Drow vs hlubinny pulcik

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
ripatko
Poutník
Posts: 82
Joined: 22:26 19. Feb 2009

Drow vs hlubinny pulcik

Post by ripatko »

Preji hezky vecer

mam jen takovy dotaz na Team, hlavne na kronikare, pac si nejsem uplne jisty, jak mam hrat svoji postavu....

Takze: hraji za drowa z rodiny Zaun´ndar ( coz je v soucasnosti jedinna hrajici rodina ) a mam problemy s hlubinnym pulcikem, ktery tvrdi, ze je mi rovny - postavenim, vlivem, protoze je clenem mesta Cheell

A moje otazka je ? muze si vubec pulcik dovolit oponovat drowovi, jen tim, ze je clenem mesta Cheell ?

Vzdyt to mesto zije jen diky milosrdenstvi drowu a duergaru, jak si muze dovolit tvrdit, ze je roven drowum?

ANO, ma vyssi lvl, ale jako hrac ktery hraje v podtemnu by mel trosku uctivat realie a ne, ze jeho pulcik bude rovny drowum....coz mi prijde jako blbost :(

prosim o nazor lidi, kteri tomu rozumi...diky
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Drow vs hlubinny pulcik

Post by DenGrasse »

Vztahy v Podtemnu jsou postaveny na prosté bázi "moci" - větší bere. Tj. nelze se (obecně) domáhat nadřazenosti nad jinou postavou na bázi rasy atd., bavíme-li se o prostém měření vytrženém z kontextu (např. mimo město někde v dungu).

Zasazeno do prostředí musí pak postavy samozřejmě prostředí respektovat. Tj. podobné chování půlčíka v Charaxxsu je nemyslitelné - zdejší drowové by ho prostě zabili nebo zotročili dřív, než by řekl "drow" a to jen pro zábavu (hození pavoukům, oběť pro Xi´an). V Hagolu je to de facto totéž, tam smějí působit jen kabonani - otročtí půlčíci podřízení duergarům.

Svobodní půlčíci mimo tato sídla mohou obývat např. Cheel spolu se svirfnebliny (kteří ovšem hrají dominantní roli) a postavení půlčíků je nižší (nikoli však otrocké). Půlčík s trochou rozumu se však dobrovolně do měst drowů a duergarů nikdy nevydá (tvrzení o "občanství" cheelu je směšné, nic takového jako institut neexistuje a pokud z města odejde, je obvykle rovnou oplakán jako mrtvý.

pokud jde o půlčíka, který slouží lhářům - temným bohům, určitě bude sebevědomější než běžný představitel rasy, ale ani on se nemůže vymanit z měřítek společnosti. bez toho,a by byl ve službách některého klanu drowů nebo duergarů (drowové, znovu, podle nového settingu nemají "rodiny", to je u drowů neznámý pojem, instituci rodu příliš neuznávají).

Takže pokud se s půlčíkem setkáš někde mimo oficiální půdu, může tvrdit co chce a váš vztah bude vyplývat pouze z odvahy a schopností postav.

v charaxssu a hagolu nebudou žádné projevy půlčické nezávislodti tolerovány (jediné co jej může ochránit je znamení že někomu patří). trochu jeproblém v olath deis, což je trochu nešťastně portálová ústředna mezi městy a asi něco jako neutrální půda.

jinak o ůlčících tady:
http://thalie.pilsfree.cz/narody-podtemna-90.htm
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
ripatko
Poutník
Posts: 82
Joined: 22:26 19. Feb 2009

Re: Drow vs hlubinny pulcik

Post by ripatko »

Diky za vysvetleni, budu se tim ridit....

....a doufam, ze vzpurny pulcik taky :)
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: Drow vs hlubinny pulcik

Post by Jeanes »

Jsou si dole hlavni tři města rovny?
Bude nepohodlný drow v cheelu mrtvy driv než řekne pulčík?
Muže pulčik v Olath nebo mimo Charx, posílat drowa do pr... a bejt k němu jakkoliv neuctivý, podle práva silnějšího?
V Olathu platí pravidla jako ve městech nahoře, žádné boje?
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Drow vs hlubinny pulcik

Post by DenGrasse »

Koncept tří měst Podtemna je jaksi zastaralý a bude v novém settingu posléze změněn.

Berme tedy města spojená portály jako jedno sídliště s určitými zvláštnostmi.
Ona politická situace je tím portálovým spojením poněkud rozhašená, což bylo provedeno kvůli hratelnosti a možnostem setkávání na úkor logiky a reálií.

otázka je co je "nepohodlný drow" v cheelu. cheel je především svirfneblinské město, které v reálném settingu je ukryté před zraky drowů a duergarů pomocí iluzní magie, tj. žádní nepohodlní drowové se v něm nevyskytují.

pokud přijmem skutečnost, že část cheelu zpřístupněná v modulu je obchodní místo, které je v podstatě kosmopolitní, pak je asi instantní zabíjení drowů nesmysl, pokud např. sami nezaútočí nebo tak. drowové jsou prostě zákazníci a odběratelé zboží a proto se svirfneblini k nim chovají sice ostražitě leč otevřeně. půlčíci navíc mají v cheelu jen malé slovo a pokud by plčík vyprovokoval spor s drowem, který je například důležitý zákazník, může být půlčík svirfnebliny drowům vydán k potrestání v rámci nápravy vztahů.
toto však neplatí v charaxsu a hagolu, to jsou sídla pyšných a nesnášenlivých ras, které nepotřebují žádný obchod a podbízení se ostatním. zde je možnost otevřené persekuce jiných ras.
rovnost měst je samozřejmě nesmysl, vztahy v podtemnu jsou určeny na bázi síly, popř. potřeby.

Olath deis je trochu obtížné místo, ale řekněme, že platí za neutrální půdu - je tedy pravděpodobné, že každá kdo bude vyvolávat spory nebo jinak ohrožovat zisky hostince, bude vykázán.

jak se bude chovat půlčík k drowovi mimo města je pouze a jen jeho věc.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked