Realie vs sila buildu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
GetFirstPC
Nováček
Posts: 26
Joined: 21:27 15. Mar 2009

Realie vs sila buildu

Post by GetFirstPC »

Mám tady takovou připomínku ohledně realii a sile buildu sestavene podle nich jedná se o realie duergara podle nichž se na velitelské posty v armádě muže dostad jen BG. A BG má jeden feat temne požehnání které funguje jako protiklad paladinského featu který přidává bonus za charizma do hodu ale jsem si asi na 80% jistý že narozdil od temneho požehnání kdyš má postava charizma v minusu tak nedava postihy.Což u temneho dělá. A v tom je ten problem samo o sobě u trpaslíka stojí velké charizma hodně bodů což mu zmenšuje všechny ostatní staty duležite k boji ktomu duergar misto -2 dostava -4 k charizmatu takže je nejlepši se vyprdnout na charizma a jet na silu atd ale pak se u duergara dostanete na charizma 4-3 což je -3 do hodu na všechny vlastnosti. A teď otázka proč maji bejt BG velitele armadi kdyš jsou buildově tímhle oslabeni.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Marvin »

Ak sa nejaka postava stane velitelom armad, tak to urcite nebude za jej build ale za jej hru. A konkretne k tomu pozehnani, tak je to feat, ktory trva niekolko kol, ak sa nemylim. Takze to, ze ho ma zrovna duergar nepouzitelny ak neinvestuje 1000 bodov do charizmy mi vobec neprijde ako oslabenie buildu, hold je to ohyzdny tvor ale jeho plus je v inych veciach. Vsetky subrasy maju svoje vyhody a nevyhody, tak je to zamerne robene. A BG je dobre hratelny i bez toho a duergar sam o sebe obzvlast.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
GetFirstPC
Nováček
Posts: 26
Joined: 21:27 15. Mar 2009

Re: Realie vs sila buildu

Post by GetFirstPC »

Marvin wrote:Ak sa nejaka postava stane velitelom armad, tak to urcite nebude za jej build ale za jej hru. A konkretne k tomu pozehnani, tak je to feat, ktory trva niekolko kol, ak sa nemylim. Takze to, ze ho ma zrovna duergar nepouzitelny ak neinvestuje 1000 bodov do charizmy mi vobec neprijde ako oslabenie buildu, hold je to ohyzdny tvor ale jeho plus je v inych veciach. Vsetky subrasy maju svoje vyhody a nevyhody, tak je to zamerne robene. A BG je dobre hratelny i bez toho a duergar sam o sebe obzvlast.
To se pravě myliš je to nastalo je to to same co aura u palcka zachvili si prověřim jestli u mam pravdu a u palcka postihy nedostaneš.Jinak co se tyče toho že ziskaš hodnoust svou hrou maš pravdu ale podle realii to muže bejt jen BG a vem si už jen ic duergaři uznávají sílu a zkušenosti než nějakého manekýna. I kdyš charizma znamenaji i vudcovske schopnosti ale myt prumerne či nadpruměrne charizma stoji opravdu 1000 bodu.

Edit: jen tady poukazuju na nesrovnalosti v realiich a taky že podle realii jsou velitele slaby jak trocky BG se už tak s dobře postavenym palckem nemuže rovnat natož ještě kdyš ma -4 v charu. Jinak jsou tu taky nesrovnalosti Helgaronova oblibena zbran meč a přitom duergaři jeho oblibena rasa kterou si vypěstoval použiva hlavně sekery kladiva ostatni jsou pro ně meně cenné zbraně a nesrovnalosti je vic.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Marvin »

Mas pravdu:

Type of feat: class
Prerequisite: blackguard 2
Specifics: Blackguards add their charisma bonus to all saving throws.
Use: automatic

Unlike divine grace, if the character has a negative charisma modifier, his saving throws are reduced instead of increased.


V tom pripade by som sa tiez pripajal k tomu ci by sa to nemalo zrusit a pocitat to len pri kladnom modifikatore.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by kucik »

Silně pochybuju, že se tam připočítá zápornej modifikátor. To by bylo pěkně na prd.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Daanri »

Co sa tyka realii pracuje sa na ich uprave a budu do buducnosti vyladene, ale realie nie su svate a neznamena to, ze ked je niekto BG tak sa automaticky stane velitelom armady a ani to, ze niekto iny sa nemoze stat velitelom armady tiez, pokial prejavi patricnu snahu. Takze takych veci by som sa vobec nedrzal, co sa tyka nakej snahy niecoho dosiahnut IC, samozrejme do rozumnej mieri (pre tych par vymyslavcov).
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
GetFirstPC
Nováček
Posts: 26
Joined: 21:27 15. Mar 2009

Re: Realie vs sila buildu

Post by GetFirstPC »

kucik wrote:Silně pochybuju, že se tam připočítá zápornej modifikátor. To by bylo pěkně na prd.
Taky to počita proto to ut pišu mam to odzkoušene na vlastni postavě a na *** to opravdu je.

