Vlku, sorry tohle je blbost. Lepší by bylo dosáhnout toho samého efektu zvyšováním ztráty XP, dle doby do smrti do oživení v závislosti na úrovni sesílajícího a použitém kouzlu.
Nevím jak to funguje a jaké jsou možnosti NWN, ale nejlepší by bylo u každého kouzla (popř. kněze v chrámu) určit nějakou základní dobu, kterou se vynásobí level kouzla a tím se získá doba pro oživení za 1% a dále za každou takovou jednotku by se zvedala ztráta třeba o 0,1% (0,05)...
např:
oživ mrtvého: 15s
vzkříšení: 30s
chrám: 45s +kněz velký level ( pro kněze na 25lv to vychází na 18 min 45s za 1%)
Netuším jak by tohle bylo složité udělat, ale dos dobře by to vystihovalo myšlenku ztráty XP v závislosti na čase.
přiklad:
svitek oživ mrtvého má mam dojem 9lv takže docílit efektu za 1% by nastalo do 2min 15s. Což v boji není moc. Navíc pokud by ztráta XP rostla řekněme kadždých 15s (základní čas tohoto kouzla) o 0,05 a pomoc by přišla řekněme až za 5minut (je potřeba se k tělu prosekat) pak by kouzlo stálo 1,95% XP.Takže už se více vyplatí hodit na rameno a běžet do chrámu
Naopak klerik s naspaným vzkříšením na 20lv by měl minut 10, což při nejhorším stačí i na novou meditaci se skřípajícími zuby.
Tyhle čísla jsem uvedl jen jako příklad, klidně mohou byt nějaká kulatější (30s 1min, 1:30). Nevýhoda je že to vypadá dost složitě
Jo a já bych neviděl nic divného že klerici budou chodit s namemorovanými oživeními, když chce kouzelník IGMS taky ho musí mít. Navíc když se jde do těžkého dungu, kde se dá zařvat na každém rohu, tak je to logická nutnost nejméně 2x
Oprava: Proto sem taky.