CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by monstera »

Krata wrote:Nomis: nene, to hráli i low lvl.. já když se logl poprvé tak to bylo úplně jiné RP než když se ted logne nováček, kdysy postavy kecali a vyráželi na dobrodružství a tak, ted jenom pobíhaj okolo a choděj na lov všeho, co se hýbe.. však i ted se najdou vyjímky, ale co jsou ted vyjímky byli kdysi všichni
Hodně napomáhalo sezení kolem ohně v Ivory, kde teď ten nenažranej hosspodskej Krkovička postavil tu novou hospodu.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Daanri »

monstera wrote:Hodně napomáhalo sezení kolem ohně v Ivory, kde teď ten nenažranej hosspodskej Krkovička postavil tu novou hospodu.
No mozes tam sediet i teraz pekne na vonkajsej terase, nic sa natom nezmenilo.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Miky »

Možná by stačilo ty hráče trochu popostrčit. Přijde mi, že na to kolik je tu DM se toho moc neděje. Dá se udělat dost akcí - turnaje ve všem možném, bály, bohoslužby, semináře v magické věži, svátky a slavnosti atd. Dají se vymyslet hromady soc. minikvestů - ožralý strážník ve službě se přimotá k partě dobrodruhů, starostovi se zatoulá pes, chasníkovi uteče manželka...A naopak - velký a složitý Q na etapy s velkým počtem účastníků - donutí hráče k vzájemné výměně informací, vyhledávání se a zjišťování co kdo ví. Stimul může být i časté vtělování za NPC - servírka se věnuje lidem v hospodě. A samozřejmě motivace pomocí odměn...
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Pajule »

HAHAHA těště se , naše eleslavná skupinka zase něco vymyslela a snad se to bude aj brzo realizovat :twisted:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Skipp »

Miky wrote:Možná by stačilo ty hráče trochu popostrčit. Přijde mi, že na to kolik je tu DM se toho moc neděje. Dá se udělat dost akcí - turnaje ve všem možném, bály, bohoslužby, semináře v magické věži, svátky a slavnosti atd. Dají se vymyslet hromady soc. minikvestů - ožralý strážník ve službě se přimotá k partě dobrodruhů, starostovi se zatoulá pes, chasníkovi uteče manželka...A naopak - velký a složitý Q na etapy s velkým počtem účastníků - donutí hráče k vzájemné výměně informací, vyhledávání se a zjišťování co kdo ví. Stimul může být i časté vtělování za NPC - servírka se věnuje lidem v hospodě. A samozřejmě motivace pomocí odměn...
Nechcem byt prilis pesimisticky ale musim. Sorry ale toto podla mna nezaberie. Hraci ktori maju radi rp hru proste hraju tak ako to maju radi a hraci ktori radi creepuju budu proste creepovat.

Robit hromadne Q je o vytrvalosti,nieje to lahke preto ich nieje tak vela. Ked sa raz za polrok urobi nejaky turnaj alebo neviem...no mna osobne nelaka nic podobne ako bal ci seminar (tych mam dost v skole:) Su to sice zaujimave napady ale tak ci tak,podla mna, nikdy nezaucinkuju tak ako by sme boli radi keby zaucinkovali.
Ja si myslim ze pre hraca je najvacsia motivacia (okrem toho vecneho creepovania,levelovania...) sebarealizácia. Vacsina hracov co pride do hry prvy krat chce mat rychlo postavu na vysokej urovni,chce mat mocne zbrane, drahu zbroj, celkovo chce mat autoritu, chce mat povest, urobit zo seba toho hrdinu, ktory zije v jeho vlastnom fantasy svete. A toho mu nik nezoberie.
A odjakziva plati "sto ludi ,sto chuti" cize "sto hracov ,sto hrdinov" aa kazdy z nich svojim sposobom chce hrat rp len kazdy inak. Preto su hromadne Q vacsinou chaos a keby maju byt hromadaky socialne ladene tak to uz si vobec neviem predstavit.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Kiri »

Skipp wrote:
Miky wrote:....
Nechcem byt prilis pesimisticky ale musim. Sorry ale toto podla mna nezaberie. Hraci ktori maju radi rp hru proste hraju tak ako to maju radi a hraci ktori radi creepuju budu proste creepovat. ...
Mas recht Cecilko
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by nomis_b »

jop je to cele o hracich. pekne sem si to uvedomil vcera, kdy sem potkal Boindila s Boendalem.

nejak sem posledni dobou zapominal svou postavicku poradne v hospode opit, toz sem rad, ze mi to pripomneli :mrgreen:
A zase se craftí...
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Neithan1 »

si ani nevies predstavit kolko takych "socialnych Q" mi hraci odignorovali...
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Miky
Měšťan
Posts: 183
Joined: 07:21 28. Dec 2008

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Miky »

Hráči se chtějí hlavně bavit a málokdo si uvědomuje veškeré možnosti které hra má. Myslím, že většina hráčů považuje apriori za smysl hry creepování, protože většina počítačových RPG je na tom stavěná. NwN jakožto adaptace DnD má ale dostatek prostoru i na další rozměr - na existenci příběhu vlastního hrdiny ve fantasy světě. Stačí hrát postavu s charakterem - minulostí a hra je hned o něčem jiném. Nemyslím si, že hráči o tohle nestojí (aspoň většina), jen je to obtížnější způsob realizace než creepování. Můj názor je, že se tolik expí, protože hráčstvo nevidí jinou možnost, ne protože je to tak baví.

