Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Danseur
Nováček
Posts: 24
Joined: 22:53 28. Sep 2009

Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Post by Danseur »

Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.
Fuko - Na první pohled dobrácký, však lehce velkohubý půlčík, dobrý obchodník a mistr práce na koze. Svou skutečnou identitu však poodhaluje v temných uličkách Karathy a za chladných nocí v dorenském lese..
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Post by DenGrasse »

Jo tak tomu se říká bejt napálenej při obchodování... :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Post by Bahnak »

Danseur wrote:Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.
Doporučuji: kdykoliv obchoduješ, použij nejdříve hlášku typu: "A kolik by stálo to co mám na stolku?" Případně: "Kolik by stáloto co mám u sebe?"

Je to všude u všech obchodníků a když ti nabídnou nějak málo, nahlaš to, o nic nepřijdeš a můžeme pak přijít na chybu...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Danseur
Nováček
Posts: 24
Joined: 22:53 28. Sep 2009

Re: Karatha - svaz obchodníků - Kupec co od vás vykoupí lektvary

Post by Danseur »

Bahnak wrote:
Danseur wrote:Mluvil jsem s kupcem, který tvrdil, že potřebuje vyrobit dodávku flašek a zaplatí mi za ně 3x více. Flašky jsem mu vyrobil, jenže místo prázdných flašek mě obral o všechny lektvary z craftu a zaplatil za ně sumu jako by to byly prázdné flašky.
Doporučuji: kdykoliv obchoduješ, použij nejdříve hlášku typu: "A kolik by stálo to co mám na stolku?" Případně: "Kolik by stáloto co mám u sebe?"

Je to všude u všech obchodníků a když ti nabídnou nějak málo, nahlaš to, o nic nepřijdeš a můžeme pak přijít na chybu...
No ono jde o to, že ten kupec chtěl vyrobit 24 lahví, tak jsem mu je vyrobil. Tím, že dám "kolik by stálo to co mám u sebe" si moc nepomůžu, protože nemůžu tušit, že za peníze co mi nabízí odě mně nakonec vezme lektvary místo prázných flašek. U jiných obchodníků to řeším pro jistotu přes stůl, aby nevykoupili to co nechci, ale tento se jen potuluje a žádný stůl nemá. Zmizelo mi tedy deset lektvarů, z toho 5 léčení středních zranění, 3 neviditelnosti a dva ještě neozkoušené za což mi dal 150zl. Prázdné flašky mi zůstaly. Když jsem se ho zeptal znovu, abych si ověřil, že jsem se nespletl, chtěl už jen 14 flašek, takže to sedí. Přikládám screen, aby teda bylo jasné o kterého obchodníka jde.
Attachments
Thalie 1.9_0000f.jpg
Fuko - Na první pohled dobrácký, však lehce velkohubý půlčík, dobrý obchodník a mistr práce na koze. Svou skutečnou identitu však poodhaluje v temných uličkách Karathy a za chladných nocí v dorenském lese..
Locked