Edit: jsem si na 100% jistej že u palcka to zaporny modifikator nepočita.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Marvin »

GetFirstPC wrote:
kucik wrote:Silně pochybuju, že se tam připočítá zápornej modifikátor. To by bylo pěkně na prd.
Taky to počita proto to ut pišu mam to odzkoušene na vlastni postavě a na *** to opravdu je.

Edit: jsem si na 100% jistej že u palcka to zaporny modifikator nepočita.
Marvin wrote:Unlike divine grace, if the character has a negative charisma modifier, his saving throws are reduced instead of increased.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Rejty »

Souhlas, jestli ten feat dává postih k hodům, tak ho opravte, pokud to půjde. Jinak když koukám na ty rasy z Podtemna, tak duergar a černej skřet mají ve výsledku -4 k charismě. Bych jim ten postih -2 za subrasu sebral, teď musí bejt každej z nich hnusnej, protože jinak by tam musel vyplácat skoro všechny body...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Morendred
Obyvatel
Posts: 100
Joined: 17:35 03. May 2008

Re: Realie vs sila buildu

Post by Morendred »

Charisma (Charisma)
Charisma se často zaměňuje s krásou. Je to velmi podobné a charismatický člověk je často i pohledný, ale ne vždy tomu tak musí být.
Charisma je silou osobnosti. Je to způsob, jakým působíte na své okolí. Jak dokážete upoutat pozornost, jak výmluvně a přesvědčivě dokážete o něčem vykládat. Charisma je důležitá pro Bardy, Zaklínače a Paladiny.
Charismou musí oplývat každá vůdčí osobnost. Musí být schopna strhnout masy na svou stranu a vést je s písní na rtech i na smrt. Vzpomeňte například na slavné (často i záporné) osobnosti dějin. Mnoho z nich nebylo vůbec pohledných, ale byli přesvědčivými řečníky a vůdci, za kterými lidé šli kamkoliv.

6 - Někdo takový by vás nepřesvědčil ani o svém vlastním jméně. Pokud se n pokouší někomu domluvit, vždy to dopadne přesně naopak. Už od pohledu je vám nesympatický a máte pocit, že vás bude do něčeho nutit.
8 - Je snadno k přehlédnutí. Mluvíte-li s někým takovým, často si na něj druhý den ani nevzpomenete. Naprosto neumí jednat s lidmi.
10 - Obyčejná postava. Ne příjemná, ale ani naopak.
14 - Obchodník, který vám dokáže vnutit šunt a řečník, který vás nakrátko přesvědčí o své pravdě.
18 a více - Vyloženě vůdčí osobnost. Za někým takovým byste šli i do pekla. Když mluví, jste si jisti, že říká pravdu a v duchu přikyvujete.
Pripada mi celkem hloupe, jak se charisma zamenuje s fyzickou krasou.
Pokud mate napriklad tupou blondynku - ta muze byt na pohled krasna, ale dav neovladne a nepresveci lidi. Naproti tomu napriklad Hitler nebyl zadny krasavec, ale mel ohromne charisna a dokazal lidi strhnout (zblbnout).

P.S. pulork a trpaslik ma postih k Charisme kuli tomu, ze jsou to vecinou individualiste a Char. se projevuje ve skupine
Isabel
User avatar
Czech_Luthor
Rytíř
Posts: 686
Joined: 11:31 01. Feb 2008
Location: Trondheim, Norsko

Re: Realie vs sila buildu

Post by Czech_Luthor »

Chceš mi říct že je trpaslík individualista? Tak tos mě pobavil, trpaslíci převážně žijou ve skupinách... Půl-orci ne, ale trpošové žijou vždy v nějaký skupině (kromě trolobijců ty jdou a zabíjej vše co najdou dokud neumřou :D)
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!
GetFirstPC
Nováček
Posts: 26
Joined: 21:27 15. Mar 2009

Re: Realie vs sila buildu

Post by GetFirstPC »

Morendred wrote:
Charisma (Charisma)
Charisma se často zaměňuje s krásou. Je to velmi podobné a charismatický člověk je často i pohledný, ale ne vždy tomu tak musí být.
Charisma je silou osobnosti. Je to způsob, jakým působíte na své okolí. Jak dokážete upoutat pozornost, jak výmluvně a přesvědčivě dokážete o něčem vykládat. Charisma je důležitá pro Bardy, Zaklínače a Paladiny.
Charismou musí oplývat každá vůdčí osobnost. Musí být schopna strhnout masy na svou stranu a vést je s písní na rtech i na smrt. Vzpomeňte například na slavné (často i záporné) osobnosti dějin. Mnoho z nich nebylo vůbec pohledných, ale byli přesvědčivými řečníky a vůdci, za kterými lidé šli kamkoliv.

