tak tohle je uz moc

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Radim »

Code: Select all

 ale ze na spravne polozenou past nabehl Thalii prilis nizko letici hrac. toz trest je absolutne neoduvodneny.[/quote]
Nebyl to nízko letící hráč ale bylo to dost blízko na to abys při vstupu do lokace tu past stačil vidět.
Vy co to děláte by jste taky měli myslet na to že to některým může znepříjemnit hru.A když jsem to někde četl že je za to trest tak proč ho nepotrestat pokud porušuješ pravidla.
Hraj tak aby se tvoje hra zalíbila i ostatním. :twisted:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by monstera »

Radim wrote:

Code: Select all

 ale ze na spravne polozenou past nabehl Thalii prilis nizko letici hrac. toz trest je absolutne neoduvodneny.[/quote]
Nebyl to nízko letící hráč ale bylo to dost blízko na to abys při vstupu do lokace tu past stačil vidět.
Vy co to děláte by jste taky měli myslet na to že to některým může znepříjemnit hru.A když jsem to někde četl že je za to trest tak proč ho nepotrestat pokud porušuješ pravidla.
Hraj tak aby se tvoje hra zalíbila i ostatním. :twisted:
Kdybys četl pořádně celý topic, dočetl by ses, že ten hráč neběžel od přechodu - kde past možná byla blízko - ale z druhé strany k přechodu, takže měl času dost.
Je fakt, že obvykle nacestách nemá postava zapnuté zvýšené vnímání a když běží, pasti si nevšimne. Já tam do ní šlápla několikrát, ale mě neuškodí tak, abych si toho vůbec všimnula.
Stejně ale kladení pastí na tyto cesty považuji za blbost...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Marvin »

Past za prechodom je svinstvo. To, ze na neho nabehol hrac z druhej strany nehra vobec ziadnu rolu.Bola to nahoda. A hranice? Nemusi sa snad naozaj na vsetko robit system, staci obcas pouzit vlastny mozog. Všjo.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Radim »

Já to samozřejmě četl a nahlásil jsem to já tak vím o co tady jde.
Je to zbabělost a sviňárna.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: tak tohle je uz moc

Post by innfra »

prosím, můžeš specifikovat přesně tu hranici co je dost daleko od přechodu, pro mě natvrdlýho hráče... (doufám teda že mám mozek, ale aby se na to někdo nemohl vymlouvat, když je jasně stanovená hranice...)
BTW nevim jak se který pasti zobrazujou ty jejich rozlohy... pasti jsem nikdy moc nepoužíval, pokud to nebylo nezbytný a když jsem vyděl pokládat pasti vendu, tak to zabíralo dost velkej prostor kolem něj jak to položil... tak by si měli hráči dávat pozor jak tu past pokládaj... protože past nějakého velkého rozsahu můžu položit za danou hranicí, ale její trigr bude sahat za stanovenou hranici...

:idea: snad jsem napsal něco smysluplnýho...
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
Loki_cz
Nováček
Posts: 18
Joined: 23:33 01. Feb 2009

Re: tak tohle je uz moc

Post by Loki_cz »

Každý se ohání zdravým rozumem. Viděl jsem, že je past od přechodu 10cm položena. Zdravý rozum dvou lidí to zhodnotil jako OK. DM rozhodl: "ta past byla sviňárna, však víš co děláš." Co děláme víme. Hrajeme CHARAKTERY s chaoticky zlym přesvědčenim na povrchu - chyba?
Radim wrote:Vy co to děláte by jste taky měli myslet na to že to některým může znepříjemnit hru.A když jsem to někde četl že je za to trest tak proč ho nepotrestat pokud porušuješ pravidla.
Hraj tak aby se tvoje hra zalíbila i ostatním. :twisted:
Ok. Pasti jsou ošklivý a znepříjemňují creepení. Kazí hru ostatním a takové věci je třeba hlásit DM. Všichni se mají bavit, prohodit pár slov, společně proběhnout pár dungů, vyházet pár hvězdiček a spokojenost? RP je i v něčem jiném než ve hvězdičkách.
Hrát zlou postavičku a kazit ostatním jejich radost z expíků je hold "zbabělost a sviňárna" (doplňte si další slova z této diskuze).
Kde se fasuje ten růžovej kostým?

Komu by se chtělo vracet, když je mu ke krku přiložena kudla (ano prosím o reakci DM: "Sami jste si jí tam přiložili") v podobě smazání všech postav? Stačí, aby teď Bruna položila další past, která se někomu nebude zdát dost daleko. Nebo položí na stolek 6 ks dřeva + jeden luk (který se zobrazí až v dalším slotu) - DM si toho znovu nevšimne (ano byli tam dokonce až 2 DM!) a bez debat s námi se zmáčkne delete. Jak je někdo označen za bugera + hraje konfliktní postavičku, má zaděláno na pořádný průšvih. Jinak nikdo z DM nenapsal jak daleko je povoleno pasti klást a vámi zmiňovaný zdravý rozum my 2 asi nevlastníme. :lol:
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Daanri »

Ze Vas to este stale bavi, uz mi to tu pride jak v skolke.

Urobili ste chybu, tak zanu neste nasledky.

V prvom rade ste sa sekli v tom, ze netreba mat odpor na inu postavu pri utoku, ked je v premene. To, ze sa obhajujete, ze ste o tom nevedeli, alebo ste mali ine informacie je zbytocne, pretoze neznalost neospravedlnuje. Uz len citacia "aj tak by sme ho fragli" je mi dost proti srsti. Co tu hrame naku strielacku, aby sme niekoho fragovali???

