Chyby v lokacich

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
566344
Měšťan
Posts: 231
Joined: 18:01 17. Jun 2007

Post by 566344 »

Posledni muj prispevek na tohle tema - mozna hazeni hrachu na zed, predem odsouzene ke smeteni ze stolu

Nasledovani summonu skrz prechod: http://nwn.bioware.com/forums/viewtopic ... 6&forum=46

Par navodu/rad jak udelat hrani schpnou lokaci bylo na forech mintaky i equilibrie. Bohuzel, tipy co hlidat pri vytvareni lokace jsou nekde v privatnim foru Mintaky (tam pristup nemam).

K cemu jsou featy a proc jsou tak vzacne a dulezite - viz pravidla DnD.

Kniha summonu a jeji nesmysly a paradoxy: o tech jsem se zde uz zminoval, pro blizsi studium doporucuji zkusit se zamyslet nad kouzly podle jejich k
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Post by photter »

Sylmael wrote:...Sipy mozes pouzit aj tie co mas z obchodu....
můžu ale neudělám to ani náhodou, ani náhodou nestrpim balík těchdle parodií na šíp v inventáři, nejsem zvědavej na to, aby mi skočily do slotu někde, kde de vo kejhák, sorry
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

photter : tak dame spet tu funkciu co ked ti dojdu sipy musis znova rucne z batohu zakladat do slotu heh? to aby sa ti nepreklapali na tie zle... a preboha ta prosim ked si ty ten co zanechava za sebou spawn jazvecov, vlkov, krabov, medvedov tak aspon ich nalakaj niekam bokom ked uz si na tom uber rychlom koni a potom im zdrhni, pripadne si daj invisa (tato veta plati aj pre dalsich lahostajnych co im je vsetko jedno)

numero : Dobra praca chlape! Popozeral som si to bioforum a nasiel aj odkaz na istu variaciu mozneho riesenia. Je to tu : http://nwvault.ign.com/View.php?view=Sc ... 88&id=3150
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

daanri wrote: Len vcera som ako DM videl minimalne 3 postavy v roznych dungoch, co tam vliezli a nalakali prisery na seba hned pri vchode, nezvladli a zakapali, samozrejme prisery tam zostali hned za vchodom...
Mily Daanri. Ked uz si tie postavy videl skapat, mozno by nebolo od veci nasledne dany spawn aspon posunut dalej od prechodu aby dalsie postavy ktore tam vojdu neskapali ihned po prechode. Mozno si tak aj ucinil to ale ja z tvojho prispevku bohuzial nejak nevicitam. Len tolko som chcel.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Post by photter »

Sylmael wrote:photter : tak dame spet tu funkciu co ked ti dojdu sipy musis znova rucne z batohu zakladat do slotu heh? to aby sa ti nepreklapali na tie zle...
no, to snad ani ne ale když sme u toho...mám dojem, že se zrušilo i přerušení útoku při přehození zbraní, sem zvědavej, kdy někdo začne júzovat bug "věčnej první útok"

a jinak to se mnou eště chvilku vydrž, snad už mi brzo vybyde feat na weapon finese, pak tu slabou pakáž pokilluju kudličkou a bude pokoj ;)
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

photter wrote: mám dojem, že se zrušilo i přerušení útoku při přehození zbraní
Samozrejme sa to da nastavit cisto len pre sipy, sipky ci konkretnu zbran.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Potvory u prechodu odstranim, kde jsou, ale musite si na to pockat. Bude se celkove predelavat spawn na novy, takze by to byla zbytecna prace do ty doby neco predelavat. Celkove o prazdninach neni moc casu a treba ja jsem vetsinou pryc, takze se na opravovani musi cekat. Neni to tim, ze by se na to kaslalo...
Vedoucí týmu Thalie
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

Mozno by tentokrat pomohlo aby sa ten spawn urobil stylom 1 waypoint, a na nom vlastnosti podla ktorych by script generoval prisery rozneho typu (zo zoznamu na WP), rozmiestnene nahodne ale tak aby nezasahovali az k prechodovym trigerom.

V kazdom pripade ale odporucam aby ste si k tomu zasadli ako team a prizvali nejakych starsich hracov pripadne aktivnych hracov ktory radi pomozu a prediskutovali moznosti spawnu. Nech to zase nerobi 1 clovek.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Ten spawn je neco v tom smyslu cos psal. S tema potvorama za prechodem to je nestastny, budem se to snazit opravit.
Vedoucí týmu Thalie
566344
Měšťan
Posts: 231
Joined: 18:01 17. Jun 2007

Post by 566344 »

Dalsi "logicnost" craftu...

