pritelicek a dm
pritelicek a dm
Tak ako ma pred tym zaujimalo ake vsetky mozne schopnosti sa daju s priatelickom vlkom robit - co sa tykalo najma vlastnosti dohodnutych s DM (dobry cuch, zrak....) - tak ma teraz zaujima nieco s jastrabom.
Zrak a cuch je nam asi jasny ale zaujima ma to ci je druid schopny vidiet jastrabovymi ocami.
Napriklad ked vysle jastraba do vysok nech sa jeho ocami pozrie co sa deje.
Bolo by povolene toto pouzivat pred DM alebo sa mam zakazdym individualne dohodnut s kazdym dm?
Zrak a cuch je nam asi jasny ale zaujima ma to ci je druid schopny vidiet jastrabovymi ocami.
Napriklad ked vysle jastraba do vysok nech sa jeho ocami pozrie co sa deje.
Bolo by povolene toto pouzivat pred DM alebo sa mam zakazdym individualne dohodnut s kazdym dm?
Re: pritelicek a dm
Jelikož přítelíčci od druidů/hraničářů nejsou magičtí tvorové sami o sobě tak o tom silně pochybuju. Leda že by existovalo přímo kouzlo, které by toto umožňovalo.
Zathirel Černokněžna
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Re: pritelicek a dm
Hraniciar a druid je rozdiel si myslim.
Druid v podstate nieje carodej, vyuziva prirodne sily. Napriklad epicky druid je uz celkom schopny, preto by mohla byt tato schopnost povazovana nie za kuzlo ,ale za jednu z prirodnych sil na vyssej urovni.
Druid v podstate nieje carodej, vyuziva prirodne sily. Napriklad epicky druid je uz celkom schopny, preto by mohla byt tato schopnost povazovana nie za kuzlo ,ale za jednu z prirodnych sil na vyssej urovni.
Re: pritelicek a dm
Jj, ja súhlasím so Skipom .. ak by sa malo pozerať na druida len z pohľadu nwn hry, je to boostiaca a vraždiaca lahvička
ja si myslím, že by sa to malo trochu otvoriť aj pre RP, ako je napr otvorené DrD
Ale to samozrejme závisí od vyššej moci.
Mne sa ale páči aj zásada v DrD pravidlách, kde záleží len od DM, či dačo povolí alebo nie
Toť len môj skromný názor, sama som zvedavá na názor Najvyšších
ja si myslím, že by sa to malo trochu otvoriť aj pre RP, ako je napr otvorené DrD
Ale to samozrejme závisí od vyššej moci.
Mne sa ale páči aj zásada v DrD pravidlách, kde záleží len od DM, či dačo povolí alebo nie
Toť len môj skromný názor, sama som zvedavá na názor Najvyšších
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: pritelicek a dm
Já sem samozřejmě taky pro. Ale mělo by to byt doprovázeno sesláním nějakého kouzla. Třeba citu přírody nebo jak se to menuje. A pak uveřejnit někde že pokud sešle Druid toto kouzlo, pak třeba vidí očima přítelička.. atd..
Zathirel Černokněžna
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Re: pritelicek a dm
Pokud taková věc není možná v rámci mechaniky, je obtížné ji stanovit jako pravidlo. Může být že DM, který chystá říběh s ní nepočítá a může mu narušit celý scénář. proto bude asi nezbytné se domlouvat jednotlivě s DM.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: pritelicek a dm
Pozri, musi byt pritomny DM pretoze ide ciste o rp, tak preco do toh davat kuzla. Jednoduchsie by mi pripadalo ak by stacilo len ponorit sa do meditacie.Grunt wrote:Já sem samozřejmě taky pro. Ale mělo by to byt doprovázeno sesláním nějakého kouzla. Třeba citu přírody nebo jak se to menuje. A pak uveřejnit někde že pokud sešle Druid toto kouzlo, pak třeba vidí očima přítelička.. atd..
Druid vysle vtaka hore a on sa da do meditacie a vnej vidi jeho ocami.
Re: pritelicek a dm
taky pravda... já myslím že s Marvinem nebude problém... a u ostatních DM to bude asi individuální jestli to povolí
Zathirel Černokněžna
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'. Mrtev
Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Re: pritelicek a dm
No lenze ak sa to stanovi ako pravidlo ,bude o tom kazdy DM inforomovany a bude s tym ratat ked ma v Q druida (high lvl)DenGrasse wrote:Pokud taková věc není možná v rámci mechaniky, je obtížné ji stanovit jako pravidlo. Může být že DM, který chystá říběh s ní nepočítá a může mu narušit celý scénář. proto bude asi nezbytné se domlouvat jednotlivě s DM.
A ak to DM nebude v danom Q vyhovovat ,sam moze sposobit nefunkcnost tejto schopnosti. (napr. je husta hmla nic nevidiet)
Re: pritelicek a dm
Mne sa jedná i o to, že si predstav, že každá takáto drobnosť by bola rozpísaná pre každé existujúce povolanie. Teda to by bolo čítania a čítania.
A hlavne, keby sa presne všetko do puntíku napísalo, neostala by žiadna voľnosť ani pre hráča, ale ani pre DM. Žiadna improvizácia so svojím povolaním, nič ...
