Prestizko na vraha

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by sendys »

kucik wrote:Aha, takže původně se psalo o zabití jednoho lowlevela (2.lvl) dvěma 15ti na Ivorském hřbitově.

Po chvíli z toho vylezlo, že to byli dva 5.lvl proti 2.lvl a 4.lvl v kryptě - v dungu.
Ve světle, jak se mění výpověď beru zpět, co jsem napsal.
Kuciku chtelo by to poradne cist i to co je v zavorkach a toho druhyho ignoruju pro me to nema smysl :)
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by venomeq »

kucik wrote:Aha, takže původně se psalo o zabití jednoho lowlevela (2.lvl) dvěma 15ti na Ivorském hřbitově.

Po chvíli z toho vylezlo, že to byli dva 5.lvl proti 2.lvl a 4.lvl v kryptě - v dungu.
Ve světle, jak se mění výpověď beru zpět, co jsem napsal.
Kuciku ty lvl sou jen priklad...staci si muj prvni prispevek precist celej a nakonci najdes par slov zavorce :) A ano tu kryptu myslim Ivorskej hrbitov.....Nic e vsak nemeni na tom ze se jedna strana pobavila a druha jen ususila hubu.
Last edited by venomeq on 14:01 08. Oct 2009, edited 2 times in total.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by venomeq »

Danseur wrote: Venomeq: No tak já budu rád když mně poučíš jak bys hrál vraha ty. Zkus být trochu méně zaujatý a dívat se na to objektivně. Já opravdu nevěděl jak na tom jste, byl to prostě risk a měli jsme štěstí. (Nechceš mi snad tvrdit, že slabá postava se pozná podle toho, jestli kolem ní líta lounský kámen apod.)

Ohledně Cairona: U té akce vůbec nebyl a ani o ní nevěděl. Jediné čím se přičinil když dal skrze mistrni vrahů úkol:
"Přines hlavu, abys dokázal, že jsi hoden výcviku"
No ja v te kobce vubec nebyl pouze sem koukal na druhe pc kde sedel nekdo jinej.)
a Jak bych hral vraha?...povolani vraha jak uz napovida je brani zivotu ale zas delat to lehce po PK neni zabavne pro nikoho.Tudiz bych si vyhledl cil (rozhdone ne lowko ale ani nejakej vetsi jak sem ja sam...) a jak prijdu na lvl postavy? budu ji chvily sledovat,kam chod creepit,co dela a tak ...z toho se da nakrasno poznat lvl a kdyz bude vyhovujci tak si peclive vsecko pripravym.Kdyby mne zastihla pri sledovani vzdy se da rict ze je to nahoda:)....no az budu mit vyhlidnute misto-nejlepe tam kam chodi casto creepit...pripravim si vse co je potrbne a pockam az vleze do jeskyne...chvily ho necham se rozkoukat a pak mu prilozim nuz na krk a pockam jak zareaguje....no a nakonec z toho vznikne mozna i celkem zabava.

Btw tak kdyz u ni nebyl tak to mne mrzi,nicmene kdyz uz zadava neco takoveho mohl by dohlednout na to aby se obe strany nejak pobavily a ne jen jedna.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Prestizko na vraha

Post by G14 »

hmmm pochybuji,ze pokud u toho byl Cairon tak to nemelo hlavu ani patu,ba naopak....
a pokud hraci nekde udelali chybu,tak si to s nimi vyrikal sam...
chybama se clovek uci no ne? :wink:
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
Danseur
Nováček
Posts: 24
Joined: 22:53 28. Sep 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by Danseur »

Venomeq: Já ti rozumim a vím co tim myslíš, ale v téhle situaci to prostě jinak nešlo zahrát. Jako hráči mi bylo líto zabíjet Vruma, protože se mi jeho RP líbí a rád ho ve hře potkávám (což bylo předtím myslím jednou někde na cestě), ale jak už to bývá, byl ve špatný čas na špatném místě.
Hra stylem "přiloží ti nůž na krk" je sice pěkná, ale nám nešlo o to někoho okrást, přišli jsme vraždit.
Před lety jsem hrával na Alhambrii, pak na Equilibrii. Všude se řešilo to samé, vrah zloděj nekoho sejmul a hráči si stěžovali, že to nebylo RP (jednou i já sám), protože byl vrah zticha.
Kdy si konečně lidi uvědomí, že zákeřňák je to jediný co zloděj v boji má. Bez toho ho zrube každá postava, i ten lvl2. Vzali jste nám okrádání, snad nám nechcete brát i tohle.
Fuko - Na první pohled dobrácký, však lehce velkohubý půlčík, dobrý obchodník a mistr práce na koze. Svou skutečnou identitu však poodhaluje v temných uličkách Karathy a za chladných nocí v dorenském lese..
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by venomeq »