Krumpace pro horniky se daji koupit u kazdeho vetesnika, valeji se po stolach automaticky generovane pri kazdem respavnu mapy - to aby hornici nemuseli vlacet tolik veci s sebou (jsou totiz desne slabi).

Oproti tomu takovy dreveny skopek na vodu, to je nedostatkova vec. Oni totiz maji vsichni ve vodech vodovody, konum davaji pit z vlastnich rukou a testo na chleba selky rozdelavaji a nechavaji kynout... Asi v mastali.

Ale jeset zajimavejsi je nasledujici rovnice:
35.5 liber + cca 30 liber = 0.5 libry

Podivna rovnost, ze? Ale je pravdiva: zkuste si vyrobit jeden svitek. POtrebujete narvat 2 pytliky s pilinami a jedno vedro s vodou do lisu. Na jeden svitek. Zajimave, ja zil v domneni ze:
a) pergamen je z osli kuze (k cemu tedy piliny?!?)
b) papyrus byl z rakosu (k cemu tedy piliny?!?)
c) moderni vyroba papiru ze dreva je zapricinena nedostatkem lnu (z ktereho se puvodne v dobach industialni revoluce "papir" delal a papir (nejen) britskych bankovek se z nej dela dosud) a je take charakteristicka VELKOU spotrebou druhotncyh surovin a tepla

Nebo jsou ty vahy proto, aby nesel craft delat tak rychle? Aby ti, co maji na svitcich zajem, se poradne prohli pri priprave?

Proc pak cesnek ani tvrdik nevazi nic? Proc maji jine suroviny redukce hmotnosti? Proc peri vazi tolik?
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Post by jaara »

No a na thalii je pergamen s pilin :)
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Post by Sylmael »

S tymy vahami u veci je nasledny problem. V toolsete mas paletu. V tej su v stromovej strukture rozdelene rozne predmety.
- drahokamy
- zvitky
- knihy
- zbrane - strelne
- rozne male
- rozne stredne
- rozne velke
atd

Kazda tato sekcia ma napevno stanovenu zakladnu hmotnost ktora nejde zmenit nejakym tlacitkom v toolsete pri editacii veci. Cize ak niekto spravi predmet co vyzera ako zvitok, a hodi ho medzi rozne stredne, tak mu rovno prideli hmotnost 0.5 libry.

Tato hmotnost sa da nasledne menit pridanim vlastnosti ale to je tiez cudne. Napr zmensenie hmotnosti o 10%, 40%, 100%
alebo pridanie hmotnosti o 5libier, 10 libier, 100 libier
(spameti presne cisla neviem, to som len trafial tak do vzduchu)
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
wikinka
Nováček
Posts: 1
Joined: 11:52 16. Aug 2007

spatny waypoint

Post by wikinka »

Lokace do ktere vede Jizni pruchod (nejsem si ted jista, jestli nazev je uplne presne) - ma pravdepodobne spatne waypoint- kdyz se vychazi z pruchodu ven (smer k pobrezi ke Karathe), otoci to pajdulaka smerem do jeskyne...a za pruchod.
(pokud uz to tu je, omlouvam se za opakovani, ale nemam ted cas to prochazet a zitra uz bych na chybku zapomnela :) )
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: spatny waypoint

Post by photter »

wikinka wrote:Lokace do ktere vede Jizni pruchod (nejsem si ted jista, jestli nazev je uplne presne) - ma pravdepodobne spatne waypoint- kdyz se vychazi z pruchodu ven (smer k pobrezi ke Karathe), otoci to pajdulaka smerem do jeskyne...a za pruchod.
(pokud uz to tu je, omlouvam se za opakovani, ale nemam ted cas to prochazet a zitra uz bych na chybku zapomnela :) )
todle dělaj prakticky všechny vchody do jeskyní, sou to waypointy defaultně umístěný toolsetem a jako většina věcí, co tool dělá defaultně, sou umístěný blbě
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Hassan
Šlechtic
Posts: 362
Joined: 21:02 28. Apr 2007
Location: Stinadla
Contact:

Post by Hassan »

Chtel bych upozornit na chybu ktera je v tabore cikanu....Jedna se o ty vrata co jsou zavreny.Oni tak docela zavreny nebejvaj a nekdy sou proste otevreny aniz by je nekdo otevrel ci rozmlatil.....Nejspis tam bude naka chybka (Je to ten tabor jak maj zavreny tygri.... :wink:
Locked