Podle mě by nemálo pomohlo víc hromadných akcí (všemožná setkání, bály, semináře, turnaje ve všem možném, slavnosti...). Stačí aby se lidi dostavili a neminou se účinkem. Postavy dostanou možnost vytvořit si reputaci, rozvinout se psychicky a sociálně atd. atd.

Hromadné (ve smyslu počtu postav, které se do nich zahrnou celkem, ne účasti naráz) Q na etapy (trvající klidně půl roku), do který se může zatáhnout prakticky kdokoliv (nezávisle na přesvědčení, povolání a místech kde se vyskytuje) motivují hráče k získávání informací a vzájemné komunikaci, takže podpoří RP.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Marvin »

Krata wrote:Nomis: nene, to hráli i low lvl.. já když se logl poprvé tak to bylo úplně jiné RP než když se ted logne nováček, kdysy postavy kecali a vyráželi na dobrodružství a tak, ted jenom pobíhaj okolo a choděj na lov všeho, co se hýbe.. však i ted se najdou vyjímky, ale co jsou ted vyjímky byli kdysi všichni
Pamatam si na casy, ked sme s Neithanom zacinali postavy Mannaza a Sigurda po wipe. Prve vypravy boli vsetky zmysluplne. Suskalo sa o ettinoch v Ivory tak sa tam s nadsenim slo ich skrotit, velka druzina, pomalym krokom sme tam prisli, pripravili sa, zautocili ... po uspesnom utoku si sadli do hospody kde bardka Shadiyah rozpravala baladu o ettinoch. Krasne vzpomienky na zaciatky...
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Žorž »

Co se týče hráčů, nad kterými tu vzdycháme, ono mi ale pořád nejde do hlavy jedno. Vždyť se tady jedná i o naprosto jednoduchou úvahu podle pravidel volnýho trhu:

"Budu se chovat slušně, snažit vžít se do postavy, bavit ostatní a fungovat ve světě jako jeho součást, ne závodní oblak prachu a prachů → po čase získám pozornost DM a tedy i šanci na bonusy zkušeností a výrazně mocnější předměty.
Naopak když se budu pořád chovat jako ignorant → zasloužím se o znechucování dobrých hráčů i DM, kteří budou stále méně navštěvovat svět ,a akorát si tím zhorším vlastní situaci. Pak nemůžu počítat z žádným uznáním ze strany ostatních a už vůbec ne tím, že by se mnou někdo zabýval."



Vážně netuším, v jakém momentu tato ekonomická rovnice tolikrát kolabuje. Snad v definičním oboru? Poraďte mi, prosím, ať si ji můžu opravit. Víte, násilím ji nikomu nevnutíte a na trpělivé nabádání již zpravidla dochází sil.

Můžeme se leda utěšovat tím, že člověk, který tuhle logickou myšlenku, jak si zlepšit hru, nedokáže vyvodit, by nejspíš stejně jako RP hráč stál za prd. :) Takže vlastně buďme rádi, že se skutečným hraním postav nezabejvaj - kdo ví, jak by ještě s termínem "RP" dokázal čarovat. Neboť hra, aby za něco stála, světe div se, myšlení vyžaduje.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by monstera »

Daanri wrote:
monstera wrote:Hodně napomáhalo sezení kolem ohně v Ivory, kde teď ten nenažranej hosspodskej Krkovička postavil tu novou hospodu.
No mozes tam sediet i teraz pekne na vonkajsej terase, nic sa natom nezmenilo.
akorát že tam není pořádně vidět kvůli střeše...od ohýnku bylo vidět na všechny strany, kdo přichází, kdo kam jde...teď to je pro ožraly
Last edited by monstera on 20:14 18. Apr 2009, edited 1 time in total.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Rejty »

monstera wrote:
Daanri wrote:No mozes tam sediet i teraz pekne na vonkajsej terase, nic sa natom nezmenilo.
akorát že tam není pořádně vidět kvůli střeše...
Mně to ohniště přišlo takový romantičtější.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Krata »

mě se víc líbí ta hospůdka..
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by pepa48 »

já měl radši ohniště
Post Reply