Danseur wrote:Venomeq: Já ti rozumim a vím co tim myslíš, ale v téhle situaci to prostě jinak nešlo zahrát. Jako hráči mi bylo líto zabíjet Vruma, protože se mi jeho RP líbí a rád ho ve hře potkávám (což bylo předtím myslím jednou někde na cestě), ale jak už to bývá, byl ve špatný čas na špatném místě.
Hra stylem "přiloží ti nůž na krk" je sice pěkná, ale nám nešlo o to někoho okrást, přišli jsme vraždit.
Před lety jsem hrával na Alhambrii, pak na Equilibrii. Všude se řešilo to samé, vrah zloděj nekoho sejmul a hráči si stěžovali, že to nebylo RP (jednou i já sám), protože byl vrah zticha.
Kdy si konečně lidi uvědomí, že zákeřňák je to jediný co zloděj v boji má. Bez toho ho zrube každá postava, i ten lvl2. Vzali jste nám okrádání, snad nám nechcete brát i tohle.
Samozrejmne ze to neni RP,nedate druhemu sanci reagovat-zahrat si.Navic ste byly dva....jeden skovanej ve stinu a druhej se vokaze?nenapadlo?skoda mozna by to dopadlo i lepe.A nevim proc kazdej povazuje nuz na krku za styl okradani..co takhle lehce polosilenej elf co ma rad kdyz se ti podiva do tvare jak projevujes strach? A navic neprisly ste tam krast ale kaspy ste jim vysosaly domrte...zajimave.Chtelo by to aby sis to prebral znova v pameti a zasatral po vsem co ste udelaly :)
Jak rikam vzdy je vic moznosti to resit nez jen sprostej kill bez slova a jeste z invisu.Staci jen trosku mit predstavivost a chtit si hrat.
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
Danseur
Nováček
Posts: 24
Joined: 22:53 28. Sep 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by Danseur »

venomeq: Já si prostě stojim za tim, že jsi z nějakýho důvodu zaujatej. Zkus se do těch postav vžít a pak mi něco povídej. Jak říkám bylo to jen o štěstí (měli jste menší level než jsem myslel). Já tam nešel pro nějaký zvrácený potěšení z něčí smrti, ale proto abych mohl jít k mistrovi.
I když s postavami hráče Sendys nemám IC žádné zkušenosti (krom této), vážně bys na mém místě na postavu tohodle hráče zkoušel vytahovat nůž s tím, že má za zády ohromného půlorka a říct jim "Dejte nám dobrovolně vaše hlavy" Pak do vás mlátit s dmg1 a čekat až chcípneme ?
Ano RP by to bylo moc hezké to uznávám, ale učel by to jaksi nesplnilo.
A to, že jsme vás okradli, to tam jako zloději máme nechat ležet ? Máš vůbec představu kolik stojí jeden level prestige class ? A mimochodem, obsah vašich kapes nepokryl ani náklady na ten spotřebovanej svitek.
Fuko - Na první pohled dobrácký, však lehce velkohubý půlčík, dobrý obchodník a mistr práce na koze. Svou skutečnou identitu však poodhaluje v temných uličkách Karathy a za chladných nocí v dorenském lese..
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Prestizko na vraha

Post by monstera »

Cituji Karatský zákoník :

Pokus o vraždu

Kdo by se pokusil někoho zabít a bylo mu to prokázáno, musí na místě zaplatit pokutu 50 000 zlatých, jinak bude vězněm až po dobu jednoho měsíce (7 dní reálného času) a poté před propuštěním bude nucen zaplatit pokutu 10 000 zlatých.


Odsouzení za vraždu

Pokud někomu bude prokázáno, že zbavil života jiného obyvatele, bude mu zabaven veškerý majetek a bude vykonávat nuceně prospěšné práce po dobu stanovenou soudem. Při několikanásobné, brutální, či opakované vraždě může soud stanovit trest nejvyšší a tím je smrt z rukou katových (permanentní).


