbel? Že by ho drželi vodorovně jako některé předměty.
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Opilost

Post by kaz »

Nekolikrat byla moje postava ozrala, a taky se nekolikrat ozrala s kamarady. Ty "nesmyslne systemove projevy" jenz se ruzne projevovaly u nasich postav, zaroven s improvizaci opilosti a reakci na ne vyustili vzdy v pohodove RP hrani, a vsichni jsme se u toho pobavili. Nezapomenu, jak se Hurdun ozral s Artem v Ivory :lol:

Mozna by bylo pekne na to vymyslet nejakej super promakanej system, ale myslim ze je to zbytecny, tohle se da pekne uhrat i s tim co tu je.

Myslim ze cim vyssi odl, tim vic postava snese, ale nevim presne, jak je to tu nastaveny.
loadr
Měšťan
Posts: 186
Joined: 03:05 02. Nov 2008
Contact:

Re: Opilost

Post by loadr »

když neumiš pít tak nepij, to plati i na thalii
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Opilost

Post by Miky »

loadr wrote:když neumiš pít tak nepij, to plati i na thalii
Pravda pravda..ono se chlasta ani nevyplatí, když se můžeš napít zadarmo z potoka že.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Opilost

Post by Skipp »

KAZ: Sorry ale fakt to tomu Mikymu kazis :?
Totiz...ja s nim 100%suhlasim...aktualny system opilosti totalne vyrusuje...neviem ani ci su rozne rasy nejak clenene co sa tyka odolnosti na alkohol ale ked si elf da dve vinka (co je napoj elfov) a nasledovne klaci na zemi a vyvolava bohov potom sa pada na zem,zaspava a proste chova sa dost nepravdepdobne tak to potom ja ako hrac som neraz zostal z toho zarazeny.
LEPSIE BY TO BOLO tak ako napisal Miky, ze by stacili hlasky typu (toci sa ti hlava, tazko sa ti artikuluje, alkohol ta premohol...) ktore hraca navadzaju k tomu aby to uz on sam nejak u hral..nejak ako ona sam chce. Ano Kaz...moze to zahrat aj pri aktualnom systeme lenze to je velmi komplikovane ked ma hrac na plane zahrat trebarz ze sa opita postava planuje postavit a ist za ,co javiem, za pani barmankou a chce ju chytit za kozy, lenze po ceste sa pusti do necakaneho tanca.
To je dalsia vec - kazda postava ma svoju povahu a nie kazdy sa v opilosti ide hned zabavat,jasat,kricat a tancovat...preto by to malo zostat na hracovi
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Opilost

Post by Krata »

já bych ty animace ponechal, ale udělal bych aby posavy víc vydrželi.. třeba takovej trpaslík, zloděj s malou odolností si dá dvě pivka a padá k zemi.. trpaslík by měl mít imku na opilost z piva :D

Při požítí více alkoholu by nebyli ty hlášky špatný, motá se hlava apod.. a při vysokém množství už aby postava dělala tanečny a různě
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Opilost

Post by Skipp »

Krata wrote:já bych ty animace ponechal, ale udělal bych aby posavy víc vydrželi.. třeba takovej trpaslík, zloděj s malou odolností si dá dvě pivka a padá k zemi.. trpaslík by měl mít imku na opilost z piva :D

Při požítí více alkoholu by nebyli ty hlášky špatný, motá se hlava apod.. a při vysokém množství už aby postava dělala tanečny a různě

JE pravda ze tie animacie su na nieco dobre. Napriklad ked sa same nahodne aktivuju tak sam hrac je prekvapeny a nedokaze svoju postavu ovladat ...ale to by malo byt fakt az v takom stave kedy by bola postave maximalne ozrata
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Opilost

Post by kaz »