Tak ale zase o tom je aj real hranie aDaD - tabuliek namraky a celé hranie je o hrabaní sa v nich
podľa mňa až príliš všetko zaškatuľkované. Chýba mi tam možnosť aj niečo sám si vymyslieť (ale samozrejme v rámci medzí, nie že sa druid zoberie a hurá, stromy vstaňte, ide sa útočiť na mestá
skôr len drobnosti, ako snažiť sa vycítť náladu zvieraťa, alebo tak podobne)
Ono záleží, ako si to presne predstavujú najvyšší Thalie, či hrať presne len s dostupnými kúzlami a bodka, alebo možnosť predstaviť si, čoho ktoré povolanie by asi mohlo byť schopné.
Ale inak súhlasím s DenGrassom, každý DM je iný, každý má na vec iný pohľad ... a podľa mňa by plne stačilo napísať: začne sa sústrediť, aby prepojil svoju myseľ s mysľou priatelíčka a tak mohol pozerať jeho zrakom
A netreba ani dohováranie s DM, lebo ak to bude DM vyhovovať, povie, že sa to podarilo .. ak nie, povie, že je tu priveľa rozruchu, aby sa mohol poriadne sústrediť, alebo hocičo iné
PS: dodávam, že zase sa jedná len o môj názor, nič viac
A hlavne, keby sa presne všetko do puntíku napísalo, neostala by žiadna voľnosť ani pre hráča, ale ani pre DM. Žiadna improvizácia so svojím povolaním, nič ...
Tak ale zase o tom je aj real hranie aDaD - tabuliek namraky a celé hranie je o hrabaní sa v nich
Ono záleží, ako si to presne predstavujú najvyšší Thalie, či hrať presne len s dostupnými kúzlami a bodka, alebo možnosť predstaviť si, čoho ktoré povolanie by asi mohlo byť schopné.
Ale inak súhlasím s DenGrassom, každý DM je iný, každý má na vec iný pohľad ... a podľa mňa by plne stačilo napísať: začne sa sústrediť, aby prepojil svoju myseľ s mysľou priatelíčka a tak mohol pozerať jeho zrakom
A netreba ani dohováranie s DM, lebo ak to bude DM vyhovovať, povie, že sa to podarilo .. ak nie, povie, že je tu priveľa rozruchu, aby sa mohol poriadne sústrediť, alebo hocičo iné
PS: dodávam, že zase sa jedná len o môj názor, nič viac
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: pritelicek a dm
Přesně. Můžeme někam na fórum napsat, že druid může mít tuto RP schopnost, ale konečné řešení závisí vždy na DM. Když budeme DM diktovat jak mají dělat věci, přestane je to bavit a vykašlou se na to.
Tato schopnost a jiné RP věci jsou bonus, nikoli nárok. kdyby si to vymyslela všechna povolání, DM se zcvokne.
Jak říkám, klidně to někam na fóru napiš a když budeš ve hře s DM,. můžeš se ho zeptat jestli to můžeš dělat s odkazem na ten topic kam to napíšeš. nebo se ti možná DM vyjádří i na fóru, jestli právě oni to přijímají.
Tato schopnost a jiné RP věci jsou bonus, nikoli nárok. kdyby si to vymyslela všechna povolání, DM se zcvokne.
Jak říkám, klidně to někam na fóru napiš a když budeš ve hře s DM,. můžeš se ho zeptat jestli to můžeš dělat s odkazem na ten topic kam to napíšeš. nebo se ti možná DM vyjádří i na fóru, jestli právě oni to přijímají.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: pritelicek a dm
Mne pride logickejsie taketo veci riesit individualne priamo v hre pocas Q a za pritomnosti DM a nie to davat ako pravidlo. Naozaj potrebujeme na vsetko pravidla?
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: pritelicek a dm
Samozrejme že nie
keby na všetko boli pravidlá, nebolo by to ono
Ja osobne som milovala, keď som mala niečo relatívne naplánované (nedá sa do bodky, vždy sa dačo iné vyvrbí) a hráči zrazu vymysleli takú vec, že som ani nevedela, ako pokračovať
a to je podľa mňa to úžasné napätie a zábava pre DM, že vlastne ako hráči nevedia, čo DM vymyslí, ani DM nevie, čo mu hráči vyparatia
a to platí aj pre využívanie vlastností jednotlivých povolaní
Ja osobne som milovala, keď som mala niečo relatívne naplánované (nedá sa do bodky, vždy sa dačo iné vyvrbí) a hráči zrazu vymysleli takú vec, že som ani nevedela, ako pokračovať
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Re: pritelicek a dm
Daanri wrote:Mne pride logickejsie taketo veci riesit individualne priamo v hre pocas Q a za pritomnosti DM a nie to davat ako pravidlo. Naozaj potrebujeme na vsetko pravidla?
No ale to ze sme to trocha rozpisali na fore dopomoze aspon k tomu ze sa o tom ako tak bude vediet. A Dm pri tvorbe Q moze s tym dopredu ratat a bude mat viacej casu vymysliet nieco efektivnejsie nez keby ho mal nahle pocas Q hrac prekvapit. Improvizacia na mieste je v pohode, pre DM je urcite sucastou kazdeho Q, ale na niektore veci treba mysliet aj dopredu. Teda zavisi to iba na DM a na akej urovni chcu mat premysleny Q.