U pasci pokial nevidno screen je tazko zvazit ci to bola svinarna alebo nebola. DM rozhodol, ze to svinarna bola. Rozhodnutie DM su neodvratitelne a konecne. Ak s tym nesuhlasite, Vasou moznostou bolo obratit sa na vrchneho DM a ten mohol rozhodnut inac, avsak nerozhodol. Pokial nabuduce niekam polozite pascu tak si spravte screen a mate dokaz o tom kde ta pasca bola.

Takze bohuzial, prijmite svoj trest a neste nasledky. Tym, ze budete vypisovat takto na forum, ziaden sucit nevyvolate a je to zbytocne. Prave naopak u mna tym dosahujete znechutenie. Vsetci sme len ludia a robime chyby, je len otazkou ci vieme zane potom niest zodpovednost.

A pokial viem tak urcite nehrozi aby ste boli nak oznaceny ako "problemovy". Na Thalii to tak proste nefunguje, ked urobite pruser ste zan potrestany a vyska trestu a dalsi postup zalezi len od Vas. Miesto tohto kopania okolo seba na fore, to skor dokazte v hre, ze nie ste "problemovy" a prave naopak ste prinosom pre svet.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Kiri »

To NEma cenu, jak sem psal, vsichni sou CHORY!!! :twisted: :roll:
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: tak tohle je uz moc

Post by Krata »

Já už bych toho linčování nechal, je to v kontrastu s ti, že DM má být neutrální, nezaujatý na hráče.. a Liukovo tvrzení že DM jsou tu hrubý..
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by igor »

Loki_cz wrote:
Rejty wrote:Třeba vaše odlogy před PC nepřítelem ...
Toho si nejsem vědom.
Jeskyně zlobrů, Kazuko s Berserkem přišli do jeskyně. Kazuko šel v hidu prohlídnout jestli tam někdo neni, v hlavní jeskyni byli Bruna a Morn. Kazuko je nějakou dobu sledoval, postavy dobojovali, zameditovali, naboostili se a šli ke dveřím s bossem. Blb Berserk stál moc blízko a jedna postava ho zřejmě viděla, běžela za tou druhou co stála před bossem, nebylo nic slyšet (buď parta nebo ooc po tellu že tam jsme). Za chviličku: Loki-cz se odpojil, Creeper se odpojil.
Možná šlo jen o náhodu, že se postavy boostnou před bossem a pak si to rozmyslí a uprostřed dungu se odpojí.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by Neithan1 »

Tieto hadky su fakt zbytocne zvlast ked si jedna strana prikrasluje a doplna veci ktore sa nestali, napr. moj vysmech ktory si fakt nepamatujem. Aj ked je moznost ze by sa za vysmech mohol povazovat smajl nad creeperinymi prispevkami cez tell typu "ber prosim pri rozhodovani o trestu do uvahy to ze by sme ho i tak killi". Hracovi si dala pravdepodobne prostor pre RP az v podsveti lebo pri celej tvojej obhajobe ani raz nepadlo to ze by si nieco hrala ale zato si 10x opakovala tu vyssie spominanu hlasku. Tvoj nazor na mna ti samozrejme neberiem.

Je mi luto ze musim takto vyplytvat svoj 1000. prispevok, ale nedalo mi to.

//edit:

A znovu, kauza spalky - zaujimave ze to vytahujete teraz, urcite to vsak nebude tym aby ste urobili ublizeny dojem.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by DenGrasse »

Co se týče pastí, řešilo se to už několikrát. V zásadě jsou dva problémy:

- pasti položené na přechody nebo v jejich těsné blízkosti nedávají postavě čas na jejich spatření (a taky se blbě odstraňujou)
- u některých tilesetů se stane, že se past úplně schová pod ně a prostě neni vidět.

a samozřejmě, pasti položené vysokolevelovým zlodějem většina ostatních postav nemá šanci odhalit. uvědomte si prosím, že všechny dovednosti postav v původním NWN byly koncipovány pro single player, tj. k využití proti NPC!

Jelikož se k tomu nikdo z týmu nemá, navrhl bych jako rozumné toto:

1) pasti se nesmí pokládat na běžně využívaných cestách (např. Karatha - Ivory). Výjimku z tohoto mají "ti z druhé strany", tj. drowové pro povrch a povrchňané pro podtemno.
2) pasti se nesmějí pokládat ve městech a frekventovaných místech (s trvalým výskytem modrých NPC).
3) pasti se nesmí pokládat na přechod ani do jeho blízkosti. blízkostí se rozumí cca do poloviny obrazovky.
4) pasti se nesmí pokládat na sebe (naučte se dělat pořádný).
5) pokud líčíte past na někoho konkrétního a ona z nějakých důvodů nespustí, zase jí zlikvidujte!
6) výjimky z těchto pravidel se smějí dělat jen pod dohledem DM (jako útok na město atd.).

Tak tady máte pravidla, dokud se tým nedohodne jinak.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Arsen
Měšťan
Posts: 150
Joined: 17:21 27. Jan 2008

Re: tak tohle je uz moc

Post by Arsen »

To s tím do poloviny obrazovky je celkem dobrý, ještě při představě, že na obou stranách budou přechody.
"Pak by te mohlo neco zabit a nemuselo by mit ani nahozene stinove zabiti..."
"Tady nešlo o zabijeni někoho v AFK - jak jinak chceš napsat že ho chceš omráčit, vezmeš ho zbraní po hlave (zabiješ) "
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: tak tohle je uz moc

Post by DenGrasse »

Arsen wrote:To s tím do poloviny obrazovky je celkem dobrý, ještě při představě, že na obou stranách budou přechody.
eště sem neviděl lokaci velikosti jedný obrazovky, krom interiérů. a jestli takový případ opravdu nastane, tak smůla, prostě tam past položit nesmíš.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: tak tohle je uz moc

Post by innfra »

traps - disabled
end of line
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
Locked