6 - Někdo takový by vás nepřesvědčil ani o svém vlastním jméně. Pokud se n pokouší někomu domluvit, vždy to dopadne přesně naopak. Už od pohledu je vám nesympatický a máte pocit, že vás bude do něčeho nutit.
8 - Je snadno k přehlédnutí. Mluvíte-li s někým takovým, často si na něj druhý den ani nevzpomenete. Naprosto neumí jednat s lidmi.
10 - Obyčejná postava. Ne příjemná, ale ani naopak.
14 - Obchodník, který vám dokáže vnutit šunt a řečník, který vás nakrátko přesvědčí o své pravdě.
18 a více - Vyloženě vůdčí osobnost. Za někým takovým byste šli i do pekla. Když mluví, jste si jisti, že říká pravdu a v duchu přikyvujete.
Pripada mi celkem hloupe, jak se charisma zamenuje s fyzickou krasou.
Pokud mate napriklad tupou blondynku - ta muze byt na pohled krasna, ale dav neovladne a nepresveci lidi. Naproti tomu napriklad Hitler nebyl zadny krasavec, ale mel ohromne charisna a dokazal lidi strhnout (zblbnout).

P.S. pulork a trpaslik ma postih k Charisme kuli tomu, ze jsou to vecinou individualiste a Char. se projevuje ve skupine
Jinak co se tyče tady toho charizma se vždycky špatně řešila protože podle toho co piše patří k charizmě i inteligence tupa blondynka nikoho nepřesvědčí ale tupy hitler taky ne. Tu je problem stim že Duergaři i trpaslici ale v menší míře t charizma kniičemu nepotřebuji co se tyka buildu taky je to stoji hrozně moc bodu na to aby měli charizma aspon pruměrné. A co se tyče charizmatu jako takoveho tak co se tyče orku a trpasliku tak oni maji trochu jiny pohled na svět jak ostatni rasy pro ně je charizmatycky jen ten silny u trpasliku ještě ten zkušený. U orku tam rozhoduje čistě sila jestli ma jedno oko nebo čtyry nebo jestly umi řict jen uhm je jim uplně jedno.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Realie vs sila buildu

Post by Daanri »

Jestli ork umi rict len uhm a je tupej az to boli tak tezko bude vudce. Nakej inteligentnejsi ork ho v ramci nejako podvodu dokaze porazit. Takze vudcem bude skor ork ktory ma znacne vodcovske schopnosti a dokaze zastrasit. Podla mna je celej system trosku divnej a blbej co se tyka charizmy. Charizma by mala brat do + na rozne presvedcovanie a charizma do - by sa mala brat na zastrasovanie. Holt nekdo peknej vas presvedci peknymi recami ale holt nekdo skaredej vas presvedci tym ze vas zastrasi a bojite sa ho, preto splnite to co chce.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
GetFirstPC
Nováček
Posts: 26
Joined: 21:27 15. Mar 2009

Re: Realie vs sila buildu

Post by GetFirstPC »

Daanri wrote:Jestli ork umi rict len uhm a je tupej az to boli tak tezko bude vudce. Nakej inteligentnejsi ork ho v ramci nejako podvodu dokaze porazit. Takze vudcem bude skor ork ktory ma znacne vodcovske schopnosti a dokaze zastrasit. Podla mna je celej system trosku divnej a blbej co se tyka charizmy. Charizma by mala brat do + na rozne presvedcovanie a charizma do - by sa mala brat na zastrasovanie. Holt nekdo peknej vas presvedci peknymi recami ale holt nekdo skaredej vas presvedci tym ze vas zastrasi a bojite sa ho, preto splnite to co chce.
Co se tyče zastrašovani to je taky čudně udělane i kdyš v NWn charizma označuje osobnost ale i krasu ale řekněme že se někdos charizma 22+6 snaži někoho zastrašit tak to musi bejt model z dobrym vychovanim a vudči osobnosti. Ale co typek s charizma 6-2 typek s oderem z dechu žadne vychovani prdi na každem kroku ja bych se byl spiš toho druheho připadu. Ono je to hold složite ale to temne požeznani se mi zdalo trochu z cesty jak buildově tak ic proč by helgaron trestal svou oblibenou rasu za to že jsou ošklivý? Kdyš to bohové paladinů nedělaj?
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Realie vs sila buildu

Post by Prometheus »

Helgaron je proste pekny parchant :lol:
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
Locked