Kdy dojde k postrestání těch vrahů ????
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Necrooo
Měšťan
Posts: 273
Joined: 12:24 17. Sep 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by Necrooo »

Danseur wrote:Venomeq: Já ti rozumim a vím co tim myslíš, ale v téhle situaci to prostě jinak nešlo zahrát. Jako hráči mi bylo líto zabíjet Vruma, protože se mi jeho RP líbí a rád ho ve hře potkávám (což bylo předtím myslím jednou někde na cestě), ale jak už to bývá, byl ve špatný čas na špatném místě.
Hra stylem "přiloží ti nůž na krk" je sice pěkná, ale nám nešlo o to někoho okrást, přišli jsme vraždit.
Před lety jsem hrával na Alhambrii, pak na Equilibrii. Všude se řešilo to samé, vrah zloděj nekoho sejmul a hráči si stěžovali, že to nebylo RP (jednou i já sám), protože byl vrah zticha.
Kdy si konečně lidi uvědomí, že zákeřňák je to jediný co zloděj v boji má. Bez toho ho zrube každá postava, i ten lvl2. Vzali jste nám okrádání, snad nám nechcete brát i tohle.
Takze vlastne co tim autor chtel rici, je to, ze si provedl takovou akci jen proto, abys vyuzil zakernych utoku a mohl zabit sve protivniky.

Nekdy hold musis nekde neco ozelit i na ukor ze nebudes tak silny.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Prestizko na vraha

Post by kucik »

monstera wrote:
Kdy dojde k postrestání těch vrahů ????
Asi potom co je někdo chytí :idea:
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Prestizko na vraha

Post by Pajule »

a to většinou armáda nebo paladinové ;) však kdyby sis všimnul kořínku byla už i poprava takového jednoho vraha :P :mrgreen:
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Prestizko na vraha

Post by Cairon »

Takže moje vyjádření : Pár věcí co teď povím bude spadat těžce do OOC ... takže kdo je slepičí prdelka a nedokáže odlišit informace ať si jde pustit Šmoulíky a nečte to dál.

Fakta :

1 , Ano prestig class vraha jde na povrchu jen a pouze s povolením DM.
2 , Ano součástí "úvodu" k výuce je přinést hlavu postavy odpovídající úrovni žadatele ( žádá-li zloděj tolerance +/- 3 lvl , ostatní povolání +/-1 lvl ) Nexistuje aby 15 lvl přinesl hlavu 2 lvlu !!!
3 , V hrobce byli všechny postavy do PÁTÉHO lvl. Žádné 15 lvly !!!
4 , Pravidla zapnutí odporu byla dodržena , napadení byli varování už prvním útokem šípy , to že znovu a znovu útočili a otvírali dveře byla jejich svobodná volba
5 , Pravidlo že si vrah - profesionál (tedy ten kdo opravdu má to povolání ) , musí s budoucí obětí dát ještě před útokem RP pokec u kávy a vyměnit si recepty na domací džem je totální blbost. A hráči , kteří takové jednání očekávají by si měli otevřít denní tisk a přečíst si realitu a né stále koukat do oblíbené knížky Medvídek Pú zasahuje.
6 , Psát po smrti do DM kanálu , že on mne navíc okradl a to přeci nemůže je zbytečné...MŮŽE po zabití vaší postavy na Vás může třeba vysázet jahody...
7 , perlička na konec...
Pokud mi hráč oběti napíše cituji : " Když mne tedy zabil a je 30 minutová amnesie a nevím kdo mne podle pravidel zabil , tak ale podle pravidel vím kdo mne po smrti okradl protože na okrádání se amnesie nevztahuje a mohu ho nahlásit ... " Tak opravu v zájmu mého duševního zdraví odmítám s takovým hráčem něco další řešit o logice přepadení a RP hře.