Chapu ze te tyto systemove prvky muzou rusit a kazit naplanovanou RP hru, ale ja to beru prave jako zpestreni, kdy musim reagovat na to, ze postava je opila, a neovlada se na 100%. Jasne, nemelo by se to stavat po jednom pivu, ale zde to uz myslim zalezi na odl. pokud mam odl 6 myslim ze jedno pivo me muze dost ovlivnit, s hodnotou 12 bych snad uz par kousku vydrzel a s odl 18 muzu celou noc prochlastat v hospode (obrazne receno)

Proto pokud mam malou odl, tak necham postavu vypit jedno vino, a ty dalsi piju jen"jako" a pak muzu opilost hrat podle sebe, aniz by me rusil system. Tot muj nazor :wink:
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Opilost

Post by kucik »

A co by měl asi tak dělat po dvou flaškách vína? Být mírně přiopilý?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
--Bragner--
Nováček
Posts: 23
Joined: 22:48 20. Feb 2009

Re: Opilost

Post by --Bragner-- »

No nevím, mne se třeba líbilo jak to maj na EQ. Tam jsem snědl omylem syrové maso a pak když se má postava procházela po městě, tak vylítla hláška že ji tečou sliny kolem huby. Nebo že zvrací atd a bylo z toho dost dobrý RP vzdy.
Tak nevím jak je to s hláskama tady u pití, ale vždy se to dá nějak zahrát ;)
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Opilost

Post by G14 »

ja myslim, ze neni problem v tom aby postava delala jako ze pije a pak se podle toho hrac mohl prizpusobit............
pokud napisu do ** ze pije ci chlasta pivo na ex a lemta jedno za druhym,je na me jak se bude chovat,i kdyz vim,ze musi byt postava opila....pak ji necham spadnout,kdy chci a zvracet taky....
pokud si bude postava davat jednu koralku za druhou,myslim ze je znamo,ze si postava udela z reakcemi co chce....viz tanceni,vykrikovani,padani atd.
takze nutnost opravdu chlastat a tancit naha neni nutna,staci trocha fantazie ne :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: Opilost

Post by Miky »

kaz wrote:...
Nechápu co myslíš "naplánovanou RP hrou." Prvek náhodnosti zpestřující je, ale podle mě by bylo lepší, kdyby se třeba ověřovaly hody (např: výdrž jestli se poblije, reflexy jestli spadne, vůle jestli nezačne mluvit nesmysly) a našeptávalo v logu. Prostě se dala větší svoboda hráčům.
S odl. 12 jsi při druhém kousku "v náladě" při třetím už "na šrot". Trochu by se to posunout mohlo, nebo by se mohl prodávat alkohol v menším množství. Například víno by se mohlo použít na třikrát jako čutora - *dá si sklenici vína*.

Chlastat jen "jako" je sice možnost, ale zase to obchazí systém.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Opilost

Post by DenGrasse »

--Bragner-- wrote:No nevím, mne se třeba líbilo jak to maj na EQ. ..
mě ne, protože pravděpodobnost že tě něco v takovym případě postihne byla prakticky 100%, aspoň u mejch postav. chápu, že syrový maso neni nic moc, ale ty dobrodruzi by zas tak přecitlivělí bejt neměli...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Opilost

Post by monstera »

DenGrasse wrote:
--Bragner-- wrote:No nevím, mne se třeba líbilo jak to maj na EQ. ..
mě ne, protože pravděpodobnost že tě něco v takovym případě postihne byla prakticky 100%, aspoň u mejch postav. chápu, že syrový maso neni nic moc, ale ty dobrodruzi by zas tak přecitlivělí bejt neměli...
Na eq to byl hnus!
A jinak, chlastejte , jestli chcete, ale v dávné minulosti se Sandra příšerně ožrala po konzumaci ořechů z ořešáku u pramene potůčku - až poztrácela výbavu.. Samozřejmě to byl bug a DM to vrátili, ale to překvapenií,že na stromě roste přímo ořechovka....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Opilost

Post by Tretas »

no vidíš levné a dobré :-D
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
Locked