Závěr...přepad a vražda proběhli podle pravidel , nebylo to dokonalé , ale to nejsou ani vaše výpravy při kterých zemřete. Prestig class vraha zatím dostali jen hráči , kteří na to mají a zvládají to. Pokud by se takhle přísně přidělovali i jiné prestig classy opravdu by mne zajímalo kolik by tu bylo pánů zbraně , učedníků rudého draka nebo černých strážců. Zameťte si před vlastním hraním jak často váš úžasný klerik chodí často do chrámu nebo jak často se prošel jen tak po vsi jestli není někdo nemocný. Ale vlastně proč by to dělal vy máte kraft klerika a to je jiná specializace...
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Prestizko na vraha

Post by sendys »

Cairon wrote:Takže moje vyjádření : Pár věcí co teď povím bude spadat těžce do OOC ... takže kdo je slepičí prdelka a nedokáže odlišit informace ať si jde pustit Šmoulíky a nečte to dál.

Fakta :

1 , Ano prestig class vraha jde na povrchu jen a pouze s povolením DM.
2 , Ano součástí "úvodu" k výuce je přinést hlavu postavy odpovídající úrovni žadatele ( žádá-li zloděj tolerance +/- 3 lvl , ostatní povolání +/-1 lvl ) Nexistuje aby 15 lvl přinesl hlavu 2 lvlu !!!
3 , V hrobce byli všechny postavy do PÁTÉHO lvl. Žádné 15 lvly !!!
4 , Pravidla zapnutí odporu byla dodržena , napadení byli varování už prvním útokem šípy , to že znovu a znovu útočili a otvírali dveře byla jejich svobodná volba
5 , Pravidlo že si vrah - profesionál (tedy ten kdo opravdu má to povolání ) , musí s budoucí obětí dát ještě před útokem RP pokec u kávy a vyměnit si recepty na domací džem je totální blbost. A hráči , kteří takové jednání očekávají by si měli otevřít denní tisk a přečíst si realitu a né stále koukat do oblíbené knížky Medvídek Pú zasahuje.
6 , Psát po smrti do DM kanálu , že on mne navíc okradl a to přeci nemůže je zbytečné...MŮŽE po zabití vaší postavy na Vás může třeba vysázet jahody...
7 , perlička na konec...
Pokud mi hráč oběti napíše cituji : " Když mne tedy zabil a je 30 minutová amnesie a nevím kdo mne podle pravidel zabil , tak ale podle pravidel vím kdo mne po smrti okradl protože na okrádání se amnesie nevztahuje a mohu ho nahlásit ... " Tak opravu v zájmu mého duševního zdraví odmítám s takovým hráčem něco další řešit o logice přepadení a RP hře.

Závěr...přepad a vražda proběhli podle pravidel , nebylo to dokonalé , ale to nejsou ani vaše výpravy při kterých zemřete. Prestig class vraha zatím dostali jen hráči , kteří na to mají a zvládají to. Pokud by se takhle přísně přidělovali i jiné prestig classy opravdu by mne zajímalo kolik by tu bylo pánů zbraně , učedníků rudého draka nebo černých strážců. Zameťte si před vlastním hraním jak často váš úžasný klerik chodí často do chrámu nebo jak často se prošel jen tak po vsi jestli není někdo nemocný. Ale vlastně proč by to dělal vy máte kraft klerika a to je jiná specializace...
Jeste jendou opakuji vetu jako kucikovy *skrti ho* cti to co je v zavorkach :-D :-D
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Prestizko na vraha

Post by kucik »

Vyjádřením DM to považuju za uzavřené. Myslím, že vše bylo dostatečně vysvětleno.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Prestizko na vraha

Post by monstera »

Zameťte si před vlastním hraním jak často váš úžasný klerik chodí často do chrámu nebo jak často se prošel jen tak po vsi jestli není někdo nemocný. Ale vlastně proč by to dělal vy máte kraft klerika a to je jiná specializace...[/quote]

Pokud to má být na Sandru, tak v chrámu strávila hodně času, jen ji při tom nikdo nesledoval... léčí na potkání když potká nemocného a za nevyžádané vzkříšení dostala vynadáno...A jinak už po posledních úpravách kraftu téměř ztratila motivaci ke hře.
Když přistihla vyznavače Zaira při modlitbě u kůlu s lebkami, měla by ho bez milosti zabít, ale protože se mi zabíjení hnusí, tak zničila jen kůl s lebkami a pokoušela se mu vysvětlit, že by měl raději zmizet, když ho přistihl aasimar, a to dost obtížně...

Já jednoduše nemohu překousnout zabíjení CxC, s ním nesouhlasím a pokud by se rozmohlo do neúnosné míry, byl by to důvod proč bych opustil Thalii.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Locked